Kultura

Myślenice: Piotr Szewczyk przejmuje funkcję dyrektora MOKiS

Myślenice: Piotr Szewczyk przejmuje funkcję dyrektora MOKiS

Przez najbliższy rok Piotr Szewczyk będzie pełnił funkcję dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu

Od 2016 roku Piotr Szewczyk w MOKiS pełnił funkcję zastępcy dyrektora. Decyzją burmistrza Jarosława Szlachetki przez najbliższy rok będzie pełnił funkcję dyrektora.

- Będę wciąż pracować nad rozwojem myślenickiej kultury, do współpracy, jak zawsze zapraszam wszystkie środowiska twórcze. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu jest wspólnym dobrem, dlatego z jego możliwości może korzystać każdy, kto w twórczy i aktywny sposób chce się przyczynić do rozwoju lokalnej wspólnoty – zapowiada nowy dyrektor placówki.

To kolejna w tej kadencji zmiana kadrowa w instytucjach zarządzanych przez Miasto i Gminę Myślenice. Do tej pory zmienili się prezesi gminnych spółek. Na czele Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji stanęła Katarzyna Burda, Zakładem Utylizacji Odpadów zarządza Jarosław Korabik, spółką Sport Myślenice Michał Funek, a Myślenicką Agencją Rozwoju Gospodarczego Witold Rozwadowski.

Powiązane tematy

Co zrobić ze zużytymi maseczkami i rękawiczkami?
Koronawirus 1

Co zrobić ze zużytymi maseczkami i rękawiczkami?

Leżą na ulicy, w lesie, na chodnikach a czasem lądują w koszach na śmieci. Gdzie powinniśmy wyrzucać maseczki i rękawiczki? Jak wynika z badania przeprowadzonego na zalecenie firmy Fortum w najlepszym wypadku niespełna połowa z nas wyrzuca zużyte maseczki i rękawiczki do ulicznych koszy, z których te mogą łatwo wyfrunąć porwane przez wiatr Co trz...

Różnorodny MOKiS: Wielki Chór Internautów, wideokoncert życzeń na Dzień Matki i Szkolne Konfrontacje Plastyczne
Kultura 0

Różnorodny MOKiS: Wielki Chór Internautów, wideokoncert życzeń na Dzień Matki i Szkolne Konfrontacje Plastyczne

Ilość propozycji, które przygotowaliśmy dla naszych widzów, internautów przywraca o zawrót głowy. Chcemy naszą ofertę kierować do różnych grup wiekowych i dlatego tych projektów jest aż tyle. Zachęcam do odwiedzania naszego fb @mokismyslenice i udziału wspólnego spędzania z nami czasu - mówi Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS Serdecznie zapraszamy do...

Mamy 146 zakażonych w powiecie. Więcej przypadków w Małopolsce odnotowano tylko w Krakowie
Koronawirus 22

Mamy 146 zakażonych w powiecie. Więcej przypadków w Małopolsce odnotowano tylko w Krakowie

Powiat myślenicki jest na drugim miejscu po bocheńskim, jeśli weźmiemy pod uwagę zapadalność na tę chorobę na 10 tys. mieszkańców. To blisko 4 razy wyższa liczba niż współczynnik dla całego województwa Powiat myślenicki z liczbą 146 przypadków znajduje się na 2 miejscu w Małopolsce. Więcej zakażeń odnotowano tylko w mieście Kraków (260) czytamy w...

Komentarze

 • 2 lut 2019

  Piotrek! Gratuluję!! Już wcześniej powinieneś awansować

  25 39 Odpowiedz
 • mirek@ 2 lut 2019

  z ta decyzja personalna sie zgadzam, ale dlaczego nie bylo konkursu?

  39 23 Odpowiedz
  • 2 lut 2019

   A po co konkurs jak można dać awans?
   Juz pisałem ale powtórze raz jeszcze:
   Właściwa osoba na właściwym miejscu. Gratulacje Piotrze!

   26 40 Odpowiedz
 • 2 lut 2019

  Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku !

  27 35 Odpowiedz
 • 2 lut 2019

  Najwyższy czas !!! Dużo sukcesów życzę !!

  23 33 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lut 2019

  Zgadzam się, cieżko znaleźć lepszą osobę na to miejsce. Gratuluję Piotrze:)

  17 16 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  Akurat ten facet pracował na swoje stanowisko, o dziwo dostaje je od kogoś z partii misiewiczów. Ironia losu? Tym niemniej, to dobry krok nowego burmisia. Czekam na więcej+

  27 22 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  Gratuluje. Czlowiek z głową pełną pomysłow, otwarty i rzeczowy.

  19 16 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  A czy szlachetka wie że już za czasów szewczyka w mokisie były schadzki osób z nowoczesnej i z platformy , m.in. była tam thun (tej osoby chyba nikomu nie trzeba przedstawiać każdy Polak wie co ona wyprawia!) Dom kultury stał się miejscem do uprawiania polityki oczywiście dla pewnego lewackiego grona , a mokis ma do innych celów służyć! Poza tym dom kultury zamiast promować patriotyzm , Polską kulturę i tradycje promuje multikulturowość!
  Wybór szewczyka na dyrektora mokisu to bardzo zły wybór!

  27 49 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   3 lut 2019

   Gdybyś wyjeżdżał czasem poza Myślenice i poznawał ludzi to wiedziałbyś, że w multikulturalności nie ma nic złego.

   19 17 Odpowiedz
   • 4 lut 2019

    strozaninek to jak poznałeś tą multikulturowość to wyjedź na stałe do np Francji , Niemiec czy Szwecji tam na porządku dziennym widać tą twoją multikulturowość , to zdziczenie , gwałty i obmacywanie kobiet , kradzieże i rozboje , morderstwa na tle religijnym. W tych zachodnich multikulturowych państwach , tak sobie już tam nie radzą że stworzyli strefy bezpieczeństwa gdzie biali ludzie mogą się swobodnie poruszać , a w nocy najlepiej żeby nie wychodzili! Radziłbym ci jeszcze żebyś z żoną czy dziewczyną jak ją masz , odwiedził plaże w Rimini najlepiej nocą wtedy może posmakujesz (posmakujecie) prawdziwą multikulturowość :)

    W domu kultury w Myślenicach ma być przedstawiona Polskość , promocja kultury i tradycji Polskiej z zachowaniem naszej wiary katolickiej a nie jakieś nam obce kultury czy religie co tylko mieszają ludziom w głowach a przede wszystkim dzieciom i młodzieży (już było zdarzenie że jakaś obca grupa malowała dzieciom kropki na czole) Dlatego uważam że szewczyk nam tego nie zapewni , każdy co się trochę interesuje zna jego poglądy i jego widok na świat! szlachetka jeżeli to czyta powinien zmienić tą swoją błędną decyzje!

    17 20 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     4 lut 2019

     Bywam zagranica, nie jest tak jak opisujesz. Ale nie wiesz o tym, ponieważ innych ludzi znasz z internetu i telewizora. Nie poznajesz ich.

     Ja wierze w inkluzywne, otwarte społeczeństwo.

     Idzie Wiosna.

     12 10 Odpowiedz
    • 4 lut 2019

     Gratuluję myślenia :(
     Więc dobry dyrektor domu kultury oprócz bycia zarządczą powinien być cenzorem.
     Katolickie – dobre
     Nie katolickie – złe
     Sądzę że pomyliły ci się instytucje: budżetowa - Domu Kultury z wyznaniową - Domem Katolickim.

     A Panu Piotrowi gratuluję

     16 11 Odpowiedz
  • 3 lut 2019

   Nie panikuj, wiem że Ostrowski przyzwczaił "swoich" do "wiecznych posad" ale czasy się zmieniły o czym niedawno dowiedzieli się inni "nietykalni" dyrektorzy i prezesi. Jak to mawiał stary Heraklit - Panta Rhei!

   10 7 Odpowiedz
   • 3 lut 2019

    A Obajtek "swoich" w Pcimiu - Szlachetka, teraz Hajduk i prawie ten skład rady od 2006 r. Więc nie mów tylko o Ostrowskim, bo PiS niszczy pluralizm na większą skalę... Wystarczy się tylko rozejrzeć, troszkę dalej niż teren swojej gminy i widzieć troszkę więcej poza Ostrowskim.

    16 17 Odpowiedz
    • 3 lut 2019
     Andrzej Perełka napisał/a:

     Wymieniłeś wszystkich którzy zostali zostali wybrani na stanowiska w DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH.

     Rozumiesz?

     1 6 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  Przy rutgerze trudno zachować kulturę jak ma się z taką wredną sztuką do czynienia, zamilcz o.le a najlepiej patriotyczne rozpędź się, zamknij oczy a Polski mur sam sę znajdzie

  15 17 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  oportunista - ''człowiek bez zasad, przystosowujący się do okoliczności dla doraźnych osobistych korzyści''
  Synonim do wyrażenia człowiek bez zasad to = ancymon, ancymonek, bezecnik, chuligan, ciemny typ, diabeł, drań, figlarz, gnida, hiena, hulaka, kanalia, ladaco, łajdaczyna, łajdak, łajdus, łobuz, łobuziak, łotr, łotrzyk, nędzna kreatura, nicpoń, niegodziwiec, nikczemnik, padalec, psotnik, rozrabiaka, skunks, szelma, szubrawiec, szuja, typ spod ciemnej gwiazdy, urwis, zatraceniec,
  Słownik synonimów do słowa człowiek bez zasad

  Kto przyjmuje taką nazwę wiadomo jakim jest osobnikiem!

  19 20 Odpowiedz
  • 4 lut 2019

   O, chociaż raz mądrze napisałeś, a raczej przepisałeś, tak, większością tych epitetów, synonimów można określić "oportunistę" ale i również tymi samymi można określić i rutgera i każdego innego nicka, przecież rutger to nic innego jak"szuja", "typ spod ciemnej gwiazdy" "nikczemnik" itp, resztę sobie doczytaj, a poza tym zasady to trzeba mieć w realnym życiu tu tylko i wyłącznie zabawa słowem dla plusików

   6 9 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  Patrząc na zdjęcie ,myślałem że to jaki aktor, albo muzyk celebryta,

  11 7 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  Wymieniłeś wszystkich którzy zostali zostali wybrani na stanowiska w DEMOKRATYCZNYCH WYBORACH.

  7 6 Odpowiedz
 • 3 lut 2019

  Tak, za czekoladki... :-)

  10 10 Odpowiedz
 • Arthur Renegat 4 lut 2019

  Osobiście znam tego człowieka z dawnych lat i uważam że swoją pracą i zaangażowaniem w to co robi zasłużył jak najbardziej na to stanowisko.

  16 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lut 2019

  Bardzo dobry kandydat , Panie Piotrze gratulacje .

  8 15 Odpowiedz
 • 4 lut 2019

  Co za bzdury tu ktoś pisze, mamy tak pięknie otwarte społeczeństwa, taki potencjał wymiany myśli, spotkania drugiego człowieka. Mam nadzieję, że jak najdłużej i Mce będą czerpać z tego bogactwa, nie tylko jeśli chodzi o spotkania z folklorem. A przyjeżdża do pobliskiego Krk naprawdę cały świat. Szkoda że nie mamy zaje.stej atrakcji jak choćby Wieliczka żeby część z tych przybyszów zawitała też do nas. Mamy jednak kilka atutów, piękny las (niestety w ostatnich latach cięty na potęgę), niedocenione Zamczysko, mamy Rabę. Trzeba by to zebrać, posprzątać, dopieścić i umieć sprzedać. Nie wiem czy za tej kadencji, tego burmistrza, ale wierzę, że Myślenice mogłyby stać się uporządkowanym, czystym i intrygującym miejscem na relaks.

  13 5 Odpowiedz
 • Piotr Tomczek 4 lut 2019

  Szewczyk wpakował się w niezła rozgrywkę polityczna.
  Jeszcze o tym nie wie.

  11 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lut 2019

  rude to fałszywe

  10 2 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 6 lut 2019

  Witam,
  w grudniowej G. Krakowskiej był wywiad z panią dyr. MOKiS, że jako dyrektor musi wypełniać mnóstwo papierów i szukać pieniędzy na działalność.
  To teraz pan dyrektor dowie się jak ciężko zdobyć 200 tys. na "bursztynową komnatę", studio nagrań dla amatorskiego zespołu itd. Utonie w papierach, a rozrzutność umrze. Oby.

  7 2 Odpowiedz
 • 14 lut 2019

  Do oportunisty: uważaj bo z tych nerwów możesz popuścić w galoty :) Poza tym nie wmawiaj komuś tego samego co ty sobą prezentujesz i kim ty jesteś! To ty nazwałeś się oportunistą (człowiekiem bez zasad) także czy to ja Rutger czy inna osoba na tym forum nie jest tobą , także nie próbuj się wybielać i siebie jako ''szuje'' ''typa z pod ciemnej gwiazdy'' ''nikczemnika'' nie przypisuj innej osobie bo to ty sam siebie tak określiłeś , widocznie taką osobą jesteś! Tylko teraz uważaj i nie popuść :) , jak to będziesz czytał

  4 2 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Bardzo trafiona obsada tego stanowiska.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Za zdjęcia sprzedane na aukcji kupili ratownikom medycznym ozonator
Koronawirus 2

Za zdjęcia sprzedane na aukcji kupili ratownikom medycznym ozonator

Na internetowe aukcje trafiło 19 prac członków Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto. Dochód z ich sprzedaży fotograficy przeznaczyli m.in. na ozonator dla ratowników medycznych W ramach akcji „Dla Ratowników Medycznych Pogotowia w Myślenicach” organizowanej przez mgFoto ze sprzedaży fotografii udało się zebrać 3367 zł. Pieniądze...

Neksi „Człowiek Progress”. Raper z Pcimia nagrywa teledysk
Rozrywka 4

Neksi „Człowiek Progress”. Raper z Pcimia nagrywa teledysk

Ten gatunek muzyczny rekordy popularności bije nie tylko na ogólnopolskiej, ale również lokalnej scenie muzycznej. Każdego roku raperzy z naszego regionu zaskakują odbiorców kolejnymi produkcjami. Tym razem swoją twórczość prezentuje reprezentant Pcimia W naszym regionie ten gatunek należy do rzadkości, a jeśli ktoś po niego sięga, najczęściej opo...

Myślenicki Festiwal Lata 2020 odwołany. „Co najmniej do końca lipca nie odbędą się żadne większe wydarzenia”
Myślenice 13

Myślenicki Festiwal Lata 2020 odwołany. „Co najmniej do końca lipca nie odbędą się żadne większe wydarzenia”

Myślenicki Festiwal Lata to kolejna duża impreza planowana na ten sezon, która się nie odbędzie. Na Zarabiu miała wystąpić Maryla Rodowicz i Kamil Bednarek Na początku kwietnia burmistrz zapowiedział, że organizacja Myślenickiego Festiwalu lata stoi pod znakiem zapytania. „Nie podjąłem jeszcze decyzji, co z tegoroczną edycją festiwalu. Mamy podpis...

Thank you for your service
Historia Lekkostrawna 16

Thank you for your service

Dziś dzieje się historia. Bez wątpienia będą o niej wspominać przyszłe pokolenia. Kolejny raz wrzucam ten artykuł do szuflady, a on ciągle wraca na biurko Dziś dzieje się historia. Bez wątpienia będą o niej wspominać przyszłe pokolenia. Odniesienie się do niej w postaci tekstu jest zbyt kuszące, aby go zaniechać. Kolejny raz wrzucam ten artykuł do...

Tak w 1927 roku prezentował się przysiółek Kawęciny w Sieprawiu
Archiwalne Myślenice 3

Tak w 1927 roku prezentował się przysiółek Kawęciny w Sieprawiu

Tak w 1927 roku prezentował się przysiółek Kawęciny oglądany ze wzgórza zwanego Rusinki w kierunku północnym Widok przysiółka Kawęciny ze wzgórza zwanego Rusinki w kierunku północnym, na fotografii z roku około 1927. Na pierwszym planie zabudowania folwarczne, za nimi dom mieszkalny (dawna oficyna) potocznie zwana dworem. Nazwa ta upowszechniła si...

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem nie odbędą się w lipcu. „Spróbujemy zmierzyć się z zimową formułą”
Kultura 6

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem nie odbędą się w lipcu. „Spróbujemy zmierzyć się z zimową formułą”

Mająca się odbyć w lipcu siódma edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem nie dojdzie do skutku. Organizatorzy podjęli decyzję, że spróbują zmierzyć się z festiwalem w nowej formule – zimowej. O ile pozwolą na to okoliczności    Festiwal Folkloru to jedna z największych imprez odbywających się w regionie podczas letniego sezonu. W...