Polityka

Jarosław Szlachetka: Jestem dumny, że mimo wielu różnic Maryja potrafi nas łączyć

Jarosław Szlachetka: Jestem dumny, że mimo wielu różnic Maryja potrafi nas łączyć

Jesteśmy tu na ziemi tylko na chwilę, na tyle ile da nam Bóg. Pragniemy na ten moment zawierzyć miasto, Ziemię Myślenicką i nas samych Maryi. Cieszymy się, że możemy oddać jej hołd, bo dzięki niej budujemy wspólnotę. W sztafecie pokoleń pragniemy pozostawić trwały ślad

- w trakcie mszy z okazji 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Boskiej Myślenickiej mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS)

Dzisiaj na myślenickim Rynku odbyły się uroczystości będące zwieńczeniem tygodnia obchodów Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Podczas uroczystej mszy kazanie wygłosił Arcybiskup Marek Jędraszewski a jej zwieńczeniem było przyjęcie aktu zawierzenia losów Miasta i Gminy Myślenice Matce Boskiej Myślenickiej.

To wynik decyzji jaką myśleniccy radni przegłosowali w poniedziałek 19 sierpnia. Podczas nadzwyczajnej sesji rady; 20 głosami „za” przy jednym „nie biorącym udziału” podjęli uchwałę w której „zawierzają dalsze dzieje i losy Miasta i Gminy Myślenice Macierzyńskiej opiece i trosce Najświętszej Maryi Pannie Pani Myślenickiej”.

- Tą decyzją jako wspólnota samorządowa wpisujemy się w głos poprzednich pokoleń i kontynuujemy marsz przez życie razem z Nią. Jesteśmy tu na ziemi tylko na chwilę, na tyle ile da nam Bóg. Pragniemy na ten moment zawierzyć miasto, ziemię myślenicką i nas samych Maryi. Cieszymy się, że możemy oddać jej hołd, bo dzięki niej budujemy wspólnotę. W sztafecie pokoleń pragniemy pozostawić trwał ślad. Arcybiskupie Marku Ciebie prosimy abyś aktem zawierzenia oddał nas wszystkich w matczyne dłonie pani Myślenickiej – podczas mszy mówił Jarosław Szlachetka (PiS).

Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: Nasz Rynek był świadkiem wielu ważnych wydarzeń związanych z kultem Matki Bożej. Poprzednie pokolenia zostawiły nam przesłanie: „Chwyćmy się śladów Maryi”. Przekazały nam piękną tradycję i symbole, dzięki którym możemy tworzyć wspólnotę. Od wieków w Błękitnej Kaplicy, przed Jej obrazem klękał lud, hetmani i wielcy Kościoła.

Dzisiaj w XXI wieku zebraliśmy się tutaj ponownie za sprawą Złotego Jubileuszu Koronacji Cudownego Wizerunku Pani Myślenickiej. Jako burmistrz, jestem dumny i zbudowany, iż mimo wielu różnic Maryja ciągle potrafi nas łączyć. W dniu 19 sierpnia tego roku radni Rady Miejskiej w Myślenicach przyjęli uchwałę, w której zadeklarowali zawierzenie dalszych dziejów i losów gminy Macierzyńskiej opiece i trosce Najświętszej Maryi Pannie Pani Myślenickiej. Tą decyzją jako wspólnota samorządowa wpisujemy się w głos poprzednich pokoleń i kontynuujemy marsz przez życie razem z Nią. Jesteśmy tu na ziemi tylko na chwilę, na tyle ile da nam Bóg. Pragniemy na ten moment zawierzyć miasto, ziemię myślenicką i nas samych Maryi. Cieszymy się, że możemy oddać jej hołd, bo dzięki niej budujemy wspólnotę. W sztafecie pokoleń pragniemy pozostawić trwał ślad. Arcybiskupie arku ciebie prosimy abys aktem zawierzenia oddał nas wszystkich w matczyne dłonie pani Myślenickiej.

Z tego miejsca składam wielkie podziękowanie abp Markowi Jędraszewskiemu oraz Nuncjuszowi Apostolskiemu Salvatore Pennacchio, że ten dziękczynny akt zawierzenia przekazany przez Wasze ręce miał miejsce właśnie w tak wyjątkowej chwili. Cieszymy się, że możemy oddać Jej hołd, bo dzięki Niej budujemy wspólnotę. W sztafecie pokoleń pragniemy pozostawić trwały ślad.

 

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • 24 sie 2019

  Mówisz o studiach na uniwersytecie górnowiejskim?
  Tylko stamtąd takie mądrości można wynieść...

  27 19 Odpowiedz
 • 24 sie 2019

  A ja zawdzięczam to, co osiągnęłam swoim Rodzicom, ich ciężkiej pracy, także swojej pracy moim nauczycielom ze szkoły podstawowej, średniej i wykładowcom ze studiów. Nikt mi niczego w życiu za darmo nie dał. To co usłuszałam, albo raczej przeczytałam są bredniami.

  28 32 Odpowiedz
 • 25 sie 2019

  Z nieistniejącym górnowiejskim uniwersytetem nie mam nic wspólnego.Mądrości można wynieść nie koniecznie z Górnej Wsi.

  14 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2019

  No cóż, strzelanie religijnymi frazami to ostatnio polityczna norma, a poza oficjalnymi wystąpieniami rozpusta. Czyż nie taka ta wasza partia, towarzyszu?

  9 2 Odpowiedz
 • 25 sie 2019

  JP2 i poszedł do nieba. Puka do bram niebios i otwiera mu św. Piotr. Papież mówi: - wpuść mnie Piotrze, pełniłem posługę jako twój następca.
  Św. Piotr się zdziwił i zapytał:
  - jaki następca, kim ty człowieku jesteś?
  - no jak to? Jestem głową Kościoła Katolickiego,założonego przez Pana Jezusa, następcą św Piotra.
  - św. Piotr idzie do Pana Boga i pyta:
  - Panie, jest tu człowiek , podaje się za głowę kościoła, mój następca i jeszcze powołuje się na Twojego Syna.
  Pan Bóg zastanowił się głęboko:
  - nie wiem o co chodzi - zawołaj Pana Jezusa, może on coś będzie wiedział.
  Przyszedł Jezus, Piotr mu wyjaśnił w czym problem, Pan Jezus w uśmiechu mówi :
  - Ojcze pamiętasz to kółko rybackie, które założyłem 2000 lat temu? Oni wciąż działają!

  15 14 Odpowiedz

Zobacz więcej