Miasto

Pomysł za 5 000zł, czyli szansa na mikrogranty

Pomysł za 5 000zł, czyli szansa na mikrogranty

 

Jeśli działasz na rzecz lokalnej społeczności i masz ciekawy pomysł, możesz zdobyć środki na jego realizację. Ruszył nabór projektów do konkursu „FIO Małopolska Lokalnie” w ramach którego organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą otrzymać do 5000 zł na lokalną inicjatywę.

Konkurs adresowany jest do organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, któreplanują realizować działania na terenie gmin i powiatów w województwie małopolskim.Celem konkursu jest wspieranie ludzi i organizacji, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swoich wsi, miast, gmin, osiedli i społeczności je zamieszkujących.

W ramach konkursu można składać projekty w jednej z dwóch kategorii: inicjatywy lokalne - działania angażujące lokalną społeczność na rzecz dobra wspólnego i dotacje na rozwój organizacji - działania związane z przygotowaniem i realizacją zadań strategicznych oraz bieżącą działalnością organizacji, czyli dotacje min. na: adaptację lokalu, doposażenie sprzętowe, oprogramowanie itd.

Konkurs FIO Małopolska Lokalnie prowadzony jest równolegle w 4 subregionach. W powiecie myślenickim konkurs organizuje Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS. 

Izabela Janczak-Bizoń, Fundacja ARTS: Idea konkursu, jak również pewien model działań, to sprawdzona ścieżka wpierania lokalnych aktywności. Trzech spośród naszych partnerów to Ośrodki Programu „Działaj Lokalnie”, które poprzez lokalne konkursy grantowe z sukcesem inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. By skutecznie wpierać lokalnych liderów trzeba być w regionie, dlatego nasi doradcy pracują w regionach; w gminach i powiatach Małopolski.

Agnieszka Dudek,Fundacja ARTS: FIO Małopolska Lokalnie to projekt partnerski. By skutecznie dotrzeć do grup nieformalnych i „młodych” organizacji, podzieliliśmy Małopolskę na cztery subregiony. Podział ten dotyczy nie tylko opieki merytorycznej oferowanej przez doradców, ale przede wszystkim samego konkursu i puli środków na mikrodotacje. Każdy subregion ma przypisanego swojego Operatora, co zmniejsza konkurencję terytorialną i daje większą szansę mało doświadczonym organizacjom, czy grupom. 

Agnieszka Węgrzyn, Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych: FIO Małopolska Lokalnie umożliwia realizację tych projektów, które w danej społeczności są naprawdę potrzebne. Ideą programu jest lokalność. Pierwsi liderzy którzy otrzymali dotację w 2014 roku, próbują swoich sił w kolejnych konkursach, formalizują swoją działalność i rozwijają się. To motywuje do dalszej pracy, bo wtedy sektor żyje i funkcjonuje.

Nabór projektów odbywa się poprzez generator i potrwa do 15 kwietnia do godz. 16.00. 

Więcej na stronie oraz na facebooku

Program FIO Małopolska Lokalnie jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze (2)

  • 24 mar 2015

    znowu spragnieni pomysłów twórczych ludzi . sępy za parę złotych chcą pomysłu na nowy biznes przerabiałem dotacje dla bezrobotnych pomysł dałem .TE PIJAWKI ŻLE ROZPATRZYŁY I NIC ALE KOLEŚ Z TEJ BANDY DZIŚ Z MOIM POMYSŁEM DOBRZE DZIAŁA to miraże niech sami coś wymyślą a nie tylko ankiety i kasa MOI MILI FACHOWCY W UNI SĄ DOBRZE WYNAGRADZANI I TO MUSI BYĆ TEŻ W POLSCE A TAKIE AKCJE ZA GROSZE TO KOMOR TUSK KOPACZ W D>>>>PE

    19 10 Odpowiedz
    • 25 mar 2015

      Szanowny Pan pomylił programy dotacyjne - my nie udzielamy dotacji dla bezrobotnych. W naszym regulaminie jest wręcz zakazane finansowanie działalności gospodarczej.
      Mikrogranty, które można otrzymać w ramach konkursu "FIO-Małopolska Lokalnie" to granty dla społeczników, lokalnych liderów, którzy chcą coś zrobić dla swoich społeczności, a nie mają środków. Wspieramy też młode organizacje pozarządowe, które mogą otrzymać dotację na rozwój.
      Proszę uważnie przeczytać powyższy artykuł.

      8 9 Odpowiedz

Zobacz więcej