Miasto

Rafał Kudas: Myślenicom potrzebna jest strategia

Rafał Kudas: Myślenicom potrzebna jest strategia

Jeżeli chcemy pozostać konkurencyjni w stosunku do innych miast, musimy posiadać przemyślaną strategię na przyszłość - mówi Rafał Kudas, najmłodszy członek Rady Miejskiej w Myślenicach

Przeglądając doniesienia prasowe z terenu Myślenic można powiązać Pana z Młodymi Socjaldemokratami rozdającymi darmowe prezerwatywy podczas Światowego Dnia Walki z AIDS, wolontariatem w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej, czy wystąpieniami publicznymi mającymi na celu zmianę statutu miasta… Na jakich płaszczyznach jeszcze udziela się Rafał Kudas i o czym mogą nie wiedzieć odbiorcy lokalnych mediów?

Pewnie nie każdy wie, że jestem szefem SLD w powiecie myślenickim. Lokalne media długo zdawały się nie dostrzegać lewicy. Na szczęście to się zmienia, przecież wymienione inicjatywy zbudowane zostały na bazie działaczy lewicy, tym ludziom należy się uznanie.

Między innymi, dlatego stworzyłem w Myślenicach oddział stowarzyszenia „Pokolenia”, skierowanego głównie do starszych działaczy społecznych. Można mnie powiązać nie tylko z młodymi socjaldemokratami, ale i z wszelkimi formami i środowiskami działalności społecznej.

Wracając do pytania, wspieram również LOK i czasem występuję w programie TVP Młodzież Kontra, choć z racji wieku czynię to rzadko. Przede wszystkim jednak, cały czas poszukuję rzeczy nowych, inicjatyw, pomysłów interesujących i pożytecznych.

Jest Pan najmłodszym radnym zasiadającym w Radzie Miejskiej Myślenic. Startując z listy Partnerstwa w Samorządzie zdobył Pan 298 głosów. Co zmienił mandat Radnego w Pana życiu?

Jestem zadowolony z mojego wyniku, jest na tyle wysoki, że starsi koledzy muszą się ze mną liczyć i nie traktują mnie jak „młodego”. Daje to poczucie samodzielności i motywuje, myślę, że z korzyścią dla rady.

Odnosząc się do zmian, jakie zaszły w moim życiu po objęciu mandatu to przede wszystkim po raz pierwszy znajduję się we „władzach”. Do tej pory działałem, jako zwykły obywatel, to zmiana perspektywy, to nowe możliwości, ale i nowe ograniczenia, z zawężeniem ogólnej, życiowej swobody na czele. Radnemu po prostu pewnych rzeczy nie wypada. Muszę się też wiele nauczyć o gminie i pracy radnego, wdrożyć w rozpoczęte projekty rady. Obecnie obserwuję mój kurczący się czas wolny, żona nie jest zachwycona.

W sierpniu zbierał Pan podpisy pod petycją mającą na celu zmianę statutu miasta i gminy Myślenice w taki sposób, aby mieszkańcy mieli możliwość zgłaszania własnych projektów uchwał. Do tej pory mogą tego dokonać jedynie radni, komisje i burmistrz. Na jakim etapie obecnie jest ten projekt?

Tak, zgłaszałem wraz ze swoim przyjacielem i współpracownikiem Darkiem Szczotkowskim taki projekt. Poprzednia Rada Miasta pozostawiła decyzję tej nowej, czyli Radzie w której obecnie zasiadam. Sam projekt jest ukończony, natomiast nowa Rada jeszcze się konstytuuje i trudno mi powiedzieć, kiedy zajmie się konkretnie tą sprawą. Mam nadzieję, że wkrótce.

Na czym miałaby polegać zmiana statutu miasta. Jaka będzie wówczas rola mieszkańców i jaki realny problem mogliby w ten sposób rozwiązać?

Zmiana polegać będzie na zwiększeniu o jeden, liczby podmiotów posiadających prawo inicjatywy uchwałodawczej. Według projektu podmiotem tym ma być grupa obywateli zorganizowana w komitet, który tworzy projekt uchwały a następnie zbiera pod nim podpisy.

Obecnie jest to 300 podpisów, oczywiście w trakcie prac w Radzie szczegóły mogę ulec zmianie. W projekt wbudowane jest także zabezpieczenie w postaci sześciomiesięcznego okresu przedwyborczego, w którym inicjatywa obywatelska nie ma zastosowania. Ma to zapobiec nadmiernej eksploatacji tej formuły w kampanii i sprowadzenia jej do postaci groteskowego narzędzia walki politycznej.

Czy teraz jako radny, będzie Pan zabiegał o zmianę statutu miasta i gminy Myślenice?

Tak, oczywiście. Prowadzę rozmowy z koleżankami i kolegami z rady, przynależność klubowa czy partyjna jest tu bez znaczenia. Biorąc pod uwagę, że zarówno pan burmistrz Maciej Ostrowski jak i opozycyjny klub Wiktora Kielana są pozytywnie nastawieni do tego pomysłu, oceniam, że ma duże szanse. To po prostu dobry projekt.

Co jeszcze chciałby Pan osiągnąć jako radny?

Najważniejsza jest budowa tzw. drogi zachodniej i dokończenie rewitalizacji osiedla. Trzeba rozwiązać w Myślenicach problem braku miejsc parkingowych. Powinniśmy myśleć też o rozwoju lub utworzeniu nowej strefy przemysłowej, ponieważ powoli zaczyna brakować miejsca w już istniejącej i wkrótce pojawi się problem. Jeżeli chcemy pozostać konkurencyjni w stosunku do innych miast, musimy posiadać przemyślaną strategię na przyszłość.

Chciałbym też, jako osoba wybrana w wyborach, przekonać do siebie mieszkańców głosujących na górnym przedmieściu i w gimnazjum nr 1. Dostałem tam niewiele głosów, to dla mnie dodatkowa motywacja by zajmować się również „przyziemnymi” sprawami w okręgach i na ulicach równie ważnymi przecież dla mieszkańców, co „ duże” kwestie dotyczące całej gminy.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 18 gru 2010

  Panie Kudas bądź Pan konsekwentny w tym co Pan mówisz a nie "jak Ci chorągiewka zawieje"

  4 2 Odpowiedz
 • 18 gru 2010

  A zaczyna "wiać" coraz mocniej...

  2 Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 18 gru 2010

  Panie Radmny!
  NIehrze Panu zwieczeje z głuw ten komunizm! Jak siem Pan wyspowiada i wew kościuł i takosz samo Panu Burmiszczu zez fliftowywania zez to opozycjo to morze weźmnie siem Pan pod uwarznoś dajomc jako robote na wodociomgah abo w jaki szkuł jako nauczycielstwo. Ale najprzud mus do wyspowiadania i do nawrucenie.
  Irzeby jurz wiemcej nie rozdawać komdomy młodzierzy!
  zezpowarzamniem
  Zdzichó

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 gru 2010

  rozdawali pewnie podziurawione by populacja rosła Panie Zdzich

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 gru 2010

  Jak wiadomo o drodze zachodniej i rewitalizacji osiedla było już dawno mówione. A takie gadanie pana Kudasa to nic innego jak podszywanie się pod inicjatywę zupełnie innych ludzi. Tyle z mojej strony.

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 gru 2010

  ciekawe czy chociaż jakieś dobre te gumki rozdawał. Też mam poglądy lewicowe ale na tyle ile kojarze tego kogoś z widzenia i w ogóle to szkoda że taki ktoś reprezentuje myślenicką lewice.. masakra;/

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 gru 2010

  Wielki działacz a do niedawna bawił się w gangsterke w Myślenicach z Zioberkami i Kokosami ! ! !

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 gru 2010

  298 głosów w mieście, które ma 18 100 mieszkańców tylko pokazuje, że myśleniczanie nie mają za grosz zaufania do tych łachudrów. Szczycić to by się mógł gdyby potrafił pociągnąć do urn większą liczbę mieszkańców naszego miasteczka niż obecnie. A o "szczotce" niech nie przypomina bo mu słupek w dół poleci i w następnych wyborach będzie miał aż 50 głosów.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 gru 2010

  Ma chłop parcie na politykę i szkło.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 gru 2010

  ludzie, ludzie zlitujcie się. Obrońcy spod krzyża sie przenieśli do myślenic czy co? Plujecie jadem bez sensu, rozliczacie człowieka, który nie miał szansy nawet nic zrobić, bo kiedy? szkalujcie sobie do woli po upływie kadencji, kiedy będziecie mieli jakąś podstawę merytoryczną. Rozumiem, że dla niektórych dzień bez obsmarowania to dzień stracony, ale apeluję do resztek kultury osobistej i do eweolucji, bo to co państwo momentami prezentujecie to regres, a Darwin przewraca się w grobie.
  Osobiście kibicuję panu Rafałowi i życzę sukcesów.

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 gru 2010

  [quote=gość: Ragmen] 298 głosów to największy wynik w tym okręgu, w którym Kudas startował. Myślę, że to też rokuje na przyszłość, że w radzie miejskiej będzie powiew świeżości i młodości. Rafał pomaga ludziom w PKPS, wiele najuboższych ma dzięki niemu co do garnka włożyć. Wspiera młodzież. Dobrze, że ktoś taki może nas reprezentować w gminie. [/quote]
  [quote=gość: Janek Kowalski] Super!
  Sam głosowałem na Rafała Kudasa. Młody, zaangażowany, rozpoznawalny. Fajnie, ze młodym ludziom jeszcze zależy na Myślenicach, a nie tylko starym wyjadaczom :) [/quote]
  [quote=gość: Wielki] Sam oddał bym na niego głos - ale nie ten okręg, niestety. Mój znajomy korzysta z pomocy PKPS-u i bardzo sobie ceni Pana Kudasa. Raz powiedział "Ja się mu dziwię, facet ma swoje życie a zapieprza za darmo dla nas" Fajnie że jest taka osoba w razie.
  pewnie pójdą gromy...może ktoś to mówił może nie, ale nikt tego nie dociągnął do końca wiec zobaczymy ma 4 lata żeby to zrobić [/quote]
  [quote=gość: załamana] ludzie, ludzie zlitujcie się. Obrońcy spod krzyża sie przenieśli do myślenic czy co? Plujecie jadem bez sensu, rozliczacie człowieka, który nie miał szansy nawet nic zrobić, bo kiedy? szkalujcie sobie do woli po upływie kadencji, kiedy będziecie mieli jakąś podstawę merytoryczną. Rozumiem, że dla niektórych dzień bez obsmarowania to dzień stracony, ale apeluję do resztek kultury osobistej i do eweolucji, bo to co państwo momentami prezentujecie to regres, a Darwin przewraca się w grobie.
  Osobiście kibicuję panu Rafałowi i życzę sukcesów. [/quote]
  Czyżby pan R. Kudas prosił znajomych o wsparcie ? :)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 gru 2010

  A czyżby pan Kudas nie miał ludzi którzy go popierają ?

  3 Odpowiedz
 • 18 gru 2010

  Myślenicka "lewica" to większości młodzi ludzie "na garnuszku" rodziców - zaczniecie zakładać rodziny, własne firmy to sie Wam pewnie światopogląd zmieni. Poza tym z tego co się orientuję ten Pan ma jakieś 23 lata - a nawet na zdjęciu wygląda jak " stary " polityk ( czyżby młodość umknęła...) W Myślenicach jest wielu młodych ludzi, którzy działają społecznie na róznych płaszczyznach - z tym, że nie mają takiego parcia na szkło jak Pan Kudas... Mimo wszystko pozdrawiam i życzę sukcesów - jak najbardziwej prawicowy czytelnik...:-)))

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 gru 2010

  Ten Pan ma prawie 30 lat, a nie 23 :)

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  [quote=Dariusz Szczotkowski] "Przecież to co jest wyżej wypisane - w tym artykule to jest jakaś tragedia! Po co zaczepia pan gen. Jaruzelskiego (w domyśle) Nigdy nie miałby Pan tyle odwagi by przeżyć to co on. To dzięki niemu nie byliśmy kolejną RR, to dzięki niemu Rosjanie nie wkroczyli. To on był dwa razy ranny na wojnie, której my nie pamiętamy. Nie bronie komunizmu, systemu nieludzkiego. Ale dzięki generałowi w Polsce ten komunizm był choć ciut lepszy. I przypomnę Panu to nie on był w Jacie, Poczdamie i Teheranie." [/quote]
  Przykro mi ale Kudas i Szczotkowski reprezentują sobą sami widzicie co:

  http://www.wprost.pl/blogi/artur_bartkiewicz/?B=1162&comments=1&U=26018

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  jeśli poglądy polityczne nie mają dla Ciebie żadnego znaczenia to tylko czekaj aż dziecko Ci ze szkoły przyniesie kondony i bynajmniej na głowę ich nie założy :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  1.Pan Rafał Kudas ma prawie 30 lat. Większość jego współpracowników ma pracę zawodową.
  2. Poglądy polityczne nie mają znaczenia w przypadku samorządu. A nawet jeśli to z tym co jest wyżej napisane się zgadam. Nie ma przecież pochwały komunizmu! Są fakty.
  3. Wolę żeby moje dziecko ew. miało te środki, o których piszesz.
  4. Rozliczcie go za 4 lata. ok ?

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  Nie ok. Mówiąc o większości jego współpracowników kogo masz na myśli?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  Bo większość, których ja znam to typowe "uczniaki".

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  A ja tam głosowałem na Rafała trzeba dać szanse młodszym niż tym nauczycielom z geografii czy techniki :)

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  Należy przypomnieć społeczeństwu o pięknej niepodległościowej
  karcie Polskiej Partii Socjalistycznej, która stanęła do czynnej walki zbrojnej przeciw carskiemu zaborcy w czasie rewolucji
  1905 roku, podczas gdy Roman Dmowski i jego obóz – wraz z Kościołem – wzywali do spokoju i zaprzestania walk. Marszałek Polski Józef Piłsudski z prawicą nie miał nic wspólnego. Przeciwnie, redagował PPS-owskiego „Robotnika” i był członkiem PPS. Przedziwne jest to, że ma on duży autorytet na dzisiejszej prawicy. Wystarczyło posłuchać braci Kaczyńskich, którzy wynosili go pod niebiosa, uważając się, o zgrozo, za jego spadkobierców.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  u nas w Polance kondomami nas nie kupi...

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  [quote=gość: tik] Należy przypomnieć społeczeństwu o pięknej niepodległościowej
  karcie Polskiej Partii Socjalistycznej, która stanęła do czynnej walki zbrojnej przeciw carskiemu zaborcy w czasie rewolucji
  1905 roku, podczas gdy Roman Dmowski i jego obóz – wraz z Kościołem – wzywali do spokoju i zaprzestania walk. Marszałek Polski Józef Piłsudski z prawicą nie miał nic wspólnego. Przeciwnie, redagował PPS-owskiego „Robotnika” i był członkiem PPS. Przedziwne jest to, że ma on duży autorytet na dzisiejszej prawicy. Wystarczyło posłuchać braci Kaczyńskich, którzy wynosili go pod niebiosa, uważając się, o zgrozo, za jego spadkobierców. [/quote]
  A przecież SLD na zapleczu szydzi z Polskiej Partii Pracy :)

  1 Odpowiedz
 • 19 gru 2010

  Chciałem zwrócić uwagę Państwa, że w Częstochowie prezydentem miasta został przedstawiciel SLD.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  warto by było aby choć młodzi z SLD, broniąc Jaruzelskiego, uświadomili sobie, że tak naprawdę powodem jego krytyki, nie jest głównie kwestia zasadności wprowadzenia stanu wojennego ale to,
  że przez dziesiatki lat był przedstawicielem obcego reżimu na polskiej ziemi, jego firmował, trzymał ludzi w biedzie i zastraszeniu blokując im możliwość wyjazdów za granice, do tego cenzura i brak wolności słowa, bicie niewinnych ludzi przez milicjantów i SBków to tylko niektóre jego zasługi. No ludzie nie miejmy amnezji wtórnej w tym wszystkim, bo to , że niektórym było naprawdę dobrze w tamtym systemie to jeszcze nie uprawnia aby siłą mediów zdobywać dla półprawd poklask.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  "Nie dyskutuj z głupim, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później przewyższy doświadczeniem!!! "
  Gratuluję wybiórczej znajomości historii .

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  [quote=gość: antyabsurdalna] warto by było aby choć młodzi z SLD, broniąc Jaruzelskiego, uświadomili sobie, że tak naprawdę powodem jego krytyki, nie jest głównie kwestia zasadności wprowadzenia stanu wojennego ale to,
  że przez dziesiatki lat był przedstawicielem obcego reżimu na polskiej ziemi, jego firmował, trzymał ludzi w biedzie i zastraszeniu blokując im możliwość wyjazdów za granice, do tego cenzura i brak wolności słowa, bicie niewinnych ludzi przez milicjantów i SBków to tylko niektóre jego zasługi. No ludzie nie miejmy amnezji wtórnej w tym wszystkim, bo to , że niektórym było naprawdę dobrze w tamtym systemie to jeszcze nie uprawnia aby siłą mediów zdobywać dla półprawd poklask. [/quote]
  Brawo! :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  cytat radnemu po prostu pewnych rzeczy nie wypada..
  np pic w vedze

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  [quote=gość: vegass] cytat radnemu po prostu pewnych rzeczy nie wypada..
  np pic w vedze [/quote]

  lub w dawnej "piwnicy" na końskim rynku ! ! !

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  To co nie wolno mu piwka wypić eh katole

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  Jak zawsze sama MERYTORYKA. Odnosząc się do wcześniejszych wpisów, faktem jest, iż Pan Rafał Kudas jest społecznikiem i współautorem inicjatywy umożliwiającej mieszkańcom złożenie projektu uchwały. Faktem również jest, iż nie może się odciąć od projektów realizowanych przez gminę. Ars pisze, żeby wymyślał własne inicjatywy.
  Pan Kudas jest Naszym radnym i również pan/pani Ars może zgłosić do niego jakieś swoje pomysły. Jeśli tak prosto coś wymyślić, to ...Radni są otwarci na wyborców.
  Jak można krytykować za "wszystko'. Idziemy za czwartą, bezkarną władzą za mediami.
  Tylko KRYTYKA.
  Pozdrawiam Rafała. Mam nadzieję, że poprze moje pomysły, które jako mieszkaniec Myślenic, przez jednego z radnych mam zamiar przedstawić.
  SZAKAL

  1 1 Odpowiedz
 • Dariusz Szczotkowski 19 gru 2010

  Szanowni Państwo, w zasadzie nie zamierzałem dyskutować już na tym forum z racji braku merytoryki. Zresztą to co napisał powyżej mnie Szakal, jeśli już chcecie krytykować to konkretnie i o to bym mocno prosił.
  Rafał wygrał wybory i teraz przed nim 4 lata pracy na rzecz Myślenic. Jestem przekonany, że pracę tą wykona najlepiej jak można tz. na ile pozwoli reszta rady, budżet miasta i zarządzenia z wyższych strzebli władzy.
  Piszecie, że kiedyś tam za dzieciaka miał coś na sumieniu. Czy w tej sprawie jest jakiś prawomocny wyrok? Czy możecie to jakoś udowodnić? Podejrzewam, ze nie.
  Ja uważam, że dużo robi dla ludzi w tym mieście. PKPS, pomoc organizacją pozarządowym, integracja ludzi starszych z młodymi przez "Pokolenia" oraz wiele więcej.
  On się nie chwali, on tylko mówi ile można zrobić dla innych. I za to myślę można go pochwalić i jedno, czy dwa piwa w Vedze tego nie zmieniają. Nie zmienią tego, że 2500 osób jest dożywianych przez PKPS itd.

  Co do mojej osoby. Powiem, krótko. Szybko oceniono mnie po przez przeczytanie, krótkiego wpisu. Naprawdę łatwo oceniać ludzi :) prawda?

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  A może jednak na myślenickiej ziemi się sprawdzi. Pożyjemy zobaczymy. Lepszy w radzie młody i ambitny niż stary i "zasiedziały". Niemniej jednak sądzę, że i tak mamy za bardzo liczną rade miejską.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  Cytat"...Radni są otwarci na wyborców." pytanie tylko czy w okresie kampanii czy w czasie całej kadencji?
  Kolejny cytat"On się nie chwali, on tylko mówi ile można zrobić dla innych. I za to myślę można go pochwalić i jedno, czy dwa piwa w Vedze tego nie zmieniają. Nie zmienią tego, że 2500 osób jest dożywianych przez PKPS itd."
  Moje pytanie brzmi czy tylko dzięki Niemu te 2500 osób jest dożywianych,ktoś złośliwy mógłby zapytać czy nie mogło być więcej?
  Jakoś dziwnie zawdzięcza się coś osobom do których obowiązków to należy,to tak jakby dziękować motorniczemu że jedzie tramwajem i dowiózł nas na miejsce.
  To przecież zas...ny jego obowiązek i za co tu dziękować?

  Odpowiedz
 • 19 gru 2010

  [quote=Szczota]

  Co do mojej osoby. Powiem, krótko. Szybko oceniono mnie po przez przeczytanie, krótkiego wpisu. Naprawdę łatwo oceniać ludzi :) prawda? [/quote]

  Tobie Darku "pomogła" też dyskusja z J. Korwinem - Mikke

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 gru 2010

  Młody człowiek, więc jest szansa, że z socjalizmu wyrośnie. Życzę mu jak najlepiej, ale nie powinien otaczać się takim ciemnogrodem z jakim działa do tej pory.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 gru 2010

  Już nie taki młody ale zdecydowanie ma więcej ambicji niż reszta myślenickiej lewicowej młodzieży. On zupełnie do nich nie pasuje, bo ta banda gówniarzy na utrzymaniu rodziców psuje mu reputację... A chłopak dobry jest.

  Odpowiedz
 • Dariusz Szczotkowski 20 gru 2010

  Dyskusja z JKM akurat była niezła:) Odebrałem więcej gratulacji niż po Pierwszej Komunii i Dobrze zdanej maturze razem wzięte :) Ja nie wiem co wy macie do tego utrzymywania przez rodziców? Sprawdziliście te informacje? Czy powtarzacie ciągle po kimś?

  1 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 20 gru 2010

  Szanowny Panie Kudas
  Na wstępie chciałbym pogratulować wyniku który świadczy niewątpliwie o zaufaniu jakie zaskarbił Pan sobie u wyborców. Jest to wynik o tyle dobry że osiągnięty przez człowieka spod czerwonego sztandaru, tak dziś niepopularnego.
  Co do inicjatywy odnośnie projektów uchwał zgłaszanych przez mieszkańców, myślę że to dobry pomysł. Jeśli znajdzie Pan poparcie innych sił w radzie, będzie to niewątpliwy plus. Cieszę się że zaczyna Pan od w miare konkretnych rzeczy, czego nie można powiedzieć o innych radnych. Mam nadzieje że zajmie się Pan też rewitalizacją Zarabia. Sezon zimowy minie a alejki dalej w kamieniach... ehhh ta turystyka myślenicka kuleje, ale to temat na inną rozmowę. Chętnie się z Panem podzielę przemyśleniami odnośnie tego tematu.
  Z opisem działalności jednak lekko Pan przesadził. Mówienie że lewica myślenicka (kórej realnej aktywności jak dotąd nie widze zbyt wiele) tworzy pomoc społeczną jest chyba nadużyciem. CO do drogi zachodniej prosze o konkrety. to jak narazie hasło.
  REdakcja tez Panu nie pomogła na początku wypowiedzi lecz jak wiemy, od przeszłości się nie ucieknie, zwłaszcza jeśli upływała ona w ideologii lewicowej.
  Reasumując, życzę powodzenia i otwartości.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 gru 2010

  Zorro. Zadajesz pytania to i ja zapytam Ciebie. Czy kiedyś byłeś na posiedzeniu rady, czy zgłaszałeś któremuś z radnych swój pomysł, czy byłeś na spotkaniach z radnymi? Nie chodzi mi o zagadnięcie " w przelocie" a o konkretne pytania, pomysły i rozmowy z radnymi.
  Ja nie mam problemów z dotarciem do swoich przedstawicieli w radzie miasta.
  Pozdrawiam.
  szakal

  Odpowiedz
 • Dariusz Szczotkowski 20 gru 2010

  Chciałbym wyjaśnić tylko jedną kwestię. Polski Komitet Pomocy Społecznej nie jest na utrzymaniu gminy, nie jest to obowiązek samorządu. PKPS to organizacja pozarządowa, utrzymująca się z składek! Każdy, kto tam pracuje robi to z własnej woli i za darmo. Rafał, Ja, Pani Krystyna wielu wielu innych wolontariuszy robimy to bo chcemy. Nie mamy z tego żadnej korzyści materialnej. Ja, Rafał jak i całą rzesza wolontariuszy mamy gdzie pracować i robimy to z sukcesami.
  Więc zorro jak nie wiesz to nie pisz.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 gru 2010

  Cytat"Na wstępie chciałbym pogratulować wyniku który świadczy niewątpliwie o zaufaniu jakie zaskarbił Pan sobie u wyborców."
  Czy to ma być żart?298 głosów w mieście, które ma 18 100 to jaki to procent?

  1 Odpowiedz
 • 20 gru 2010

  Zważywszy frekfencję i mentalność mieszkańców to duży sukces. Widać te kilkaset osób miało na myśli nie tylko to z ramienia jakiej partii startował Rafał ale również co sobą reprezentował kandydując do Rady Miasta. Wytykanie kwestii życia prywatnego jest infantylne na równi z próbą dyskredytacji Darka Szczotkowskiego polemiką z Januszem Korwinem-Mikke. Dziwne że ci co nie robią nic mają najwięcej do powiedzenia...

  1 Odpowiedz
 • Grzegorz Kaczor 20 gru 2010

  do zorro.

  Przśledź ordynację wyborczą i wtedy porozmawiamy. Dla informacji podam że Rozdział 6, art. 30, p. 2a ordynacji wyborczej do rad mówi co następuje:
  "Stały obwód głosowania powinien obejmować od 500 do 3000 mieszkańców. W przypadkach uzasadnionych miejscowymi warunkami obwód może obejmować mniejszą liczbę mieszkańców"

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 gru 2010

  [quote=Mysleniczanin007] Zważywszy frekfencję i mentalność mieszkańców to duży sukces. Widać te kilkaset osób miało na myśli nie tylko to z ramienia jakiej partii startował Rafał ale również co sobą reprezentował kandydując do Rady Miasta. Wytykanie kwestii życia prywatnego jest infantylne na równi z próbą dyskredytacji Darka Szczotkowskiego polemiką z Januszem Korwinem-Mikke. Dziwne że ci co nie robią nic mają najwięcej do powiedzenia... [/quote]
  Właśnie jakby wystartował z ramienia FMS lub SLD nie miałby najmniejszych szans nawet na taki wynik. Startował z listy w zupełności nie kojarzącej się z tymi ugrupowaniami!

  Odpowiedz
 • Dariusz Szczotkowski 20 gru 2010

  Szanowny Panie elo.
  Napieralski w tych komisjach miał 466 głosów. Nawet gdyby to było kwestią "nie głosuję na Kaczyńskiego, ani Komorowskiego" to nawet 50% daje 233głosy. Działalność lokalna przynosi np. ok. 70 i wynik też jest bardzo dobry.
  Poza tym nie startował z list partyjnych, by później nie było nacisków z góry. Np. takich jak miał PiS w stosunku do szpitala.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 gru 2010

  [quote=Szczota]Dobrze zdanej maturze[/quote]

  :D

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 gru 2010

  Jak da się zauważyć, Zoorro nadal nie bardzo wie co jest trumfem. Trzeba zauważyc, że radny z najmniejszą liczbą głosów to 163 pani Lejda Eleonora/pomijam 162 pana Łapy, który objął mandat po Burmistrzu/
  Pozdrowienia dla Pana Kaczora i Darka Szczotkowskiego. Dwaj goście z różnych opcji.
  Merytoryka to podstawa. Trzeba wiedzieć o czym się dyskutuje a nie przypinać się do piwa czy prywaty.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 gru 2010

  [quote=gość: elo] Mysleniczanin007 napisał/a: Zważywszy frekfencję i mentalność mieszkańców to duży sukces. Widać te kilkaset osób miało na myśli nie tylko to z ramienia jakiej partii startował Rafał ale również co sobą reprezentował kandydując do Rady Miasta. Wytykanie kwestii życia prywatnego jest infantylne na równi z próbą dyskredytacji Darka Szczotkowskiego polemiką z Januszem Korwinem-Mikke. Dziwne że ci co nie robią nic mają najwięcej do powiedzenia...
  Właśnie jakby wystartował z ramienia FMS lub SLD nie miałby najmniejszych szans nawet na taki wynik. Startował z listy w zupełności nie kojarzącej się z tymi ugrupowaniami! [/quote]
  [quote=Szczota] Szanowny Panie elo.
  Napieralski w tych komisjach miał 466 głosów. Nawet gdyby to było kwestią "nie głosuję na Kaczyńskiego, ani Komorowskiego" to nawet 50% daje 233głosy. Działalność lokalna przynosi np. ok. 70 i wynik też jest bardzo dobry.
  Poza tym nie startował z list partyjnych, by później nie było nacisków z góry. Np. takich jak miał PiS w stosunku do szpitala. [/quote]
  Jak się ma jedno do drugiego?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 gru 2010

  Zalubowski, Kudas, Kielan
  Wspaniali reprezentanci Myślenic

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej