Kultura

Myślenice: Piotr Szewczyk przejmuje funkcję dyrektora MOKiS

Przez najbliższy rok Piotr Szewczyk będzie pełnił funkcję dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu

Od 2016 roku Piotr Szewczyk w MOKiS pełnił funkcję zastępcy dyrektora. Decyzją burmistrza Jarosława Szlachetki przez najbliższy rok będzie pełnił funkcję dyrektora.

- Będę wciąż pracować nad rozwojem myślenickiej kultury, do współpracy, jak zawsze zapraszam wszystkie środowiska twórcze. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu jest wspólnym dobrem, dlatego z jego możliwości może korzystać każdy, kto w twórczy i aktywny sposób chce się przyczynić do rozwoju lokalnej wspólnoty – zapowiada nowy dyrektor placówki.

To kolejna w tej kadencji zmiana kadrowa w instytucjach zarządzanych przez Miasto i Gminę Myślenice. Do tej pory zmienili się prezesi gminnych spółek. Na czele Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji stanęła Katarzyna Burda, Zakładem Utylizacji Odpadów zarządza Jarosław Korabik, spółką Sport Myślenice Michał Funek, a Myślenicką Agencją Rozwoju Gospodarczego Witold Rozwadowski.

Powiązane tematy

Mirosław Fita nowym wiceprzewodniczącym rady. Zastąpił Grażynę Ambroży
Polityka 25

Mirosław Fita nowym wiceprzewodniczącym rady. Zastąpił Grażynę Ambroży

Mirosław Fita (PiS) został wybrany na wiceprzewodniczącego rady gminy Myślenice. Zajął miejsce Grażyny Ambroży (Bez Układów) Podczas dzisiejszej sesji rady gminy na wniosek radnego Wacława Szczotkowskiego (PiS) głosowano nad odwołaniem wiceprzewodniczących rady miejskiej. Od początku kadencji były nimi Grażyna Ambroży (Bez Układów) i Eleonora Lejd...

Grażyna Ambroży odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej rady miejskiej
Polityka 44

Grażyna Ambroży odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej rady miejskiej

Na wniosek radnego Wacława Szczotkowskiego (PiS) głosowano nad odwołaniem wiceprzewodniczących rady. miejskiej. Od początku kadencji były nimi Grażyna Ambroży (Bez Układów) i Eleonora Lejda-Kuklewicz (KWMO) Podczas pierwszej sesji kadencji 2018-2023  radni gminy Myślenice na przewodniczącego rady wybrali Jana Podmokłego (KWWMO), a po obu jego stro...

Nowy Cykl spotkań w MOKiS. „Dyskutujmy!” - zachęca prowadzący Adrian Burtan
Kultura 4

Nowy Cykl spotkań w MOKiS. „Dyskutujmy!” - zachęca prowadzący Adrian Burtan

"Za burtą pytań" to nazwa cyklu spotkań organizowanych w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Panel przypomina telewizyjne talk show z tą różnicą, że prowadzący wraz z zaproszonym gościem wywołują temat, a następnie wciągają w dyskusję widownię Spotkania są nagrywane i publikowane przez MOKiS. To nawiązanie do istniejącego kiedyś w domu kultury k...

Komentarze

 • 2 lut 2019

  Piotrek! Gratuluję!! Już wcześniej powinieneś awansować

  25 39 Odpowiedz
 • mirek@ 2 lut 2019

  z ta decyzja personalna sie zgadzam, ale dlaczego nie bylo konkursu?

  39 23 Odpowiedz
  • 2 lut 2019

   A po co konkurs jak można dać awans?
   Juz pisałem ale powtórze raz jeszcze:
   Właściwa osoba na właściwym miejscu. Gratulacje Piotrze!

   26 40 Odpowiedz
 • 2 lut 2019

  Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku !

  27 35 Odpowiedz
 • 2 lut 2019

  Najwyższy czas !!! Dużo sukcesów życzę !!

  23 33 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lut 2019

  Zgadzam się, cieżko znaleźć lepszą osobę na to miejsce. Gratuluję Piotrze:)

  17 16 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  Akurat ten facet pracował na swoje stanowisko, o dziwo dostaje je od kogoś z partii misiewiczów. Ironia losu? Tym niemniej, to dobry krok nowego burmisia. Czekam na więcej+

  27 22 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  Gratuluje. Czlowiek z głową pełną pomysłow, otwarty i rzeczowy.

  19 16 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  A czy szlachetka wie że już za czasów szewczyka w mokisie były schadzki osób z nowoczesnej i z platformy , m.in. była tam thun (tej osoby chyba nikomu nie trzeba przedstawiać każdy Polak wie co ona wyprawia!) Dom kultury stał się miejscem do uprawiania polityki oczywiście dla pewnego lewackiego grona , a mokis ma do innych celów służyć! Poza tym dom kultury zamiast promować patriotyzm , Polską kulturę i tradycje promuje multikulturowość!
  Wybór szewczyka na dyrektora mokisu to bardzo zły wybór!

  27 49 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   3 lut 2019

   Gdybyś wyjeżdżał czasem poza Myślenice i poznawał ludzi to wiedziałbyś, że w multikulturalności nie ma nic złego.

   19 17 Odpowiedz
   • 4 lut 2019

    strozaninek to jak poznałeś tą multikulturowość to wyjedź na stałe do np Francji , Niemiec czy Szwecji tam na porządku dziennym widać tą twoją multikulturowość , to zdziczenie , gwałty i obmacywanie kobiet , kradzieże i rozboje , morderstwa na tle religijnym. W tych zachodnich multikulturowych państwach , tak sobie już tam nie radzą że stworzyli strefy bezpieczeństwa gdzie biali ludzie mogą się swobodnie poruszać , a w nocy najlepiej żeby nie wychodzili! Radziłbym ci jeszcze żebyś z żoną czy dziewczyną jak ją masz , odwiedził plaże w Rimini najlepiej nocą wtedy może posmakujesz (posmakujecie) prawdziwą multikulturowość :)

    W domu kultury w Myślenicach ma być przedstawiona Polskość , promocja kultury i tradycji Polskiej z zachowaniem naszej wiary katolickiej a nie jakieś nam obce kultury czy religie co tylko mieszają ludziom w głowach a przede wszystkim dzieciom i młodzieży (już było zdarzenie że jakaś obca grupa malowała dzieciom kropki na czole) Dlatego uważam że szewczyk nam tego nie zapewni , każdy co się trochę interesuje zna jego poglądy i jego widok na świat! szlachetka jeżeli to czyta powinien zmienić tą swoją błędną decyzje!

    17 20 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     4 lut 2019

     Bywam zagranica, nie jest tak jak opisujesz. Ale nie wiesz o tym, ponieważ innych ludzi znasz z internetu i telewizora. Nie poznajesz ich.

     Ja wierze w inkluzywne, otwarte społeczeństwo.

     Idzie Wiosna.

     12 10 Odpowiedz
    • 4 lut 2019

     Gratuluję myślenia :(
     Więc dobry dyrektor domu kultury oprócz bycia zarządczą powinien być cenzorem.
     Katolickie – dobre
     Nie katolickie – złe
     Sądzę że pomyliły ci się instytucje: budżetowa - Domu Kultury z wyznaniową - Domem Katolickim.

     A Panu Piotrowi gratuluję

     16 11 Odpowiedz
  • 3 lut 2019

   Nie panikuj, wiem że Ostrowski przyzwczaił "swoich" do "wiecznych posad" ale czasy się zmieniły o czym niedawno dowiedzieli się inni "nietykalni" dyrektorzy i prezesi. Jak to mawiał stary Heraklit - Panta Rhei!

   10 7 Odpowiedz
   • 3 lut 2019

    A Obajtek "swoich" w Pcimiu - Szlachetka, teraz Hajduk i prawie ten skład rady od 2006 r. Więc nie mów tylko o Ostrowskim, bo PiS niszczy pluralizm na większą skalę... Wystarczy się tylko rozejrzeć, troszkę dalej niż teren swojej gminy i widzieć troszkę więcej poza Ostrowskim.

    16 17 Odpowiedz
    • 3 lut 2019
     Andrzej Perełka napisał/a:

     Wymieniłeś wszystkich którzy zostali zostali wybrani na stanowiska w DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH.

     Rozumiesz?

     1 6 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  Przy rutgerze trudno zachować kulturę jak ma się z taką wredną sztuką do czynienia, zamilcz o.le a najlepiej patriotyczne rozpędź się, zamknij oczy a Polski mur sam sę znajdzie

  15 17 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  oportunista - ''człowiek bez zasad, przystosowujący się do okoliczności dla doraźnych osobistych korzyści''
  Synonim do wyrażenia człowiek bez zasad to = ancymon, ancymonek, bezecnik, chuligan, ciemny typ, diabeł, drań, figlarz, gnida, hiena, hulaka, kanalia, ladaco, łajdaczyna, łajdak, łajdus, łobuz, łobuziak, łotr, łotrzyk, nędzna kreatura, nicpoń, niegodziwiec, nikczemnik, padalec, psotnik, rozrabiaka, skunks, szelma, szubrawiec, szuja, typ spod ciemnej gwiazdy, urwis, zatraceniec,
  Słownik synonimów do słowa człowiek bez zasad

  Kto przyjmuje taką nazwę wiadomo jakim jest osobnikiem!

  19 20 Odpowiedz
  • 4 lut 2019

   O, chociaż raz mądrze napisałeś, a raczej przepisałeś, tak, większością tych epitetów, synonimów można określić "oportunistę" ale i również tymi samymi można określić i rutgera i każdego innego nicka, przecież rutger to nic innego jak"szuja", "typ spod ciemnej gwiazdy" "nikczemnik" itp, resztę sobie doczytaj, a poza tym zasady to trzeba mieć w realnym życiu tu tylko i wyłącznie zabawa słowem dla plusików

   6 9 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  Patrząc na zdjęcie ,myślałem że to jaki aktor, albo muzyk celebryta,

  11 7 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  Wymieniłeś wszystkich którzy zostali zostali wybrani na stanowiska w DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH.

  7 6 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  Tak, za czekoladki... :-)

  10 10 Odpowiedz
 • Arthur Renegat 4 lut 2019

  Osobiście znam tego człowieka z dawnych lat i uważam że swoją pracą i zaangażowaniem w to co robi zasłużył jak najbardziej na to stanowisko.

  16 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lut 2019

  Bardzo dobry kandydat , Panie Piotrze gratulacje .

  8 15 Odpowiedz
 • 4 lut 2019

  Co za bzdury tu ktoś pisze, mamy tak pięknie otwarte społeczeństwa, taki potencjał wymiany myśli, spotkania drugiego człowieka. Mam nadzieję, że jak najdłużej i Mce będą czerpać z tego bogactwa, nie tylko jeśli chodzi o spotkania z folklorem. A przyjeżdża do pobliskiego Krk naprawdę cały świat. Szkoda że nie mamy zaje.stej atrakcji jak choćby Wieliczka żeby część z tych przybyszów zawitała też do nas. Mamy jednak kilka atutów, piękny las (niestety w ostatnich latach cięty na potęgę), niedocenione Zamczysko, mamy Rabę. Trzeba by to zebrać, posprzątać, dopieścić i umieć sprzedać. Nie wiem czy za tej kadencji, tego burmistrza, ale wierzę, że Myślenice mogłyby stać się uporządkowanym, czystym i intrygującym miejscem na relaks.

  13 5 Odpowiedz
 • Piotr Tomczek 4 lut 2019

  Szewczyk wpakował się w niezła rozgrywkę polityczna.
  Jeszcze o tym nie wie.

  11 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lut 2019

  rude to fałszywe

  10 2 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 6 lut 2019

  Witam,
  w grudniowej G. Krakowskiej był wywiad z panią dyr. MOKiS, że jako dyrektor musi wypełniać mnóstwo papierów i szukać pieniędzy na działalność.
  To teraz pan dyrektor dowie się jak ciężko zdobyć 200 tys. na "bursztynową komnatę", studio nagrań dla amatorskiego zespołu itd. Utonie w papierach, a rozrzutność umrze. Oby.

  7 2 Odpowiedz
 • 14 lut 2019

  Do oportunisty: uważaj bo z tych nerwów możesz popuścić w galoty :) Poza tym nie wmawiaj komuś tego samego co ty sobą prezentujesz i kim ty jesteś! To ty nazwałeś się oportunistą (człowiekiem bez zasad) także czy to ja Rutger czy inna osoba na tym forum nie jest tobą , także nie próbuj się wybielać i siebie jako ''szuje'' ''typa z pod ciemnej gwiazdy'' ''nikczemnika'' nie przypisuj innej osobie bo to ty sam siebie tak określiłeś , widocznie taką osobą jesteś! Tylko teraz uważaj i nie popuść :) , jak to będziesz czytał

  4 2 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Bardzo trafiona obsada tego stanowiska.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

MgFoto pokazało najlepsze zdjęcia swoich fotografików wykonane w 2019 roku
Kultura 5

MgFoto pokazało najlepsze zdjęcia swoich fotografików wykonane w 2019 roku

Każda wystawa przeglądowa mgFoto to nie tylko otwarcie nowego roku pracy, ale też podsumowanie minionych 12 miesięcy. Wynik tej pracy można oglądać do końca marca w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu MgFoto zaprezentowało prace członków grupy na dorocznej wystawie przeglądowej. Dziewiętnastu fotografików na swych zdjęciach przedstawiło „Mocny Pu...

Łukasz Malinowski: Zorganizujemy rekonstrukcję wymarszu legionistów z 1914 r.
Myślenice 8

Łukasz Malinowski: Zorganizujemy rekonstrukcję wymarszu legionistów z 1914 r.

Za 26 tys. zł z programu „Niepodległa” Muzeum Niepodległości zarządzane przez Łukasza Malinowskiego zorganizuje badania, konkurs poetycki, wystawę i historyczną rekonstrukcję upamiętniające myśleniczan biorących udział w ruchu niepodległościowym w 1914 roku Muzeum Niepodległości w Myślenicach otrzymało 26 tys. zł z programu „Niepodległa” na realiz...

Tadek. Epizody "wyzwolenia"
Historia Lekkostrawna 0

Tadek. Epizody "wyzwolenia"

Jeśli spojrzymy na Myślenice z góry, dostrzeżemy anatomię miasta. Rynek to serce tłoczące ludzi i pojazdy tętnicami dróg. Ulica Kazimierza Wielkiego to aorta, połączone z nią asfaltowe żyłki prowadzą do domków o krwiście czerwonych dachach. To tkanka miasta. Dolne Przedmieście tętni życiem Cofnijmy się w czasie i odwiedźmy Myślenice o czterokrotni...

Ziemia nie leżała odłogiem
Archiwalne Myślenice 5

Ziemia nie leżała odłogiem

Panorama miasta na pocztówce będącej w obiegu w latach 50. ubiegłego wieku. Widoczne na pierwszym planie drzewo to jabłoń, która rosła pomiędzy "studzienką" a "lipką" posadowioną w najwyższym, środkowym wzniesieniu Góry Plebańskiej Przed zabudowaniami Śródmieścia widoczne są rozległe pola uprawne, w miejscu których w latach późniejszych wybudowano...

Piotr Szewczyk poprowadzi MOKiS do 2024 roku
Myślenice 14

Piotr Szewczyk poprowadzi MOKiS do 2024 roku

Po roku pełnienia funkcji dyrektora MOKiS, Piotr Szewczyk został powołany na to stanowisko do 2024 roku. Jakie cele stawia się przed nowym dyrektorem? Burmistrz Jarosław Szlachetka wydał zarządzenie w sprawie powołania dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach. Na tym stanowisku do 26 kwietnia 2024 roku obsadził Piotra Szewczy...

Reaktywują teatr, a mieszkańcy wybierają jego nazwę
Dobczyce 5

Reaktywują teatr, a mieszkańcy wybierają jego nazwę

Po kilkudziesięciu latach przerwy Dobczyce reaktywują teatr. Ten jako premierowy spektakl wystawi „Zemstę” Aleksandra Fredry. Ale pod jaką nazwą? W gminnej ankiecie mieszkańcy stawiają na „Teatr pod Zamkiem” Po kilkudziesięciu latach niebytu gmina z pomocą Magdaleny Sokołowskiej-Gawrońskiej reaktywuje amatorski teatr w Dobczycach. Obecnie reżyserk...