Miasto

Pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego potrzebują waszej pomocy

Pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego potrzebują waszej pomocy

Pościel, prześcieradła, ręczniki, ubrania to najpilniejsze potrzeby pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Myślenicach. Zbiórkę przedmiotów organizują mieszkańcy Myślenic

Jednym z organizatorów zbiórki jest Jerzy Fedirko, którego post na facebooku w którym apeluje o pomoc dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego myślenickiego szpitala zatacza coraz szersze kręgi.

Jak pisze: na oddziale brakuje pościeli i prześcieradeł (bawełnianych, lnianych, z kory bez gumki), poszewek, ręczników, piżam, dresów, bluz, spodni polarowych, podkoszulków. Rzeczy mogą być nowe jak i używane.

- Jeżeli masz i możesz podarować - prosimy o przekazanie ich na oddział do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w budynku tzw. oddziału zakaźnego na I piętrze w dyżurce pielęgniarskiej. Przedmioty można przekazywać bezterminowo - w każdym momencie. Akcję prowadzimy za zgodą dyrektora szpitala, pana Adama Stycznia - apeluje Jerzy Fedirko, który zbiórkę organizuje wraz ze Stefanem Patykiem.

W myślenickim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym na co dzień w 16 salach przebywa 44 pacjentów. To osoby w różnym wieku, które wymagają całodobowej opieki.

Zakład opiekuńczo-leczniczy – przedsiębiorstwo podmiotu leczniczego, albo jednostka organizacyjna przedsiębiorstwa, która udziela stacjonarnie i całodobowo usług medycznych obejmujących długoterminową opiekę medyczną oraz pielęgnację pacjentów, którzy nie wymagają hospitalizacji. Celem działalności ZOL jest przywrócenie pacjentowi możliwie jak największej sprawności fizycznej oraz psychicznej, co w przyszłości pozwoli mu na samodzielne funkcjonowanie w warunkach domowych. Zakład opiekuńczo-leczniczy zapewnia pielęgnację oraz rehabilitację w zakresie podstawowym. Lekarze dyżurują w dzień, w razie potrzeby wzywani są na oddział również w godzinach nocnych. Przez całą dobę zapewniona jest pomoc pielęgniarska. Do zakładu opiekuńczo-leczniczego kwalifikują się osoby, które mają zakończony proces leczenia, są w pełni zdiagnozowane, nie wymagają hospitalizacji, a jednocześnie ich stan zdrowia nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie. Pobyt w zakładzie opiekuńczo-leczniczym jest współfinansowany ze środków NFZ. 70% kwoty należnej za miesięczny pobyt w ZOL pochodzi ze środków pacjenta np. świadczeń emerytalno-rentowych.  Najczęściej z ZOL korzystają osoby, których nie stać na podbyt w prywatnych domach opieki, a ich stan zdrowia nie pozwala na funkcjonowanie w domu rodzinnym.

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane tematy

Komentarze (26)

  • Samanta Rigerr 16 lut 2018

    Skoro szpital w funkcjonuje ten sposób jak napisał przedmówca, to trzeba w trybie natychmiastowym zwolnić dyrektora. Albo obciąć mu pensje i zakupić pościel.

    78 19 Odpowiedz
  • 16 lut 2018

    To na co idą nasze podatki jak brakuje na takie rzeczy jak pościel, prześcieradła, podkoszulki etc.?
    I na co idą inne opłaty skarbowe?
    Niedawno sprzedałem małą działkę
    i musiałem "zostawić " w Starostwie i w UG ok. 350 zł
    Niedługo to policjanci będą nas prosić żeby im kupić paliwo do radiowozów, nauczyciele będą apelować żeby kupić kredę do szkoły
    etc.

    69 17 Odpowiedz
  • 16 lut 2018

    To chyba jakieś żarty. Szpital nie posiada podstawowych rzeczy?

    62 17 Odpowiedz
  • 16 lut 2018

    Proponuję zrezygnować z postawienia pomnika Lechowi ile pościeli kupimy na szpitale ulala

    45 10 Odpowiedz
  • mirek@ 16 lut 2018

    wcześniej zadałbym pytanie dyrektorowi w jaki sposób Narodowy Fundusz Zdrowia dofinansowuje tego typu oddziały jakim jest Zakład Opiekuńczo-Lecznicy. Jeśli się okaże, ze w stopniu niewystarczającym to proponuje zwolnić rząd

    46 17 Odpowiedz

Zobacz więcej