Edukacja

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

Strajk nauczycieli: Większość pracowników szkół "za". Te placówki będą protestować

W zdecydowanej większości szkół na terenie powiatu myślenickiego nauczyciele i pracownicy placówek opowiedzieli się za strajkiem.

Czekamy na wyniki referendum z 2 szkół w gminie Myślenice.

artykuł aktualizowany

Mała jest też liczba szkół, które nie weszły w spór zbiorowy (dotyczy to placówek, w których żaden z pracowników nie należy do ZNP i nie złożono wniosku o wejście w spór zbiorowy, pomimo braku związkowców).

Jeden postulat: 1000 zł więcej

W referendum zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego biorą udział wszyscy pracownicy szkół: pracownicy obsługi, administracji, nauczyciele, również ci nie zrzeszeni w związkach zawodowych.

Postulat strajkowy jest jeden: zwiększenie płac zasadniczych o 1000 zł dla nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami.

W Myślenicach dwa przedszkola nie wzięły udziału w sporze zbiorowym. To Przedszkole nr 1 oraz Przedszkole nr 7. Również w SP w Bęczarce nikt z pracowników nie należy do związków, jednak w ostatnich dniach złożyli z własnej inicjatywy wniosek o chęć wejścia w spór zbiorowy.

Jak przekazała nam informację Katarzyna Fiedurek, przewodnicząca związku zawodowego "Solidarność" w SP w Jasienicy, Szkolne Koło NSZZ "Solidarność" wraz z całą "Solidarnością" z gminy Myślenice, 2 tygodnie temu przystąpiło do sporu zbiorowego i podejmuje działania zgodne z dyrektywami przewodniczącego Krajowej Sekcji Oświaty NSZZ "Solidarność", Ryszarda Proksy.

- Na dzisiaj mam zaplanowane spotkanie z dyrekcją szkoły SP w Bęczarce – mówi Anna Róg, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Myślenicach. Wszystkie referenda w kraju mają się zakończyć 25 marca.

Czy popierasz strajk nauczycieli, którzy walczą o podwyżki?

 • TAK TAK 43%
 • NIE NIE 54%
 • NIE WIEM NIE WIEM 3%
 • Głosów: 1689

 

Powiat myślenicki: Wyniki referendum 

Gmina Myślenice

W referendum „za” strajkiem opowiedzieli się pracownicy: Przedszkola nr 3,4, 5, 6, oraz 8 w Myślenicach, Przedszkola w Bęczarce oraz Przedszkola w Trzemeśni.

W Przedszkolu w Jaworniku większość głosujących opowiedziała się na „nie”.

W głosowaniach przeprowadzonych w podstawówkach, „za” strajkiem byli pracownicy: SP nr 2, nr 3, oraz nr 4 z Myślenic, SP Chełm, SP Trzemeśnia, SP Zasań, SP Polanka, SP Zawada, SP Poręba, SP Jawornik, SP Krzyszkowice.

Tylko w SP w Bysinie przeważyła liczba głosów na „nie”.

Również ZSO Osieczany, ZSO Droginia, ZSO Borzęta, ZSO Głogoczów oraz ZPO nr 1 Dolne Przedmieście w wyniku referendum opowiedziały się „za” strajkiem.

Jeśli chodzi o szkoły średnie, to na „tak” dla strajku są pracownicy: I LO im. Kościuszki, Małopolskiej Szkoły Gościnności oraz Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych. Trwa jeszcze referendum w Zespole Szkół im. Średniawskiego.
Referendum odbyło się także w SOSW w Myślenicach oraz w Szkole Muzycznej w Myślenicach. Tam również pracownicy byli „za”.

Czekamy na wyniki z ZS im. Średniawskiego. 

Gmina Siepraw

SP Siepraw, SP Czechówka, SP Łyczanka, SP Zakliczyn weszły w spór zbiorowy i w każdej z nich pracownicy zagłosowali „za” strajkiem w referendum.

Gmina Wiśniowa

Zarówno wynik referendum w SP Lipnik oraz w SP Węglówka pokazał, że pracownicy chcą strajku. SP Wiśniowa nie była w sporze zbiorowym i tam nie odbyło się referendum.

Gmina Dobczyce

Na 10 placówek oświatowych w gminie, w 8 z nich działają związki zawodowe i wszystkie przystąpiły do sporu zbiorowego oraz ich pracownicy w referendum opowiedzieli się za strajkiem: ZS Dobczyce, SP nr 1 w Dobczycach, SP nr 2 w Dobczycach, SP Stadniki, SP Nowa Wieś, SP Kornatka, SP Dziekanowice oraz Przedszkole nr 1 w Dobczycach. W kilku z nich oddanych było powyżej 90proc. głosów „za”.

Referendum nie odbyło się w SP Brzączowice oraz Przedszkolu nr 3 w Dobczycach

Gmina Raciechowice

W tej gminie 4 placówki weszły w spór zbiorowy i odbyło się u nich referendum. Pracownicy SP w Raciechowicach, ZSP Gruszowie, z SP w Krzeszowicach oraz Przedszkola w Raciechowicach opowiedzieli się „za” strajkiem. W tych dwóch ostatnich placówkach wynik był na granicy, jednak więcej osób opowiedziało się za podjęciem strajku.

Gmina Pcim

We wszystkich 7 placówkach przeprowadzane jest referendum. Dzisiaj (25 marca), poznaliśmy jego wyniki. Na 7 placówek, w pięciu opowiedziano się "za" strajkiem: SP nr 1 oraz nr 3 w Stróży, SP nr 3 w Pcimiu, SP Trzebunia oraz Przedszkole nr 2 w Pcimiu. Zarówno w SP nr 1 w Pcimiu jak i w Przedszkolu nr 1 w Pcimiu, większość pracowników opowiedziała się przeciwko strajkowi.

Gmina Sułkowice

Na terenie tej gminy w 9 placówkach odbyły się referenda. W 6 z nich opowiedziano się „za” strajkiem (ZPO Krzywaczka, ZPO Rudnik, ZPO Harbutowice, SP nr 1 oraz SP nr 2 w Sułkowicach, Przedszkole nr 1 w Sułkowicach), natomiast w pozostałych 3 więcej głosów oddano na „nie” (ZPO Biertowice, ZSZiO Sułkowice, Przedszkole nr 2 w Sułkowicach).


Gmina Tokarnia

Na terenie tej gminy wszystkie szkoły weszły w spór zbiorowy i przeprowadzono w nich referendum. W ZPO w Krzczonowie, SP w Bogdanówce, SP w Skomielnej Czarnej oraz SP nr 1 oraz SP nr 2 w Tokarni opowiedziano się „za” strajkiem.

Wynik w Przedszkolu w Tokarni był na granicy, jednak tutaj ponad 50 proc. była na „nie”.

 

Jak może wyglądać 8 kwietnia w szkołach?

Jeśli rząd nie dojdzie do porozumienia z ZNP oraz nie spełni ich żądań, czyli zwiększenia płac zasadniczych o 1000 zł dla nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku, to od 8 kwietnia odbędzie się strajk w szkołach, w których opowiedziano się „za” w referendum.


Anna Róg, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Myślenicach: Na ten moment planowany jest strajk bezterminowy, od 8 kwietnia. Dyrektorzy szkół nie mogą pytać teraz, który pracownik będzie strajkował. Każdy, również osoba, która w referendum głosowała na „nie”, ale w jej placówce ogólny wynik był „za” strajkiem, może zdecydować, czy przyłączy się do strajku.

W placówkach będą komitety strajkowe, a same strajki będą trwały od otwarcia do zamknięcia placówek. Na chwilę obecną w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach zaplanowano strajk 24 godzinny, ponieważ jest tam także internat.


Każdego dnia wchodząc do szkoły, pracownicy będą mieli dwie listy. Na jednej będą się wpisywały te osoby, które strajkują, a na drugiej niestrajkujący, którzy pozostają do dyspozycji dyrektora (np. otrzymają polecenie zajęcia się dziećmi z klas, których nauczyciele strajkują).

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. nauczyciel lub pracownik niepedagogiczny np. kolejnego dnia strajku podjął decyzję o tym, że jednak danego dnia strajkuje. Jak dowiedzieliśmy się w Okręgu Małopolskim ZNP w Krakowie, jeśli np. nauczyciel 8 kwietnia będzie strajkował, ale 9 kwietnia wpisze się na listę do dyspozycji dyrektora, to też nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. kolejnego dnia wpisał się znów na listę strajkujących.

Nauczyciele będą przychodzili do swoich miejsc pracy, ale Ci, którzy wpiszą się na listę strajkujących, nie będą wykonywali swoich obowiązków. W praktyce zapewne będzie to wyglądało tak, że zbiorą się w jednej z sal i tam będą do końca swojego dnia pracy.


Grzegorz Skuza, prezes oddziału ZNP w Dobczycach i Raciechowicach: Jeśli 8 kwietnia rozpocznie się strajk i wszyscy pracownicy wpiszą się na listę strajkujących, to wówczas po stronie dyrektora placówki jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom.

 

Poinformują o strajku do 29 marca

Oddziały ZNP poinformują dyrektorów szkół i placówek o wyniku referendum i rozpoczęciu strajku do 29 marca. Rozpoczęcie strajku zaplanowano na 8 kwietnia 2019 r.

Oznacza to, że jego termin może się zbiec z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: gimnazjalnym zaplanowanym na 10, 11 i 12 kwietnia, oraz ósmoklasistów: 15, 16 i 17 kwietnia. Matury mają się rozpocząć 6 maja.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 22 mar 2019

  Bardzo dobrze że jest 500+ , gdyż każdego rodzica będzie stać na opiekunkę dla dziecka jak uczyciele ze szkół i przedszkoli zastrajkują .

  53 23 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  Prawda jest taka że na podwyżkę zasługuje 70 może 80% nauczycieli, reszta to ludzie z dyplomem którzy nie bardzo posiadają wiedzę albo nie potrafią jej przekazać.

  54 16 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  Powiem tak, Rząd kupował przyszłych wyborców, ale nie wszystkim zapłacił.

  38 57 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  wg mnie 1000 PLN to przesada, każdy chce zarabiać więcej, ale niech płaca będzie adekwatna do wykonywanej usługi. Argument, że nauczyciele pracują w domu (sprawdziany, przygotowanie lekcji itp) jest fikcją. Ja nie jestem nauczycielem, a też wciąż się doszkalam, przygotowuję do pracy podnoszę kwalifikację.. i nikt nie płaci mi za dwa miesiące urlopu, nie mogę wziąć urlopu na poratowanie zdrowia nie mam 18h(h=45min.i przerwy co "godzinę" ) tygodnia pracy. Uczenie dzieci to cięzka praca, ale strajk bezzasadny.
  A wykorzystywanie uczniów by osiągnąć swoje cele to już zwykłe świństwo (deklaracja o braku promocji uczniów).
  Kto chcę zarabiać ten będzie zarabiał. Znam nauczyciela który ma 40h tydz. pracy i zarabia 5k PLN netto(młoda matka z dwójką dzieci) ! nikt mi nie powie, że się nie da.

  105 45 Odpowiedz
 • Krzysztof Mowak 22 mar 2019

  Co to za strajk kosztem dzieci? Głodówkę sobie zróbcie a nie egzaminy odwołujcie. Dupy przeglodzicie to się wam odechce wykorzystywać dzieci do potyczek dorosłych

  89 52 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  Nie wiem czy nauczyciele chodzą na wybory, jeżeli tak to któryś procent, PiS będzie miał mniej.

  25 65 Odpowiedz
  • 22 mar 2019

   .. taaa bo nauczyciele głosowali na PiS ;) dorosnij:D bez obrazy.

   26 6 Odpowiedz
   • 22 mar 2019

    Solidarność Nauczycielska na PiS głosowała. Dziś ma problem. Ton nadają nauczyciele niezrzeszeni w związkach. I tak populiści z rządu wyzwolili populizm wśród belfrów. Związki raczej szły na kompromis. I tak to leciało.

    14 12 Odpowiedz
    • 22 mar 2019

     ale przecież ZNP to związek..więc coś nie styka...a tak na serio wydaję mi się że po lekarzach i policjantach nauczyciele poczuli krew - może strajkiem się coś ugra. Absolutnie nauczycielom należy się podwyżka, ale jakoś do tej pory było cicho, teraz nagle z tysiakiem wyskakują..pazernie:)

     23 15 Odpowiedz
     • 22 mar 2019

      Strajk może tylko związek przeprowadzić, stąd ZNP zyskuje wśród niezrzeszonych. A leciało tak. Solidarność walczyła na noże z Tuskiem, ZNP się układał i spore podwyżki załatwił. Teraz na odwrót. Solidarność związała się z PiSem, do którego im bliżej politycznie i to ją gubi. Broniarz szedł na kompromis z PO, ale politycznie go z nią nic nie wiązało. Był niezależny. Solidarność dziś ma kłopot, bo politykierstwo się do związku wdarło i związek się dzielić zaczyna. Cele te same, ale metody inne. Prawdopodobnie rząd ulegnie Solidarności i jakiś kompromis powstanie. Co zrobi ZNP?

      9 4 Odpowiedz
      • 22 mar 2019

       no z tą niezależnością Broniarza od PO to trochę pojechałeś:) ale zgadzam się, że rząd się ugnie w jakimś stopniu, niemniej niesmak pozostanie (wg. mnie) jeśli chodzi o postawę nauczycieli.
       Swoją drogą nie zastanawia Was sytuacja gdzie nauczyciele narzekają na płacę, a de facto sami finansują strajk(wszak związkowe pieniądze są pieniędzmi związkowców).. banery, plakietki, koszulki, akcje w mediach-to kosztuje.

       12 6 Odpowiedz
   • 22 mar 2019

    To samo mówili ci z PO o nauczycielach, gdy rządzili.
    Przecież to Solidarność.

    8 6 Odpowiedz
    • 22 mar 2019

     raczej chodziło mi o to że mało który nauczyciel głosował na PiS. Nie generalizuję, ale wydaję mi się że nauczyciele są raczej pro PO, tyle że jakoś dotej pory była cisza pomimo tego, że się im nie przelewało. Carpe diem, wiedzą że mogą coś ugrać, dla mnie spoko jeżeli równolegle z podwyżka i wzrośnie jakość szkolnictwa.

     14 7 Odpowiedz
     • 23 mar 2019

      Nauczyciele nigdy nie głosowali na liberałów, tylko partie socjalne zapewniały im dobrobyt. Do takich należy PiS, SLD itp i na takie zawsze "bidni nauczyciele" głosowali.
      Teraz się przejechali, bo PiS ich olał.

      9 14 Odpowiedz
      • 23 mar 2019

       Taaaa? Weź to rozwiń na podstawie argumentów? Ostatnia podwyzka za PO w 2012r kolejna juz za Pis w 2017 łącznie 3 podwyżki do wrzesnia 2019 za PiS. Można dyskutować czy 180zł w ostatniej podwyżce to mało czy duzo, summa summarum o ile pamiętam 890zł w 3ch "ratach". Powiedz mi coś o dbałości do nauczycieli za PO. Czy błąd PiS polega na tym, że powiedzieli pieniądz jest wyłapany po kradzieżach? Czyli lepiej było mówić, że "piniendzy dali nie ma" bo ktoś musi kraśc aby tyrać za drobne musiał ktoś ?
       https://www.youtube.com/watch?v=ZXRGQ3FOyMQ

       https://wiadomosci.com/byla-minister-edukacji-w-rzadzie-po-psl-joanna-kluzik-rostkowska-chcemy-10-procentowej-podwyzki-dla-nauczycieli-ile-dala-jak-sama-byla-ministrem/

       dziwna ta hipokryzja

       Kiernoz Blachowski napisał/a:

       Waldek by Cie kupił i jeszcze pewnie by reszty sporo zostało.

       Za niego? :-))) chłopie jakieś drobne miedziaki jest warty i tak się sam w moich oczach u mnie wycenia wycenia :-))) szacun sobie taki zbudował, że jest się z czego pośmiać a nawet zapłakać :-)

       7 10 Odpowiedz
       • 24 mar 2019

        Jak już wracasz za każdym razem wstecz i szukasz historii, aby pokazać jaki PiS jest dobry, na tle historii, to może przywołaj komunę. Ta często podnosiła nauczycielom. PO było bardzo złe, po co przywołujesz ciągle bękarta.
        PO należy wymazać z pamięci na zawsze. O Tusku nie powinien wspominać żaden podręcznik.

        6 5 Odpowiedz
 • myszka1987asia@vp.pl 22 mar 2019

  Ja jako rodzic też chcę podwyżkę 1000 zł za każdy przedmiot którego uczę dziecko... Bo to przecież my rodzice nadrabiamy z dziećmi materiał np. podczas choroby dziecka. Bo to my rodzice siedzimy z dziećmi i tłumaczymy materiał, którego dziecko nie zrozumiało. A co jeśli sami nie dajemy rady... oczywiście płatne (nieopodatkowane) korepetycje u nauczycieli, którzy przecież są tak zmęczeni pracą w szkole...

  118 38 Odpowiedz
  • 22 mar 2019

   Można wiedzieć ile masz dzieci?

   19 31 Odpowiedz
   • 22 mar 2019

    i co powiesz że nauczyciel uczy całą klasę ok. 20 dzieci? Ajka ma rację, lwią część pracy odwalają rodzice..Oczywiście nie ummiejszam znaczenia roli nauczyciela, ale strajk kosztem dzieci? słabo..gdyby nauczyciele strajkowali podczas wakacji:)? mieliby większe poparcie społeczeństwa, wiedzielibyśmy w tedy, że dobro dzieci nie jest dla Was nauczycieli bez znaczenia, a tak..strajkujcie, ale jeżeli dzieje się to "w trakcie" pracy, to nie należy się Wam zapłata w pełnym wymiarze.

    61 28 Odpowiedz
    • 22 mar 2019

     Tego nie powiem,tak tylko pytam z ciekawości.Nauczyciele za dni strajku nie otrzymają wynagrodzenia.Nie jestem nauczycielem,pracuję i otrzymuję godne wynagrodzenie.Reguralnie otrzymuje podwyżki gdyż mój pracodawca wie co to inflacja.

     22 5 Odpowiedz
     • 22 mar 2019

      nie dostaną wynagrodzenia? oby..tylko co z uczniami? wg mnie oni na tym najbardziej ucierpią niezależnie od tego jak się to skonczy :(
      P. S. pogratulować pracodawcy-normalny człowiek:)

      10 11 Odpowiedz
  • 23 mar 2019

   A co byście chcieli? Płodzić dzieci bez żadnych obowiązków? Pińcet na wódę a bachorami niech się inni zajmują? Po to się zostaje rodzicem żeby uczyć i wychować dzieci, szkoła jest dodatkiem ale to dom jest najważniejszy!

   27 30 Odpowiedz
   • 23 mar 2019

    Jeśli to jest wypowiedź nauczyciela, osoby wykształconej, której powierzamy los i wychowanie dzieci to najpierw selekcja nauczycieli, badania psychologiczne czy mogą uczyć dzieć dzieci, testy co 2-3 lata kontrolujący zakres wiedzy i sposoby nauczania i 8 godzin pracy (ruchomy czas pracy albo zmiany) żeby nie było że wywiadówka jest po godzinach. Tak pracują ludzie również po studiach, i zarabiają najniższą krajową.

    27 10 Odpowiedz
 • OKOKI 22 mar 2019

  Za 1000 zł podwyżki sam bym strajkował. Poczuli forsę i już się nie cofną.

  48 30 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  Wiecznie nienażarci.

  69 42 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 22 mar 2019

  Mnie jak praca nie pasowała to ją zmieniłam i teraz zarabiam lepiej. Więc jak im nie pasuje to przecież nikt nikogo na siłę nie trzyma. W Biedronce dalej przyjmują na kasę i układania badziewia na półkach . Droga wolna.

  59 29 Odpowiedz
  • 24 mar 2019

   Szkoda, że Ciebie miał kto nauczyć czytać i pisać bo już z myśleniem zdecydowanie jest gorzej...

   4 8 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  tylko Bysina patrzy na dzieci reszta na swoje kieszenie

  39 24 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  Szanowni Nauczyciele. Gdybyście zaplanowali rozpoczęcie strajku w innym terminie, to nie kolidowało by to egzaminami, których termin był już dawno znany wszystkim. Nie trzeba być mędrcem, że wykorzystujecie uczniów do walki o pieniądze. Tym na autorytet u uczniów i rodziców nie zapracujecie. Ciekawe, ilu nauczycieli byłoby chętnych do strajku w wakacje.

  65 21 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  Ile powinni zarabiać nauczyciele?

  6 3 Odpowiedz
  • 22 mar 2019

   tyle ile specjalista z wykształceniem, zależnie od stażu w normalnej firmie za 40 h(60min) pracy w tygodniu, 26 dni urlopu po 10 latach przepracowanych+ewentualne dodatki zależnie od możliwości szkoły. Sorry, ale szkoła to swego rodzaju przedsiębiorstwo, które ma misję i od którego mimo wszystko dużo zależy więc nauczyciele powinni zarabiać godnie, ale nie za darmo.

   25 9 Odpowiedz
  • 23 mar 2019

   Nawet trzykrotność stawki minimalnej czyli 41zł za godzinę. Pracują 72 godziny w miesiącu ( dokładnie to 54, bo godzina pracy dla nich to 45minut). 72x41zł = niecałe 3000zł brutto. Dołóżmy im jeszcze 4 godziny w miesiącu jako rekompensatę za wywiadówkę i wycieczkę i kwita. Trzykrotność zwyczajnej stawki to chyba dużo? Kto z nas ma taką stawkę godzinową?

   13 9 Odpowiedz
   • 23 mar 2019

    No i następny dur. ń się ujawnił, bo na przerwach nikt dzieci nie pilnuje, a dzienniki to same fruwają, nie trzeba po nie chodzić, no i kto pracuje pełne 8 h bez przerwy śniadaniowej, kibla, fajki, rozmowy, zamyślenia, braku klientów? Nikt, więc dziecko nie pieprz o 45min i idź spać

    21 12 Odpowiedz
    • 24 mar 2019

     No tak, trzeba po dziennik pójść. Oj, to 10000zł to mało za takie poświęcenie????.

     6 8 Odpowiedz
     • 24 mar 2019

      no pewnie że mało :)
      wiadomo że z tą stawką h to koli przesadził, ale faktem jest że nauczyciele nie pracują tyle ile w innych zawodach. I tekst o przygotowywaniu lekcji też można między bajki włożyć, może przy okazji zmiany programowej i jeśli zaczynasz pracę nauczyciela to się dzieje, ale później? a już najwięcej do przygotowywania mają nauczyciele wychowania fizycznego, albo gość od muzyki w 3 klasie podstawówki(chociaż ten przynajmniej umie grać na instrumencie), albo pani od plastyki.. nie no nie mówcie, że każdy ma ciężko- jak pisał meroci: nie pracujecie w święta, ferie, wakacje w nocy - to już są bonusy. Podwyżka zdecydowanie tak! ale nie 1000 PLN i przy użyciu uczniów.

      21 5 Odpowiedz
    • 24 mar 2019
     Odpowiedz
    • 24 mar 2019

     Oporunisto ,wielu ludzi tak pracuje.Bez przerwy na śniadanie z bułką w ręce.Nie jesteś wyjątkiem

     3 3 Odpowiedz
     • 25 mar 2019

      No to jaki problem? Wystarczy iść za tą radą

      carna napisał/a:

      Mnie jak praca nie pasowała to ją zmieniłam i teraz zarabiam lepiej. Więc jak im nie pasuje to przecież nikt nikogo na siłę nie trzyma. W Biedronce dalej przyjmują na kasę i układania badziewia na półkach . Droga wolna.

      i problem znika

      2 2 Odpowiedz
   • 23 mar 2019

    Podejrzewam że każdy nauczyciel który przeczytał Twą wypowiedź poczuł się rozbawiony.

    15 9 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  Czyli ile?

  8 3 Odpowiedz
  • 22 mar 2019

   poszukaj sobie w necie ile zarabiają specjaliści z określonymi preferencjami w danej branży :) pamiętaj, że dla jednych sufit jest podłogą więc jeśli chodzi Ci o konkretną kwotę tylko dlatego, żeby odpowiedzieć coś w stylu"ale tyle nie zarabiają" to się przeliczyłeś/aś;) a wg. Ciebie ile PLN na rękę jest ok? za rzetelną pracę-każda lekcja przygotowywana, a nie jechanie na" podręcznikach" nauczyciela, za angażowanie się i poczucie obowiązku?

   15 6 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  Znam od podszewki grono pedagogiczne. Oprócz pojedynczych przypadków, to ludzie płytcy, bez ambicji, bez poczucia misji, za to z wygórowanymi żądaniami. Nauczyciel powinien zarabiać 4000 zł minimum, ale jeśli zrzeknie się praw wynikających z komunistycznej Karty Nauczyciela. Czyli 8 godzin pracy dziennie, urlop według kodeksu itd. Coś za coś.

  51 14 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  Dla mnie szantaż dziećmi to jest absurdalne dno. Nie mieści się w żadnych ramach godności tej godności której powinno się dzieci uczyć. To będzie jedna z wielu lekcji które dzieci nie zrozumieją. Ich dotychczasowi przewodnicy w wiedzy nadszarpną morale i sensowność instytucji nauczania.....no własnie czego? Przecież one nie zrozumieją dlaczego nie mogą zdać egzaminu skoro się nauczyli? A może pora zweryfikować kompetencje nauczycieli? Może oni nie zrozumieli celu misji? Jesli celem jest wynagrodzenie to działać i krzyczeć ale nie szantażem na dzieciakach? Komu tym krzywdę zrobią?

  bono napisał/a:

  Nie wiem czy nauczyciele chodzą na wybory, jeżeli tak to któryś procent, PiS będzie miał mniej.

  I po co ten durnowaty wpis? Twoim celem jest wypowiedź w temacie czy radość z kilku punktów procentowych in minus dla PiS? Dali Ci pieniądze za ten wpis tutaj? Ot tak wygląda dbałość bono o osoby najbardziej pokrzywdzone, o dzieciaki.
  Ostatnia i symboliczna podwyżka to rok 2012 !!! Kolejna dopiero za PiS w 2017, rok temu i wrzesień br !

  https://www.youtube.com/watch?v=BLI8A0XV6Yk

  24 21 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  Myślę że nie każdy nauczyciel jedzie na podręcznikach,ale pewnie się mylę:)Najlepiej wrzucić wszystkich do jednego wora...Ile powinien otrzymywać specialista to ja dobrze wiem,a w necie to sobie można poszukać ile zarabia nauczyciel.Zwracam też uwagę że brutto a netto to się trochę różni.
  Jak ogladam TVP to widzę bogaty kraj który stać na 1000 brutto dla nauczyciela.

  16 5 Odpowiedz
 • 22 mar 2019

  cyt. : Znam od podszewki grono pedagogiczne. Oprócz pojedynczych przypadków, to ludzie płytcy, bez ambicji, bez poczucia misji, za to z wygórowanymi żądaniami.
  Przecież to samo można powiedzieć o każdej grupie zawodowej więc czemu służy takie pisanie ????

  Zresztą to co napisałeś Panie Koli dokładnie pasuje do mojej teorii - marne zarobki, wszyscy pomiatają to i nabór do zawodu negatywny...... A potem wszyscy cudów wymagają....

  Ciekawe ilu nauczycieli się tu wypowiadało ????
  apel do nauczycieli - a podajcie konkretnie ile dostajecie wypłaty za miesiąc np za marzec ?? Tu u nas w gminie ??
  ciekawe też jaki procent nauczycieli daje osławione korepetycje ????

  21 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 mar 2019

  ludzie wy jestescie *****ani zrobcie studia idzcie iczyc to zobaczycie jaki to kawałek chleba najwiecej zła powoduja todzice ktorzy owijaja dzieci w bańkr dawniej była guma i porzadne lanie a teraz ?!!!!!!

  19 24 Odpowiedz
 • 23 mar 2019

  Z tymi 8 h pracy dziennie dla nauczycieli to dobry pomysł, wywiadówki między 7.30 a 15.30 żadnych telefonów od rodziców po godz. pracy i w weekend, radocha dla dzieci bo nie byłoby sprawdzianów, ani też wycieczek, przecież wasze dzieci mają być tępe, pasać krowy i głosować na pis

  34 34 Odpowiedz
  • 23 mar 2019

   A słyszałeś kiedyś o nadgodzinach? Te dwie godziny na pół roku w ramach wywiadówki i jedna wycieczka spokojnie mogą być opłacone w tej formie.

   8 11 Odpowiedz
   • 23 mar 2019

    Krótka wywiadówka i godzinna wycieczka (tylko gdzie? bo nawet do kina to za mało)

    nikita napisał/a:

    Jeśli to jest wypowiedź nauczyciela, osoby wykształconej, której powierzamy los i wychowanie dzieci to najpierw selekcja nauczycieli, badania psychologiczne czy mogą uczyć dzieć dzieci, testy co 2-3 lata kontrolujący zakres wiedzy i sposoby nauczania i 8 godzin pracy (ruchomy czas pracy albo zmiany) żeby nie było że wywiadówka jest po godzinach. Tak pracują ludzie również po studiach, i zarabiają najniższą krajową.

    Nie, nie jestem nauczycielem, niestety miałem do szkoły pod górkę dosłownie i w przenośni, ale " takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
    Ale masz rację, gdyby była to wypowiedź nauczyciela też bym się wkurzył

    Bisu napisał/a:

    a skąd Ty wiesz gdzie ja pracuję? akurat jestem zadowolony z mojej pracy i płacy .. nie jesteś z mojej branży hmm ciekawe skąd wiesz jaka to branża..oj zabolało jak się prawdę powiedziało:) mam być prawo wkurzony że pomimo przywilejów wciąż rządacie niewiadomo czego, uciekając się do szantażu i paraliżu Twojej "branży", a przypominam że kasa idzie od nas wszystkich. Pisałem że nauczycielom należy się podwyżka ale nie tyle i nie w ten sposób. I to Ty beczysz, że masz źle więc to Ty zmień pracę, ja nie strajkuję tylko uczciwie wykonuję swoją pracę.

    Chyba też ktoś miał do szkoły pod górkę, brak zrozumienia treści, nie wiem gdzie pracujesz i z jakiej branży jesteś ale jak piszesz o czymś (praca nauczycieli) nie mając o tym pojęcia to musisz też przyjąć takie opinie jak wcześniejszą o swojej pracy, inaczej to zakrawa na hipokryzję
    No i nauczyciele żądają a nie rządzą, może jakby twoi lepiej zarabiali to nie robiłbyś takich byków

    9 4 Odpowiedz
    • 24 mar 2019

     no tak brak argumentów to najlepiej przyczepić się do błędu..akurat wiem o czym piszę, znowu stawiasz tezy bez jakiegokolwiek sensu nie znając mnie..kto tu jest hipokrytą. Napisałeś że nie jesteś nauczycielem, z tego wynika że też się nie znasz a mi to wytykasz..czepiasz się ortografii, a u Ciebie merytoryka leży i kwiczy (spora musiała być ta górka) hipokryzja do kwadratu.
     Ale z jednym się zgodzę, jak sobie wychowamy młodzież tak będzie wyglądać PL.
     Miłej niedzieli:)

     7 4 Odpowiedz
     • 24 mar 2019

      Brak argumentów? Stawiam tezy? Merytoryka? Gdzie? Oj chyba trzęsłeś się że złości pisząc takie głupoty, poczytaj jeszcze raz, przeanalizuj to wszystko a jak nie ogarniesz to poproś kogoś, niech Ci to wytłumaczy
      No i trochę to zagmatwane, piszesz "akurat wiem o czy piszę" a za chwilę "też się nie znasz" no to jak możesz wiedzieć o czym piszesz jeżeli też się nie znasz?

      1 5 Odpowiedz
      • 24 mar 2019

       chłopie jak nie widzisz gdzie są te wszystkie rzeczy to może Ty poproś żeby ktoś pomógł i trochę zluzuj, bo Ci żyłka pęknie:) widać po wpisach kto się trzęsie że złości, motasz się strasznie.. ale to jest forum o strajku nauczycieli a nie o Tobie więc zamilknij albo znajdź w końcu te argumenty które niby masz..skoro nie widzisz tez i braku argumentów to jak możesz być merytoryczny:)?

       1 2 Odpowiedz
 • 23 mar 2019
  Bisu napisał/a:

  (...) Argument, że nauczyciele pracują w domu (sprawdziany, przygotowanie lekcji itp) jest fikcją. Ja nie jestem nauczycielem, a też wciąż się doszkalam, przygotowuję do pracy podnoszę kwalifikację.. i nikt nie płaci mi za dwa miesiące urlopu, nie mogę wziąć urlopu na poratowanie zdrowia nie mam 18h(h=45min.i przerwy co "godzinę" ) tygodnia pracy. (...)

  Argument, że wciąż się doszkalasz czy tam podnosisz kwalifikacje też jest fikcją, nie jesteś nauczycielem ale wiesz, adekwatnie nie jestem z twojej branży ale wiem, że nic nie robisz.
  A jak chcesz mieć te 18h pracy, 2 mies. urlopu i przerwy co 45 min to jaki problem? Zmień pracę, przecież niejeden tu pisał o tym, proste, nie pasuje praca na budowie to idź na nauczyciela

  21 25 Odpowiedz
  • 23 mar 2019

   a skąd Ty wiesz gdzie ja pracuję? akurat jestem zadowolony z mojej pracy i płacy .. nie jesteś z mojej branży hmm ciekawe skąd wiesz jaka to branża..oj zabolało jak się prawdę powiedziało:) mam być prawo wkurzony że pomimo przywilejów wciąż rządacie niewiadomo czego, uciekając się do szantażu i paraliżu Twojej "branży", a przypominam że kasa idzie od nas wszystkich. Pisałem że nauczycielom należy się podwyżka ale nie tyle i nie w ten sposób. I to Ty beczysz, że masz źle więc to Ty zmień pracę, ja nie strajkuję tylko uczciwie wykonuję swoją pracę.

   24 13 Odpowiedz
 • 23 mar 2019

  Strajk?to jakies nie porozumienia.Dlaczego strajkuja tylko ci którzy dobrze zarabiaja?Policjanci, lekarze, nauczyciele.Dlaczego osoby które maja najniższa krajowa nie strajkują?Bo sie boją ze prace stracą i ciesza sie z tego co maja.Który zawód tak jak nauczyciele maja wakacje płatne (ponad 2 miesiaće)ferie, przerwy świateczne)Moje zdanie takie ze w dupach wam sie poprzewracalo.

  37 18 Odpowiedz
 • 13oddział 23 mar 2019

  System edukacji jest w naszym kraju kompletnie beznadziejny ale myślę że to zasługa polityków. Jestem za nauczycielami z dwóch powodów. Każdy z nas powinien godnie żyć ze swojej pracy, jeżeli nauczycielom brakuje do godnego życia pieniędzy to bardzo dobrze robią walczac o nie. Do wszystkich "zmień robotę" , "zausz firme" jak pracodawca nie ma na podwyżki niech zwija interes i zostanie pracownikiem jak minister nie ma na podwyżki niech idzie uczyć do szkoły. Drugie : sam byłem uczniem i przyznam szczerze że choćby za próbę wbijania tej niepotrzebnej wiedzy takim jak ja chciałbym naprawdę wielkich pieniędzy przy których owe 1000 zł to przysłowiowe "na waciki".

  25 13 Odpowiedz
  • 23 mar 2019

   Zgadzam się w 100%, no i jeszcze wszyscy krzyczą "chcecie zachodnich standardów dajcie zachodnie płace " ale najlepiej to tylko MI bo inni to nieroby, przecież to oczywiste, im więcej ludzi będzie lepiej zarabiało tym lepiej w kraju będzie, tylko zawistne pisie tego nie rozumieją

   10 4 Odpowiedz
 • 23 mar 2019

  A w Szkole Średniawskiego nadal będą wyczekiwać na ostateczne wyniki jeszcze z tydzień. Jak będzie strajk to są ZA Jak nie będzie też są ZA. To jest ciekawa kombinacja nie!

  10 3 Odpowiedz
 • Tolo 23 mar 2019

  Uważam że wypadałoby przyjąć inne rozwiązanie,owszem podwyżka ale nie aż taka.Wszyscy strajkujmy bo jak jedni dostali dla czego inni nie mogą???Ale nie róbmy tego kosztem dzieci i ich nerwów.A tak swoją drogą to sporo pozostawia do życzenia"Uczenie" w szkołach skoro większość dzieci potrzebuje korepetycji albo ciągłej pomocy rodziców bo nie wiedzą o co chodzi...Każdy dobry pracownik godzien jest swojej zapłaty ale jak się to ma do rzeczywistości...nijak???dzieci są trudne,wiem,ale w końcu nauczyciele podobno mają przygotowanie pedagogiczne to niech to ogarniają jak Pan Bóg przykazał.

  18 6 Odpowiedz
 • 24 mar 2019

  Hmm każdy chce zarabiać dużo. Ale porównując innych co pracują w weekendy, wakacje święta, ferie nocki? Muszą dojeżdżać.. Narażonych na warunki atmosferyczne.. Każdy walczy o swoje no ale...

  22 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 mar 2019

  Nauczyciele języków tez nie musza wiele przygotowywać. Do języków są tzw. książki nauczyciela z kluczami, testami odpowiedzi, nagraniami czy dodatowymi ćwiczeniami. Maja tez teksty wprowadzające do geografii, kultury, historii i literatury oraz popkultury danego języka.

  22 5 Odpowiedz
 • Ania Wichurska 24 mar 2019

  Strajkowac to oni potrafia ale jak jest jakis problem z uczniem to tylko uwagi potrafią wpisywać do dzienniczka zamiast go rozwiązać na miejscu i zwalają problem na głowę rodzica ,tak naprawdę to bardzo mały procent nauczycieli jest z powołania a reszta to tylko "niby uczy " a myślami jest na wakacjach lub feriach, kto ma tyle wolnego co oni i jeszcze im żle

  20 14 Odpowiedz
 • 24 mar 2019

  Bawi mnie powyższa charakterystyka pracy nauczycieli. Karykatura. Może dow***** niektórych pogodzi. Młody nauczyciel podąża na lekcję. W rękach stos książek i innych pomocy dydaktycznych, w zębach klucz do klasy. Obok że stoickim spokojem wlecze się stary belfer, machając zamaszyście dziennikiem. Jedyną jego pomocą dydaktyczną. Klucz rzuca uczniowi, aby ten salę otworzył. Na drugiej przerwie młody podchodzi do starego i pyta, wskazując na owe pomoce, które taszczył: " Pan to wszystko ma w głowie?". "Deczko niżej, deczko niżej, synku." - odpiera stary. Tak to z tą pracą bywa.

  12 4 Odpowiedz
 • 25 mar 2019

  Słuchajta wsi radosno, wsi wesoło :-) Problem jak nie wiadomo czego dotyka to dotyka zawsze pieniędzy. Tu problem nie jest niewiadomy, jest zdefiniowany, a mianowicie jest to nawarstwienie się dziadostwa w szkolnictwie od lat, nawet wysnułbym tezę od PRLu. Zacznijmy od tego, że gro's nauczycieli w wieku 40+ to nauczyciele którzy nie wiedzieli co z sobą zrobić po jakimś UJ-ocie o kierunku nauki polityczne czy podobne szkoły plastyczno-muzyczne. Oczywiście są nauczyciele z wyboru, ale niestety większość nie miała co robić w życiu a do Poczty Polskiej wówczas nie przyjęli, bo tam trzeba było jednak coś umieć ..... zaraz się zacznie :-)
  Krótko, kolejny problem jest systemowy : od kilkunastu lat nie uczy się w szkole tyle tylko realizuje program. Dalej : pseudoreforma stworzenia gimnazjów za PO jako złoty środek na problemy, kolejna powrót do 8-klas za PiS jako złoty środek na problemy, równolegle dyskusyjna kosmetyka programowa dla szkół. Dzisiaj to nie jest problem tylko zarobków w szkole. Nauczycieli niezadowolonych zapraszam do Warszawy gdzie brak jest ciała pedagogicznego, dostaniecie w okolicach 5tyś i dodatek mieszkaniowy. Źle? Jedzie któryś z pyskujących nauczycieli?
  Nawet dołożenie 2tyś zł nie zmieni patologii która narosła od lat. Niech się czyści środowisko, jestem zwolennikiem ponieważ zawsze spory czyszczą ostatecznie miejsce ALE NIE KOSZTEM DZIECI !!! Nie jeść, nie pić, głodować, strajkować w wakacje (aaaa wtedy się nie da bo wolne), robić strajk włoski, przebranżowić się, zmienić miejsce pracy jest tyle możliwości bez szantażu na dzieciach. To jest posunięcie niegodne nikogo a co dopiero nauczyciela. O płynącym przykładzie już nawet szkoda gadać. Dzieciaki nie dość, że nie zrozumieją to nauczą się, że tylko szantażem i strajkiem dojdą do czegokolwiek w życiu a gdy to zastosują u przyszłego pracodawcy to wylecą na pysk i rozczarowanie czego ich nauczono będzie podwójne......ale co Was to obchodzi prawda?

  14 9 Odpowiedz
  • 25 mar 2019

   Vivaldi, chyba krótko żyjesz. Gimnazja powołał do życia rząd Jerzego Buzka w 1999 roku. W składzie tego rządu był również ministrem niejaki Lech Abel Kaczyński.
   O Platformie Obywatelskiej jeszcze nikt nawet nie myślał - powstała dwa lata później. Gimnazja zlikwidował drugi z braci Kaczyńskich - Kain.
   Reszta wywodu słuszna.

   9 4 Odpowiedz
 • 25 mar 2019

  Gdyby jeszcze przekazywana przez nich wiedza zasługiwała na podwyżkę. Chodzę do ZSTE i na moim kierunku jest mało nauczycieli którzy potrafią dobrze nauczyć, wymieniłbym ich na palcach jednej ręki. Druga kwestia ten cały strajk odbije się mocno na tegorocznych maturzystach i kto ich niby przygotuje? Zostaną przez miesiąc bez powtórek do najważniejszego egzaminu? ???? Jakoś ludzie jeżdżący karetka bardziej zasługują na podwyżkę bo zarabiają nic, a nie strajkuja.

  7 7 Odpowiedz
 • 25 mar 2019

  Dlaczego nauczyciele mają iść do pracy do Biedronki?? Co to za dobra rada? Nie po to kończyli studia, żeby wykładać towar itp. nie ujmując nikomu, ponieważ to też bardzo ciężka praca. A skoro macie tyle do powiedzenia, i tak bardzo zazdrościcie nauczycielom, to dlaczego nie zostaliście nauczycielami? Może się zastanówcie, i idźcie na studia od października. Też będziecie Wam tak dobrze...

  11 9 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   25 mar 2019

   Ja nie zostałem nauczycielem, bo tajemnicą poliszynela były mizerne zarobki zarówno w szkole, jak i na uczelni, gdybym chciał zostać i robić np. doktorat.

   5 4 Odpowiedz
 • 26 mar 2019

  Wakacje wolne, ferie i przerwy świąteczne, jeszcze im mało! W tyłkach się im poprzewracała!!!!
  Jak chcą niech sobie korkami dorobią, dla chcącego nic trudnego. Ja więcej nie zarabiam, jak mi brakuje to sobie idę dorobić

  4 11 Odpowiedz
  • 26 mar 2019

   W wakacje, które Cię tak bolą, nauczyciele mają urlop, który im się należy. A że dzieci mają wakacje, urlop przypada właśnie wtedy. Naprawdę, skończ studia pedagogiczne, popracuj w tym zawodzie z dziećmi i może też Ci się w tyłku poprzewraca. Wtedy zabierz głos w dyskusji. Skąd w Was tyle jadu?

   7 9 Odpowiedz
   • 27 mar 2019

    Inni pracują o wiele ciężej w Biedronce i nie mają czasu na kawkę w pokoju nauczycielskim co 45 minut więc proszę mi tu nie opowiadać, że nauczycielom się NALEŻĄ 2 miesiące wolnego, plus ferie, urlopy. Oni będą zawsze zmęczeni. Nie pasuje ? To do Biedronki. Ciekawe ile by tam wytrzymali. A w Biedronce również pracują ludzie z wyższym wykształceniem. Teraz każdy ma wyższe wykształcenie więc nie tylko nauczyciele się musieli uczyć na studiach.

    5 9 Odpowiedz
    • 27 mar 2019

     Urlop się należy.

     2 1 Odpowiedz
    • 28 mar 2019

     Szkoła to nie fabryka ani supermarket, uczeń to nie skrzynka kartofli, a nauczyciel nie jest robotnikiem fizycznym przy taśmie produkcyjnej. Wypadałoby jednak uwzględniać specyfikę każdego zawodu, zanim zacznie się publicznie porównywać zawody nieporównywalne.

     4 3 Odpowiedz
   • 27 mar 2019

    Policz ile to urlopu

    4 2 Odpowiedz
 • 26 mar 2019

  DAĆ IM PODWYŻKĘ ALE ZA WAKACJE I FERIE NIE PŁACIĆ, A W PRZERWY ŚWIĄTECZNE WYPISYWAĆ URLOPY!!!

  6 7 Odpowiedz
  • 28 mar 2019

   Czyli szanowne społeczeństwo uważa, że wszyscy oprócz nauczycieli mają prawo do płatnego urlopu?
   Nie możecie przeżyć tego, że mamy urlopy w czasie, gdy dzieci nie chodzą do szkoły? Mam nadzieję, że to się nigdy nie zmieni, ponieważ nie zamierzam organizować wypoczynku dzieciom. Sama potrzebuję wypoczynku, przede wszystkim psychicznego. Po co? Po to, żeby się zregenerować i móc podołać psychicznie wszystkim wyzwaniom, zagrożeniom i nieprzewidzianym sytuacjom, do jakich dochodzi w trakcie roku szkolnego, a przy tym nie oszaleć. Nauczyciel zmęczony i szalony raczej nie spełni rosnących oczekiwań dzieci, rodziców i społeczeństwa. Kto ma nauczyciela w rodzinie, ten wie jak to wygląda w praktyce.

   7 5 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  Nauczyciele we Francji też mają wakacje.

  6 Odpowiedz
 • 27 mar 2019

  [cytat=mmagda]Inni pracują o wiele ciężej w Biedronce i nie mają czasu na kawkę w pokoju nauczycielskim co 45 minut więc proszę mi tu nie opowiadać, że nauczycielom się NALEŻĄ 2 miesiące wolnego, plus ferie, urlopy. Oni będą zawsze zmęczeni. Nie pasuje ? To do Biedronki. Ciekawe ile by tam wytrzymali. A w Biedronce również pracują ludzie z wyższym wykształceniem. Teraz każdy ma wyższe wykształcenie więc nie tylko nauczyciele się musieli uczyć na studiach.[/cyta
  Z tego co wiem, przerwa jest dla dzieci, nauczyciele pełnią wtedy dyżur, pilnują ich, żeby im się krzywda nie stała. Często nie mają kiedy iść do toalety. Ale najlepiej oczerniać na forum, jak Cię nikt nie widzi. Zatrudnij się w szkole, może wytrzymasz tam dłużej niż nauczyciel w Biedronce. A swoją drogą, co Wy macie z tymi Biedronkami? Rozbawiłaś nas ;)

  6 Odpowiedz
  • 28 mar 2019

   Nauczyciele pełnią dyżur, na korytarzach? Z tego co pamiętam to na jeden korytarz przypadał jeden nauczyciel... W szkole były trzy piętra więc łatwo policzyć, że w porywach 6-ciu nauczycieli (jeżeli łaskawie dwóch nauczycieli pojawi się na piętrze) szwędało się po korytarzach (chociaż dzieciaki i tak biegały). I takie "dyżury" pewnie mieli raz dziennie. Co w takim razie reszta nauczycieli robi w szkole w trakcie przerwy? Ja nie mam co 45 minut przerwy, tylko jedną 30 min na cały dzień. I nie mam czasu na spacerki co 45 min po ciepłym korytarzyku.

   Każdy z NAS pracuje ciężko. Każda grupa społeczna. Czy jest to strażak, górnik, nauczyciel, lekarz, kasjerka - ale niech nauczyciele nie robią z siebie wielce uciemiężonych bo wszyscy wiemy, że źle nie mają. A to, że użerają się z dzieciakami - trudno. Tak wybrali. Inni użerają się z urzędami dla których pracują, inni z klientami, którzy do nich przychodzą inni z pacjentami ....i jakoś nie protestują.

   Swoją drogą jakoś wszystkie etaty w szkołach są pozajmowane i dostać się do pracy do szkoły graniczy z cudem. W związku z tym Ci którzy będą protestować niech odejdą i zostawią wolny etat w szkole, zatrudnią się w Biedronce (tam biorą każdego od ręki) bądź w innym hipermarkecie i pozwolą pracować tam tym, którym na prawdę zależy na pracy nauczyciela i mają jakąś misję do spełnienia a nie tylko użalają się nad sobą.

   A tak swoją drogą...kto kiedykolwiek dostał od Szefa 1000zł podwyżki, tak od ręki ? Bo z tego co wiem, do każdego wyższego wynagrodzenia dochodzi się stopniowo....

   5 5 Odpowiedz
   • 28 mar 2019

    To było kiedyś i se ne vrati. Przyjdź do którejś ze szkół i zobacz jak to teraz wygląda (najlepiej do szkoły podstawowej).

    mmagda napisał/a:

    Każdy z NAS pracuje ciężko. Każda grupa społeczna. Czy jest to strażak, górnik, nauczyciel, lekarz, kasjerka - ale niech nauczyciele nie robią z siebie wielce uciemiężonych bo wszyscy wiemy, że źle nie mają. A to, że użerają się z dzieciakami - trudno. Tak wybrali. Inni użerają się z urzędami dla których pracują, inni z klientami, którzy do nich przychodzą inni z pacjentami ....i jakoś nie protestują.

    Zapomniałaś jak protestowali lekarze czy górnicy ?

    mmagda napisał/a:

    Swoją drogą jakoś wszystkie etaty w szkołach są pozajmowane i dostać się do pracy do szkoły graniczy z cudem. W związku z tym Ci którzy będą protestować niech odejdą i zostawią wolny etat w szkole, zatrudnią się w Biedronce (tam biorą każdego od ręki) bądź w innym hipermarkecie i pozwolą pracować tam tym, którym na prawdę zależy na pracy nauczyciela i mają jakąś misję do spełnienia a nie tylko użalają się nad sobą.

    Naprawdę chcesz pracować w szkole i masz do tego kwalifikacje? Czy tylko tak jątrzysz, bo to jest trendy?

    mmagda napisał/a:

    A tak swoją drogą...kto kiedykolwiek dostał od Szefa 1000zł podwyżki, tak od ręki ? Bo z tego co wiem, do każdego wyższego wynagrodzenia dochodzi się stopniowo....

    Jak nie dostawał przez kilkanaście lat, albo dostawał "ochłapy" to chce teraz, tak od ręki.

    3 3 Odpowiedz
 • 28 mar 2019

  Lekarze i górnicy owszem również protestowali i po negocjacjach obie strony doszły do porozumienia. Problem w tym, że najwyraźniej z każdej strony była CHĘĆ porozumienia.

  Nauczyciele stawiają sprawę 0 - 1 . Albo podwyżki - albo protest. I pomimo chęci, rozmów i zaoferowanych podwyżek przez Ministerstwo (owszem) rozłożonych w czasie - nadal nie chcą porozumienia.

  W takiej sytuacji należy się zastanowić - co ma na celu ten protest. Czy faktycznie poprawę płac nauczycieli czy jest jakieś drugie dno.
  A czy takie ochłapy dostawali nauczyciele ? Nie wydaje mi się, bo jakoś wcześniej tak nie protestowali i nie szantażowali rodziców że nie przepuszczą uczniów do następnej klasy. A wątpię aby teraz ich pensje zostały obcięte.

  2 6 Odpowiedz
 • 29 mar 2019

  https://natemat.pl/268045,strajk-nauczycieli-niektorzy-wypisuja-sie-z-oswiatowej-solidarnosci?fbclid=IwAR0zdVINiCygDsEVyPIKTTkjy3ky2M2rpm8luGWjSSPcgSUlYaoaSDzyD9U
  Solidarność Dudy sprzedała nauczycieli. Nistety Solidarność wsparła ten wredny rząd. I nauczyciele też.

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej