Polityka

Jarosław Szlachetka: Jestem dumny, że mimo wielu różnic Maryja potrafi nas łączyć

Jarosław Szlachetka: Jestem dumny, że mimo wielu różnic Maryja potrafi nas łączyć

Jesteśmy tu na ziemi tylko na chwilę, na tyle ile da nam Bóg. Pragniemy na ten moment zawierzyć miasto, Ziemię Myślenicką i nas samych Maryi. Cieszymy się, że możemy oddać jej hołd, bo dzięki niej budujemy wspólnotę. W sztafecie pokoleń pragniemy pozostawić trwały ślad

- w trakcie mszy z okazji 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Boskiej Myślenickiej mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS)

Dzisiaj na myślenickim Rynku odbyły się uroczystości będące zwieńczeniem tygodnia obchodów Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Podczas uroczystej mszy kazanie wygłosił Arcybiskup Marek Jędraszewski a jej zwieńczeniem było przyjęcie aktu zawierzenia losów Miasta i Gminy Myślenice Matce Boskiej Myślenickiej.

To wynik decyzji jaką myśleniccy radni przegłosowali w poniedziałek 19 sierpnia. Podczas nadzwyczajnej sesji rady; 20 głosami „za” przy jednym „nie biorącym udziału” podjęli uchwałę w której „zawierzają dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy Myślenice Macierzyńskiej opiece i trosce Najświętszej Maryi Pannie Pani Myślenickiej”.

- Tą decyzją jako wspólnota samorządowa wpisujemy się w głos poprzednich pokoleń i kontynuujemy marsz przez życie razem z Nią. Jesteśmy tu na ziemi tylko na chwilę, na tyle ile da nam Bóg. Pragniemy na ten moment zawierzyć miasto, ziemię myślenicką i nas samych Maryi. Cieszymy się, że możemy oddać jej hołd, bo dzięki niej budujemy wspólnotę. W sztafecie pokoleń pragniemy pozostawić trwał ślad. Arcybiskupie Marku Ciebie prosimy abyś aktem zawierzenia oddał nas wszystkich w matczyne dłonie pani Myślenickiej – podczas mszy mówił Jarosław Szlachetka (PiS).

Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: Nasz Rynek był świadkiem wielu ważnych wydarzeń związanych z kultem Matki Bożej. Poprzednie pokolenia zostawiły nam przesłanie: „Chwyćmy się śladów Maryi”. Przekazały nam piękną tradycję i symbole, dzięki którym możemy tworzyć wspólnotę. Od wieków w Błękitnej Kaplicy, przed Jej obrazem klękał lud, hetmani i wielcy Kościoła.

Dzisiaj w XXI wieku zebraliśmy się tutaj ponownie za sprawą Złotego Jubileuszu Koronacji Cudownego Wizerunku Pani Myślenickiej. Jako burmistrz, jestem dumny i zbudowany, iż mimo wielu różnic Maryja ciągle potrafi nas łączyć. W dniu 19 sierpnia tego roku radni Rady Miejskiej w Myślenicach przyjęli uchwałę, w której zadeklarowali zawierzenie dalszych dziejów i losów gminy Macierzyńskiej opiece i trosce Najświętszej Maryi Pannie Pani Myślenickiej. Tą decyzją jako wspólnota samorządowa wpisujemy się w głos poprzednich pokoleń i kontynuujemy marsz przez życie razem z Nią. Jesteśmy tu na ziemi tylko na chwilę, na tyle ile da nam Bóg. Pragniemy na ten moment zawierzyć miasto, ziemię myślenicką i nas samych Maryi. Cieszymy się, że możemy oddać jej hołd, bo dzięki niej budujemy wspólnotę. W sztafecie pokoleń pragniemy pozostawić trwał ślad. Arcybiskupie arku ciebie prosimy abys aktem zawierzenia oddał nas wszystkich w matczyne dłonie pani Myślenickiej.

Z tego miejsca składam wielkie podziękowanie abp Markowi Jędraszewskiemu oraz Nuncjuszowi Apostolskiemu Salvatore Pennacchio, że ten dziękczynny akt zawierzenia przekazany przez Wasze ręce miał miejsce właśnie w tak wyjątkowej chwili. Cieszymy się, że możemy oddać Jej hołd, bo dzięki Niej budujemy wspólnotę. W sztafecie pokoleń pragniemy pozostawić trwały ślad.

 

Powiązane tematy

Zmiany w parafiach. Którzy księża odejdą i kto przyjdzie na ich miejsce?
Kościół 6

Zmiany w parafiach. Którzy księża odejdą i kto przyjdzie na ich miejsce?

Archidiecezja Krakowska opublikowała listę księży, którzy odchodzą ze swoich stanowisk. Kto ich zastąpi i które parafie czekają zmiany? Na terenie powiatu myślenickiego żadne zmiany nie dotyczą księży proboszczy, jednak ruchy kadrowe widać wśród księży wikariuszy. W Myślenicach ks. Jarosław Łabęda został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii...

Grażyna Ambroży: Jestem osobą wierzącą, ale uważam, że nie należy łączyć spraw państwowych z wiarą
Wywiad 85

Grażyna Ambroży: Jestem osobą wierzącą, ale uważam, że nie należy łączyć spraw państwowych z wiarą

Jestem osobą wierzącą, lecz uważam, że nie należy łączyć spraw władzy (państwowych i administracyjnych) z wiarą (duchowością i religią). Jako katolicy powinniśmy się opierać na Biblii, a jako obywatele musimy stosować się do konstytucji, gdzie wyraźnie zapisany jest rozdział Państwa od Kościoła - w rozmowie z nami mówi radna Grażyna Ambroży (KWW B...

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy
Kościół 48

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy

Dzisiaj na myślenickim Rynku odbywają się uroczystości będące zwieńczeniem tygodnia obchodów Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było przyjęcie aktu zawierzenia losów Miasta i Gminy Myślenice Matce Boskiej Myślenickiej.   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myśleni...

Komentarze

 • 24 sie 2019

  A ja zawdzięczam to, co osiągnęłam swoim Rodzicom, ich ciężkiej pracy, także swojej pracy moim nauczycielom ze szkoły podstawowej, średniej i wykładowcom ze studiów. Nikt mi niczego w życiu za darmo nie dał. To co usłuszałam, albo raczej przeczytałam są bredniami.

  28 32 Odpowiedz
  • 26 sie 2019

   czyli jednak ubliżasz przede wszystkim swoim rodzicom ...... a masz wokół siebie kogoś kogo kochasz? Ale nie pytam o codziennym bzykaniu ale o kimś komu więcej dajesz niż otrzymujesz? Co do tego "dawania za darmo" to nie użalaj się nad sobą, bo mam wrażenie, że przy dobrej klasie perfumie, kawałku fajnego auta i jakimś nietuzinkowym obiedzie sprzedasz się jak dziwka za garść miedziaków .....skoro za darmo ma nie być :-) a gość mówiło sprawach których kupić się nie da więc niekoniecznie było to bredniami ..... tzn nie dla wszystkich. Niektórzy słów Bóg, honor, ojczyzna nie wyssali z mlekiem .....Twoich rodziców.

   4 11 Odpowiedz
   • 7 wrz 2019

    Chłopie, teraz przeczytałam Twój wpis. Mam pewność. To jest uleczalne.

    4 1 Odpowiedz
 • 24 sie 2019

  Mówisz o studiach na uniwersytecie górnowiejskim?
  Tylko stamtąd takie mądrości można wynieść...

  27 19 Odpowiedz
 • 25 sie 2019

  Z nieistniejącym górnowiejskim uniwersytetem nie mam nic wspólnego.Mądrości można wynieść nie koniecznie z Górnej Wsi.

  14 9 Odpowiedz
 • 25 sie 2019

  Panie Kracy, dyskredytujesz ludzi, którzy skończyli tamtą szkołę ? Są gorsi od Ciebie? To nie po katolicku.

  11 12 Odpowiedz
 • 25 sie 2019

  JP2 i poszedł do nieba. Puka do bram niebios i otwiera mu św. Piotr. Papież mówi: - wpuść mnie Piotrze, pełniłem posługę jako twój następca.
  Św. Piotr się zdziwił i zapytał:
  - jaki następca, kim ty człowieku jesteś?
  - no jak to? Jestem głową Kościoła Katolickiego,założonego przez Pana Jezusa, następcą św Piotra.
  - św. Piotr idzie do Pana Boga i pyta:
  - Panie, jest tu człowiek , podaje się za głowę kościoła, mój następca i jeszcze powołuje się na Twojego Syna.
  Pan Bóg zastanowił się głęboko:
  - nie wiem o co chodzi - zawołaj Pana Jezusa, może on coś będzie wiedział.
  Przyszedł Jezus, Piotr mu wyjaśnił w czym problem, Pan Jezus w uśmiechu mówi :
  - Ojcze pamiętasz to kółko rybackie, które założyłem 2000 lat temu? Oni wciąż działają!

  15 14 Odpowiedz
 • 25 sie 2019

  Wow, jak Maryja potrafi tak łączyć Polaków, jak widać od kilkunastu lat, to ja się obawiam o los zawierzonych jej Myślenic, bo jakoś jej nie wychodzi. Pomijając fakt, że naród, który obrał sobie ją za królową jest najbardziej gnębionym narodem w całej ateistycznej bądź co bądź Europie. Wojny, zabory, okupacje, i wiele innych.

  12 16 Odpowiedz
  • 26 sie 2019

   oglądnij i pomyśl
   https://www.youtube.com/watch?v=YMi90_d4Y4I

   jak już coś wymyślisz jedź np. do Medjugorie. To miejsce kultu wcale nie zatwierdzone przez Watykan jako specjalne....ot miejsce kultu nic więcej, problem w tym, że tam faktycznie jest dziwne okno ...... do nieba. A tak na prawdę znajdziesz to samo w Myślenicach w sanktuarium ..... o ile wiesz czego szukać.

   8 6 Odpowiedz
   • 28 sie 2019

    Durny filmik. Umocnił cię w wierze? Skoro tak, to moja opinia o katolikach jest jeszcze gorsza. W Indiach mieszka facet z ogonem - Chandre Oram. Codziennie setki ludzi ustawiają się w kolejce, aby go dotknąć. Są liczne, udokumentowane uzdrowienia. To co, drugi bóg, mesjasz? Wierzysz? Wszak są cuda?

    5 2 Odpowiedz
 • 27 sie 2019

  No cóż, strzelanie religijnymi frazami to ostatnio polityczna norma, a poza oficjalnymi wystąpieniami rozpusta. Czyż nie taka ta wasza partia, towarzyszu?

  9 2 Odpowiedz
 • 9 wrz 2019

  Jest takie przysłowie: "Modli się przed figurą, a diabła ma za skórą".

  6 1 Odpowiedz
 • 13 wrz 2019

  Łączymy się podobnie jak w tej scence:
  https://www.youtube.com/watch?v=1ACSlBDrh90

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 60

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Na kogo będziecie głosować?
Wybory Prezydenckie 2020 16

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Na kogo będziecie głosować?

Dzisiaj marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Wcześniej Państwowa Komisja Wyborcza pozytywnie zaopiniowała kalendarz wyborczy. Głosowanie odbędzie się metodą mieszaną - w lokalach wyborczych i korespondencyjnie. Pierwotnie wybory prezydenckie miały odbyć się 10 maja, jednak nie zostały jednak tego...

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji
Myślenice 4

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji

Podczas dyskusji na temat kondycji finansowej Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Mirosław Fita (PiS) pytał o wysokość straty jaką odnotowała spółka. W odpowiedzi od skarbnik usłyszał, że na koniec roku obrotowego strata wynosiła 971 471 zł. - Część to transakcje z kilkoma podmiotami naszym zdaniem nieuzasadnione – mówiła Anita Kurdziel Dy...

Radni przeprowadzili sesję online. Udało się, mimo że początki nie były łatwe
Myślenice 0

Radni przeprowadzili sesję online. Udało się, mimo że początki nie były łatwe

Mimo wcześniejszych prób, które pokrzyżowała epidemia koronawirusa, radnym reprezentującym gminę Myślenice udało się przeprowadzić sesję rady w trybie online Odkąd w kraju wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii w gminie Myślenice nie odbyła się planowana na 24 marca sesja rady. Została przełożona na 30 marca i miała b...

Wicestarosta Rafał Kudas: Panie burmistrzu nie damy się wciągnąć w polityczne gierki
Polityka 44

Wicestarosta Rafał Kudas: Panie burmistrzu nie damy się wciągnąć w polityczne gierki

Na lokalnej scenie politycznej robi się coraz goręcej. Po publicznych wpisach w mediach społecznościowych ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości w sprawie nieobecności reprezentantów starostwa w spotkaniu dotyczącym remontu drogi prowadzącej na Chełm, głos zabiera wicestarosta Jak napisaliśmy dzisiaj w artykule „Droga na Chełm niszczeje. Czy...