NA ŻYWO

Ruszył SMYK FEST 2020: W ramach charytatywnych koncertów online zagrają Humam Ammari, Krzysztof Iwaneczko i Viki Gabor

Ruszył SMYK FEST 2020: W ramach charytatywnych koncertów online zagrają Humam Ammari, Krzysztof Iwaneczko i Viki Gabor

Gwiazdami tegorocznej edycji SMYK FESTU są Humam Ammari, Krzysztof Iwaneczko i Viki Gabor. To jedna z największych imprez charytatywnych cyklicznie organizowanych w Myślenicach od kilku lat

Smyk Fest 2020 prowadzi aktorka Julia Kamińska, a odbywa się w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu. Z powodu ograniczeń  sanitarno-epidemiologicznych koncerty można śledzić wyłącznie przez internet.

Smyk Fest to impreza charytatywna w ramach której zbierane są pieniądze na pomoc dla dzieci. Od piątku do niedzieli na terenie Myślenic będzie można spotkać wolontariuszy kwestujących na rzecz Hani Grzechackiej i Karolinki Palacz. Podczas ubiegłorocznej edycji dla potrzebujących zebrano 45 459,05 zł. 

- Prosimy wszystkich Państwa o wsparcie i zasilenie puszek wolontariuszy dowolnymi datkami. Każda złotówka to realna pomoc dla dziewczynek, ponieważ sto procent zebranych środków zostanie przekazana na ich leczenie i rehabilitację – wyjaśnia Krystian Stopka z Fundacji Akuratna, która wspólnie ze Stowarzyszeniem Sportownia odpowiada za organizację festiwalu.

OGLĄDAJ SMYK FEST 2020 NA ŻYWO: 

W ramach zbiórki organizowane są również aukcje internetowe, na których można wylicytować przedmioty przekazane m.in. przez: Roberta Kubicę, Cristiano Ronaldo, Roberta Lewandowskiego, czy legendarny zespół SCORPIONS.

Program wydarzenia: 

Dla kogo gra Smyk Fest 2020?

Hania Grzechacka, mieszkanka Myślenic. Jest jedyną osobą w Polsce i 15-tą na świecie ze zdiagnozowaną mutacją genu CACNA 1S. Lekarze z całego świata wiążą tę mutację z chorobą miopatia.

Dziewczynka jest wiotka osiowo, nie połyka, jest karmiona przez zgłębnik tzw. Pega. Nie trzyma głowy, nie siedzi. Rehabilitacja Hani daje już pierwsze pozytywne efekty, dlatego musimy zapewnić jej ciągłość rehabilitacji. Miesięczny koszt leczenia i rehabilitacji dziecka to ponad 5 tysięcy złotych. Dodatkowo Hania potrzebuje specjalistycznego sprzętu (koflator, wózek i theratogs), którego łączny koszt to 41 tysięcy złotych.

Karolinka Pachacz, mieszkanka Limanowej. Karolinka urodziła się w 2009 roku z zespołem Downa i chorym sercem. W 5 tygodniu życia wystąpiły u niej pierwsze ataki padaczki, a w 4 miesiącu życia przeszła operację serca. Dziewczynka urodziła się również z wiotkością mięśni, przez co wymaga ciągłej rehabilitacji.

W lutym 2020 r. Karolinka zachorowała na ostrą białaczką limfoblastyczną. Od tej pory przebywa w szpitalu w Prokocimiu. Dziewczynkę wkrótce czeka przeszczep, a następnie długie i kosztowne leczenie i rehabilitacja. W ocenie lekarzy koszt leczenia i rehabilitacji to około 120 tysięcy złotych. 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej