Miasto

Groziło mu wychłodzenie. Miał szczęście, bo natknęli się na niego ćwiczący w lesie „Halniacy”

Groziło mu wychłodzenie. Miał szczęście, bo natknęli się na niego ćwiczący w lesie „Halniacy”

Członkowie Oddziału Terytorialnego „Halniak” podczas nocnych ćwiczeń, natknęli się na mężczyznę, któremu groziło wychłodzenie. Udało się go uratować dzięki ich szybkiej reakcji

Była sobota 2 marca, a zegar pokazywał 21:30. Wtedy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego (SKKP) wpłynęło zgłoszenie od funkcjonariuszy policji. Ci informowali o tym, że w lesie na górze Chełm członkowie OT "Halniak" podczas swoich nocnych ćwiczeń natknęli się na osobę, której groziło wychłodzenie.

Mundurowi szybko wzięli się do działania, zabezpieczyli mężczyznę, ale nie posiadali sprzętu, który pomógłby przetransportować go bezpiecznie w miejsce dostępne dla wezwanych na miejsce służb. Z pomocą przyszli strażacy PSP Myślenice, którzy przy wykorzystaniu quada z przyczepką do transportu poszkodowanych dotarli we wskazane miejsce.

- Aby dokładnie zlokalizować miejsce gdzie powinni dotrzeć strażacy, korzystano z nawigacji GPS i namiarów podanych przez członków OT "Halniak". Te informacje pozwoliły maksymalnie skrócić czas dotarcia do poszkodowanego – relacjonuje mł. bryg. Roman Ajchler.

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • 4 mar 2019

  Mam nadzieję, że lepiej się znają na tej orientacji niż Ty na ortografii, bo jeśli nie to pewnie jeszcze do teraz nie dotarli do domów!

  20 8 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  Nie myl folkloru z poziomem inelektualnym:)

  17 4 Odpowiedz
 • Niedźwiedź Leśny 6 mar 2019

  O czym Ty w ogóle piszesz? Czytaj ze zrozumieniem. Obrażają kogoś? To Ty ich obrażasz. Taki odważny jesteś ale na dupie siedzisz w stołek pierdzisz i szukasz kogo by tu obsmarować i to w dodatku anonimowo. Bo taki to z ciebie ,,bochater'' jak z kaczej dupy trąba.

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 mar 2019

  Przeciętnie inteligentny domyśliłby się, że chodzi o SKKP PSP. Tutaj się to nie udało, bo potrzeba zrzędzenia wzięła górę.

  10 Odpowiedz
 • 4 mar 2019

  A to nie idzie w parze ?

  8 8 Odpowiedz

Zobacz więcej