Myślenice

UWAGA! Zamknięta część ul. Jordana. To efekt trwającej rewitalizacji centrum miasta

UWAGA! Zamknięta część ul. Jordana. To efekt trwającej rewitalizacji centrum miasta

Fragment ulicy Jordana przy parku na tzw. plantach został wyłączony z ruchu. Przedostać się tędy można wyłącznie chodnikiem. To efekt trwających prac związanych z rewitalizacją centrum

Ulica Jordana jest zamknięta od parkingu przy plantach do skrzyżowania z ul. Reja. Drogowcy wyznaczyli objazd przez ul. Traugutta, Sienkiewicza i ul. Kasprowicza. Od ulicy Reja ruch możliwy jest tylko przez Gałczyńskiego.

Utrudnienia w tym miejscu potrwają do końca czerwca. Do tego czasu ma zostać wymieniona kanalizacja sanitarna, deszczowa i sieć wodociągowa, położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodnik.

Prace związane z rewitalizacją płyty Rynku i jego okolic ruszyły we wrześniu 2019 roku. W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, a następnie płytą Rynku.

Rewitalizacja potrwa do listopada 2020 roku

Prace w samym Rynku mają potrwać do listopada. Przez kwiecień i maj firma skupi się na części południowo-zachodniej; maj i czerwiec to miesiące, gdy robotnicy będą pracować na części południowo-środkowej; południowo-wschodnią częścią Rynku zajmą się w czerwcu i lipcu; prace na północno-wschodniej części zaplanowano na lipiec i sierpień; część północno-środkowa będzie remontowana przez sierpień i wrzesień, natomiast północno-zachodnia od września do października włącznie. Ostatni etap prac zaplanowano na północną pierzeję Rynku - od października do listopada 2020 roku włącznie.

Odkopali zabytkową studnię

Niedawno budowlańcy w centralnej części Rynku trafili na zakopaną pod ziemią studnię lub system odwadniający. Jego pochodzenie wstępnie szacuje się na okres Średniowiecza, jednak te informacje podawane przez magistrat potwierdzą szczegółowe badania archeologów. Gmina Myślenice nie informuje jaki wpływ na harmonogram prac przy rewitalizacji będzie miało to odkrycie.

Co obejmuje rewitalizacja?

Gmina Myślenice na odnowienie centrum otrzymała unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w wysokości prawie 25 milionów. Projekt rewitalizacji został opracowany, a jego realizacja rozpoczęta w poprzedniej kadencji samorządu, kiedy burmistrzem był Maciej Ostrowski. Umowę na dofinansowanie inwestycji były gospodarz gminy podpisał w październiku 2018 roku.

Inwestycja została podzielona na dwie części; pierwsza obejmowała budowę Muzeum Niepodległości przy ul. Traugutta oraz wymianę nawierzchni wokół kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Pierwszy etap projektu został zrealizowany w kwietniu i wystawiliście mu wysoką ocenę. 

Czy rewitalizacja myślenickiego Rynku ożywi tę część miasta?

 • Zdecydowanie tak
 • Raczej tak
 • Trudno powiedzieć
 • Raczej nie
 • Zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • Zdecydowanie tak Zdecydowanie tak 46%
 • Raczej tak Raczej tak 14%
 • Trudno powiedzieć Trudno powiedzieć 12%
 • Raczej nie Raczej nie 15%
 • Zdecydowanie nie Zdecydowanie nie 13%
 • Głosów: 5537

Centrum miasta po rewitalizacji ma stać się przestrzenią dla mieszkańców, a zmiany w Rynku oprócz nowej – płaskiej posadzki, obejmą takie elementy jak fontanna, przywrócenie drzew wzdłuż głównego ciągu pieszego na osi wschód – zachód oraz przy pierzejach, co ma nawiązywać do historycznego wyglądu tego miejsca z okresu lat 30. XX wieku.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • adzygmunt 17 kwi 2020

  Na załączonym obrazku nie widzę "Tereski" nie zmieściła sie w kadrze?

  3 3 Odpowiedz
  • 19 kwi 2020

   może do Ponurskiego na piwo poszła..... :-) ...... jest na foto przyjrzyj się dobrze

   Odpowiedz
 • 17 kwi 2020

  Jest bardzo dobrze widoczna jak powiekszysz zdjęcie

  3 Odpowiedz
 • 18 kwi 2020

  Nie wiem czemu, ale rozbawiło mnie ostatnio Jak akurat zatrzymały mnie te słupki napis "HWDP" fajna reklama tutejszej policji xD

  6 Odpowiedz
 • 19 kwi 2020

  Kto ma jaki taki rozsądek w głowie mówi, że tak Wielkie miliony wydane zupełnie niepotrzebnie, aby przykryć błędnie wydane miliony na muzeum. Płyta rynku mogła jeszcze służyć wiele lat. Wystarczyło zrobić tylko naprawy uszkodzeń. Po co było niszczyć tyle wartościowej nawierzchni położonej na tak grubym betonie. To istny skandal i marnotrawstwo. Ale czy to pierwszy przypadek chorych decyzji MO? Teraz tyle potrzeb na które nie ma pieniędzy, trzeba ratować miejsca pracy, dotować zdrowie i edukację i pieniędzy nie ma, bo szkodnik Maciuś zadysponował takie wielkie pieniądze na niepotrzebną niszczycielską rzecz. MASAKRA!

  10 5 Odpowiedz
 • 20 kwi 2020

  Bez przesady Odkąd pamiętam każdy przyjezdny mówił że miasto ładne rynek piękny ale nawierzchnia beznadziejna

  2 3 Odpowiedz

Zobacz więcej