Miasto

Groziło mu wychłodzenie. Miał szczęście, bo natknęli się na niego ćwiczący w lesie „Halniacy”

Członkowie Oddziału Terytorialnego „Halniak” podczas nocnych ćwiczeń, natknęli się na mężczyznę, któremu groziło wychłodzenie. Udało się go uratować dzięki ich szybkiej reakcji

Była sobota 2 marca, a zegar pokazywał 21:30. Wtedy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego (SKKP) wpłynęło zgłoszenie od funkcjonariuszy policji. Ci informowali o tym, że w lesie na górze Chełm członkowie OT "Halniak" podczas swoich nocnych ćwiczeń natknęli się na osobę, której groziło wychłodzenie.

Mundurowi szybko wzięli się do działania, zabezpieczyli mężczyznę, ale nie posiadali sprzętu, który pomógłby przetransportować go bezpiecznie w miejsce dostępne dla wezwanych na miejsce służb. Z pomocą przyszli strażacy PSP Myślenice, którzy przy wykorzystaniu quada z przyczepką do transportu poszkodowanych dotarli we wskazane miejsce.

- Aby dokładnie zlokalizować miejsce gdzie powinni dotrzeć strażacy, korzystano z nawigacji GPS i namiarów podanych przez członków OT "Halniak". Te informacje pozwoliły maksymalnie skrócić czas dotarcia do poszkodowanego – relacjonuje mł. bryg. Roman Ajchler.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 4 mar

  Natknęki się bo leżoł napruty w potoku i darł jape. Tak to pewnie zajęci by byli odszukiwaniem, zaginionych w tyk gęstych lasach poniektórych swoich członków , co to na oriętacji sie dobrze znają.

  12 21 Odpowiedz
  • 4 mar

   Mam nadzieję, że lepiej się znają na tej orientacji niż Ty na ortografii, bo jeśli nie to pewnie jeszcze do teraz nie dotarli do domów!

   18 8 Odpowiedz
   • 4 mar

    Tu nie warszawa czy krakow coby pisać po "literacku",tu są Myślenice i forum tego miasta i okolic. Wracaj skąd przyfrunołeś jak ci miejscowy folklor nie pasi.

    4 21 Odpowiedz
 • 4 mar

  Nie myl folkloru z poziomem inelektualnym:)

  15 4 Odpowiedz
 • 5 mar

  Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego ?Jakiego komendanta ? Straży, Policji? Co to jest?Chłopczyki bawcię , się w wojnę. Proszę, zmieńcie chociaż nazwę.Nie obrażajcie Straży i Policji.

  1 10 Odpowiedz
  • 5 mar

   Przeciętnie inteligentny domyśliłby się, że chodzi o SKKP PSP. Tutaj się to nie udało, bo potrzeba zrzędzenia wzięła górę.

   8 Odpowiedz
  • Niedźwiedź Leśny 6 mar

   O czym Ty w ogóle piszesz? Czytaj ze zrozumieniem. Obrażają kogoś? To Ty ich obrażasz. Taki odważny jesteś ale na dupie siedzisz w stołek pierdzisz i szukasz kogo by tu obsmarować i to w dodatku anonimowo. Bo taki to z ciebie ,,bochater'' jak z kaczej dupy trąba.

   11 Odpowiedz
 • 7 mar

  Niedźwiadzie, jesteś po prostu z Wojsk Obrony Terytorialnej. Nie obrażaj Straży ani Policji.

  1 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew
Myślenice 4

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomoc...

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 1

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 5

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...