Wielka woda 2020

Raciechowice bez wody. Gdzie staną beczkowozy?

Raciechowice bez wody. Gdzie staną beczkowozy?

Po ulewie jaka przeszła nad powiatem w miniony weekend woda pitna dla mieszkańców gminy Raciechowice dostarczana będzie za pomocą beczkowozu 

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych wydało komunikat związany z przejściem fali powodziowej. Jak czytamy w notatce PUK; w wyniku powodzi mogło dojść do skażenia wody na ujęciu.

"W związku z powyższym informujemy, że do czasu uzyskania wyniku badań wody (środa 24 czerwca) woda z wodociągu nie nadaje się do spożycia. Wyznaczamy zastępcze punkty odbioru wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi w dniach od 21 do 24 czerwca" - pisze prezes PUK Paweł Szydłowski.

Wodę będzie można pobierać w określonych miejscach według następującego rozkładu: Raciechowice (centrum-przystanek) od godziny 7 do godz. 9; Gruszów (parking koło kościoła) od godz. 9:20-11; Kwapinka (koło sklepu) od godz. 11:20 do godz. 12:40; Krzyworzeka (koło sołtys) od godz. 13 do godz. 13:30; Komorniki (skrzyżowanie) od godz. 13:40 do godz. 14:20; Dąbie (koło OSP) od godz. 14:40 do godz. 15:20; Raciechowice (centrum-przystanek) od godz. 15:40.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Można już pić wodę z kranu
Wielka woda 2020 0

Można już pić wodę z kranu

Po kilku tygodniach mieszkańcy w gminie Wiśniowa mogą już odkręcić kran i popłynie z nich zdatna do picia woda Po obfitych ulewach, które doprowadziły do pow...