Myślenice

W niedzielę na Zarabiu zagrają: Humam Ammari, Krzysztof Iwaneczko i Viki Gabor! Dlaczego Smyk Fest 2020 będzie inny niż pozostałe?

W niedzielę na Zarabiu zagrają: Humam Ammari, Krzysztof Iwaneczko i Viki Gabor! Dlaczego Smyk Fest 2020 będzie inny niż pozostałe?

SMYK FEST to jedna z największych imprez charytatywnych, cyklicznie organizowanych w Myślenicach. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Humam Ammari, Krzysztof Iwaneczko i Viki Gabor! Dlaczego ten koncert będzie inny niż pozostałe?

Covid-19, koronawirus lub jak podają organizatorzy „sytuacja sanitarno-epidemiologiczna” sprawią, że tegoroczne wydarzenie będzie można oglądać… wyłącznie przez internet.

Smyk Fest 2020 poprowadzi aktorka Julia Kamińska, a festiwal odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu w niedzielę 30 sierpnia. Transmisję z tego wydarzenia od godziny 17 będzie można śledzić na facebookowym kanale festiwalu.

Smyk Fest to impreza charytatywna w ramach której zbierane są pieniądze na pomoc dla dzieci. Od piątku do niedzieli na terenie Myślenic będzie można spotkać wolontariuszy kwestujących na rzecz Hani Grzechackiej i Karolinki Palacz. Podczas ubiegłorocznej edycji dla potrzebujących zebrano 45 459,05 zł. 

- Prosimy wszystkich Państwa o wsparcie i zasilenie puszek wolontariuszy dowolnymi datkami. Każda złotówka to realna pomoc dla dziewczynek, ponieważ sto procent zebranych środków zostanie przekazana na ich leczenie i rehabilitację – wyjaśnia Krystian Stopka z Fundacji Akuratna, która wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportownia odpowiada za organizację festiwalu.

W tych samych dniach w ramach „Cukierenki dla Smyków” organizowanej w butiku MonoDe (ul. Rynek 5) Sylwia Bała, finalistka programu „Bake Off – Ale Ciacho!” będzie serwować słodkie cegiełki w formie bezowych lizaków.

W ramach zbiórki organizowane będą internetowe aukcje, na których można wylicytować przedmioty przekazane m.in. przez: Roberta Kubicę, Cristiano Ronaldo, Roberta Lewandowskiego, czy legendarny zespół SCORPIONS.

Dla kogo gra Smyk Fest 2020?

HANIA GRZECHACKA

Mieszkanka Myślenic. Hania jest jedyną osobą w Polsce i 15-tą na świecie ze zdiagnozowaną mutacją genu CACNA 1S. Lekarze z całego świata wiążą tę mutację z chorobą miopatia.

Dziewczynka jest wiotka osiowo, nie połyka, jest karmiona przez zgłębnik tzw. Pega. Nie trzyma głowy, nie siedzi. Rehabilitacja Hani daje już pierwsze pozytywne efekty, dlatego musimy zapewnić jej ciągłość rehabilitacji. Miesięczny koszt leczenia i rehabilitacji dziecka to ponad 5 tysięcy złotych. Dodatkowo Hania potrzebuje specjalistycznego sprzętu (koflator, wózek i theratogs), którego łączny koszt to 41 tysięcy złotych.

KAROLINKA PALACZ

Mieszkanka Limanowej. Karolinka urodziła się w 2009 roku z zespołem Downa i chorym sercem. W 5 tygodniu życia wystąpiły u niej pierwsze ataki padaczki, a w 4 miesiącu życia przeszła operację serca. Dziewczynka urodziła się również z wiotkością mięśni, przez co wymaga ciągłej rehabilitacji.

W lutym 2020 r. Karolinka zachorowała na ostrą białaczką limfoblastyczną. Od tej pory przebywa w szpitalu w Prokocimiu. Dziewczynkę wkrótce czeka przeszczep, a następnie długie i kosztowne leczenie i rehabilitacja. W ocenie lekarzy koszt leczenia i rehabilitacji to około 120 tysięcy złotych.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej