Miasto

Wybory Samorządowe 2018:Gdyby odbyły się w sierpniu burmistrzem Myślenic zostałby...[WYNIKI SONDAŻU]

Za nami pierwsze tygodnie kampanii. Do tej pory w Myślenicach poznaliśmy dwóch kandydatów na burmistrza miasta i gminy. W naszym sierpniowym sondażu większe szanse na zwycięstwo dajecie Jarosławowi Szlachetce

W czerwcu swój udział w wyborach zapowiedział Krzysztof Halek (bezpartyjny), którego rekomendował burmistrz Maciej Ostrowski.

Jak mówił podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Krzysztof Halek - jego program opierać się będzie na dwóch filarach. To rodzina i jej bezpieczeństwo oraz rozwój infrastruktury drogowej. Pełny program obiecał przedstawić w połowie września.

Drugim kandydatem jest poseł PiS Jarosław Szlachetka, który swój udział w wyborach na burmistrza ogłosił w pierwszej połowie sierpnia. Od tego momentu nie przedstawił swojego programu.

Gdyby wybory odbyły się w sierpniu...

Po pierwszych tygodniach kampanii w których działania obu kandydatów ograniczyły się głównie do zapowiedzi udziału w wyborach w jednym z naszych sondaży zapytaliśmy Was, kto zostałby burmistrzem Myślenic, gdyby głosowanie odbyło się w sierpniu.

SIERPIEŃ: Gdyby Wybory Samorządowe odbyły się dzisiaj, kto zostałby burmistrzem Myślenic?

 • JAROSŁAW SZLACHETKA JAROSŁAW SZLACHETKA 58%
 • KRZYSZTOF HALEK KRZYSZTOF HALEK 42%
 • Głosów: 2376

W sierpniowym zestawieniu lepiej wypadł Jarosław Szlachetka (PiS) na którego oddaliście 58% głosów. Poparcie Krzysztofa Halka po pierwszych tygodniach kampanii to 42%. W sondażu oddano 2376 głosów.

Nieoficjalne źródła donoszą, że do stawki może dołączyć trzeci kandydat, jednak do tej pory żaden z komitetów nie potwierdził tego oficjalnie. 

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do północy 17 września będzie możliwe zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych.

Kandydatów na wójtów, burmistrzów będzie można zgłaszać do 26 września.

Kampania wyborcza potrwa do 19 października, do północy. Wybory samorządowe 2018 odbędą się w niedzielę, 21 października.

Powiązane tematy

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa
Miasto 117

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich. Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Komentarze

 • 31 sie 2018

  W sumie trudno się dziwić temu sondażowi. Halka mało kto zna. Dostał namaszczenie Ostrowskiego, ale tak naprawdę jak pytam to mało kto wcześniej o nim słyszał. A ludzie lubią jednak znane/ kojarzone nazwiska. Sama mam niemały problem na kogo zagłosować.

  Gdzie znajdę program obu panów?

  65 9 Odpowiedz
 • mirek@ 31 sie 2018

  najwyższy czas żeby kandydaci odsłonili karty, bo oprócz tego ze chcą to nawet nie powiedzieli jeszcze co obiecują... do roboty panowie na głosy trzeba zapracować!

  45 5 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  Nie chcemy zakładnika PARTII w Myślenicach!

  Nie pozwólmy na to żeby w Myślenicach rządziła partia polityczna! Czy my jako myśleniczanie chcemy realizować program partii politycznej której przewodzi Jarosław Kaczyński czy raczej chcemy sami o sobie decydować. Człowiek z partii zawsze będzie musiał się przed nią tłumaczyć dlaczego to a to chce zrobić i musi to być zgodne z linią parti politycznej.
  Ludzie spójrzcie na to obiektywnie! Czy musimy mieć zgodę Warszawy na nasze plany i pomysły?

  A patrząc na Jarosława Szlachetkę aż się przykro robi – ile złości, frustracji, chęci władzy siedzi w tym człowieku? Juz nie raz pokazał jakie na parcie na to żeby rządzić, startował gdzie się tylko da – na burmistrza, do sejmiku, miedzyczasie wymyślił sobie być nawet starostą, no i na posła. Kuriozalna postać. Możnaby dobry film nakręcić. Bądźmy poważni i szanujmy się. To zadufanie w sobie jakie pokazuje Szlachetka, który czuje się lepszy od innych nie może przełozyć się na nasze Myslenice. On przeciez nikim nie potrafi rozmawiać tylko z ludźmi z partii. Na każdym kroku daje do zrozumienia że jego partia musi szturmem przejąć miasto. Brak współpracy, dialogu to jest nie do przyjęcia. Ludzie którzy krytukują innych zawsze i wszędzie, nie ważne czy jest robione dobrze czy źle, nie zasługuja na jakiekolwiek poparcie.
  Ludzie w domu nam partia nie rządzi i w Myslenicach tez nie musi!
  Szlachetka jako poseł tez jest bardzo mierny, bierze grubą kasę z Warszawy, a jeśli popatrzeć na stronę sejmową jest na szarym końcu jeśli chodzi o aktywność parlementarną, nie chce mu się chyba przygotowywać wystapień, zapytań do Ministrów o konkretne sprawy. Wszytsko jest na stronie internetowej czarno na białym. A jak już się chwali że coś „załatwił' – moi drodzy myślmy – to że Szlachetka dostanie gotowce z tej czy z tamtej organizacji i się pod nimi podpisze to naprawdę żadna sztuka – kto by nie był tutaj posłem potrafiłby zrobić to samo zwłaszcza jeśl jesli partia politzczna rządzi w kraju.

  133 167 Odpowiedz
  • Jan Moryc 31 sie 2018

   Ale żeś się pan rozpisał, daj pan decydować innym, bo widzę po Pana opisie, że to właśnie Pan daje parcie na szkło.
   Każdy z nas, Myśleniczan wie jak i na kogo oddać głos, więc niech się Pan nie stresuje i nie sugeruje na kogo głosować. Pozdrawiam serdecznie.

   117 36 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  Myślę, że sondaż jest niepełny.
  Wnioskowałbym za dodaniem trzeciego kandydata (ktoś inny) i dałbym prawo wyboru wyborcom wybierać z tej trójki.
  Wtedy procenty polecą drastycznie w dół.
  Z powyższych dwóch kandydatur, moim zdaniem, żadna osoba nie jest godna zaufania.

  53 55 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  pan zgoda , już się chyba trzęsie , gdyż widoczny jest koniec obecnego kolesiowo - pałacowego układu
  Zmiana burmistrza i całego dworu jest w Myślenicach konieczna , a Pan Szlachetka jest gwarantem ładu moralnego i będzie bardzo dobrym gospodarzem .

  126 101 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  Piszę kolejny raz wycofać p. HALKA bo to wielki niewypał. Postawić na kolejną konkretną osobę ,a jest takich wielu np. były senator Bisztyga (o ile wyrazi zgodę)

  52 55 Odpowiedz
  • 31 sie 2018

   Jeśli Bisztyga się zdecyduje.. to byłby dobry kandydat. Halek niezbyt szeroko znany, choć i tak niezły wynik sondażowy. Poza tym powinno się wykluczyć wszystkie kliknięcia z IP spoza Myślenic.

   27 35 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  Halek nie jest bezpartyjnym, należy do partii Ostrowskiego, Kęska i Tomala, a jego program to rodzina zatrudniona w urzędzie i spółkach zależnych oraz bezpieczeństwo ich zatrudnienia, czyli nieusuwalność.

  135 33 Odpowiedz
  • 31 sie 2018

   Dodatkowo Pan Halek w ostatnich wyborach samorządowych był kandydate do rady powiatu z PiS-u

   90 6 Odpowiedz
   • 31 sie 2018

    wystarczy popatrzyć co się dzieje w kraju i na jaką skalę PIS obsadza swoich znajomych i rodzinę w spółkach i w urzędach. tego w Polsce jeszcze nie było. Jeśli sądzicie, że w samorządach będzie inaczej, to chyba żyjecie w innym świecie. Tu dopiero będzie jazda jak wygrają.

    54 71 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  Szlachetka gwarantem ładu moralnego?

  Mamy się śmiać czy płakać?

  Karierowicz, partyjny pionek, chętny na wszystkie stołki, nie potrafiący rozmawiać, pyszny. To by była dopiero klęska gdyby nami rządził taki ktoś.

  Uśmiech! :)

  102 116 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  A ja wyjadę do Szwecji, bo tam jest wolność i demokracja. Nie będę słuchać wszechobecnych kosiarek, ani nie będę wdychać palonych wieczorami plastików. Nie muszę też jeździć w busach podobnych bardziej do trumien niż do samochodów dla ludzi.Nie muszę też wybierać między orłami intelektu Halkiem czy Szlachetką. Powodzenia myśleniczanie.

  24 29 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  PS

  Wedle danych, kandydaci PiS mają większe szanse na obsadę stołków głównie w mniejszych miejscowościach.

  W mojej opinii samorząd powinien być dla mieszkańców i z takim założeniem go tworzono (co zresztą sugeruje sama nazwa). Wprowadzanie działaczy partyjnych siłą rzeczy realizujących interesy swojej frakcji to sprawa bardzo dyskusyjna. Ale robią to, na co im pozwalamy.

  31 45 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  Skąd takie hasła programowe? Bezpieczeństwo wg. badań socjologicznych obywatele stawiają na pierwszym miejscu. Z tym, że dotyczy to strategicznego podejścia do sprawy czyli na poziomie krajowym a więc te badania mówią o strategii państwa. Tymczasem lokalne „mędrki” stwierdziły, że będzie to „chwytliwe” hasło wyborcze. Cóż zatem może uczynić miejscowy włodarz na rzecz bezpieczeństwa? Stworzy milicję obywatelską, która trójkami będzie patrolować ulice, nocne warty urzędników we wrażliwych miejscach, czy może patrole konne lub rowerowe? Nic z tych rzeczy, to puste hasło, które przez jego wypowiedzenie i wypisanie ma zaklinać rzeczywistość niczym afroamerykańskie voodoo. Najwyżej z czasem rzuci się jakąś kasę na zakup nowego auta czy jakiegoś sprzętu co i tak by się to zrobiło bez tego zadęcia wyborczego. Myślenicka Policja radzi sobie dobrze bez takich dopingów wyborczych. Zapewne jest zdziwiona wielce, bo Myślenice są spokojnym miastem a tu nagle ni z tego i owego trzeba zadbać o bezpieczeństwo. Wystarczy po prostu nie zepsuć tego co jest. I tu pojawia się problem bo to wymaga sporych umiejętności, o które trudno podejrzewać kandydata. Drugie to budowa dróg lokalnych. W sytuacji gdy dotychczasowy „odpuścił” bo sięgając po kolejne środki uderzył się boleśnie czołem o puste dno (Myślenice to najbardziej zadłużone miasto powiatowe w Polsce – 106.4%) gminnego skarbca, następca snuje swoje wirtualne marzenia jednak w oparciu o pewne realne przesłanki. Nie będzie to oczywiście jego zasługa ale czy głupi elektorat musi o tym wiedzieć? Mianowicie rząd jesienią zamierza utworzyć fundusz na budowę dróg lokalnych w wysokości 5 mld zł. I do tej rzeki pieniędzy chce podłączyć rureczkę kandydat. Stamtąd przyjdzie ewentualny sukces. Kolejny problem to taki, że kontrkandydat ma do tych pieniędzy znacznie krótszą drogę i co ważniejsze elektorat o tym wie.

  44 10 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  Najgorsze, co może spotkać samorządy, to ich upartyjnienie. Dziury w drogach ani niedrożne rowy nie mają kolorów partyjnych. Cieszę się, że opuściłem ten chory kraj.

  24 44 Odpowiedz
  • 31 sie 2018

   Żygać się chce polską polityką, zgadzam się z przedmówcą. A jak tylko na to pozwolimy, wnet znajdziemy ją rano w lodówce.

   zdjecie

   25 18 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  Oto słowa Dudy:
  "W 1989 r. nastąpiła w Polsce bezkrwawa rewolucja; płacimy jednak za to cenę, którą są choroby drążące nasze państwo; w SN wciąż orzekają sędziowie, którzy skazywali ludzi niepodległościowego podziemia" (https://fakty.interia.pl/polska/news-prezydent-w-1989-r-nastapila-bezkrwawa-rewolucja-ale-placimy,nId,2625636 )

  Oto rzeczywistość:
  https://mobile.natemat.pl/243669,kim-jest-andrzej-kryze-sedzia-z-czasow-prl-kolejnym-autorytetem-pis

  Wnioski:
  szacunek do Polaków wyraża się również przez stosunek do prawdy. Chętnie zadam posłowi parę pytań jak dojdzie do debaty..

  22 27 Odpowiedz
  • Beata 2 wrz 2018

   Andrzej Kryże w przeciwieństwie do np Iwulskiego nie jest sędzią orzekającym i samo to robi fundamentalną różnicę. Nikt nie broni żadnemu nawet wysokiemu członkowi PZPR wejścia do polityki.
   Wystarczy popatrzeć na takiego Święcickiego z PO lub Borowskiego (po zmianie nazwiska z Berman) także z PO, syna Arona Bermana - najgorszej maści Stalinowca.
   Te rzeczy są nieporównywalne

   http://blogmedia24.pl/node/40319

   16 7 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  Takie piękne miasto z potencjałem, pięknie położone i żadnego godnego kandydata.

  Cokolwiek obiecają, to będą tylko obiecanki. Nie dam się nabrać i nie oddam głosu na żadnego z nich. Przed wyborami pięknie, ładnie wleźli by wyborcą w t...łek, a po wyborach w t......ku mają wyborców . Ot taka zmiana pozycji.
  Mam dość miejscowej kliki i politycznych karierowiczów.

  21 22 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  pseudo demokracja...lansowanie 2 partii i wciskanie ludziom kitu ze tylko te 2 opcje sa...zadna ze stron wymienionych powyzej nie ma odwagi uczciwie grac i wygrac...pytanie po co tacy kandydaci??:)..nie dajcie sobie wmowic ze to jedyne opcje....bo obie te opcje sa do wymiany:)

  13 13 Odpowiedz
 • 1 wrz 2018

  Z tych dwóch eliminuje gorsze zło. SZLACHETKA AUT.
  Dlaczego ?
  Przedmówcy napisali powyżej.

  Z drugiej strony, nie chce wybierać między lepszym i gorszym złem, między dżumą a cholerą.

  Na pewno nie chce burmistrza, który obsadzi swoimi klakierami urząd. A w przypadku jednego z kandydatow to pewniak. Przykład idzie z góry, gdzie np weterynarz i student zaoczny jest namaszczany na prezesa Orlenu. U nich nie liczą się kompetencja, a przynaleznosc partyjna. Nowa kasta zastąpi starą, a obie trwonić będę publiczne środki na własną korzyść.
  Myślenice potrzebują uczciwego człowieka i ekonomisty z wykształcenia z dużym doświadczeniem.
  PARTIE WARA Z SAMORZĄDU.
  ROBICIE GDZIE INDZIEJ SZOPKI TAKIE JAKIE ROBI PIS W MYŚLENICKIEJ RM.

  P ycha i S zmal.

  Czekam na trzeciego.

  32 54 Odpowiedz
 • 1 wrz 2018

  Jak SZ...zostanie burmistrzem to zatrudni w urzędzie tych co minusują tak namiętnie, nie przychylne mu posty...to by było na tyle jesli chodzi o zatrudnianie swoich.....

  22 38 Odpowiedz
  • 1 wrz 2018

   Max te minusy to sprawka jednej osoby. Dla tych, co czasem zaglądają na to forum to żadna tajemnica.

   4 29 Odpowiedz
 • Bulage 1 wrz 2018

  Zastanawiam się dlaczego Pan Ostrowski sam nie kandyduje, tylko na siłę chce wsadzić na fotel burmistrza Pana Halka. Prowadzi go za rączkę jak małe dziecko.

  44 10 Odpowiedz
  • 1 wrz 2018

   Kierowanie z tylnego siedzenia ??

   46 3 Odpowiedz
  • mirek@ 1 wrz 2018
   Lukaszz napisał/a:

   Taką modę mamy teraz w Polsce.
   Moda marionetkowa.

   Przykład idzie z góry. Nie przeszkadza wam obecny stan rzeczy w którym szef partii rządzącej będący szeregowym posłem decyduje kto będzie premierem i w jaki sposób ma postępować itp itd? W skali kraju to ok, w skali mikro tu skandal?! Coś się tu nie klei :)

   14 28 Odpowiedz
   • 2 wrz 2018

    A czyż w Myślenicach nie jest tak samo? Ostrowski&Halek? Czym to się różni? Wszak obecny burmistrz decyduje kto ma być jego następcą...

    31 6 Odpowiedz
 • 1 wrz 2018

  Dokładnie! Idealnie w punkt!
  Kazdy powinien przeczytać I pomysleć co rpbi podczas wyborów!

  pan zgoda napisał/a:

  Nie chcemy zakładnika PARTII w Myślenicach!

  Nie pozwólmy na to żeby w Myślenicach rządziła partia polityczna! Czy my jako myśleniczanie chcemy realizować program partii politycznej której przewodzi Jarosław Kaczyński czy raczej chcemy sami o sobie decydować. Człowiek z partii zawsze będzie musiał się przed nią tłumaczyć dlaczego to a to chce zrobić i musi to być zgodne z linią parti politycznej.
  Ludzie spójrzcie na to obiektywnie! Czy musimy mieć zgodę Warszawy na nasze plany i pomysły?

  A patrząc na Jarosława Szlachetkę aż się przykro robi – ile złości, frustracji, chęci władzy siedzi w tym człowieku? Juz nie raz pokazał jakie na parcie na to żeby rządzić, startował gdzie się tylko da – na burmistrza, do sejmiku, miedzyczasie wymyślił sobie być nawet starostą, no i na posła. Kuriozalna postać. Możnaby dobry film nakręcić. Bądźmy poważni i szanujmy się. To zadufanie w sobie jakie pokazuje Szlachetka, który czuje się lepszy od innych nie może przełozyć się na nasze Myslenice. On przeciez nikim nie potrafi rozmawiać tylko z ludźmi z partii. Na każdym kroku daje do zrozumienia że jego partia musi szturmem przejąć miasto. Brak współpracy, dialogu to jest nie do przyjęcia. Ludzie którzy krytukują innych zawsze i wszędzie, nie ważne czy jest robione dobrze czy źle, nie zasługuja na jakiekolwiek poparcie.
  Ludzie w domu nam partia nie rządzi i w Myslenicach tez nie musi!
  Szlachetka jako poseł tez jest bardzo mierny, bierze grubą kasę z Warszawy, a jeśli popatrzeć na stronę sejmową jest na szarym końcu jeśli chodzi o aktywność parlementarną, nie chce mu się chyba przygotowywać wystapień, zapytań do Ministrów o konkretne sprawy. Wszytsko jest na stronie internetowej czarno na białym. A jak już się chwali że coś „załatwił' – moi drodzy myślmy – to że Szlachetka dostanie gotowce z tej czy z tamtej organizacji i się pod nimi podpisze to naprawdę żadna sztuka – kto by nie był tutaj posłem potrafiłby zrobić to samo zwłaszcza jeśl jesli partia politzczna rządzi w kraju.

  18 31 Odpowiedz
 • 2 wrz 2018

  W dużych ośrodkach instytucje państwa coraz skuteczniej budują pomyślność Ojczyzny. Coraz więcej Polaków jest dumnych z Niej. Kurczą się tym samym chorobowe obszary komunizmu i postkomunizmu na jej ciele. Oczywiście dalej zaciekle bronią się układy powstałe podczas transformacji ustrojowej w tym również te najnowsze z czasów miłościwie panującej PO, poczuwającej się z całego serca spadkobierczynią nieboszczki, jedynej słusznej siły narodu. Zresztą przygarnęła z wielką miłością sieroty po niej. Teraz te sieroty i i ich wychowankowie ujawniają się tu na dole również na tym forum. Tu ich widać lepiej niż tam „na górze” gdzie mogą się skuteczniej ukryć. Bredzą o partyjniactwie Porażający jest poziom wypowiedzi na takich małomiasteczkowych, gminnych forach. Przypomina „mędrkowanie” na targu, czy pod drzewem po kościele. Obelgi, inwektywy, sądy wartościujące, jakieś absurdalne zarzuty partyjniactwa. To może ten osobnik, który to pisze zmieni system przedstawicielski do wyłaniania osób sprawujących władzę w całym współczesnym świecie demokratycznym. Niech wystąpi z tym postulatem publicznie. Zgromadzi odpowiednią ilość zwolenników i niech przejmie władzę a nie mąci ludziom w głowach. Może też w ramach istniejącego systemu utworzyć swój komitet wyborczy i wystartować w wyborach. Każdy taki mędrek wie najlepiej jak ma wyglądać państwo i rządzenie. Ponieważ inny mędrek ma inne spojrzenie więc to mędrkowanie prowadzi to do anarchii. Żeby temu zapobiec zgodzono się, że współczesne państwa będą demokracjami. Podstawą jest trójpodział władzy i zasada legalizmu (praworządności) art.7 Konstytucji. Prawo w Polsce stanowi Sejm, który posiada mandat suwerena. Sądy tak jak inne instytucje państwa mają działać na podstawie i w granicach prawa. Sędziowie nie są z wyboru lecz z powołania na podstawie prawa stanowionego przez Sejm. Władzę we współczesnych demokracjach sprawują partie polityczne, które poddają się cyklicznie weryfikacji w wyborach. Partia, która zyska największe poparcie tworzy rząd i sprawuje władzę. Jej przedstawiciele w Sejmie tworzą prawo w ramach porządku konstytucyjnego. O konstytucyjności tworzonego prawa decyduje Trybunał Konstytucyjny a nie żaden sąd czy inna instytucja. A tu patrzcie „mędrki” „poprawiają” demokrację. Ale nie tylko. Dość osobliwie więc wygląda sprawa posługiwanie się takim terminami jak „partyjniactwo” Już w samym zamierzeniu ma odpowiednio „ustawić” argumentację by w sposób pejoratywny przedstawić niechcianego kandydata, dezawuować jego predyspozycje do sprawowania urzędu. Nieważne, że ma poparcie stowarzyszenia, które Polacy wybrali znaczną większością (i cały czas popierają) i życzą sobie tym samym sprawowania przez nich władzy również tu „na dole”. „Mędrek” sobie nie życzy i dalej bluzga wyssanymi z brudnego palucha mądrościami. Czy coś złego jest w tym, że większość chce by to ich postrzeganie najważniejszych spraw znalazło realizację? Czy partyjniactwem jest to, że kandydat należący do rządzącej partii chce by mieszkańcy naszej gminy skorzystali w sposób czytelny, uczciwy bez zakulisowych „podchodów” z możliwości jakie daje przynależność do partii, która sprawuje władzę. Czy trzeba tłumaczyć jakie to są możliwości skoro kandydat jest posłem? Czy jemu nie będzie łatwiej poprosić kolegów tam „u góry” o pomoc w wielu sprawach, choćby finansowo – inwestycyjnych? To ważne w sytuacji gdy ustępujący z urzędu w swoich szaleństwach budowlanych (i nie tylko) zadłużył gminę do niebotycznych rozmiarów. To też jest szczególnego rodzaju kuriozum, że „zamawiane” przez gminę sondaże wskazywały, że Myślenice
  przodują w Polsce w inwestycjach i to był powód do chwały zarządzającego na łamach lokalnej prasy. Tymczasem chodziło o bezmyślne szastanie publicznym groszem i uczynienie Myślenic najgorszym miastem w Polsce pod tym względem. Cóż można powiedzieć o kontrkandydacie? Został wyrzucony z partii, której się w sposób haniebny sprzeniewierzył i natychmiast „przykleił się’ do obozu przeciwnego – wyznawców Donalda a raczej do korzyści, których się spodziewał po tym fakcie. I nie pomylił się. W nagrodę dostał odpowiednią posadę. No bo jakże tu uczyć młodzież „fikołki stawiać” skoro ja taki ważny jestem? Gdyby był PSL, Kukiz czy inna partia to też by było. Członkowie PiS nazwali to zdradą. Był z nimi, razem mieli wybrać umówionego w zgodzie z pełną świadomością kandydata. W głosowaniu wypowiedział się przeciw kolegom, przeciw uzgodnieniom. Czy można to było nazwać zdradą? To oczywiste wydaje się. Środowisko, w którym teraz przebywa przyjęło taką postawę ze zrozumieniem. Społeczność lokalna będzie więc miała do wyboru układ dotychczasowy, który swoim zachowaniem sankcjonuje postawy naganne moralnie i skierowane na siebie i własne środowisko, które wpływać będą na całą sferę funkcjonowania samorządu - czy wybiorą środowisko, którego szef gwarantuje działania nie tylko zgodne z prawem ale mające na względzie przede wszystkim dobro mieszkańców. Więc jeszcze raz powtórzmy: z jednej strony jest układ, zakulisowe krypto-działania, niejasne powiązania, brak kontroli, brak dyscypliny finansowej, wesoły, zabawowy charakter władzy a z drugiej czyste intencje, czytelny układ poddany surowej kontroli z zasadami w życiu społecznym i osobistym. Co do wypowiedzi „forumowiczów” to są to bardzo żałosne odbicia ich własnych myśli. Prostackie konstrukcje myślowe czerpiące z ubogiego słownictwa. Stąd najczęściej inwektywy. Jeśli coś się pisze to trzeba uzasadnić a nie operować ogólnikami. Dam przykład takich gminnych mędrków, którzy piszą: …”lansowanie się, wciskanie kitu, obsadzanie swoimi klakierami, nie dajcie sobie wmówić, obie będą trwonić, partie wara, pseudo-demokracja. Są więc proroctwa, nakazy, połajanki i pouczenia. No cóż na całym świecie są takie „lansowania” i dla tych mędrków tam jest to dobre a tu be. Są i uwagi do wykształcenia. Pewno na Trumpa by się też obrazili bo budowlaniec a najlepszy prezydent USA w historii był aktorem. Cóż taka jakość tych intelektualistów-mędrków tu na dole.

  37 9 Odpowiedz
 • 2 wrz 2018

  Heheh, no i posypalo sie, sru... Zestaw nawiedzonych insyuacji rodem z partyjnego podwórka. Chorzy ludzie, którym niestety pozwolono rządzić tym krajem.

  6 31 Odpowiedz
 • 2 wrz 2018

  Gdy proboszcz nakaże wybrać miernego Szlachetkę to postawie na nim krzyżyk, nawet gdyby Halek był świętym kontrkandydatem. Tyle w temacie tych wyborów.

  3 5 Odpowiedz
  • Bulage 2 wrz 2018

   Oto przykład jak niektórzy potrafią bredzić. Podaj chociaż jeden przykład w którym proboszcz nakazywał głosowanie na Pana Szlachetkę lub Pana Halka. Typowa próba mieszania kościoła do sporów lokalnych. Dlaczego proboszcz miałby to robić ? Z tego co obserwuję Pan Burmistrz idealnie dogaduje się z proboszczem.

   17 3 Odpowiedz
 • Beata 2 wrz 2018

  Na dzisiejszej konwencji PiS w Warszawie Jarosław Kaczyński wymienił Daniela Obajtka jako przykład nadzwyczajnego samorządowca.

  Halek to porażka. Służy jedynie temu by zapewnić dalsze funkcjonowanie tej samej sitwy w mieści.

  29 9 Odpowiedz
  • 2 wrz 2018

   co????!!! bo został prezesem orlenu dochodząc do kariery po trupach, oszukując swojego pracodawce w Pcimiu (tartak) i mając dwie sprawy karne (pomorze, hotel)?
   Kobieto co Ty piszesz zastanów się.Gdyby Kaczyński powiedział, ze Trynkiewicz to wzór człowieka też bys w to uwierzyła?

   10 11 Odpowiedz
 • 2 wrz 2018

  Przepraszam, z sektą nie dyskutuję..

  5 13 Odpowiedz
 • 3 wrz 2018

  Najlepsze jest to że Szlachetka pojawił się na meczu Dalinu w sobotę jak nigdy go wcześniej nie widziałem :) i zamiast patrzeć na boisko to w telefon patrzył calutki czas. Ale był zainteresowany wydarzeniem :) zaczęła się kampania widać. Jeden na orle a drugi na dalinie

  15 17 Odpowiedz
 • 3 wrz 2018

  Bagietka był tu kiedyś taki pisowski Walker 84 , a potem chyba zmądrzał........

  4 7 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Niestety siadł przede mną
  Aaa i na 'pana' to trzeba mieć wygląd

  5 10 Odpowiedz
 • 5 wrz 2018

  Nikt inny nie kandyduje? BO NIE MAM NA KOGO GŁOSOWAĆ! :(

  2 Odpowiedz
 • 14 wrz 2018

  Witam wszystkich.
  Mieszkam w Myślenicach od urodzenia, kiedy zacząłem bardzo ogólnie pojmować politykę burmistrzem był p. Nowacki, potem byli inni, mało znaczący, ostatnio p. Ostrowski, którego burmistrzowanie mogę ocenić na 4- i myślę że jest to sprawiedliwa ocena.
  Teraz będziemy wybierać pomiędzy p. posłem Szlachetką a p. Halkiem, mniej znanym i mniej medialnym kandydatem. Pytanie brzmi: na kogo oddać swój głos?
  Ja podjąłem decyzję już teraz, ponieważ nie interesuje mnie co kandydaci będą obiecywać w czasie kampanii, bo tak naprawdę to jest fikcja i nie ma szans że to zrealizują - tak było zawsze.
  Deklaruję że oddam swój głos na p. Halka.
  Zagłosuję tak z 2 powodów, albo inaczej: nie zagłosuję na p. Szlachetkę z 2 powodów:
  1. Jest posłem z naszego okręgu i dobrze by było żeby ktoś dalej nas reprezentował, nawet gdy to posłowanie jest mało aktywne. Poparłem go gdy kandydował na posła i oddałem w wyborach na niego swój głos.
  2. Ostatnia akcja z kopertą i chęć przypisania sobie zasługi "załatwienia" pieniędzy dla szpitala była tak głupia że całkowicie przekreśliła dla mnie p. Szlachetkę jako kandydata na burmistrza, którego szanuję za to że pomimo młodego wieku już politycznie dużo osiągnął. Ale nie chcę żeby w moim mieście władzę sprawował ktoś dla kogo uczciwość i zasady moralne są na pokaz, a prawdziwe oblicze wychodzi w takich spontanicznych sytuacjach.
  Dlatego lepiej dla niego i dla nas będzie jak pozostanie na swoim stanowisku w Warszawie i nie przeniesie warszawskich standardów uprawiania polityki do naszego kochanego miasta.
  Pozdrawiam wszystkich Myśleniczan i życzę wszystkim żeby wygrał najlepszy dla nas kandydat.

  2 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...