Raciechowice

Na trasę Raciechowice-Kwapinka wyjechał bus. Bilet kosztuje 3,5 zł

Na trasę Raciechowice-Kwapinka wyjechał bus. Bilet kosztuje 3,5 zł

Od 13 lipca na trasie Raciechowice - Kwapinka mieszkańcy mogą wsiąść do busa. Cena biletu normalnego na trasie to 3,5 zł. Przewidziane są też ulgi

Jej operatorem jest firma przewozowa "FB" Stanisław Bodzioch z Dziekanowic. Z informacji otrzymanej z gminy wynika, że rozkład jazdy, po podpisaniu umowy z operatorem, będzie wywieszony na przystankach oraz dostępny na stronie internetowej przewoźnika, jak również na stronie urzędu gminy.

Na chwilę obecną nie są planowane zmiany w rozkładzie jazdy i liczbie kursów po wakacjach. Kwota planowanego wkładu własnego gminy Raciechowice to ok. 5,3 tys. zł, natomiast planowana dotacja opiewa na ok. 46,9 tys. zł.

Bus będzie rozpoczynał swą trasę w centrum Raciechowic, a kończył na przystanku Kwapinka Wrzosy. Pomiędzy nimi znajdą się przystanki: Raciechowice Sosnowa, Mierzeń Dwór, Mierzeń, Gruszów Patelówka (na żądanie), Gruszów centrum, Gruszów Równie (na żądanie), Mierzeń.

Od poniedziałku do piątku bus wyjedzie na trasę 4 razy. Pierwszy kurs będzie o godz. 7:15 z centrum Raciechowic, kolejne o godz. 8:15, 13:15, a ostatni o 16:40. Na sobotę zaplanowano dwa kursy; bus wyjedzie o godz. 11:20 oraz o godz. 12 z centrum gminy.

Natomiast w kierunku przeciwnym, czyli od Kwapinki do Raciechowic, bus od poniedziałku do piątku pierwszy kurs ma o godz. 5:40, kolejne o godz. 7:45, 13:40, a ostatni o godz. 16.

Pierwszy raz o planie utworzenia linii na terenie gminy Raciechowice wójt Wacław Żarski mówił we wrześniu ubiegłego roku. To wówczas samorząd otrzymał dofinansowanie i planował uruchomić kursy na linii Raciechowice - Dobczyce. Wówczas przekonywał, że kurs ma sens, jeśli mieszkańcy będą mogli dotrzeć busem do Dobczyc.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

 • Tolo 19 lip 2020

  Wszystko ładnie pięknie,brawo dla przedsiębiorczych wójtów i ludności.
  Napiszcie teraz o tym co NIE WYJECHAŁO NA LINIE A POWINNO WYJECHAĆ!!!!!!!!!!!
  Jakie są ogromne dziury w połączeniach lokalnych w tygodniu a w niedzielę w ogóle nie jeździ nic!!!! O tym cisza.
  Podobno linie,przynajmniej niektóre są dotowane,można by część tej dotacji przesunąć na niedzielę i połączenia wieczorne.
  Życie wraca do normy a nasz Burmistrz i jego oficjele nie mogą się z tym pogodzić!!!
  Proponuję kilka drobnych rozmyśleń przed wyborami,które przyjdą jak jutrzejszy dzień.!

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej