Myślenice

Woda zalała przejazd pod wiaduktem. Gwałtowne ulewy dają się we znaki w całym powiecie

Woda zalała przejazd pod wiaduktem. Gwałtowne ulewy dają się we znaki w całym powiecie

Burza z gwałtownym opadem deszczu spowodowała zniszczenia infrastruktury, zalanie posesji głównie w Tenczynie na terenie gminy Lubień, ale nie zabrakło przypadków w innych miejscowościach

Tak było m.in. w Myślenicach, gdzie na ul. Piłsudskiego woda zalała przejazd pod wiaduktem na drodze prowadzącej na Zarabie. Wszystko spowodowane było ulewą jaka przeszła nad powiatem 11 czerwca. Tego dnia już od godz. 16:20 rozdzwoniły się telefony alarmowe w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach.

- Burza z gwałtownym opadem deszczu spowodowała zniszczenia infrastruktury, zalanie posesji w głównej mierze w miejscowości Teczyn na terenie gminy Lubień. Opady przemieszczały się w kierunku miejscowości Pcim, Stróża i Myślenice gdzie również odnotowano uszkodzenia i zalania budynków – wyjaśnia bryg. Roman Ajchler.

Ponadto Zakopianka na odcinku Myślenice – Lubień w kilku miejscach została zalana do wysokości ok. 10 cm, co powodowało utrudnienia w ruchu pojazdów. Usuwanie i zabezpieczanie powstałych uszkodzeń w związku z gwałtownym opadem deszczu trwało do godzin nocnych. Na chwile obecną odnotowano 36 interwencji straży pożarnych OSP i PSP.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej