Kultura

Myślenice: Piotr Szewczyk przejmuje funkcję dyrektora MOKiS

Przez najbliższy rok Piotr Szewczyk będzie pełnił funkcję dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu

Od 2016 roku Piotr Szewczyk w MOKiS pełnił funkcję zastępcy dyrektora. Decyzją burmistrza Jarosława Szlachetki przez najbliższy rok będzie pełnił funkcję dyrektora.

- Będę wciąż pracować nad rozwojem myślenickiej kultury, do współpracy, jak zawsze zapraszam wszystkie środowiska twórcze. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu jest wspólnym dobrem, dlatego z jego możliwości może korzystać każdy, kto w twórczy i aktywny sposób chce się przyczynić do rozwoju lokalnej wspólnoty – zapowiada nowy dyrektor placówki.

To kolejna w tej kadencji zmiana kadrowa w instytucjach zarządzanych przez Miasto i Gminę Myślenice. Do tej pory zmienili się prezesi gminnych spółek. Na czele Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji stanęła Katarzyna Burda, Zakładem Utylizacji Odpadów zarządza Jarosław Korabik, spółką Sport Myślenice Michał Funek, a Myślenicką Agencją Rozwoju Gospodarczego Witold Rozwadowski.

Powiązane tematy

Były prezes MARG trafi przed sąd
Myślenice 15

Były prezes MARG trafi przed sąd

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowie na oskarżenia o działania na szkodę spółki Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez radę nadzorczą w styczniu tego roku. W marcu podczas konferencji prasowej, burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) zaprezentował wyniki „audytu otwarcia”  przeprowadzonego w urzędzie mia...

Komentarze

 • 2 lut

  Piotrek! Gratuluję!! Już wcześniej powinieneś awansować

  25 39 Odpowiedz
 • mirek@ 2 lut

  z ta decyzja personalna sie zgadzam, ale dlaczego nie bylo konkursu?

  39 23 Odpowiedz
  • 2 lut

   A po co konkurs jak można dać awans?
   Juz pisałem ale powtórze raz jeszcze:
   Właściwa osoba na właściwym miejscu. Gratulacje Piotrze!

   26 40 Odpowiedz
 • 2 lut

  Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku !

  27 35 Odpowiedz
 • 2 lut

  Najwyższy czas !!! Dużo sukcesów życzę !!

  23 33 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lut

  Zgadzam się, cieżko znaleźć lepszą osobę na to miejsce. Gratuluję Piotrze:)

  17 16 Odpowiedz
 • 3 lut

  Akurat ten facet pracował na swoje stanowisko, o dziwo dostaje je od kogoś z partii misiewiczów. Ironia losu? Tym niemniej, to dobry krok nowego burmisia. Czekam na więcej+

  27 22 Odpowiedz
 • 3 lut

  Gratuluje. Czlowiek z głową pełną pomysłow, otwarty i rzeczowy.

  18 16 Odpowiedz
 • 3 lut

  A czy szlachetka wie że już za czasów szewczyka w mokisie były schadzki osób z nowoczesnej i z platformy , m.in. była tam thun (tej osoby chyba nikomu nie trzeba przedstawiać każdy Polak wie co ona wyprawia!) Dom kultury stał się miejscem do uprawiania polityki oczywiście dla pewnego lewackiego grona , a mokis ma do innych celów służyć! Poza tym dom kultury zamiast promować patriotyzm , Polską kulturę i tradycje promuje multikulturowość!
  Wybór szewczyka na dyrektora mokisu to bardzo zły wybór!

  27 49 Odpowiedz
  • Strozaninek 3 lut

   Gdybyś wyjeżdżał czasem poza Myślenice i poznawał ludzi to wiedziałbyś, że w multikulturalności nie ma nic złego.

   19 17 Odpowiedz
   • 4 lut

    strozaninek to jak poznałeś tą multikulturowość to wyjedź na stałe do np Francji , Niemiec czy Szwecji tam na porządku dziennym widać tą twoją multikulturowość , to zdziczenie , gwałty i obmacywanie kobiet , kradzieże i rozboje , morderstwa na tle religijnym. W tych zachodnich multikulturowych państwach , tak sobie już tam nie radzą że stworzyli strefy bezpieczeństwa gdzie biali ludzie mogą się swobodnie poruszać , a w nocy najlepiej żeby nie wychodzili! Radziłbym ci jeszcze żebyś z żoną czy dziewczyną jak ją masz , odwiedził plaże w Rimini najlepiej nocą wtedy może posmakujesz (posmakujecie) prawdziwą multikulturowość :)

    W domu kultury w Myślenicach ma być przedstawiona Polskość , promocja kultury i tradycji Polskiej z zachowaniem naszej wiary katolickiej a nie jakieś nam obce kultury czy religie co tylko mieszają ludziom w głowach a przede wszystkim dzieciom i młodzieży (już było zdarzenie że jakaś obca grupa malowała dzieciom kropki na czole) Dlatego uważam że szewczyk nam tego nie zapewni , każdy co się trochę interesuje zna jego poglądy i jego widok na świat! szlachetka jeżeli to czyta powinien zmienić tą swoją błędną decyzje!

    17 20 Odpowiedz
    • Strozaninek 4 lut

     Bywam zagranica, nie jest tak jak opisujesz. Ale nie wiesz o tym, ponieważ innych ludzi znasz z internetu i telewizora. Nie poznajesz ich.

     Ja wierze w inkluzywne, otwarte społeczeństwo.

     Idzie Wiosna.

     12 10 Odpowiedz
    • 4 lut

     Gratuluję myślenia :(
     Więc dobry dyrektor domu kultury oprócz bycia zarządczą powinien być cenzorem.
     Katolickie – dobre
     Nie katolickie – złe
     Sądzę że pomyliły ci się instytucje: budżetowa - Domu Kultury z wyznaniową - Domem Katolickim.

     A Panu Piotrowi gratuluję

     16 11 Odpowiedz
  • 3 lut

   Nie panikuj, wiem że Ostrowski przyzwczaił "swoich" do "wiecznych posad" ale czasy się zmieniły o czym niedawno dowiedzieli się inni "nietykalni" dyrektorzy i prezesi. Jak to mawiał stary Heraklit - Panta Rhei!

   10 7 Odpowiedz
   • 3 lut

    A Obajtek "swoich" w Pcimiu - Szlachetka, teraz Hajduk i prawie ten skład rady od 2006 r. Więc nie mów tylko o Ostrowskim, bo PiS niszczy pluralizm na większą skalę... Wystarczy się tylko rozejrzeć, troszkę dalej niż teren swojej gminy i widzieć troszkę więcej poza Ostrowskim.

    16 17 Odpowiedz
    • 3 lut
     Andrzej Perełka napisał/a:

     Wymieniłeś wszystkich którzy zostali zostali wybrani na stanowiska w DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH.

     Rozumiesz?

     1 6 Odpowiedz
 • 3 lut

  Przy rutgerze trudno zachować kulturę jak ma się z taką wredną sztuką do czynienia, zamilcz o.le a najlepiej patriotyczne rozpędź się, zamknij oczy a Polski mur sam sę znajdzie

  15 17 Odpowiedz
 • 3 lut

  oportunista - ''człowiek bez zasad, przystosowujący się do okoliczności dla doraźnych osobistych korzyści''
  Synonim do wyrażenia człowiek bez zasad to = ancymon, ancymonek, bezecnik, chuligan, ciemny typ, diabeł, drań, figlarz, gnida, hiena, hulaka, kanalia, ladaco, łajdaczyna, łajdak, łajdus, łobuz, łobuziak, łotr, łotrzyk, nędzna kreatura, nicpoń, niegodziwiec, nikczemnik, padalec, psotnik, rozrabiaka, skunks, szelma, szubrawiec, szuja, typ spod ciemnej gwiazdy, urwis, zatraceniec,
  Słownik synonimów do słowa człowiek bez zasad

  Kto przyjmuje taką nazwę wiadomo jakim jest osobnikiem!

  19 20 Odpowiedz
  • 4 lut

   O, chociaż raz mądrze napisałeś, a raczej przepisałeś, tak, większością tych epitetów, synonimów można określić "oportunistę" ale i również tymi samymi można określić i rutgera i każdego innego nicka, przecież rutger to nic innego jak"szuja", "typ spod ciemnej gwiazdy" "nikczemnik" itp, resztę sobie doczytaj, a poza tym zasady to trzeba mieć w realnym życiu tu tylko i wyłącznie zabawa słowem dla plusików

   6 9 Odpowiedz
 • 3 lut

  Patrząc na zdjęcie ,myślałem że to jaki aktor, albo muzyk celebryta,

  11 7 Odpowiedz
 • 3 lut

  Wymieniłeś wszystkich którzy zostali zostali wybrani na stanowiska w DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH.

  7 6 Odpowiedz
 • 3 lut

  Tak, za czekoladki... :-)

  10 10 Odpowiedz
 • Arthur Renegat 4 lut

  Osobiście znam tego człowieka z dawnych lat i uważam że swoją pracą i zaangażowaniem w to co robi zasłużył jak najbardziej na to stanowisko.

  16 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lut

  Bardzo dobry kandydat , Panie Piotrze gratulacje .

  8 15 Odpowiedz
 • 4 lut

  Co za bzdury tu ktoś pisze, mamy tak pięknie otwarte społeczeństwa, taki potencjał wymiany myśli, spotkania drugiego człowieka. Mam nadzieję, że jak najdłużej i Mce będą czerpać z tego bogactwa, nie tylko jeśli chodzi o spotkania z folklorem. A przyjeżdża do pobliskiego Krk naprawdę cały świat. Szkoda że nie mamy zaje.stej atrakcji jak choćby Wieliczka żeby część z tych przybyszów zawitała też do nas. Mamy jednak kilka atutów, piękny las (niestety w ostatnich latach cięty na potęgę), niedocenione Zamczysko, mamy Rabę. Trzeba by to zebrać, posprzątać, dopieścić i umieć sprzedać. Nie wiem czy za tej kadencji, tego burmistrza, ale wierzę, że Myślenice mogłyby stać się uporządkowanym, czystym i intrygującym miejscem na relaks.

  13 5 Odpowiedz
 • Piotr Tomczek 4 lut

  Szewczyk wpakował się w niezła rozgrywkę polityczna.
  Jeszcze o tym nie wie.

  11 2 Odpowiedz
 • 5 lut

  rude to fałszywe

  10 2 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 6 lut

  Witam,
  w grudniowej G. Krakowskiej był wywiad z panią dyr. MOKiS, że jako dyrektor musi wypełniać mnóstwo papierów i szukać pieniędzy na działalność.
  To teraz pan dyrektor dowie się jak ciężko zdobyć 200 tys. na "bursztynową komnatę", studio nagrań dla amatorskiego zespołu itd. Utonie w papierach, a rozrzutność umrze. Oby.

  7 2 Odpowiedz
 • 14 lut

  Do oportunisty: uważaj bo z tych nerwów możesz popuścić w galoty :) Poza tym nie wmawiaj komuś tego samego co ty sobą prezentujesz i kim ty jesteś! To ty nazwałeś się oportunistą (człowiekiem bez zasad) także czy to ja Rutger czy inna osoba na tym forum nie jest tobą , także nie próbuj się wybielać i siebie jako ''szuje'' ''typa z pod ciemnej gwiazdy'' ''nikczemnika'' nie przypisuj innej osobie bo to ty sam siebie tak określiłeś , widocznie taką osobą jesteś! Tylko teraz uważaj i nie popuść :) , jak to będziesz czytał

  4 2 Odpowiedz
 • 9 mar

  Bardzo trafiona obsada tego stanowiska.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

XXI Dożynki Powiatu Myślenickiego
Powiat myślenicki 0

XXI Dożynki Powiatu Myślenickiego

Tegoroczne święto plonów powiatu myślenickiego obchodziliśmy 1 września w Tenczynie. Dożynki to podziękowanie dla wszystkich rolników za codzienny trud, który wkładają w pracę na roli Grupy z wieńcami zebrały się w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Tenczynie, aby wspólnie podziękować za tegoroczne zbiory. Po mszy, dożynkowy ko...

Orkiestra Węglówka koncertuje w Pradze!
Kultura 1

Orkiestra Węglówka koncertuje w Pradze!

Orkiestra Węglówka wzięła udział w „International Folklore Dance and Music Festival – Dancing in Prague” w Czachach Folkowe forum zebrało ponad 200 artystów z Turcji, Polski, Chorwacji i Rumunii. Festiwal Orgnizawany przez EAFF (European Association of Folklore Festivals) odbył się w Pradze po raz pierwszy. Zaproszone zespoły miały możliwość zapre...

Ziemia Myślenicka: Zapisy dla dorosłych
Myślenice 0

Ziemia Myślenicka: Zapisy dla dorosłych

Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka ogłasza zapisy do grupy wokalno-tanecznej dla kobiet i mężczyzn od 30 roku życia. Jeśli chcesz przeżyć przygodę swojego życia, poznać wspaniałą polską kulturę i nie tylko, a przede wszystkim odnaleźć i rozwijać w sobie artystyczne umiejętności, zapisz się do Ziemi Myślenickiej. - Wszystkiego...

W wieku 78 lat zmarł Ryszard Judasz. Człowiek sułkowickiej kultury
Sułkowice 0

W wieku 78 lat zmarł Ryszard Judasz. Człowiek sułkowickiej kultury

Umarł, jak żył – w pracy, w którą wkładał serce i pasję. Całe swoje życie zawodowe poświęcił sułkowickiej kulturze. W ostatnich latach był założycielem i kustoszem Izby Tradycji w Starej Szkole przy Gminnej Bibliotece Publicznej im. ks. dr Józefa Sadzika Był nie tylko kustoszem sułkowickiego minimuzeum regionalnego, ale również strażnikiem histori...

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”
Kultura 3

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”

Wernisaż odbył się w ramach wydarzeń związanych z Kulturalnymi Dniami Myślenic 2019. Bogna Becker wróciła ze swoją twórczością do Myślenic po 15 latach przerwy, mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Drogini Jej prace zostały zaprezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Wernisaż był inauguracj...

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści
Kultura 0

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści

„Most Zamiast Murów - Artystyczne Przełamywanie Barier”. „ODDŹWIĘK” to hasło trwających na Zarabiu XXII Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w których każdy może wziąć udział Od 15 lipca w Myślenicach trwają XXII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne dla artystów profesjonalnych oraz XIX Europejskie Warsztaty Plastyczne dla dzieci i młodzieży....