Alarmujecie

„Myśleniczanie – ogarnijcie się!”. Tylu śmieci na tym szlaku nie było od dawna

„Myśleniczanie – ogarnijcie się!”. Tylu śmieci na tym szlaku nie było od dawna

Worki, butelki, puszki, papierki, ulotki, opakowanie po herbacie, a nawet pudełko po pizzy. Śmieci zalegają na ścieżce prowadzącej wzdłuż krytego basenu na Plebańską Górę

 

„Trochę chodzę po górach i powiem wam, że takiego śmietnika jak na czerwonym szlaku - Małym Beskidzkim, więc nie byle co - to ze świecą szukać. Myśleniczanie - ogarnijcie się!” – na redakcja@miasto-info.pl pisze jedna z naszych czytelniczek. Na dowód swoich słów przesyła zdjęcia.

Widać na nich worki, butelki, puszki, papierki, ulotki, opakowanie po herbacie, a nawet pudełko po pizzy. Śmieci zalegają na ścieżce prowadzącej wzdłuż krytego basenu na Plebańską Górę.

Przez ostatnie lata najczęściej z tej trasy korzystała młodzież, która na tzw. "patelni" spędzała wolny czas, ale w czasach epidemii koronawirusa ruch na tej trasie wzrósł kilkukrotnie. Coraz większa liczba mieszkańców przechodzi tędy w kierunku dawnej "lipki" i dalej do lasu na polanę "Mikołaj". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zostawała po nich masa śmieci.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 17 kwi

  No cóż Zaraz nad basenem w tych krzakach co widać na zdjeciu jest to miejsce gdzie regularnie dzień w dzień grupy ludzi spożywają alkohol więc nie ma się co dziwić że śmieci przybywa Sam nie jestem jakimś starym dziadem żeby to przeganiac bo od tego jest ktoś inny ale wspolczuje okolicznym mieszkańcom że mają taki widok ze swoich okien

  26 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 kwi

  - Patrz Stasek, to chyba ta flaszka którą tu przeganialiśmy koronawirusa 5 lat temu.
  O qwa, i jak ładnie zachowana..
  - Qwa Maniek, nie grzeb tu w ziemi, bo jeszcze wirusa odkopiesz

  4 17 Odpowiedz
 • 17 kwi

  Wieprze !!!

  16 4 Odpowiedz
 • 17 kwi

  Taaaa...bo nasza policja nie wie ze tam biba za bibom i w dzień i w nocy ! Wystarczyłoby kilka nalotów i byłby spokój bo to gówniarze i żule ten syf robią ....

  22 2 Odpowiedz
  • 18 kwi

   Policja ma inne zadania. Trzeba by było niektórym mózgi wymienić. Potrzebny jest masowy brak akceptacji dla śmiecących a do tego jest nam bardzo daleko. Może potrzeba zorganizować jakąś akcję społeczną w mediach, w szkołach a nawet w kościołach. Gdziekolwiek, byleby odniosła skutek.

   8 9 Odpowiedz
  • 18 kwi

   Policja nie jest od ścigania śmiecących. Naloty możesz sobie robić we własnej główce. Ci co tam piją nie mają grosza przy duszy. Dlatego nie zapłacą żadnych mandatów. I koło się zamyka.

   6 10 Odpowiedz
 • 17 kwi

  Ludzie co wy? Z choinki się urwaliście? Czy same małolaty z podstawówki? Jakie naloty? Od kilkudziesięciu lat to są tereny pijackie i żadna milicja/policja/pisolicja sobie z tym nie radzi, tylko że dawniej po lumpach jak zostały butelki to dzieciarnia (i nie tylko) zbierała do oddania i było na kino, lody etc. a teraz albo bezzwrotne albo nie przyjmują, śmieci też nie ma gdzie wyrzucić bo różne BDO wymyślone i nie wiadomo gdzie co wyrzucać ani co zbierać, a lumpy zawsze były, są i będą (choć osobiście za śmiecenie jestem zwolennikiem mordobicia a nawet i dekapitacji)

  16 3 Odpowiedz
 • 17 kwi

  Chodzę cyklicznie i jak tylko mam do czego śmieci pozostawione przez innych zabrać, to pakuje je do reklamówki czy czegoś i zanoszę do kosza. A jak widzę w górach czy na szlaku kogoś kto zostawia śmieci i nie reaguje na mój apel o to by je ze sobą zabrał to potrafię użyć argumentów zawierających sporą ilość wulgaryzmów.

  14 3 Odpowiedz
 • 17 kwi

  A z drugiej strony - byliście może (nie koniecznie w ś-wirusowych czasach) na Działach? Nad Rabą? Na wałach w Drogini? Chodziliście po mieście? Przecież nawet jak jest kosz, to trafienie śmieciem do kosza to taki sam wyczyn jak rzut za 3 punkty w koszykówce. A teraz dochodzą jeszcze rękawiczki zrywki, tubki po żelach dezynfekcyjnych i inne "higieniczne" artefakty.

  14 3 Odpowiedz
 • 18 kwi

  Masakra

  7 1 Odpowiedz
 • 18 kwi

  Ktoś tych śmiecących urodził. Ja i mój mąż albo ktoś tam. Może zacznijmy od siebie. To nic nie kosztuje.Nie będzie problemu.

  5 8 Odpowiedz
 • 18 kwi

  Wszystko zaczyna się od edukacji już od przedszkola później szkoły itd. oczywiście dzieci obserwują zachowania rodziców dziadków i naśladują. Żeby była taka czarodziejska różdżka i sprawiła aby te śmieci mogły wrócić do swoich właścicieli. Ale byłby ubaw.

  9 4 Odpowiedz
  • 18 kwi

   Popieram. Oczami wyobraźni widzę rodziców przywalonych śmieciami.To byłaby najlepsza nauczka.

   7 6 Odpowiedz
 • 19 kwi

  Od 2018 roku jest syf i brud w mieście , w zimie 2018/2019 było gnoju do kolan w Rynku ...nikt nic z tym nie robi . Ulice są zaśmiecone , koszy na śmieci brak , policja i straż miejska leżą na basenie , albo nad Rabą .... Na Zarabiu w nocy strach ...patologia rządzi . Teraz psychoza wirusa ludzie głupieją ...się ogarnijcie bo bedzie tragedia . Trzeba sobie pomagać a nie donosić na siebie .

  5 1 Odpowiedz
 • 20 kwi

  Kiedyś mieszkałam w tym pięknym mieście. Może z miesiąc temu byłam tam. Spotkałam kobietę chodzącą o kulach. Żaliła się, że obecne władze zlikwidowały wszystkie ławki na trasie od Rynku w kierunku Osiedla Tysiąclecia. Ta pani chciała na chwilę odpocząć.Panie Burmistrzu jest Pan sportowcem, młodym chłopem, ale może trzeba by pomyśleć o takich jak ta osoba?

  6 Odpowiedz

Zobacz więcej