Dobczyce

Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

Dyrektor szkoły zawieszona po tym jak zaprosiła na lekcję obcokrajowców. Może stracić pracę

Dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach grozi zwolnienie dyscyplinarne, po tym jak na zajęcia zaprosiła studentów z Algierii

Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobczycach uczestniczyła w projekcie „Internacional education” prowadzonym przez międzynarodową organizację studentów AIESEC. W jego ramach młodzi ludzie z całego świata przyjeżdżają jako wolontariusze na praktyki do szkół, gdzie m.in. prowadzą warsztaty, biorą udział w zajęciach dotyczących kultury Polski, a następnie przedstawiają swoją i dyskutują na temat różnic rozmawiając z dziećmi po angielsku.

Do tej pory dobczycką szkołę odwiedzali m.in. studenci z Chin i Indii. W październiku 2018 roku przyjechali do niej wolontariusze z Algierii. Zajęcia zostały przerwane po kontroli Małopolskiego Kuratorium Oświaty, które otrzymało zgłoszenie mówiące o tym, że w szkole dzieci uczą się pisać swoje imiona i nazwiska po arabsku.

Jak podaje Gazeta Wyborcza Kraków: „Po przeprowadzonej w podstawówce kontroli Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli, sformułowała zarzuty wobec dyrektorki. Uznała, że dopuszczając do prowadzenia zajęć przez studentów z Algierii, „nie zapewniła bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego uczniom”. - Wolontariusze nie pochodzą z krajów o kulturze anglosaskiej, dyrektorka nie sprawdziła ich kwalifikacji pod kątem znajomości angielskiego i prowadzenia warsztatów – czytamy w piśmie rzecznika. Rzecznik zawiadamia w nim dyrektorkę, że wszczyna wobec niej postępowanie dyscyplinarne. Wnioskuje też o karę: zwolnienia z pracy”.

Przed komisją dyscyplinarną dyrektor dobczyckiej szkoły ma stanąć w maju.

 

Burmistrz Tomasz Suś: „Decyzja ta została podjęta w celu ochrony dobra dzieci”

Głos w tej sprawie na oficjalnej stronie Gminy i Miasta Dobczyce zabrał burmistrz Tomasz Suś. W swoim oświadczeniu potwierdza, że dyrektor Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Dobczycach została zawieszona w pełnieniu obowiązków.

„Decyzja ta została podjęta w celu ochrony dobra dzieci na podstawie dogłębnej analizy materiałów przedłożonych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, w tym wynikających z przeprowadzonych kontroli. (…) Wymieniona wyżej decyzja burmistrza (…) została utrzymana w mocy zarówno przez organ odwoławczy I stopnia – Komisję Dyscyplinarną dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim (…) jak i przez organ II stopnia - Odwoławczą Komisję Dyscyplinarną dla Nauczycieli przy Ministrze Edukacji Narodowej (…), co potwierdza słuszność podjętego rozstrzygnięcia” – pisze burmistrz Dobczyc.

Apeluje również o wstrzymanie się od „wyrażania nieuzasadnionych i przedwczesnych opinii i komentarzy w przedmiotowej sprawie” argumentując swój apel „dobrem dzieci i szkoły”.

Pełne oświadczenie można znaleźć również na facebooku gminy:

 

AIESEC Polska: Bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne uczniów nie było zagrożone

Na temat działań podjętych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty dotyczące dyrektor Aleksandry Sutkowskiej oraz samych warsztatów odnosi się również ich organizator AIESEC Polska.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Dobczycach kilkukrotnie brała udział w projekcie International Education organizowanym przez AIESEC, w ramach którego młode osoby z różnych krajów na świecie przyjeżdżają do Polski aby prowadzić zajęcia z dziećmi, przybliżyć im kulturę swojego kraju, uczyć tolerancji wobec odmiennej tradycji, budować otwartość, ciekawość świata oraz pokazywać, że warto uczyć się języka angielskiego.

(...) Warsztaty w ramach projektu International Education były prowadzone w obecności kadry nauczycielskiej, a bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne uczniów nie było zagrożone poprzez warsztaty z wolontariuszami. Nauka napisania swojego imienia w języku arabskim była jednym z wielu elementów zajęć i miała na celu zaprezentowanie kultury wolontariuszy w interaktywny dla uczniów sposób.

- czytamy w oświadczeniu AIESEC Polska.

AIESEC w Polsce istnieje od 1971 roku i obecnie działa przy 15 ośrodkach akademickich, skupiając blisko 800 studentów i realizując rocznie ponad 1500 wymian międzynarodowych.

 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych: „Rasistowska Decyzja”

W taki sposób decyzję komentuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uznając ją za „rasistowską”.

Pod opisem zdarzenia do jakiego doszło w Dobczycach czytamy, że Ośrodek „ma zamiar złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez urzędników”.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 28 lut 2019

  hahaha teraz władze i kuratorium w pierwszej kolejności powinny zwolnić wszystkich nauczycieli fizyki, matematyki, chemii itp za używanie liczb arabskich!!! To może być niebezpieczne dla dzieci

  133 17 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  i to jest właśnie wpływ Pisu na nasze chore społeczeństwo, ludzie którzy złożyli donos ale i Burmistrz Dobczyc czy kuratorium powinni ustawić się w kolejce do jakiegoś specjalisty, ani dyrektor ani tym bardziej obcokrajowcy nie zrobili nic złego, to nie przyjechali taliby wywalić szkołę w powietrze tylko młodzież na wymianę.
  gratuluję postawy oraz nagonki na ludzi nie z Pisu - Widzę że od wyborów wszędzie wymieniani są "nie wygodni dyrektorzy" Ja trzymam kciuki za Panią dyrektor.

  107 24 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 28 lut 2019

  bardzo mocno naciagane te powody do zwolnienia :) BAAAAAAAAAAAARDZO mili Państwo

  86 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lut 2019

  To jakiś żart? W jaki sposób umiejętność pisania po arabsku zagraża dobru i bezpieczeństwu dzieci? Rozumiem, że wszelcy pracownicy oświaty, w tym także kuratorium, którzy mają np tatuaże po chińsku lub arabsku, mają również zostać dyscyplinarnie zwolnieni.

  83 5 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  Rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli też nie pochodzi z kraju o kulturze anglosaskiej, bo Polska nie ten obszar kulturowy. My po prostu jeno Słowianie i do Anglosasów nam jeszcze daleko. Najlepiej nie wyglądać poza własną zagrodę, bo jeszcze by dzieci zobaczyły i usłyszały, jak się w świecie żyje w XXI wieku i dopiero by było. Uczestnikom międzynarodowych projektów też nie trzeba sprawdzać kwalifikacji, bo biorą w nich udział ludzie o wysokich kompetencjach, wcześniej sprawdzeni, a nie wybrani wg partyjnego klucza lub znajomości z - przepraszam za to okropne słowo - prezesami.

  59 7 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  OMG, a to arabizowani byli? Jak długo? 5 lat, 10? Mówić potrafią, pisać, modlić do Allaha a w południe biją pokłony, czy jak?

  38 9 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  chore to jest doszukiwanie się wszędzie wpływów Pis, odkąd pamiętam zawsze po wyborach są zmiany bo każdy che pracować w otoczeniu swoich ludzi niezależnie od tego czy jest się z Pis czy z
  innej opcji politycznej jak burmistrz Dobczyc.

  19 64 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   28 lut 2019

   Uwazasz, ze to normalne iz ktos ma tracic prace, bo pozwolil zeby dzieci poznaly inne niz lacinski alfabety?
   Absurd.

   69 13 Odpowiedz
   • 28 lut 2019

    Na jakiej podstawie snujesz takie przypuszczenia? Oskarżasz panią dyrektor o nauczanie alfabetu arabskiego, a gminę o dążenie do zwolnienia pani dyrektor z tego powodu. Masz na swoje oskarżenia jakieś dowody? Bo z tego co ja wiem, nie było tak jak piszesz.

    7 37 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     28 lut 2019

     Bardzo bym chcial zeby wyjasniono sprawe publicznie. Zadaje pytania, nie twierdzenia. Zwracaj prosze uwage na znaki umeiszczane w zdanaich, plus nie rob za adwokata. Naucz sie tez czytac ze zrozumieniem, cytat z Wyborczej:

     [cytat]„Po przeprowadzonej w podstawówce kontroli Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli, sformułowała zarzuty wobec dyrektorki. Uznała, że dopuszczając do prowadzenia zajęć przez studentów z Algierii, „nie zapewniła bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego uczniom”. - Wolontariusze nie pochodzą z krajów o kulturze anglosaskiej, dyrektorka nie sprawdziła ich kwalifikacji pod kątem znajomości angielskiego i prowadzenia warsztatów – czytamy w piśmie rzecznika. Rzecznik zawiadamia w nim dyrektorkę, że wszczyna wobec niej postępowanie dyscyplinarne. Wnioskuje też o karę: zwolnienia z pracy”.[/cytat]

     Nie rozumiesz slowa pisanego - wracaj do szkoly.

     Vivaldi napisał/a:

     Pasowałoby się dowiedzieć co konkretnie działo się na zajęciach. Trochę naciągana to teza aby zawiesić dyrektorkę za gości w szkole jak i naciągana teza, że to goście prowadzili zajęcia. Sam bym chciał z ciekawości zobaczyć jak się pisze moje imię i nazwisko od prawej do lewej :-))) może faktycznie ktoś pojechał po bandzie i zawiesił dyrektorkę za to, że literki ciągnęli od prawej do lewej a nie do prawej :-))) . Ciekawe co tam na tych zajęciach się działo. Pewnie nic. Za moich czasów były wymiany z Niemiec i Rosji i nikt swastyki sierpem nie ciął. Ciekawe czy ta akcja w Dobczycach to przerost formy nad treścią i pokazówka. A może potrzebny był komuś tylko pretekst aby załatwić inny jakiś nurtujący problem, spór, prywatę. Ja już w połowę rzeczy napisanych nie wierzę.
     Ciekawy temat. Rozwojowy.

     Dokladnie sie zgadzam. Za malo danych na razie, ale karanie kogos za to, ze jakis Muzlumanin pokazal alfabet i pismo arabskie, byloby niesamowitym kuriozum.
     Jak pisalem - zamknijmy arabistyke na UJ.

     22 1 Odpowiedz
     • 28 lut 2019

      Zadałeś pytanie użytkownikowi Miś Grizli i pytałeś o to czy normalne jest... i tutaj oskarżyłeś panią dyrektor oraz, czytając całość wypowiedzi Misia i Twojej, Burmistrza Dobczyc.

      To że swoje oskarżenia wkładasz w jakieś inne pytanie i kończysz całość pytajnikiem nie zmienia faktu że nadal to oskarżenia.

      Też chciałbym aby wyjaśniono sprawę publicznie, dlatego pytam Ciebie jakie masz dowody, ponieważ uważam, że skoro oskarża się publicznie, należy również publicznie przedstawić dowody.

      Przytoczony cytat z wyborczej nie mówi nic o nauce alfabetu ani o Burmistrzu. Poza tym wyborcza nie jest żadnym wiarygodnym źródłem.

      4 30 Odpowiedz
      • Brak zdjęcia
       28 lut 2019

       Wlasnie udowadniasz ze nie czytasz ze zrozumieniem lub nie rozumiesz tekstu pisanego, napisalem:

       [cytat]Uwazasz, ze to normalne iz ktos ma tracic prace, bo pozwolil zeby dzieci poznaly inne niz lacinski alfabety?
       Absurd.[/cytat]

       Zacytowany fragment z Wyborczej indykuje, ze pani dyrektor grozi utrata pracy, jeszcze raz cytuje ten fragment ktory o tym mowi

       [cytat]Rzecznik zawiadamia w nim dyrektorkę, że wszczyna wobec niej postępowanie dyscyplinarne. Wnioskuje też o karę: zwolnienia z pracy”[/cytat]

       O nauce alfabetu mowi AIESEC Polska
       http://aiesec.pl/oswiadczenie-aiesec-polska-w-sprawie-warsztatow-prowadzonych-w-szkole-podstawowej-w-dobczycach/

       [cytat]Nauka napisania swojego imienia w języku arabskim była jednym z wielu elementów zajęć i miała na celu zaprezentowanie kultury wolontariuszy w interaktywny dla uczniów sposób.[/cytat]

       Slowem podsumowujac

       - Nikogo nie oskarzam ani pani dyrektor, ani burmistrza, ani rzecznika
       - Podalem cytaty ze zrodel na jakich sie opieram

       Dziekuje, nie mam wiecej do dodania.

       To w jaki sposob ty rozumiesz moja wypowiedz, a raczej nie rozumeisz slowa pisanego to Twoj problem. Na pewno nie mialem takich intencji i zamiarow o jakich ty piszesz. W dodatku, nigdzie nie odnosilem sie w wypowiedziach do burmistrza!!! I jeszcze napisalem, ze zgadzam sie z Vivalidm, ze malo jest danych...

       [cytat]. Poza tym wyborcza nie jest żadnym wiarygodnym źródłem.[/cytat]

       A kto ocenia wiarygodnosc zroda? Ta sprawa obiegla media w Polsce. Prosze podac zrodlo na ktorym powinienm sie opierac - odszczekam sie.

       18 3 Odpowiedz
   • 28 lut 2019

    nie nie uważam tego za normalne, nie uważam też za normalne obarczanie pisu za wszystko co się dzieje w koło bo nawet oni nie są wszechmocni

    9 35 Odpowiedz
   • 28 lut 2019

    A może potrzebny był pretekst, żeby zwolnić Panią Dyrektor a wstawić kogoś swojego?

    54 2 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  Ciekawe co by zrobili muzułmanie dyrektorowi jakby w ich szkole lekcje poprowadził chrześcijanin ?

  38 41 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   28 lut 2019

   Co to ma do rzeczy? Idac tym tokiem rozumowania, nalezy natychmiast zakazac stuidiowania arabistyki na polskich panstwowych uniwersytetach typu UJ.

   59 11 Odpowiedz
  • 28 lut 2019

   Podziękowaliby za dobrze poprowadzoną lekcję i tyle. Poza Polską w szkole bierze się pod uwagę kompetencje pedagogiczne nauczycieli. Od praktyk religijnych jest kościół, meczet, synagoga czy protestancki zbór. Ale to w normalnych cywilizacjach.

   45 9 Odpowiedz
  • Andrzej 4 mar 2019

   Znam profesora z AGH, który całe lata wykładał na uczelni w Kuwejcie i jakoś muzułmanie nie robili wielkiego halo z tego faktu.

   2 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  Pasowałoby się dowiedzieć co konkretnie działo się na zajęciach. Trochę naciągana to teza aby zawiesić dyrektorkę za gości w szkole jak i naciągana teza, że to goście prowadzili zajęcia. Sam bym chciał z ciekawości zobaczyć jak się pisze moje imię i nazwisko od prawej do lewej :-))) może faktycznie ktoś pojechał po bandzie i zawiesił dyrektorkę za to, że literki ciągnęli od prawej do lewej a nie do prawej :-))) . Ciekawe co tam na tych zajęciach się działo. Pewnie nic. Za moich czasów były wymiany z Niemiec i Rosji i nikt swastyki sierpem nie ciął. Ciekawe czy ta akcja w Dobczycach to przerost formy nad treścią i pokazówka. A może potrzebny był komuś tylko pretekst aby załatwić inny jakiś nurtujący problem, spór, prywatę. Ja już w połowę rzeczy napisanych nie wierzę.
  Ciekawy temat. Rozwojowy.

  tomnyGosc napisał/a:

  Ciekawe co by zrobili muzułmanie dyrektorowi jakby w ich szkole lekcje poprowadził chrześcijanin ?

  Gościu ale to nie jest argument. Standardy postępowania w różnych częściach świata są różne i różnie uważane są za standardy. Nie musisz daleko szukać wśród muzułmanów, już w Niemczech ludzie są dotykani represjami za noszenie krzyżyka na zewnątrz a nie pod swetrem. A w historii w Niemczech nosiło się krzyże na płaszczach. Owszem w zupełnie innym celu niż krzewienie chrześcijanizmu ale jednak. Sam widzisz, że standardy są tak ruchome jak ludzie którzy je tworzą.
  Wcale jednak nie daje to prawa do nagonki o czym art stanowi.
  Rozumiem, jakby Ci z wymiany weszli zaczęli ściągać godło, krzyże itd wtedy trzeba by zareagować ale jesli to były tylko lekcje poznawcze jak biologia, matematyka faktycznie z cyframi arabskimi :-), religioznastwo z elementami innych wyznań to bez przesady.

  W mojej opinii albo zarzuty są podane na wpół prawdziwe albo ten art jest niepełny.

  26 3 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  Jeżeli to faktycznie chodziło wyłącznie o te parę literek arabskiego to tylko współczuć dzieciom, że mają takiego rzecznika i takiego burmistrza.
  http://aiesec.pl/oswiadczenie-aiesec-polska-w-sprawie-warsztatow-prowadzonych-w-szkole-podstawowej-w-dobczycach/

  29 3 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  Nie drapać się tipsami bo meritum umknęło :-)))

  7 3 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  Polska taki piękny kraj!!!

  6 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  Czego uczą w tych kościołach.

  7 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lut 2019

  Dziwi mnie postawa burmistrza. Małopolska Kurator Oświaty to osoba skompromitowana. Rzecznik działa dokładnie w myśl wytycznych jej nietolerancyjnej i szkodliwej dla wychowania nowych pokoleń Polaków działań. Media o tym donosiły. Nie czas powtarzać. Ta osoba nigdy nie powinna zostać Kuratorem. Sam ten fakt to kompromitacja rządu. "Nie zapewniła bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego uczniom". Każdemu dyrektorowi przy okazji imprez można taki zarzut postawić. Wnioskuję o zwolnienie z pracy. To absurd. Rzecznik może wnioskować o upomnienie, naganę lub wydalenie ze stanu nauczycielskiego. Kolejna afera z Kurator Nowak. I tyle. Szkoda
  Pani dyrektor. Burmistrz?

  26 5 Odpowiedz
  • 28 lut 2019

   Dziwię się, że Pan nie wie jakie kary może nałożyć Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli przy Kuratorze Oświaty. Od Pana czasów nic się nie zmieniło. Jeśli Pan nie wiedział - to powiem, jeśli Pan zapomniał - to przypomnę:
   Kary
   •nagana z ostrzeżeniem;
   •zwolnienie z pracy;
   •zwolnienie z pracy z zakazem przyjmowania ukaranego do pracy w zawodzie nauczycielskim w okresie 3 lat od ukarania;
   •wydalenie z zawodu nauczycielskiego.
   Od orzeczenia Komisji dyscyplinarnej I instancji służy odwołanie do Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

   I po co pisać głupoty?

   A co do słuszności decyzji ja podtrzymuję zdanie, że trzeba było znaleźć pretekst do zwolnienia, żeby zrobić miejsce dla swojego. Ciekawy jestem komu zostanie powierzone stanowisko dyrektora?

   16 1 Odpowiedz
 • 28 lut 2019
  Vivaldi napisał/a:

  [...]Pasowałoby się dowiedzieć co konkretnie działo się na zajęciach. Trochę naciągana to teza aby zawiesić dyrektorkę za gości w szkole jak i naciągana teza, że to goście prowadzili zajęcia. Sam bym chciał z ciekawości zobaczyć jak się pisze moje imię i nazwisko od prawej do lewej :-))) może faktycznie ktoś pojechał po bandzie i zawiesił dyrektorkę za to, że literki ciągnęli od prawej do lewej a nie do prawej :-))) . Ciekawe co tam na tych zajęciach się działo. Pewnie nic. [...]

  Imię, imieniu nie równe. Inaczej się pisze po arabsku "Antek" czy "Zosia" a inaczej "Allach jest wielki". Może właśnie o "to" imię poszło?
  Nawiasem mówiąc i nawiązując do wspomnianych przez poprzednie wpisy "gościnnych występów" chrześcijan w szkołach arabskich, to niech się te "araby" z Dobczyc cieszą że uszli z życiem bo Polska to nie dziki kraj jak na przykład Syria czy Somalia bo tam za "Chrystus jest miłością" poleciały by im głowy. Taki mają klimat...

  8 14 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   1 mar 2019

   Hmmm wynika z tego, że pani kurator zna arabski. No jak ona śmie znać? To zagraża bezpieczeństwu dzieci! Dyscyplinarka dla tej pani, raz! ;)

   P.s - Twój pomysł na tłumaczenie jest tak genialny, że powinieneś go sprzedać do kuratorium. Może go wykorzystają i powiedzą to jasno, zamiast kręcić kota w worku ogonem do góry nogami.

   6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lut 2019

  Absurdem jest sięgnięcie po karę zwolnienia z pracy. Być może służy to burmistrzowi, których głupotę Kuratorium wykorzystuje. Albo przy uchybieniach nagana, albo przy nadużyciach wydalenie z zawodu. Inaczej podejrzane. Nie było moim zamiarem podawanie kar dyscyplinarnych dla nauczycieli.

  11 2 Odpowiedz
 • Piotr Tomczek 28 lut 2019

  Głupota zaścianek.

  13 2 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  WKibic nikt tak w podnieceniu się nie zerzygał jak Ty tutaj. Wpadłeś i od razu dwa palce w usta. Człowieku każda taka akcja jest podbijana opisem maksymalnej kary. Tak samo jak i też zatrzymanie przez policję do wyjaśnienia, w prasie od razu opisują że czyn zagrożony potrójnym dożywociem i karą śmierci na koniec, a że u nas nie istnieje to nikogo nie obchodzi. Jest podbicie tekstu, coś się dzieje. Weź wyluzuj, nie wpadaj i nie bluzgaj. Od dawna jesteś niesmaczny. Wykształcony a prosty jak cep. Z cugli spuścić to i stodołę łbem rozwali :-))) eeehhhhh

  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Imię, imieniu nie równe. Inaczej się pisze po arabsku "Antek" czy "Zosia" a inaczej "Allach jest wielki". Może właśnie o "to" imię poszło?

  Może :-))) obawa była to i się przyczynę znajdzie :-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=Ke1BXaLLoxo

  3 11 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  Pani Dyrektor nie zapewniła dziecia bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego !!!!???? Czy wy to widzicie !? Ja wiem ,że wy lubicie komentować i wtrącać do wszystkiego politykę, ale nie zapominajcie ,że to tylko samorząd i takie rzeczy nie powinny mieć miejsca . Takie ,rzeczy powinny być dokładnie wyjaśnione opinii publicznej a nie jakieś pier....... Ja chcę wiedzieć konkretnie jaka w tej szkole stała się krzywda ucznia !!!!?

  14 5 Odpowiedz
  • 28 lut 2019

   to dlatego ostudziłem emocje bo pismak naklepał na podbicie tekstu. Taki był jego cel. Czytalność ! Za mało danych a za duża kara w opisie.
   Rozumiem, że nie zapewniła bezpieczeństwa fizycznego oznacza brak kominiarzy od antyterrorystów w kącie sali :-))) wtedy gdy wpadli Ci niewierni :-))) .....komedia

   ale po przeczytaniu wpisu WKibica zrobiła się najpierw tragikomedia a później tragedia. Chłop wpisem prawie ukamienował kurator. Trole żyją takimi fakenewsami.

   2 12 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  Przykre.... Wstyd mi za nasz kraj :(

  14 4 Odpowiedz
 • 28 lut 2019

  Chciałabym wiedzieć czy Algierska młodzież w ramach tejże wymiany była też w innych szkołach w Polsce? Jeśli tak, to czy mieli tam asystę antyterrorystów czy ewentualnie zastosowano inne środki ostrożności? Jeśli tak, to jakie? Jeśli nie, to czy tamtejsi dyrektorzy również są zagrożeni karą zwolnienia dyscyplinarnego?

  18 2 Odpowiedz
 • 1 mar 2019

  Pismak tego nie sprawdził. Naklepał trzy po trzy, wrzucił tutaj i zaciera ręce na naklepany posty pod art. Sztuka dziennikarstwa to teraz dziwna fucha. Sporo zawodów obecnie polega na ściemnianiu, a szkoda. Fachowców jak na lekarstwo.

  3 4 Odpowiedz
 • 1 mar 2019

  Niedługo będą zwalniać nauczycieli historii, gdy zaczną uczyć o protestantach, a biologów po lekcji o Teorii Darwina. Dobra zmiana.

  16 4 Odpowiedz
 • mirek@ 1 mar 2019

  Pan burmistrz taki nowoczesny, otwarty, tolerancyjny, a zamiast stanąć w obronie kierownika swojej placówki smaruje takie oświadczenie ... rozczarowałem się panie Tomaszu. Dlaczego tak?

  17 5 Odpowiedz
  • 1 mar 2019

   Bo wychodzi na to, że niezależnie z której opcji jest urzędnik, to i tak uprawia swoją ciemnogrodziańską grządeczkę

   11 3 Odpowiedz
  • 1 mar 2019

   Może dlatego, że jest okazja aby zrobić miejsce komuś swojemu?

   10 3 Odpowiedz
 • 1 mar 2019

  To bardzo proste, zbliżają się konkursy na dyrektorów szkół. Pewnie niektórym z nieba spadła ta sytuacja. Kuratorium i niestety Pan Burmistrz żyją w alternatywnej rzeczywistości. Upodlenia, jakiego doznają obecnie nauczyciele, nie stosuje się wobec żadnej innej grupy zawodowej. Szpital wariatów jest lepszym miejscem na ziemi, bo tam stosuje się chociaż leki...

  12 4 Odpowiedz
 • 1 mar 2019

  Jak Pani Dyrektor otworzy sobie prywatną szkołę to jak się zgodzą rodzice dzieci to może zapraszać kogo tyko zechce , a na razie pracuje w szkole państwowej i podlega decyzjom Pani Kurator i tyle .

  5 22 Odpowiedz
 • 1 mar 2019

  Niestety - prywatna szkoła też podlega pani kurator

  4 1 Odpowiedz
  • 1 mar 2019

   I bardzo dobrze bo ktoś musi mieć kontrolę nad tymi uczycielami .

   4 18 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    2 mar 2019

    To przydałby się w takim razie ktoś z kompetencjami i zdrowym rozsądkiem zamiast guseł i uprzedzeń :/

    3 2 Odpowiedz
    • 3 mar 2019

     Może ktoś z byłych, lokalnych burmistrzów? Nauczyciel i samorządowiec w jednym - prawdziwa kumulacja!

     4 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      3 mar 2019

      No prawie tak jak nowy, z tą subtelną różnicą, że nowy był już chyba wszystkim, włącznie z pucybutem big szefa. Może zatem coś on poratuje, doradzi, wszak ratownik, 'anty- zatopieniowy'
      ;)

      1 Odpowiedz
 • 1 mar 2019

  A popatrz na to tak panie tomny .... Jaka płaca taka praca.... i nie zasuwaj farmazonów o misji i powołaniu bo za to nikt z nich NIC NIE KUPI !!!!

  4 2 Odpowiedz
  • 1 mar 2019

   Noooo niepotrzebnie jedziesz po bandzie. Jest sporo nauczycieli, lekarzy i policjantów z powołania. Nie możesz wszystkich wrzucać do jednego wora. Płaca nie przesadzaj, nie najgorsza. Praca zdecydowanie niewdzięczna dlatego po części potrzebna jest wdzięczność dla nauczycieli za ich robotę......dla tych z powołania, bowiem znam wielu którzy siedzą w szkole dla siedzenia, Ci zarabiają zdecydowanie za dużo. Nie można mierzyć wszystkich Twoja jedną miarą.
   Nie znam Pani dyrektor, nie wiem co tam na prawdę się działo, nie znam szkoły, widzę tylko źle napisany artykuł.
   Ani jednych ani drugich nie linczujcie słowem.

   5 1 Odpowiedz
 • 2 mar 2019

  Przeraża mnie czasem nasza zaściankowość i nie tolerancja, nie mówię tu o przyjmowaniu uchodźców czy imigrantów - bo temu jestem przeciwny, ale.. dwóch studentów (podkreślam stundentow!) czyli ludzi jak mniemam inteligentnych, oczytanych przyjeżdża porozmawiać z dziećmi w języku angielskim i pokazać im kawałek swojej kultury - której nierozłączną częścią jest język Arabski, a rodzice mają z tym problem ? Bo muzułmanie? Bo czarni?
  Bo piszą po arabsku? Wstyd.
  Idźmy o krok dalej, usuńmy rosyjski i niemiecki ze szkół, bo trochę się źle kojarzy i przywołuje nie miłe wspomnienia.
  A no i oczywiście zamknijmy te chińskie markety, ponieważ prowadzą je Azjaci (prawodopodobnie tez nie są chrześcijanami). Zostawmy w Polsce to co Polskie, zamknijmy głowy, tak napewno będzie lepiej..
  a reasumując: wstyd i jeszcze raz wstyd, nie spodziewałem się, ze w dzisiejszych czasach taka sytuacja nadal jest możliwa.

  8 3 Odpowiedz
  • 2 mar 2019

   Ja mam wrażenie, że nie nasza ta zaściankowość. Wydaje mi się że przeważył czynnik "wiejski" pod strzechami rodziców dzieci i "aferrra" była gotowa.

   Panowie wyżej weźcie się ogarnijcie z tymi cytatami który to nie yntelygentniejszy. Gówno to wnosi do tematu a jednak gównem jest. Idźcie na jakiś offtopikowi temat i tam po razie z płaskiego załatwi sprawę.

   4 2 Odpowiedz
 • 2 mar 2019
  Strozaninek napisał/a:

  [...]Dokladnie sie zgadzam. Za malo danych na razie, ale karanie kogos za to, ze jakis Muzlumanin pokazal alfabet i pismo arabskie, byloby niesamowitym kuriozum.
  Jak pisalem - zamknijmy arabistyke na UJ.[...]

  Nie zauważyłem wcześniej tej bzdury którą napisałeś pewnie naprędce. Kuriozalne jest to że dwa posty wcześniej sam pisałeś:

  [cytat]Naucz sie tez czytac ze zrozumieniem, cytat z Wyborczej:

  „Po przeprowadzonej w podstawówce kontroli Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli, sformułowała zarzuty wobec dyrektorki. Uznała, że dopuszczając do prowadzenia zajęć przez studentów z Algierii, „nie zapewniła bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego uczniom”. - Wolontariusze nie pochodzą z krajów o kulturze anglosaskiej, dyrektorka nie sprawdziła ich kwalifikacji pod kątem znajomości angielskiego i prowadzenia warsztatów – czytamy w piśmie rzecznika. Rzecznik zawiadamia w nim dyrektorkę, że wszczyna wobec niej postępowanie dyscyplinarne. Wnioskuje też o karę: zwolnienia z pracy”.

  Nie rozumiesz slowa pisanego - wracaj do szkoly.[/cytat]

  Bo widzisz mój Ty znaffco belferystyki, na Arabistyce uczą się studenci z wyboru czyli [u]nikt ich do tego nie zmusza[/u]. Czaisz?

  2 4 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   2 mar 2019

   To zmień okulistę.
   W szkole generalnie uczymy się różnych rzeczy, niekoniecznie takich z jakimi chcemy się zgadzać. Jak komuś to nie pasuje, niech uczy dziecko w domu.

   http://edukacjadomowa.pl/category/faq/

   2 1 Odpowiedz
   • 2 mar 2019

    Widzisz, Ty zawsze myślisz "od dupy strony" - prędzej i taniej zlikwidować warsztaty i zwolnić dyrektorkę. (pun intended)

    2 2 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     2 mar 2019

     Zależy jakie kto ma zasady. Jak we wszystkim - punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.

     2 1 Odpowiedz
     • 2 mar 2019

      Przypomniałeś mi zdanie z lektury szkolnej, które zabrzmiało w mojej głowie jak przeczytałem Twojego posta:
      "On siedział z sensem (bo czytał), a ja bez sensu siedziałem."

      1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 mar 2019

  „barba crescit, caput nescit”

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 mar 2019

  Barbam video, sed philosophum non video

  2 Odpowiedz
 • 2 mar 2019

  I nie zobaczysz, dopóki nie kupisz:

  https://www.youtube.com/watch?v=VwgErK3Gr2g

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 mar 2019

  E cantu cognoscitur avis

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 mar 2019

  Fabula docet

  2 Odpowiedz
 • 3 mar 2019

  Vivaldi,chłopie, ogarnij się, albo zmień chociaż pseudonim na Dzban.

  2 2 Odpowiedz
 • 13oddział 3 mar 2019

  Sam zarzut to po prostu mistrzostwo - "nie zapewniła bezpieczeństwa psychicznego i fizycznego uczniom " (Monty Python w całej swej klasie lub raczej Lenin - dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf). Ewidentna i bezczelna zmiana układu- rozwalić stary i wprowadzić swoich kolesi . Nic nowego bo każda ekipa rządzaca tak robi ale sposób wybitnie bezczelny.

  7 1 Odpowiedz
 • 3 mar 2019

  A co to jest bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne? Chętnie udostępnię swoje dane, aby dowiedzieć się co to jest.

  4 1 Odpowiedz
 • Niedźwiedź Leśny 3 mar 2019

  Już tłumacze. Jest to zmiana władzy i obsada stołków członkami swoich rodzin, znajomymi.

  6 Odpowiedz
 • 3 mar 2019

  Ciekawe czy redakcja stanie na poziomie i będzie podawać aktualny status aferrry - ciekawi mnie jak się to skończy, bo dym się zrobił w obie strony.

  2 2 Odpowiedz
 • 3 mar 2019

  Stop imigrantom! Stop islamizacji!
  Dyrektorka do dymisji!
  Nie życzę sobie żeby w Polskiej szkole ktoś obcy (imigrant) uczył moje dzieci obcej kultury czy religii!

  2 14 Odpowiedz
 • 3 mar 2019

  Ujćio mój dorobił sie sporej kasy i morgów na robocie w Iraku w 80 latach i nawet studentów irackich co to w polskich uczelniach studiowali, gościł na swych włośćiach.Wtedy to bylo Ok.Dziś jakieś dziady narżuciły że to beeeee.

  3 1 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Może chciała nawrócić ich na wiarę katolicką.

  2 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Rutger, nie przejmuj się, to się leczy.Najważniejsze, żebyś nie dostał placebo.

  1 1 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Do Lukaszz i Luny to najwyższy czas i się leczcie! śledząc wasze wypowiedzi macie tak zdeformowane mózgi tą lewacką marksistowską ideologią że niedługo taki łukaszek będzie się przebierał w fatałaszki babskie a taka luna będzie sobie wąsy i brodę przyprawiać nie mówiąc już o dole :)

  coś dla was zdeformowani :)
  https://www.youtube.com/watch?v=vtIolhSUvKw : )

  2 4 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Rutger, ja jestem Lula, lewaczka.Szczęść Boże.

  2 1 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Rutger, a jednak dostałeś placebo.Spokojnie, nie szkodzi na żołądek.

  1 1 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Rutgerze Luna jest inną osobą, wypada przeprosić. Czytaj ze zrozumieniem.

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 mar 2019

  :-) prawy do lewego, lewy do prawego...

  Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Jakim prawem uczą w szkołach cyfr arabskich. Jak to jest wogóle możliwe trzeba wyciągnąć konsekwencje

  4 1 Odpowiedz
 • 5 mar 2019

  Znam Palestyńczyka, doznał niezłego łomotu od naszych nazioli.I co?

  1 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 5 mar 2019

  ta decyzja wywolala zamieszki w algierii

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/algieria-starcia-uliczne-z-policja-182-osoby-ranne/tdfdr0p

  "Dziesiątki tysięcy Algierczyków uczestniczyły w protestach, apelując do Butefliki, by zrezygnował z kandydowania w wyborach prezydenckich 18 kwietnia." a to wszystko po ekscesach do jakich doszlo w dobczyckiej szkole! ;)

  1 Odpowiedz
 • 5 mar 2019

  Bartek,ogarnij się.Jaki wpływ ma ten staruszek B. z Algierii na sytuację Pani Dyrektor z Dobczyc ?

  2 Odpowiedz
 • 7 mar 2019

  Państwo nauczyciele, zrezygnujcie ze strajku. Po prostu rozmnażajcie się. Jak poradził Wam niejaki Szczerski.Zresztą profesor.Uniwersytetu Jagiellońskiego. I wszystko jasne...

  1 1 Odpowiedz
 • 7 mar 2019

  Kiernozie i Seneko zlitujcie się, nie kaleczcie aż tak bardzo języka polskiego.

  Odpowiedz
 • 7 mar 2019

  Słyszę, ze ksiądz Jankowski został pozbawiony honorowego obywatelstwa Gdańska. Czyżby możemy mieć nadzieję na powrót normalności ?

  Odpowiedz
 • 7 mar 2019

  Cieszę się.Wolne Miasto Gdańsk.Niech żyje.Polka.

  1 Odpowiedz
 • 8 mar 2019

  Cieszę się, pomnik pedofila ma dziś być obalony.Rado Miasta Gdańska gratuluję odwagi.

  Odpowiedz
 • 8 mar 2019

  A co Panią Dyrektor ze Szkoły im. K.K. Baczyńskiego ?

  Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Skoro przez Rutgera zostałam przywołana do odpowiedzi - przez pewną omyłkę, bo Lunę pomylił z Lulą, to zabiorę głos.

  Wszystkim dyskutującym w tym temacie polecam film: *

  "Sól ziemi" ("The Salt of the Earth"), reż. Wim Wenders (2014)

  https://plasterlodzki.pl/film/recenzje-filmow/sol-ziemi-recenzja/

  * Niniejszy dokument należy oglądać używając serca: "Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
  Antoine de Saint-Exupéry (z książki Mały Książę)

  Odpowiedz

Zobacz więcej