Miasto

Wybory Samorządowe 2018:Gdyby odbyły się w sierpniu burmistrzem Myślenic zostałby...[WYNIKI SONDAŻU]

Wybory Samorządowe 2018:Gdyby odbyły się w sierpniu burmistrzem Myślenic zostałby...[WYNIKI SONDAŻU]

Za nami pierwsze tygodnie kampanii. Do tej pory w Myślenicach poznaliśmy dwóch kandydatów na burmistrza miasta i gminy. W naszym sierpniowym sondażu większe szanse na zwycięstwo dajecie Jarosławowi Szlachetce

W czerwcu swój udział w wyborach zapowiedział Krzysztof Halek (bezpartyjny), którego rekomendował burmistrz Maciej Ostrowski.

Jak mówił podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Krzysztof Halek - jego program opierać się będzie na dwóch filarach. To rodzina i jej bezpieczeństwo oraz rozwój infrastruktury drogowej. Pełny program obiecał przedstawić w połowie września.

Drugim kandydatem jest poseł PiS Jarosław Szlachetka, który swój udział w wyborach na burmistrza ogłosił w pierwszej połowie sierpnia. Od tego momentu nie przedstawił swojego programu.

Gdyby wybory odbyły się w sierpniu...

Po pierwszych tygodniach kampanii w których działania obu kandydatów ograniczyły się głównie do zapowiedzi udziału w wyborach w jednym z naszych sondaży zapytaliśmy Was, kto zostałby burmistrzem Myślenic, gdyby głosowanie odbyło się w sierpniu.

SIERPIEŃ: Gdyby Wybory Samorządowe odbyły się dzisiaj, kto zostałby burmistrzem Myślenic?

 • JAROSŁAW SZLACHETKA JAROSŁAW SZLACHETKA 58%
 • KRZYSZTOF HALEK KRZYSZTOF HALEK 42%
 • Głosów: 2376

W sierpniowym zestawieniu lepiej wypadł Jarosław Szlachetka (PiS) na którego oddaliście 58% głosów. Poparcie Krzysztofa Halka po pierwszych tygodniach kampanii to 42%. W sondażu oddano 2376 głosów.

Nieoficjalne źródła donoszą, że do stawki może dołączyć trzeci kandydat, jednak do tej pory żaden z komitetów nie potwierdził tego oficjalnie. 

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do północy 17 września będzie możliwe zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych.

Kandydatów na wójtów, burmistrzów będzie można zgłaszać do 26 września.

Kampania wyborcza potrwa do 19 października, do północy. Wybory samorządowe 2018 odbędą się w niedzielę, 21 października.

Powiązane tematy

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa
Miasto 117

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich. Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Komentarze (50)

 • 31 sie 2018

  Halek nie jest bezpartyjnym, należy do partii Ostrowskiego, Kęska i Tomala, a jego program to rodzina zatrudniona w urzędzie i spółkach zależnych oraz bezpieczeństwo ich zatrudnienia, czyli nieusuwalność.

  135 33 Odpowiedz
 • Jan Moryc 31 sie 2018

  Ale żeś się pan rozpisał, daj pan decydować innym, bo widzę po Pana opisie, że to właśnie Pan daje parcie na szkło.
  Każdy z nas, Myśleniczan wie jak i na kogo oddać głos, więc niech się Pan nie stresuje i nie sugeruje na kogo głosować. Pozdrawiam serdecznie.

  117 36 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  Dodatkowo Pan Halek w ostatnich wyborach samorządowych był kandydate do rady powiatu z PiS-u

  90 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 sie 2018

  pan zgoda , już się chyba trzęsie , gdyż widoczny jest koniec obecnego kolesiowo - pałacowego układu
  Zmiana burmistrza i całego dworu jest w Myślenicach konieczna , a Pan Szlachetka jest gwarantem ładu moralnego i będzie bardzo dobrym gospodarzem .

  126 101 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  W sumie trudno się dziwić temu sondażowi. Halka mało kto zna. Dostał namaszczenie Ostrowskiego, ale tak naprawdę jak pytam to mało kto wcześniej o nim słyszał. A ludzie lubią jednak znane/ kojarzone nazwiska. Sama mam niemały problem na kogo zagłosować.

  Gdzie znajdę program obu panów?

  65 9 Odpowiedz

Zobacz więcej