Polityka

Jarosław Szlachetka: Jestem dumny, że mimo wielu różnic Maryja potrafi nas łączyć

Jesteśmy tu na ziemi tylko na chwilę, na tyle ile da nam Bóg. Pragniemy na ten moment zawierzyć miasto, Ziemię Myślenicką i nas samych Maryi. Cieszymy się, że możemy oddać jej hołd, bo dzięki niej budujemy wspólnotę. W sztafecie pokoleń pragniemy pozostawić trwały ślad

- w trakcie mszy z okazji 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Boskiej Myślenickiej mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS)

Dzisiaj na myślenickim Rynku odbyły się uroczystości będące zwieńczeniem tygodnia obchodów Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Podczas uroczystej mszy kazanie wygłosił Arcybiskup Marek Jędraszewski a jej zwieńczeniem było przyjęcie aktu zawierzenia losów Miasta i Gminy Myślenice Matce Boskiej Myślenickiej.

To wynik decyzji jaką myśleniccy radni przegłosowali w poniedziałek 19 sierpnia. Podczas nadzwyczajnej sesji rady; 20 głosami „za” przy jednym „nie biorącym udziału” podjęli uchwałę w której „zawierzają dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy Myślenice Macierzyńskiej opiece i trosce Najświętszej Maryi Pannie Pani Myślenickiej”.

- Tą decyzją jako wspólnota samorządowa wpisujemy się w głos poprzednich pokoleń i kontynuujemy marsz przez życie razem z Nią. Jesteśmy tu na ziemi tylko na chwilę, na tyle ile da nam Bóg. Pragniemy na ten moment zawierzyć miasto, ziemię myślenicką i nas samych Maryi. Cieszymy się, że możemy oddać jej hołd, bo dzięki niej budujemy wspólnotę. W sztafecie pokoleń pragniemy pozostawić trwał ślad. Arcybiskupie Marku Ciebie prosimy abyś aktem zawierzenia oddał nas wszystkich w matczyne dłonie pani Myślenickiej – podczas mszy mówił Jarosław Szlachetka (PiS).

Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: Nasz Rynek był świadkiem wielu ważnych wydarzeń związanych z kultem Matki Bożej. Poprzednie pokolenia zostawiły nam przesłanie: „Chwyćmy się śladów Maryi”. Przekazały nam piękną tradycję i symbole, dzięki którym możemy tworzyć wspólnotę. Od wieków w Błękitnej Kaplicy, przed Jej obrazem klękał lud, hetmani i wielcy Kościoła.

Dzisiaj w XXI wieku zebraliśmy się tutaj ponownie za sprawą Złotego Jubileuszu Koronacji Cudownego Wizerunku Pani Myślenickiej. Jako burmistrz, jestem dumny i zbudowany, iż mimo wielu różnic Maryja ciągle potrafi nas łączyć. W dniu 19 sierpnia tego roku radni Rady Miejskiej w Myślenicach przyjęli uchwałę, w której zadeklarowali zawierzenie dalszych dziejów i losów gminy Macierzyńskiej opiece i trosce Najświętszej Maryi Pannie Pani Myślenickiej. Tą decyzją jako wspólnota samorządowa wpisujemy się w głos poprzednich pokoleń i kontynuujemy marsz przez życie razem z Nią. Jesteśmy tu na ziemi tylko na chwilę, na tyle ile da nam Bóg. Pragniemy na ten moment zawierzyć miasto, ziemię myślenicką i nas samych Maryi. Cieszymy się, że możemy oddać jej hołd, bo dzięki niej budujemy wspólnotę. W sztafecie pokoleń pragniemy pozostawić trwał ślad. Arcybiskupie arku ciebie prosimy abys aktem zawierzenia oddał nas wszystkich w matczyne dłonie pani Myślenickiej.

Z tego miejsca składam wielkie podziękowanie abp Markowi Jędraszewskiemu oraz Nuncjuszowi Apostolskiemu Salvatore Pennacchio, że ten dziękczynny akt zawierzenia przekazany przez Wasze ręce miał miejsce właśnie w tak wyjątkowej chwili. Cieszymy się, że możemy oddać Jej hołd, bo dzięki Niej budujemy wspólnotę. W sztafecie pokoleń pragniemy pozostawić trwały ślad.

 

Powiązane tematy

Zmiany w parafiach. Którzy księża odejdą i kto przyjdzie na ich miejsce?
Kościół 6

Zmiany w parafiach. Którzy księża odejdą i kto przyjdzie na ich miejsce?

Archidiecezja Krakowska opublikowała listę księży, którzy odchodzą ze swoich stanowisk. Kto ich zastąpi i które parafie czekają zmiany? Na terenie powiatu myślenickiego żadne zmiany nie dotyczą księży proboszczy, jednak ruchy kadrowe widać wśród księży wikariuszy. W Myślenicach ks. Jarosław Łabęda został zwolniony z obowiązków wikariusza parafii...

Grażyna Ambroży: Jestem osobą wierzącą, ale uważam, że nie należy łączyć spraw państwowych z wiarą
Wywiad 84

Grażyna Ambroży: Jestem osobą wierzącą, ale uważam, że nie należy łączyć spraw państwowych z wiarą

Jestem osobą wierzącą, lecz uważam, że nie należy łączyć spraw władzy (państwowych i administracyjnych) z wiarą (duchowością i religią). Jako katolicy powinniśmy się opierać na Biblii, a jako obywatele musimy stosować się do konstytucji, gdzie wyraźnie zapisany jest rozdział Państwa od Kościoła - w rozmowie z nami mówi radna Grażyna Ambroży (KWW B...

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy
Kościół 48

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy

Dzisiaj na myślenickim Rynku odbywają się uroczystości będące zwieńczeniem tygodnia obchodów Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było przyjęcie aktu zawierzenia losów Miasta i Gminy Myślenice Matce Boskiej Myślenickiej.   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myśleni...

Komentarze

 • 24 sie

  A ja zawdzięczam to, co osiągnęłam swoim Rodzicom, ich ciężkiej pracy, także swojej pracy moim nauczycielom ze szkoły podstawowej, średniej i wykładowcom ze studiów. Nikt mi niczego w życiu za darmo nie dał. To co usłuszałam, albo raczej przeczytałam są bredniami.

  28 32 Odpowiedz
  • 26 sie

   czyli jednak ubliżasz przede wszystkim swoim rodzicom ...... a masz wokół siebie kogoś kogo kochasz? Ale nie pytam o codziennym bzykaniu ale o kimś komu więcej dajesz niż otrzymujesz? Co do tego "dawania za darmo" to nie użalaj się nad sobą, bo mam wrażenie, że przy dobrej klasie perfumie, kawałku fajnego auta i jakimś nietuzinkowym obiedzie sprzedasz się jak dziwka za garść miedziaków .....skoro za darmo ma nie być :-) a gość mówiło sprawach których kupić się nie da więc niekoniecznie było to bredniami ..... tzn nie dla wszystkich. Niektórzy słów Bóg, honor, ojczyzna nie wyssali z mlekiem .....Twoich rodziców.

   4 11 Odpowiedz
   • 7 wrz

    Chłopie, teraz przeczytałam Twój wpis. Mam pewność. To jest uleczalne.

    4 1 Odpowiedz
 • 24 sie

  Mówisz o studiach na uniwersytecie górnowiejskim?
  Tylko stamtąd takie mądrości można wynieść...

  27 19 Odpowiedz
 • 25 sie

  Z nieistniejącym górnowiejskim uniwersytetem nie mam nic wspólnego.Mądrości można wynieść nie koniecznie z Górnej Wsi.

  14 9 Odpowiedz
 • 25 sie

  Panie Kracy, dyskredytujesz ludzi, którzy skończyli tamtą szkołę ? Są gorsi od Ciebie? To nie po katolicku.

  11 12 Odpowiedz
 • 25 sie

  JP2 i poszedł do nieba. Puka do bram niebios i otwiera mu św. Piotr. Papież mówi: - wpuść mnie Piotrze, pełniłem posługę jako twój następca.
  Św. Piotr się zdziwił i zapytał:
  - jaki następca, kim ty człowieku jesteś?
  - no jak to? Jestem głową Kościoła Katolickiego,założonego przez Pana Jezusa, następcą św Piotra.
  - św. Piotr idzie do Pana Boga i pyta:
  - Panie, jest tu człowiek , podaje się za głowę kościoła, mój następca i jeszcze powołuje się na Twojego Syna.
  Pan Bóg zastanowił się głęboko:
  - nie wiem o co chodzi - zawołaj Pana Jezusa, może on coś będzie wiedział.
  Przyszedł Jezus, Piotr mu wyjaśnił w czym problem, Pan Jezus w uśmiechu mówi :
  - Ojcze pamiętasz to kółko rybackie, które założyłem 2000 lat temu? Oni wciąż działają!

  15 14 Odpowiedz
 • 25 sie

  Wow, jak Maryja potrafi tak łączyć Polaków, jak widać od kilkunastu lat, to ja się obawiam o los zawierzonych jej Myślenic, bo jakoś jej nie wychodzi. Pomijając fakt, że naród, który obrał sobie ją za królową jest najbardziej gnębionym narodem w całej ateistycznej bądź co bądź Europie. Wojny, zabory, okupacje, i wiele innych.

  12 16 Odpowiedz
  • 26 sie

   oglądnij i pomyśl
   https://www.youtube.com/watch?v=YMi90_d4Y4I

   jak już coś wymyślisz jedź np. do Medjugorie. To miejsce kultu wcale nie zatwierdzone przez Watykan jako specjalne....ot miejsce kultu nic więcej, problem w tym, że tam faktycznie jest dziwne okno ...... do nieba. A tak na prawdę znajdziesz to samo w Myślenicach w sanktuarium ..... o ile wiesz czego szukać.

   8 6 Odpowiedz
   • 28 sie

    Durny filmik. Umocnił cię w wierze? Skoro tak, to moja opinia o katolikach jest jeszcze gorsza. W Indiach mieszka facet z ogonem - Chandre Oram. Codziennie setki ludzi ustawiają się w kolejce, aby go dotknąć. Są liczne, udokumentowane uzdrowienia. To co, drugi bóg, mesjasz? Wierzysz? Wszak są cuda?

    5 2 Odpowiedz
 • 27 sie

  No cóż, strzelanie religijnymi frazami to ostatnio polityczna norma, a poza oficjalnymi wystąpieniami rozpusta. Czyż nie taka ta wasza partia, towarzyszu?

  9 2 Odpowiedz
 • 9 wrz

  Jest takie przysłowie: "Modli się przed figurą, a diabła ma za skórą".

  6 1 Odpowiedz
 • 13 wrz

  Łączymy się podobnie jak w tej scence:
  https://www.youtube.com/watch?v=1ACSlBDrh90

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej

PiS odcina się od wójta Raciechowic. "Wacław Żarski nie spełnia pokładanych w nim nadziei"
Raciechowice 15

PiS odcina się od wójta Raciechowic. "Wacław Żarski nie spełnia pokładanych w nim nadziei"

Zarząd Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości wydał oświadczenie, w którym informuje o tym, że odcina się od Wacława Żarskiego - wójta, który z ramienia tego ugrupowania startował w wyborach samorządowych. „Ostatnie miesiące pokazały, że nie spełnia pokładanych w nim nadziei” Oświadczenie o odcięciu się PiS od Wacława Żarskiego zostało zamieszczone w...

Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba odchodzą z Klubu Macieja Ostrowskiego
Polityka 39

Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba odchodzą z Klubu Macieja Ostrowskiego

Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba złożyli deklarację rezygnacji z członkostwa w Klubie Macieja Ostrowskiego. Deklarują, że pracę radnych będą kontynuować jako niezależni  Radni Czesław Bisztyga oraz Izabela Kutrzeba złożyli deklarację rezygnacji z członkostwa w klubie radnych Macieja Ostrowskiego. Taką informację podała Gazeta Myślenicka. Potwie...

Robert Murzyn nowym radnym w powiecie. Zastąpił Władysława Kurowskiego
Polityka 2

Robert Murzyn nowym radnym w powiecie. Zastąpił Władysława Kurowskiego

Podczas dzisiejszej sesji rady powiatu myślenickiego Robert Murzyn (PiS) z Głogoczowa złożył ślubowanie. W radzie zastąpi Władysława Kurowskiego, który w Wyborach Parlamentarnych 2019 zdobył mandat posła     Od początku kadencji 2018-2023 Władysław Kurowski pełnił funkcję radnego powiatowego i był także przewodniczącym klubu PiS. Podczas Wyborów...

Władysław Kurowski: Proszę radnych, aby nawiązali lepszą współpracę z burmistrzem
Polityka 11

Władysław Kurowski: Proszę radnych, aby nawiązali lepszą współpracę z burmistrzem

„Proszę wszystkich radnych, aby nawiązali jeszcze lepszą współpracę z burmistrzem. To przyczyni się do tego, że praca będzie łatwiejsza, decyzje podejmowane sprawniej i więcej czasu zostanie na pracę merytoryczną. To będzie z korzyścią dla wszystkich” - podczas wczorajszej, XVII sesji rady miejskiej w Myślenicach mówił Władysław Kurowski, poseł el...

Władysław Kurowski pyta o kondycję szpitala. Ten jest na minusie
Myślenice 24

Władysław Kurowski pyta o kondycję szpitala. Ten jest na minusie

Radny powiatowy Władysław Kurowski (PiS) pyta o kondycję myślenickiego szpitala. Jak się okazuje jego wynik finansowy jest ujemny, a strata netto to -1,867.182,09 zł. Pod kreską znajduje się połowa placówek w Małopolsce Jeszcze zanim Władysław Kurowski (PiS) zdobył mandat posła w Wyborach Parlamentarnych 2019, jako radny powiatowy pytał starostę o...