Alarmujecie

ALARMUJECIE: "Tego nie da się nazwać drogą". Tak wygląda dojazd na Chełm

ALARMUJECIE: "Tego nie da się nazwać drogą". Tak wygląda dojazd na Chełm

Jak mówią mieszkańcy "to nie są dziury, tylko wyrwy", a próbując ominąć jedną, wpada się w kolejną. Ludzie biorą tu sprawy w swoje ręce, zasypując dziury tłuczniem i żwirem. Czy droga doczeka się remontu?

Na temat stanu jedynej drogi prowadzącej na Chełm alarmujecie na forum oraz pisząc na redakcja@miasto-info.pl . "(...) Przecież to nawet nie są dziury, tylko wyrwy... Omijając jedną, wpada się w inną" , "Tego nie da nazwać się drogą" - piszecie. 

Sprawdziliśmy stan drogi prowadzącej na Chełm i wasze informacje się potwierdziły. Dziury występują już na ul. Leśnej, natomiast im wyżej, tym stan drogi się pogarsza. W okolicach kapliczki rozpoczyna się najtrudniejszy odcinek.

Droga prowadząca na Chełm to wąska i kręta jezdnia o nachyleniu 12%. To już wystarczające wyzwanie dla mijających się na niej kierowców. Poziom trudności w pokonaniu tej drogi podnosi jej stan. Miejscami jezdnia się zapada, a najgorzej wygląda w okolicach Szkoły Podstawowej nr 6. Natomiast powyżej - w kierunku kościoła, mieszkańcy radzą sobie domowymi sposobami - zasypując wyrwy tłuczniem, żwirem i kamieniami. 

Mieszkańcy radzą sobie domowymi sposobami - zasypując wyrwy tłuczniem, żwirem i kamieniami. 

Jak się okazuje, droga na odcinku od Zarabia do przysiółka Chełm ma dwóch zarządców. To gmina i powiat. 

- Wczesną wiosną, najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia będą uzupełniane ubytki w nawierzchni na odcinku, który należy do powiatu, czyli od Zarabia do zabudowań - mówi Jerzy Grabowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Myślenicach.
W sprawie ewentualnych prac związanych na dalszym odcinku zapytaliśmy Agnieszkę Światowiec, naczelnik wydziału inwestycji w UMiG Myślenice, która poinformowała nas, że cały czas napływają wnioski mieszkańców, sołtysów i radnych dotyczące m.in. dróg, które chcą, aby były wyremontowane.
 
Najprawdopodobniej z początkiem kwietnia zapadną decyzje, które z tych  wniosków mają najwyższy priorytet. To od dostępnych funduszy będzie zależało, jakie remonty gmina wykona w tym roku.
 
Zapytaliśmy również o to, od którego miejsca zarządcą drogi jest gmina. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 
 

Powiązane tematy

Droga, której nikt nie chce
Chełm 19

Droga, której nikt nie chce

Jedna droga, dwóch zarządców i jeden problem. Burmistrz i starosta spierają się o odpowiedzialność za stan drogi prowadzącej na Chełm, a korzystający...

Komentarze

 • 14 mar 2019

  Patrząc na wyniki wyborów to na Chełm powinna byc już dawno autostrada z minimum czterema pasami.

  40 13 Odpowiedz
 • 14 mar 2019

  Zrobili sobie „prywatna” drogę to niech sami sobie ja remontują. Skoro mnie tam nie wolno wjechać bo sobie znaki postawiali to z jakiej okazji z moich podatków maja im drogę remontować ?

  69 25 Odpowiedz
 • 14 mar 2019

  Drogi publiczne się remontuje z publicznych pieniędzy a prywatne (tylko dla wybranej grupy mieszkańców) z ich prywatnej kasy. Czego tu nie rozumiesz ?

  52 22 Odpowiedz
 • mirek@ 14 mar 2019

  .

  Wiesiek Bagieta napisał/a:

  Drogi publiczne się remontuje z publicznych pieniędzy a prywatne (tylko dla wybranej grupy mieszkańców) z ich prywatnej kasy. Czego tu nie rozumiesz ?

  droga ma status drogi publicznej, a wiec powinna byc wyremontowana z pieniedzy publicznych. czy droga nalezy do tych ludzi? nie

  23 36 Odpowiedz
 • 14 mar 2019

  Patrząc na znaki, tak. Jest napisane przy znaku zakaz wjazdu„nie dotyczy mieszkańców” ? Jest. Wjedz tam nie będąc mieszkańcem, dostaniesz pajde ? Dostaniesz. Mieszkasz tam czy udajesz ze to takie skomplikowane ?
  Chcieli prywatnej drogi tylko dla siebie to niech sobie ja utrzymują za swoją kasę. Tyle w temacie.

  62 17 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 14 mar 2019

   Pragnę zauważyć ze ta drogę rozjeżdżają zima narciarze i osoby korzystające ze stoku, a przez cały ten okres znak o zakazie nie obowiązuje. Co więcej to droga publiczna, a wyłączenie jej z użytku innych osób niż mieszkańców może być spowodowane troska o lasy przez które wiedzie.

   22 21 Odpowiedz
  • 14 mar 2019

   Pewnie jeśli chodziło by o Twoją miejscowość to już dawno pewnie byś pod urzędem koczował i pluł się stan drogi

   16 32 Odpowiedz
  • 14 mar 2019

   100 % racji !

   43 14 Odpowiedz
 • Marcelina Kołodziejczyk 14 mar 2019

  Droga na Chełm jest wąska, ale to wszystko przez mieszkańców, którzy nie dadzą kawałka swojej ziemi żeby poszerzyć drogę a potem narzekają. Śmiech na sali.. niech sołtys załatwia takie rzeczy, od czego on w końcu jest ?!

  45 16 Odpowiedz
 • 14 mar 2019

  z tego co zaobserwowałem to większość ludzi jest przyjezdnych i jakoś nie zważają że droga jest prywatna tylko jadą narzekają na stan drogi ale gówno burze i tak trzeba wywołać w komentarzach

  17 11 Odpowiedz
 • 14 mar 2019

  Wiesiek Bagieta lecz się na nogi bo na głowę jest już za późno, albo zmień dilera bo ten Cię w *****a robi????????

  10 21 Odpowiedz
  • 15 mar 2019

   Rura do castoramy po asfalt na zimno i lataj dziury betonie inteligencji a nie stękaj o publiczne pieniądze na wasza prywatna drogę !

   taki_gość napisał/a:

   Myślisz, że to Oni te znaki postawili?

   A na kogo niby wniosek ten znak powstał ? Powtarzam, stekali ze chcą mieć drogę tylko dla siebie to niech sobie ja teraz remontują.

   21 15 Odpowiedz
 • 14 mar 2019

  Było nie było ta droga urąga walorom turystyczno-rekreacyjnym jakim niewątpliwie jest Chełm. Zdjęcia z góry Chełmu a dół w jeszcze gorszym stanie. Tu nie ma o czym gadać tylko trza wyremontować. Krakusy sporo kasy zostawiają przyjeżdżając więc niechże to będzie jak ma być w cywilizowanym świecie .....pomimo, że to Chełm :-))) czarny humor

  przed decyzją reparacji drogi trzeba by sprawdzić na kogo głosowali :-)))

  14 5 Odpowiedz
 • 14 mar 2019

  No tak, jedna z atrakcji powiatu, a tu wizytówka gospodarności naszego samorządu, którą Polska w okazałości oglądać może; turystyka + dosyć częste zawody sportowe. Pytanie teraz która część drogi należy do powiatu, a która do gminy, bo ta leśna część jest ok, zaś na tej górnej turyści zmuszeni będą patrzeć pod nogi. Co to ma za znaczenie na kogo głosowali, płacą podatki jak wszyscy i z tych podatków raz na 30 lat (wnioskując po stanie nawierzchni). No zatem, przyjadą panowie łatać dziury starym zwyczajem, czy może jednak załatwią sprawę co najmniej na 2 dekady?

  Tyrystyka może coś zyskać.

  14 2 Odpowiedz
  • 14 mar 2019

   oddychaj, to był żart.
   Dory asfalt na Chełm, tam spory parking nawet szutrowy. Ścieżki już są. Deko to ogarnąć aplikacją ścieżek rowerowych i ich celów. Można by rozwinąć ten zakątek. Piękne widoki. Wieża widokowa która nie działa. Trochę nie czerpiemy z tego pięknego miejsca. Wiem wiem, że park narodowy, dziedzictwo ale czy ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru trasa rowerowa nie idzie w parku ?
   http://rowerempopieninach.pl/trasy-rowerowe-w-pieninach/94-kroscienko-nd-zapora-i-zamek-w-niedzicy.html
   Chełm jest z buta traktowany, cała turystyka dzieje się tam sama a ja uważam, że to turystyczno niewykorzystany i zaniedbany planami obszar Myślenic. Zarabie powinno być wisienką na torcie turystyki wokół samego Zarabia tymczasem na siłę zrobiło się już zakorkowanym w sezonie trawnikiem. Ekspansji czas powinien nastąpić. Do tej pory szło to jak krew z nosa. Rewitalizacja parku wizerunkowo poprawiła Zarabie ale logistycznie dupa i kamieni kupa. Chełm to taki nie odkryty zakątek. Jak taki ma zostać zerwać stary asfalt i końmi do na szczyt. Jak ma się dziać to asfalt konieczny.

   14 4 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 15 mar 2019

  Buahahahah

  Najlepsze z całego artykułu jest to:

  „zapytaliśmy naczelnik wydziału inwestycji w UMiG Myślenice” i dalej „również o to, od którego miejsca zarządcą drogi jest gmina. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi”

  Pani jest pewnie nowa i nie zna terenu który jej podlega (sic!) ale nie usprawiedliwia jej to, co za problem sprawdzić od którego miejsca droga jest gminna? Takie to trudne? Kto ma to wiedzieć jak nie urzędnik? Droga redakcjo - moze warto wysłać do Umig mapę z zaznaczonym na niej chelmem to moze przyspieszyć poszukiwania

  ;)

  14 3 Odpowiedz
 • 15 mar 2019

  A czy mieszkancy postawili ten znak sami? A po drugie ludzie jak przyjezdzaja nie maja gdzie zostawic samochodow. Zostawiaja je w takich miejsach ze druga osoba nie ma szans przejechac droga moze to jest jeden z powodow postawienia zakazu wjazdu.

  18 5 Odpowiedz
 • 15 mar 2019

  Przepraszam bardzo ale czy tylko drogą na CHełm tak wygląda??? Jest wiele zaniedbanych wsi w gminie Myślenice, bo wlodarze myślą tylko o MYSLENICACH NO I ZAKOPACE JAK BY NIC INNEGO NOE ISTNIALO !!!!

  7 7 Odpowiedz
 • 26 mar 2019

  może jednak tą górę da się "ruszyć" turystycznie.
  http://gazeta.myslenice.pl/chelm-to-gora-pelna-urokow
  są ludzie, są chęci, częściowa duża infrastruktura, wydawałoby się, że brakuje kosmetyki w stylu dużego parkingu na szczycie (rodziny) z dojazdem asfaltem, trasek rowerowych, reaktywacji wieży widokowej. A później jak to u nas bywa veto mieszkańców które gdyby miało nastąpić to niech sami sobie ten asfalt zrobią.....
  W całym Chełmie drzemie ogromny potencjał, także zarobkowy dla mieszkańców.

  Odpowiedz

Zobacz więcej