Miasto

Panowie! Wojsko o was pyta

Panowie! Wojsko o was pyta

Od 1 lutego do 11 marca w powiecie myślenickim potrwa kwalifikacja wojskowa. Przed komisję wezwania otrzyma 830 osób z rocznika 1997 oraz 50 osób urodzonych przed 1997 rokiem

To głównie mężczyźni, którzy dostaną konkretną kategorię zdolności do służby wojskowej i odbiorą książeczki wojskowe. Ci, którzy zignorują obowiązek, dostaną jeszcze jedno wezwanie, a później mogą się spodziewać wizyty policjantów, którzy będą mieli polecenie doprowadzenia ich przed komisję.

Spełnienie obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej oznacza zgłoszenie się osoby w określonym terminie i miejscu przed powiatową komisją lekarską oraz wojskowym komendantem uzupełnień i przedstawicielem wójta i burmistrza.

Od roku 2009 kwalifikacja wojskowa zastąpiła organizowany wcześniej pobór. Stało się tak wobec zawieszenia obowiązkowej służby wojskowej i przejścia na armię zawodową. Celem kwalifikacji jest zebranie informacji o stanie zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji do służby w wojsku. 

Osoby te mają prawny obowiązek stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską, by nadać im właściwą kategorię przydatności do służby wojskowej.

Komentarze

 • 3 lut 2016

  Głupie badanie i po wojsku. Dawniej takie sprowadzenie do parteru służyło młodzieży,uczyło pokory , hamowało wybujałą wyobraźnię i przesadzone mniemanie o sobie. Bylem w wojsku i nie żałuję.

  27 13 Odpowiedz
  • Marcin 3 lut 2016

   Popieram! Mimo tego, że jestem z rocznika, który już nie podlegał poborowi... Nie mówię, że ja jestem jakiś rosły dzik, ale jak się idzie nie ważne czy to chodnikami Myślenic czy innego miasta, to widać w którą stronę idzie to wszystko... Mówi się że wojsko niszczy psychikę - mam wielu wielu znajomych, którzy byli i wiadomo. Lekko nie było, ale przynajmniej są normalni i wiedzą to co powinni.

   16 6 Odpowiedz
 • 4 lut 2016

  Każdy kto był w wojsku- narzekał w trakcie a po miał o czym opowiadać. Przynajmniej każdy facet potrafił zaścielić łóżko i wykonać podstawowe czynności domowe np prasowanie. A co najważniejsze zawsze po wojsku z chłopaka zależnego od rodziców "wyrastał" mężczyzna.

  13 7 Odpowiedz

Zobacz więcej