Miasto

Cooper Standard otworzył nową fabrykę. Będą zatrudniać

 fot. Daniel Myszkowski-Agencja FEVER

W Strefie Gospodarczej na Dolnym Przedmieściu oficjalnie otwarto halę produkcyjną zakładu Cooper Standard

Firma była pierwszą, która zaiwestowała w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w 2007 roku. Dzisiaj zatrudnia około 400 osób. Nowa hala ma 9000 m.kw., jak pisaliśmy w kwietniu, pracę miało znaleźć w niej 200 osób. - Nie możemy potwierdzić tej liczby, ponieważ nie znamy wolumenów klientów. Na ten moment potwierdzone mamy zatrudnienie 50 osób w 2017 roku. Przyszłość zależy od wygranych projektów - otrzymaliśmy informację od Danuty Kaczmarczyk, asystentki dyrektora.

Rozbudowa stała się możliwa dzięki temu, że Myślenice zaczęły być odbierane, jako dobre miejsce do lokowania biznesu. Jak w kwietniu mówił dyrektor firmy Grzegorz Pyżyński: Zwiększyło się miejsce na rynku uszczelek termoplastycznych. Cena i jakość spełniały oczekiwania klientów, w konsekwencji tego kolejne lata i projekty biznesowe, które zaczęły napływać do zakładu spowodowały, że obecne zasoby i warunki stały się niewystarczające. Dodatkowe 9000 m kwadratowych wypełni potrzeby powierzchniowe. Dzisiaj hala zajmuje powierzchnię 17 000 m.kw. 

Cooper Standard jest amerykańskim koncernem, z siedzibą głównego zarządu w Novi, Michigan. To wiodący dostawca uszczelnień do karoserii samochodowych, systemów przepływu płynów oraz aktywnych i pasywnych układów nadzorowania drgań.

Prowadzi działalność w 20 krajach na całym świecie zatrudniając ponad 27 000 pracowników. Myślenicka fabryka jest częścią Wschodnioeuropejskiego Biznes Unitu, w skład którego prócz Myślenic wchodzą zakłady Cooper Standard: Bielsko – Biała, Dzierżoniów, Piotrków Trybunalski, Craiova w Rumunii oraz Sremska Mitrovica w Serbii.

Produkuje dla takich firm, jak: BMW, Citroen, Ford, Mercedes, Nissan, Opel, Peugeot, Suzuki, Volvo.

Komentarze

 • 2 wrz 2016

  Zdrowie jest najważniejsze. Lepiej mieć spokojną pracę w której się człowiek czegoś nauczy niż pracę w której jest straszny skwar, okropny smród palonego plastiku. Trzy zmiany i marna kasa i nie nauczysz się niczego sensownego.
  Cooper Standard to przecież już nie ta sama firma produkcyjna co na początku. Teraz jest to takie samo gówno jak Polplast a nawet nie wiem czy nie gorsze. Tam góruje firma SGP i inne badziewa na umowę zlecenie za marne grosze. Dajcie spokój.

  90 7 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 2 wrz 2016

  Pięknie wykończona hala, drogie maszyny i podzespoły, trawa skoszona co do centymetra, balony, szampany, funkiel nówka kostka brukowa, ładny Pan z wąsem na bramie, drogie garnitury...

  A płaca tysiąć pińcset na rękę. A człowiek przecież ma dwie ręce. I obiema pracuje.

  91 4 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 2 wrz 2016

  A już nie napiszą że aby się tam dostać to trzeba nieźle posmarować :P

  44 4 Odpowiedz
 • Damian 2 wrz 2016

  Mnie znowu taka refleksja się nasunęła patrząc na zdjęcie, że mamy taką piękną rzekę i zaraz obok niej ulokowane zakłady. Nie są one brzydkie, ale jednak psują odczucie wizualne ;)

  50 6 Odpowiedz
 • 2 wrz 2016

  A ja się zastanawiam jak to się ma : ''słynny'' projekt naszych włodarzy pt : czysta woda dla Krakowa , a obok wody FABRYKA .

  38 7 Odpowiedz
 • 2 wrz 2016

  No dokładnie, droga redakcji może napiszecie ile tam zarabiają pracownicy na rękę?

  43 5 Odpowiedz
 • 2 wrz 2016

  Na pewno nie więcej niż 1400zł i oczywiście jak to bywa w naszym pięknym kraju na umowę zlecenie :)

  44 9 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 2 wrz 2016

  Zakłady pracy w których można uczciwie zarobić nie reklamują się w internecie,ponieważ każdy ich znajdzie. Natomiast lichwy muszą szukać naiwniaków w internecie, urzędzie pracy i w ogłoszeniach na słupach.

  51 5 Odpowiedz
 • 2 wrz 2016

  Burmistrz komuś zrobił dobrze...pewnie nie za darmo!

  35 8 Odpowiedz
 • 2 wrz 2016

  Im większy koncern tym mniejsze wynagrodzenie (czyt. jałmużna) i traktowanie pracowników jak niewolników. Nie polecam takich obozów pracy. Na rozbudowę firmy miliony się zawsze znajdą ale żeby podwyżkę dać to nie bardzo..

  50 4 Odpowiedz
 • OKOKI 2 wrz 2016

  Aby ktoś mogł być bogaty ,to ktoś inny musi być biedny na 10 bogatych pracuje 100 biednych.

  38 8 Odpowiedz
 • 3 wrz 2016

  W ogóle dziwie się ze plusujecie posty w których ktoś pisze ze zarabia się 1400 zł czy tam 1600 , umowy zlecienie itp . Musze was zmartwić chyba żal wam d*** sciska ze tam nie pracujecie ,alba jesteście bezrobotni lub za tyle pracujecie , nikt tu nie zarabia mniej niż 2000 netto a średnio można liczyć na 2500. Wiem że obiboki będą minusować

  18 51 Odpowiedz
 • 3 wrz 2016

  Kibic masz bardzo złe informacje albo po prostu lubisz pisać kłamstwo. Osoby które tam chcą pracować przechodzą głupi wręcz żałosny test na inteligencję, test polega nie na tym aby pokazać że tak naprawdę ogarnia się to i owo ale test ten polega na tym aby przy wszystkich ludziach na sali zrobić z siebie jak największego debila. Np robimy samoloty z kartek papieru, malujemy flagi polski czy lepimy z plasteliny jakieś gówno, nie chodzi tu o jakość lecz pomysłowość i wydurnianie się przy ludziach. Moja dobra przyjaciółka dostała się do tej firmy tylko dlatego że wyszła na stolik i powiedziała że ona tu rządzi... :D popracowała dwa dni i odeszła. Czemu ?, każdy pracujący tam z początku ma tak 1350 zł netto + trzy zmiany, na hali jest ponad 40 stopni ciepła, jest tak gorąco że nie da się normalnie funkcjonować, aa dodam że trzeba być dosłownie zdrowym 100 %, nie wolno być chorym na cokolwiek bo zrobią tak czy siak wszystkie dokładnie badania. Umowę zlecenie dają na samym początku i nie jest to umowa na miesiąc, dwa czy trzy miesiące... trwa to naprawdę długo. Co za tym stoi ... każdy z was wie że umowa zlecenie to jest totalne nieporozumienie. Kibic dodaj też że co jakiś czas sprawdzają pracowników pod kątem krwi, jak ktoś jest chory a może zachorować bo pracuje się tam w warunkach bardzo złych dla zdrowia, można nawet się raka tam nabyć. Jak już zachorujesz to robią ci do widzenia. Nie mów o ludziach tak źle, bo osobiście wiem że ludzie chcą pracować i nawet pracowali by po 12 godzin ale chcą i zarobić i mieć spokojną pracę, zdrowie jest najważniejsze a w pracy typu Cooper Standrad, Polplast , zdrowie wysiada. Mi osobiście jak by nawet 5000 zł dali to do Coopera nie chcę iść, zarabiam 1850 ale mam tak spokojną, miłą i fajną pracę że nie mam zamiaru robić w firmach gdzie pracownik nie liczy się w cale, tam liczy się zysk, produkt, nie pracownik.
  Pracownik powinien być najważniejszy.
  Jednak życzę wytrwałość i zdrowia jeżeli już ktoś dostał się do Coopera i chce tam pracować.
  Takim ludziom przede wszystkim Zdrowia.

  61 13 Odpowiedz
 • 3 wrz 2016

  10zl na godzine i zatrudnuaja przez agencje a nadgodziny to umowa zlecenie ale przekret

  27 9 Odpowiedz
 • 3 wrz 2016

  To jest właśnie polski kapitalizm , ciekawe czy Niemiec albo Francuz pracował by za takie wynagrodzenie i w takich warunkach w tej fabryce ?

  30 4 Odpowiedz
 • 3 wrz 2016

  ja bym chcial zeby byla tam kontrola z nadgodzin i kto trzepue kase i kto komu daje w lape

  21 2 Odpowiedz
 • 3 wrz 2016

  a moze ktos z wadz myslenic tam macza palce co o tym sadzicie bo ja nawet mam podejzenia kto za tym siedzi

  21 6 Odpowiedz
 • OKOKI 4 wrz 2016

  To jest współczesny feudalizm a wy jesteście chłopami pańszczyźnianymi, dostajecie tyle żeby z głodu nie zdechnąć i mieć siłę do roboty.Na kolana i dziękować że robota jest.Proponuje oglądnąc sobie film poglądowy pt,,ZIEMIA OBIECANA,,

  20 1 Odpowiedz
  • 13oddział 5 wrz 2016

   Dobre porównanie. Jest tam taka genialna scena gdy Fronczewski (aktor) unosi się dumą i wygarnia wszechmocnemu fabrykantowi a potem sługa (Albert czy August) nie dosć że dostaje łomot od fabrykanta to jeszcze słżalczo okrywa mu nogi gdy ten słabnie. Można wyknuć taką puentę : od nas zależy czy będziemy Fronczewskim (nie pamiętam jak się nazywała jego postać) czy Albertem.
   p.s. Przedtem w Anglii ludzie byli dumni że należeli do "working class" (klasa pracująca) u nas dziś każdy jest klasą średnią .

   9 1 Odpowiedz
 • 7 wrz 2016

  mosze przydołby im sie kapelan w czasie przerw a i zamiast na uzywki drobne i grubsze moszna by wpłacac na szczytny cel

  6 Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 9

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...