Miasto

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!

materiał promocyjny

W przeciągu najbliższych dwóch miesięcy przeprowadzone zostaną badania ankietowe na terenie Gminy Myślenice, które są jednym z elementów opracowania koncepcji budowy połączenia kolejowego pomiędzy Myślenicami a Krakowem

Ankiety przeprowadzane przez firmę International Management Services Sp. z o.o. będą wykonywane na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz gmin Kraków, Świątniki Górne, Siepraw i Myślenice w ramach realizacji projektu „Nowa jakość w obsłudze szynowym transportem zbiorowym Gmin Województwa Małopolskiego: Kraków, Świątniki Górne, Siepraw i Myślenice”. Badania posłużą do zaplanowania rozwiązania transportowego umożliwiającego połączenie komunikacyjne wyżej wymienionych gmin.

Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: W marcu i kwietniu wybrane domy na terenie Gminy Myślenice odwiedzą ankieterzy, którzy będą przeprowadzać ankietę dotyczącą Państwa codziennych podróży.

Wyniki badań, posłużą do zaplanowania rozwiązania transportowego umożliwiającego połączenie gmin linią kolejową, na której realizowane będą przewozy w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej bądź innego efektywnego rozwiązania. Prosimy o poświęcenie ankieterom kilkunastu minut i udzielenie odpowiedzi na przygotowane pytania.

Jak poznać ankietera?

Informujemy, ze ankieterzy wyposażeni będą w indywidualne identyfikatory z numerem służbowym, natomiast na odwrocie znajduje się pieczęć firmy International Management Services Sp. z o.o. wraz z sygnaturą prezesa zarządu oraz logotypami zaangażowanych gmin.

- Prosimy o przyjęcie ankietera, poświęcenie kilku minut i podanie rzetelnych informacji, bo zaangażowanie każdego z mieszkańców pozwoli firmie jak najlepiej przeanalizować zapotrzebowanie mieszkańców naszej gminy dotyczące codziennych podróży. Każdą z osób przeprowadzających ankietę można zweryfikować pod numerem telefonu koordynatora – dodaje burmistrz Myślenic.

Dane kontaktowe do koordynatora projektu: IMS, pomiary@ims.biz.pl, 730 638 839 (telefon, pod którym można zweryfikować ankietera)

Czego dotyczy ankieta?

W pierwszej części ankieterzy zapytają o kilka danych o respondencie, takich jak miejsce pochodzenia, wiek, czy też potrzeby transportowe w dojazdach do szkoły, uczelni lub pracy, a następnie o preferencje w codziennych, regularnych podróżach oraz ich przyczyny. Ostatnim elementem jest podanie ankieterowi informacji do Dzienniczka Podróży, w którym przedstawiamy rodzaj transportu, odległość w kilometrach, cel swoich codziennych podróży, a także czas jaki na to poświęcamy.

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

„Złoty pociąg”na papierze
Myślenice 0

„Złoty pociąg”na papierze

Województwo małopolskie otrzyma środki na wykonanie projektu dokumentacyjnego linii Kraków - Myślenice. Nie oznacza to jednak, że zapowiadane od dawna połącze...

Komentarze (45)

 • 9 mar 2019

  Zapewne ankieterzy będą odwiedzać mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-17. Wtedy, gdy dojeżdżający są w pracy w Krakowie. Po przeprowadzeniu ankiet, okaże się, że kolejka jest zbędna, bo emeryci i bezrobotni jej nie potrzebują.

  60 3 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Trafione w dziesiątkę!!!!

  Dlaczego tylko wybrane domy??? Czyli Ci ludzie z niewybranych domów są gorsi i ich zdanie się nie liczy?
  Poza tym, ta ankieta powinna być anonimowa, niektóre pytania za bardzo wchodzą w prywatną sferę życia ankietowanego + dopisanie preferencji do danego adresu.
  Wspomnę o możliwości wyłudzania informacji przez pseudo ankieterów w celach rabunkowych.
  Jak babcia Czesia zweryfikuje ankietera???? Nie zapominajmy, że nie wszyscy mają możliwości weryfikacyjne!!!

  STOP inwigilacji ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  I ostatnie, właściwym miejscem do ankiety są przystanki lub dworzec w Myślenicach tam uzyska się najlepsze informacje co do preferencji podróżujących, a nie domy osób.

  37 3 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Nie budujcie linii kolejowej do Krakowa. Wystarczy dogadanie się z MPK. W latach św. pamięci komuny była zielona linia. Czy to jest aż takie trudne? Wtedy dało się? Dało się. Przecież obecna opcja chwali się tym, że wszystko może. Oczywiście że reanimacja PKS-u nie powiedzie się. Jest to marzenie ściętej głowy. Panie Burmistrzu, po co wydawać pieniądze na jakieś ankiety? Niechże Pan zacznie zachowywać się jak prawdziwy gospodarz a nie jak małpa z brzytwą.

  35 22 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  Zgoda linia autobusowa na czas budowy kolei.
  Ale kolej musi być.
  I szkoda pieniędzy na ankietę.

  21 3 Odpowiedz
 • 9 mar 2019

  To nie są fanaberie.
  Pociąg to rodzaj kolej miejskiej, takie naziemne metro.
  W Londynie z centrum koleją naziemną jedziesz ok 30 km na
  Heathrow.
  MPK, to dziadostwo stające na każdym przystanku i zależne od pogody, korków, czy wypadków.
  Gdyby kolej się udało zbudować, to weszlibyśmy w skład aglomeracji, a to podnosi statut gminy (cena gruntów, mieszkań itd)
  tzn. drożej płacisz, ale jak już masz zyskujesz.

  23 10 Odpowiedz

Zobacz więcej