Miasto

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

materiał promocyjny

W przeciągu najbliższych dwóch miesięcy przeprowadzone zostaną badania ankietowe na terenie Gminy Myślenice, które są jednym z elementów opracowania koncepcji budowy połączenia kolejowego pomiędzy Myślenicami a Krakowem

Ankiety przeprowadzane przez firmę International Management Services Sp. z o.o. będą wykonywane na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz gmin Kraków, Świątniki Górne, Siepraw i Myślenice w ramach realizacji projektu „Nowa jakość w obsłudze szynowym transportem zbiorowym Gmin Województwa Małopolskiego: Kraków, Świątniki Górne, Siepraw i Myślenice”. Badania posłużą do zaplanowania rozwiązania transportowego umożliwiającego połączenie komunikacyjne wyżej wymienionych gmin.

Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: W marcu i kwietniu wybrane domy na terenie Gminy Myślenice odwiedzą ankieterzy, którzy będą przeprowadzać ankietę dotyczącą Państwa codziennych podróży.

Wyniki badań, posłużą do zaplanowania rozwiązania transportowego umożliwiającego połączenie gmin linią kolejową, na której realizowane będą przewozy w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej bądź innego efektywnego rozwiązania. Prosimy o poświęcenie ankieterom kilkunastu minut i udzielenie odpowiedzi na przygotowane pytania.

Jak poznać ankietera?

Informujemy, ze ankieterzy wyposażeni będą w indywidualne identyfikatory z numerem służbowym, natomiast na odwrocie znajduje się pieczęć firmy International Management Services Sp. z o.o. wraz z sygnaturą prezesa zarządu oraz logotypami zaangażowanych gmin.

- Prosimy o przyjęcie ankietera, poświęcenie kilku minut i podanie rzetelnych informacji, bo zaangażowanie każdego z mieszkańców pozwoli firmie jak najlepiej przeanalizować zapotrzebowanie mieszkańców naszej gminy dotyczące codziennych podróży. Każdą z osób przeprowadzających ankietę można zweryfikować pod numerem telefonu koordynatora – dodaje burmistrz Myślenic.

Dane kontaktowe do koordynatora projektu: IMS, pomiary@ims.biz.pl, 730 638 839 (telefon, pod którym można zweryfikować ankietera)

Czego dotyczy ankieta?

W pierwszej części ankieterzy zapytają o kilka danych o respondencie, takich jak miejsce pochodzenia, wiek, czy też potrzeby transportowe w dojazdach do szkoły, uczelni lub pracy, a następnie o preferencje w codziennych, regularnych podróżach oraz ich przyczyny. Ostatnim elementem jest podanie ankieterowi informacji do Dzienniczka Podróży, w którym przedstawiamy rodzaj transportu, odległość w kilometrach, cel swoich codziennych podróży, a także czas jaki na to poświęcamy.

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 9 mar 2019

  Nie budujcie linii kolejowej do Krakowa. Wystarczy dogadanie się z MPK. W latach św. pamięci komuny była zielona linia. Czy to jest aż takie trudne? Wtedy dało się? Dało się. Przecież obecna opcja chwali się tym, że wszystko może. Oczywiście że reanimacja PKS-u nie powiedzie się. Jest to marzenie ściętej głowy. Panie Burmistrzu, po co wydawać pieniądze na jakieś ankiety? Niechże Pan zacznie zachowywać się jak prawdziwy gospodarz a nie jak małpa z brzytwą.

  34 22 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Zapewne ankieterzy będą odwiedzać mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-17. Wtedy, gdy dojeżdżający są w pracy w Krakowie. Po przeprowadzeniu ankiet, okaże się, że kolejka jest zbędna, bo emeryci i bezrobotni jej nie potrzebują.

  60 3 Odpowiedz
  • 9 mar 2019

   Trafione w dziesiątkę!!!!

   Dlaczego tylko wybrane domy??? Czyli Ci ludzie z niewybranych domów są gorsi i ich zdanie się nie liczy?
   Poza tym, ta ankieta powinna być anonimowa, niektóre pytania za bardzo wchodzą w prywatną sferę życia ankietowanego + dopisanie preferencji do danego adresu.
   Wspomnę o możliwości wyłudzania informacji przez pseudo ankieterów w celach rabunkowych.
   Jak babcia Czesia zweryfikuje ankietera???? Nie zapominajmy, że nie wszyscy mają możliwości weryfikacyjne!!!

   STOP inwigilacji ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   I ostatnie, właściwym miejscem do ankiety są przystanki lub dworzec w Myślenicach tam uzyska się najlepsze informacje co do preferencji podróżujących, a nie domy osób.

   37 3 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Ja ankietera psem poszczuję.

  21 19 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  szkoda tylko ,że poprzednie władze Sułkowic odcieły się od planów budowy linii kolejowej , która w pierwotnych założeniach miała również przejedżac przez Sułkowice...ech...

  11 6 Odpowiedz
 • kar war 9 mar 2019

  [cytat=znowu_zawiedziona]

  Ale ci ankieterzy niech przyjdą do tych ludzi którzy mieszkają na trasie tej nitki. Bo pewnie ciebie wysiedlenie nie czeka to ci to zwisa którędy pójdzie.

  8 11 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Nie jest to do końca fair.
  Ze strony tytułowej aż bije na całą okolicę hasło w stylu minionej epoki - czynem wspólnym i wysiłkiem zbiorowym kolej zbudujemy. Uczciwsze byłoby wyraźne wskazanie, iż w tej ankiecie chodzi tak naprawdę o coś innego. Mówi o tym zresztą nasz obecnie panujący.
  Pytania dotyczą szeroko rozumianej mobilności i wynikających z tego potrzeb mieszkańców między innymi naszej gminy. Co więcej, wyniki ankiety mogą stanowić jednoznaczny dowód, iż pomysł z koleją niema racji bytu. S. mówi wyraźnie: "...bądź innego efektywnego rozwiązania".
  Nie chce mi się wierzyć, że gmina ( a także Marszałek ) nie dysponują wiedzą na tematy tak podstawowe jak mobilność mieszkańców, przybliżony odsetek osób dojeżdżających do pracy, szkoły np. na kierunku Mc-Krk, itd. Przez lata funkcjonujący "model pakistański" komunikacji zbiorowej nie jest przecież dziełem Marsjan. Ktoś to analizował, ktoś się zgodził.

  20 3 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Zwyczajnie, szkoda pieniędzy na fanaberie Rządzącego.

  19 4 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  To nie są fanaberie.
  Pociąg to rodzaj kolej miejskiej, takie naziemne metro.
  W Londynie z centrum koleją naziemną jedziesz ok 30 km na
  Heathrow.
  MPK, to dziadostwo stające na każdym przystanku i zależne od pogody, korków, czy wypadków.
  Gdyby kolej się udało zbudować, to weszlibyśmy w skład aglomeracji, a to podnosi statut gminy (cena gruntów, mieszkań itd)
  tzn. drożej płacisz, ale jak już masz zyskujesz.

  23 9 Odpowiedz
 • mirek@ 9 mar 2019

  Ankieta służy tylko temu żeby wyszło w niej ze nie widzimy potrzeby budowy a nie zapominajmy ze trwa opracowanie studium wykonalności - w efekcie przy użyciu wyników jednego i drugiego władze stwierdza ze to nieopłacalna inwestycja (czytaj - od początku była dalece nierealna ale wyborcy to kupili) a wynik ankiet wskaże ze mieszkańcy proponują rozwiązanie alternatywne jakim jest np komunikacja w oparciu o MPK lub zapowiadane przez władze centralne PiS reaktywujuace się autobusy PKS :)

  10 3 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Dziwi mnie fakt że oni z uporem dążą do linii przez Siepraw i Świątniki jak bliżej jest z Woli Radziszowskiej .Trasa do Skawiny wyremontowana.A do Myślenic tereny mniej zurbanizowane.

  15 1 Odpowiedz
 • Mariusz 9 mar 2019

  Przez Wolę Radziszowską nie jest na pewno bliżej do Krakowa. Może mniej budowania, to fakt, no i teren troszkę łatwiejszy. Ale czasowo to gorzej by zdecydowanie wypadało jadąc tamtędy, a to przecież o to chodzi, żeby to było w miarę szybkie połączenie z Krakowa z Myślenicami.

  2 Odpowiedz
  • 9 mar 2019

   No ale przez Siepraw w cale nie wybudują w linii prostej i może się okazać że bedzię taka sama długość.A na trasie mamy jeszcze Skawinę.

   1 3 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Wiem, że Burmistrz pewnie nie zagląda tutaj, ale może jakaś życzliwa dusza przekaże mu moje pytania.
  1. Ile nas będzie kosztować ankieta?
  2. Jaki jest szacunkowy koszt linii kolejowej?
  3. W jaki sposób kolej poprawi warunki dojazdu do Krakowa mieszkańców Jawornika, Krzyszkowic i Głogoczowa? (O resztę miejscowości w stronę Krakowa nie pytam bo nie z naszej gminy)
  4. Czy ktoś z Urzędu próbował rozmów z MPK na temat linii autobusowej? (Tę sprawę można by chyba załatwić od ręki, bo kolej to bardzo odległa przyszłość)

  PS. Od razu powiem hejterom, że osobiście pytałem o linię autobusową Burmistrza podczas spotkań w kampanii wyborczej.Obiecał po wyborach ustosunkować się to sprawy.

  12 3 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Zgoda linia autobusowa na czas budowy kolei.
  Ale kolej musi być.
  I szkoda pieniędzy na ankietę.

  21 3 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  A druga rzecz jest taka że do samego przewożenia ludzi to raczej to nieopłacalna fanaberia.Kto by miał to dotować gmina ?

  1 3 Odpowiedz
 • Włodek 9 mar 2019

  infrastruktura kolejowa jest niezbędna. Połącznie Kraków Myślenice jest jedną z tysięcy małych odcinków mających tworzyć ogólnopolską sieć połączeń i nie dotyczy to jedynie ruchu osobowego. Głównie chodzi o transport towarowy, zmniejszenie ruchu drogowego, ochronę środowiska, nawierzchni i zatłoczenia dróg w miastach i poza nimi.

  12 1 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 9 mar 2019

  Dlaczego politycy myślą inaczej, po co bujać w obłokach i pleść ludziom głupoty, skoro wiadomo że to pendolino nigdy nie pojedzie . Zalew dobczycki udostępnili, pociąg już prawie rusza, więc może teraz w ich głowach zrodzi się pomysł windy na księżyc.

  10 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  A może jednak MPK? Wydaje mi się, że jest to najbardziej realne, bo najprostsze. Przynajmniej dla korzystających z zakopianki. Dla reszty ma być PKS. Tym współczuję.

  5 3 Odpowiedz
  • 10 mar 2019

   Trochę mi Ciebie szkoda, że czas się zatrzymał na komunie. Jasne oczywiście, że wróci stary PKS z Autosanami też im współczuje :-)))

   Lula napisał/a:

   Nie budujcie linii kolejowej do Krakowa. Wystarczy dogadanie się z MPK. W latach św. pamięci komuny była zielona linia.

   zawsze to lepiej jechać do Krakowa rozklekotanym Fiatem Seicento w osób skoro ma miejsca na 4 niż wybrać fajną limuzynę. NIE BUDUJCIE KOLEJI !!!! Wystarczy Wam MPK.

   Pewnie nie zrozumiałaś sarkazmu ale to już nie moja wina :-))) .....wszystko przez ten PiS :-))) Ciemnogród i zacofanie :-))) prezes powiedział o PKSie dobrze, że nie wspomniał o biletach takich kartonikowych tylko będzie problem gdzie je kupić jak tamtego dworca już nie ma i Krysi w okienku też nie ma.....ehhhh będą znów ciężary. Całe życie pod górę :-)))

   1 5 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Pociąg jest bardzo potrzebny: czas dojazdu do pracy do KRK, jeśli ktoś pracuje w centrum to czas około 3h dziennie w dwie strony z kilkoma przesiadkami. Zakopianka jest zatłoczona i MPK też będzie stało w tych korkach. Dodatkowo MPK ma mało autobusów i kierowców, bo jest sporo remontów w samym KRK i puszczają autobusy zastępcze, stąd mała flota - wiem bo ostatnio odmówili firmie w której pracuje wypuszczenie dodatkowego autobusu do jednej z dzielnic Krakowa. Jedna uwaga: szkoda że ankiety nie ma online, bo osoby zainteresowane pociągiem prawdopodobnie w czasie badania ankieterów będą w pracy w Krakowie. Może warto wprowadzić ankietę przez internet?

  7 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Masakra, jak za PRL.
  Ile taka ankieta ma kosztować?

  Można ją zrobić na www a dla tych, którzy nie mają Internetu urna w UM.

  Burmiś nie ma na co kasy wydawać?

  11 4 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Vivaldi, wiesz o czym gadasz?

  6 1 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Pociąg z Kalwarii do Krakowa - 1,5 godziny do 2,5 godziny w zależności od pociągu. Bus - 45minut - gdy są korki jedzie opłotkami. Rezultat? W pociągu jedzie kilka osób, busy są zapchane. Kto zagwarantuje, że inaczej będzie z Myślenic? Pendolino tu nie będzie jeździło.

  8 1 Odpowiedz
 • 10 mar 2019

  Boże! Ludzie, nie będzie żadnej kolejki i skoczni też nie będzie.

  12 3 Odpowiedz
 • 11 mar 2019

  Proszę, wybudujcie kolej. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Nie należy myślącym inaczej podcinać skrzydeł.To nawet może być grzechem. Dla pewności skonsultuję to ze swoim kapelanem.

  2 1 Odpowiedz
 • 11 mar 2019

  Mieszkam tam gdzie jest kolej WKD. Najbardziej punktualna kolej w Polsce. Jest ona punktualna tylko dlatego że jest w pełni samodzielna i ma swoje tory niezależne od PKP Polskie linie Kolejowe. Równolegle do WKD jest linia z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy która jest zarządzana od strony infrastruktury przez PKP PLK od strony spółki kolejowej przez marszałka województwa mazowieckiego. Codziennie jest ona spóźniona o kilkadziesiąt minut, nic tam się nie dzieje tak jak powinno. Poza tym jest jeden wielki bałagan wokół infrastruktury. Zabiera ona dużo miejsca podzieliła miejscowości na getta. Mieszkając w 60 tysięcznym mieście linia przebiega przez środek i jest tylko jeden przejazd przez tory. Zastanówcie się dobrze czy chcecie tworzyć getta. Polecam spojrzeć przez portal pasażera jak wygląda ruch i opóźnienia kolei wokół Warszawy, tylko WKD jest punktualna, ale to tylko dlatego że ma własne tory własne pociągi i umowy z gminami. Zrobienie czegoś z PKP zapewne będzie olbrzymią porażką, pięści ziemi nie oddał bym PKP PLK, to strata na zawsze i wieki syf w tym miejscu które przejmą. Jeśli kolej to tyko w całości samorządowa bez udziału PKP PLK przy budowie nowych torów i infrastruktury. Jest kilka spółek kolejowych z których jako pasażer regularnie korzystam SKM, Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa. Linia kolejowa musi być bardzo mądrzę pomyślana inaczej jest problemem i dzieli miasto bezpowrotnie. Tego się nie da tanio czy byle jak zrobić, to znaczy da się ale będzie bardzo źle działać i generować olbrzymie koszty.

  4 1 Odpowiedz
 • 11 mar 2019

  Po co ta ankieta? Po to, aby dokładnie zbadać opinie mieszkańców na temat budowy połączenia kolejowego. Być może po drodze wpadną lepsze pomysły LUB całkowicie zmieni się kierunek jazdy i pieniądze na to przeznaczone zostaną przekierowanie na coś innego. Lepiej przesrać 5 k zł na ankietę niż 1 mld zł na budowę, która może się okazać bez sensu.

  Dlaczego nie w internecie? Dlatego bo to ma być badanie jakościowe i opiniotwórcze. Badanie w internecie to ilościowe, które często nie ukazuje faktycznych problemów.

  Dlaczego nie na przystanku, tylko w domu? Bo w domu można poświecić na to czas, zastanowić się. Osoba w domu czuje się swobodnie, a za tym idzie swoboda wypowiedzi.

  Dlaczego nie wszyscy? Bo czynnik losowy, zapewne. Chyba że ktoś ma czas i pieniądze na zbadanie 18 tys. osób. Konkretyzując - wyniki od pewnego pułapu są już miarodajne, poza tym podkreślam że to badanie jakościowe.

  Dlaczego nie MPK? Jednym z celów tego przedsięwzięcia jest usprawnienie komunikacji. Przejedź się MPK do Balic, a potem wróć SKMką. Idiota nie poczuje różnicy ???? Ponadto, skorzystaj w Warszawie z WKD albo z Kolei Mazowieckiej - ludzie są szybciej w domach w miastach obok niż mieszkańcy Warszawy, którzy muszą się tłuc autobusami miejskimi.

  Poza tym, nikt nie ma ochoty na jazdę rozpadającymi się busami w którym nawet nie mieszczą się nogi, a kierowcy żal dupę ściska na włączenie klimatyzacji, która pewnie i tak nie działa. A dodatkowo rozkładówka to tylko tak dla picu. Nie żyjemy w Afryce... już nie będę wspominał o staniu w korkach, smrodzie i ścisku w godzinach szczytu.

  Niestety trasa też jest uzależniona od miast, które chcą zainwestować w przedsięwzięcie. Myślenice nie są pępkiem tej budowy, są tez inni interesariusze tego projektu, którzy muszą być uwzględnieni na trasie.

  P.S Od dłuższego czasu w internecie krążą pseudospecjaliści, którzy mają wiedzę z projektowania, zarządzania miastem/budżetem, a stolarka i mechanika samochodowa w gratisie. Nie podoba się? Rusz tyłek na wybory i zagłosuj na swojego faworyta albo sam zdobądź uznanie wśród mieszkańców i wystartuj na stołek - to nie boli :) Z duża dupą wszędzie się zmieścisz ale z wielką gębą już nie. Pozdrawiam.

  13 4 Odpowiedz
  • 12 mar 2019

   Zgoda, ale na trasie dworzec-Balice nie wiją się wyżyny, których u nas nie brak. Gdybyśmy byli w innym województwie dalej na północ to okej, kolej bardzo prawdopodobna, niedługi (relatywnie) czas budowy. Ale u nas? Zwłaszcza, że istnieje na wyciągnięcie ręki rozwiązanie w postaci poszerzenia krakowskiego MPK? Tylko głupi by nie skorzystał. Naprawdę to aż się śmieszne już robi, że tyle lat trzeba się prosić o coś tak błahego i tyle lat dusić się w tych puszkach na kółkach.

   3 Odpowiedz
 • 11 mar 2019

  Co gorsza pseudospecialiści zostają burmistrzami, ich doradcami, współpracownikami.
  Czyż nie mówiłem przed wyborami że nie było na kogo głosować. Teraz dziecko we mgle będzie o wszystko pytało za pomocą ankieterów.

  4 3 Odpowiedz
 • 12 mar 2019

  MPK linia aglomeracyjna do Myślenic - Panie Burmistrzu ,Panie i Panowie Radni ruszcie się za tym , a dopiero potem roztaczajcie marzenia o kolei .

  2 4 Odpowiedz
 • 12 mar 2019

  Oni mają wszystko w d. Robią kampanię wyborczą w najlepsze. Ankieterzy wciągnięci w grę, zapłaci podatnik.

  6 1 Odpowiedz
 • 15 mar 2019

  Zamiast tej kolei uruchomić komunikację miejską

  Odpowiedz
 • Piotr Tomczek 15 mar 2019

  Czemu ma służyć ta ankieta ?
  Jak powstanie linia kolejowa to super 99% mieszkańców Myślenic będzie zadowolona.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego
Myślenice 35

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

Mija piąty tydzień od uruchomienia w Myślenicach linii miejskiej. Pierwszy miesiąc jej działalności oceniacie nisko, a za największy mankament uznajecie brak rozkładów jazdy. Po naszej interwencji urzędnicy zapowiadają, że te pojawią się na przystankach do końca lutego Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez By...

Były prezes MARG oddał pieniądze. Wyrok usłyszy za tydzień
Myślenice 2

Były prezes MARG oddał pieniądze. Wyrok usłyszy za tydzień

Przed myślenickim Sądem Rejonowym odbyło się czwarte posiedzenie w sprawie byłego prezesa MARG. Pieniądze oddał, ale wyrok usłyszy za tydzień Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. Podczas czwartego posiedzenia Sądu Rejonowego w Myślenicach nadal nie zapadło orzeczenie w tej sprawie, ale pre...

Stłuczka na Kasprowicza. Jeden samochód ściął drzewo
Myślenice 0

Stłuczka na Kasprowicza. Jeden samochód ściął drzewo

W wyniku zderzenia do jakiego doszło na ul. Kasprowicza w Myślenicach, jeden z samochodów ściął drzewo znajdujące się na stromym wzniesieniu Do zdarzenia doszło o godz. 8:06. Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych, jeden z nich uderzył w przydrożne drzewo. Zablokowany został przejazd jednym pasem w kierunku centrum miasta oraz ruch pieszych chodn...

Dzisiaj tłusty czwartek: Ile pączków można zjeść jednego dnia i czy 380 kalorii to dużo?
Społeczeństwo 8

Dzisiaj tłusty czwartek: Ile pączków można zjeść jednego dnia i czy 380 kalorii to dużo?

Żeby spalić 380 kalorii, które zawiera pączek trzeba pobiegać lub popływać ok. 40 minut. Jeśli wolisz spacer, musisz przygotować się na ponad godzinną wędrówkę za każdego pączka, któremu nie zdołasz się oprzeć. Na ile pozwalacie sobie w ten dzień? W tłusty czwartek pozwalamy sobie na wiele. W końcu chyba wszyscy mamy poczucie, że to jedyny dzień w...

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów
Miasto 23

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów

Dokładnie miesiąc temu gmina uruchomiła pilotażowy projekt linii miejskiej. Do tej pory na przystankach nie znalazły się rozkłady jazdy, a gmina nie informuje o liczbie sprzedanych biletów Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście...

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?
Myślenice 47

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?

Radni miejscy przegłosowali uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie oraz Szkoły Podstawowej nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Nie przekonały ich apele i wystąpienia przedstawicieli rodziców. Jak argumentują swoje decyzje? O tym, że gmina planuje zamknięcie wspomnianych placówek rodzice alarmowali w ubiegłym tygodniu. W t...