Raciechowice

Nastolatkowie ukradli traktor. Na sumieniu mają więcej przestępstw

Nastolatkowie ukradli traktor. Na sumieniu mają więcej przestępstw
Fot. KPP Myślenice

Jeden 19-latek i dwóch 18-latków okazało się sprawcami kradzieży traktora w Raciechowicach. To mieszkańcy tej gminy

Jak informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy KPP w Myślenicach, do kradzieży doszło w nocy, 4 maja.

Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy KPP w Myślenicach: Wczesnym rankiem na policję zadzwonił mieszkaniec gminy Raciechowice, informując o zniknięciu ciągnika rolniczego. Stratę wycenił na kilkanaście tysięcy złotych. Jak wynikało z zawiadomienia, mężczyzna widział traktor po raz ostatni około godz. 20 poprzedniego dnia. Stał zaparkowany między domem a stodołą. Kiedy rolnik wyszedł rano na podwórko, ciągnika już nie było.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania, jednak ślady kół szybko się urywały, sąsiedzi nic nie słyszeli, a w pobliżu nie ma żadnego monitoringu… Pomimo tego funkcjonariusze uzyskali informację, że sprawców było kilku, a jeden z nich jeździ motocyklem w nietypowym kolorze.

W środę, 13 maja, kryminalni odnaleźli schowany w raciechowickim lesie traktor i zatrzymali trzech sprawców kradzieży.

- Pojazd trafił z powrotem na podwórko prawowitego właściciela, który nie krył radości gdy odbierał kluczyki z rąk funkcjonariuszy. Złodziejami okazali się mieszkańcy gminy Raciechowice. Szybko wkroczyli na przestępczą ścieżkę, gdyż najstarszy z szajki ma 19 lat, dwóch pozostałych po 18 - informuje Wietrzyk.

Policjanci ustalili, że kradzież traktora to tylko jedno z wielu przestępstw, jakich dopuścili się młodzi złodzieje. Działali nie tylko w powiecie myślenickim, ale również wielickim i limanowskim. - Dzięki ich zatrzymaniu przez dobczyckich policjantów, wkrótce wiele przedmiotów wróci do swoich właścicieli. Za kradzież do więzienia można trafić nawet na pięć lat - dodaje rzecznik policji.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej