Okolice

Jawornik: nowe kładki nad zakopianką

Jawornik: nowe kładki nad zakopianką
Według zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Jaworniku powstaną dwie kładki dla pieszych

Przejście przez zakopiankę w sąsiedztwie salonu samochodowego nie należy do bezpiecznych. „Zebra” jest dodatkowo oznakowana sygnalizacją świetlną, przed nią znaki nakazują zmniejszenie prędkości, a mimo to kierowcy na tym odcinku rzadko ściągają nogę z gazu. Nie pomaga nawet ustawiony w pobliżu fotoradar. Przekonał się o tym 66 letni mieszkaniec Jawornika, który po potrąceniu w połowie grudnia walczy o życie w myślenickim szpitalu.

Sołtys Jawornika Jan Świerczek twierdzi, że wyjściem z sytuacji byłaby budowa w tym miejscu kładki nad jezdnią. Co więcej, zapewnia, że projekt jest gotowy, a on jest po wstępnych rozmowach z reprezentantem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kładki powstaną w połowie 2010 roku: jedna koło salonu samochodowego, a druga w miejscu łączenia zakopianki z drogą prowadzącą do Sułkowic.

Jak się okazuje GDDKiA posiada fundusze tylko na budowę pierwszej z nich.

Powiązane tematy

Komentarze (16)

 • 31 gru 2009

  Świetny pomysł!Powinno być więcej kładek na zakopiance.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 gru 2009

  Uważaj żebyś Ty głową nie zaczepił.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sty 2012

  Od projektu do realizacji musi zwykle upłynąć parę lat.Czy KTOŚ wierzy w to ,że nad Zakopianką w JAWORNIKU będą jakieś kładki??? Najprostszym rozwiązaniem byłyby ś w i a t ł a,ale co tam kiedy pieszy był w centrum uwagi? Odpowiedź jest prosta-- kiedy został potrącony przez kierującego samochodem.No właśnie.

  Odpowiedz
 • Mieczysław Sporysz 8 sty 2010

  Ignorancja przepisów ruchu drogowego przez kierowców przy komisie Dynamika jest, była i będzie.Nieważne,że jest fotoradar(nieczynny zresztą)tam żaden kierowca nie ściąga nogi z gazu.Przejść przez pasy to cud.Trzeba naprawdę sporych umiejętności aby np.w godzinach rannych przejść przez Zakopiankę na przystanek w kierunku Krarowa.Żaden kierujący pojazdem nie zwraca uwagi na to,że jest tam przejście dla pieszych (pieszy na pasach,to przeszkoda),a szkoda!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sty 2010

  Bardzo dobrze było by gdyby nie było na niej zeber, ale poki co to są i poki są to ja twierdzę że nie są one same winne, ale kierowcy i ich ignorancja przepisów
  Ja pójdę dalej: wg mnie powinno się dożyć do tego, aby nawet na drogę wojewódzką (taką jak np. Jawornika do Sułkowic) bezpośrednie wjazdy z posesji prywatnych były jedynie wyjątkowo...

  Odpowiedz

Zobacz więcej