Koronawirus

Testy myślenickich księży negatywne. Koronawirus wśród policjantów. Rośnie liczba potwierdzonych przypadków

Testy myślenickich księży negatywne. Koronawirus wśród policjantów. Rośnie liczba potwierdzonych przypadków

Do 321 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w powiecie myślenickim. Wśród księży z myślenickiej parafii wyniki wyszły negatywnie, ale COVID-19 wykryto wśród policjantów

Resort zdrowia poinformował o 421 nowych potwierdzonych w przeciągu minionej doby przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Najwięcej, bo 68 odnotowano w województwie małopolskim i chociaż ta wartość ta jest znacznie niższa niż w miesiącach wakacyjnych, to Małopolska nadal przoduje w liczbie zakażeń. 

W ciągu ostatniej doby badania laboratoryjnie potwierdziły koronawirusa u 43 kobiet i 25 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat. Z Krakowa było to 17 osób, z powiatu nowotarskiego (8 osób), krakowskiego i wadowickiego (po 6 osób), tatrzańskiego, nowosądeckiego, myślenickiego (po 5 osób), wielickiego (4 osoby), oświęcimskiego i limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa, Nowego Sącza i powiatów: chrzanowskiego, bocheńskiego, tarnowskiego, suskiego, olkuskiego, miechowskiego (po 1 osobie).

Przybywa przypadków w myślenickim

W poniedziałek na terenie powiatu myślenickiego liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wynosiła 312, dzisiaj wynosi już 321.

Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myślenicach hospitalizowanych, mających wynik dodatni jest aktualnie 5 osób, w izolacji z wynikiem dodatnim przebywa 53 osoby, a kwarantanną obecnie objętych są 343 osoby.

Księża negatywni, wirus wśród policjantów

Kilka dni temu księża z parafii Narodzenia NMP w Myślenicach poinformowali o tym, że proboszcz trafił do szpitala. Obecnie przebywa w krakowskiej lecznicy, natomiast księża, którzy mieli z nim kontakt zostali skierowani na kwarantannę.

„Wyniki badań wikariuszy są negatywne, dlatego od jutra wrócą do duszpasterstwa i otwarta będzie kancelaria parafialna. Dziękujemy za wszelkie wyrazy wsparcia i modlitwę! Przebywającego w szpitalu Księdza Proboszcza polecamy dalej opiece Pani Myślenickiej” – czytamy w komunikacie wydanym przez myślenickie Sanktuarium.

W piątek 4 września wynik testu otrzymał również dyrektor szpitala powiatowego w Myślenicach. Był pozytywny. Dyrektor wykonał test kontrolnie po tym jak zakażanie koronawirusem potwierdzono u jednego z pracowników administracyjnych szpitala. Ani przed wykonaniem testu, ani po tym nie zaobserwował u siebie żadnych objawów zakażenia. Obecnie przebywa w izolacji domowej.

Tymczasem potwierdziliśmy Wasze doniesienia o koronawirusie w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach. Ten został potwierdzony u dwóch funkcjonariuszy, którzy przebywają w izolacji domowej, a jeden na kwarantannie.

Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji: W Komedzie Powiatowej Policji w Myślenicach potwierdzone są dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Osoby te przybywają w izolacji domowej. Dodatkowo jeden z funkcjonariuszy objęty jest kwarantanną. KPP w Myślenicach pracuje w reżimie sanitarnym przy stałej współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Myślenicach, stosując się do ich zaleceń. Realizujemy wszystkie nasze zadania bez zakłóceń. 

Powiązane tematy

Komentarze (25)

 • 9 wrz 2020

  Korona był w myślenickiej Policji już w lutym. Najlepiej byłoi rżnąć głupa.

  32 6 Odpowiedz
 • 10 wrz 2020

  Aha, czyli wjechali z testowaniem do Myślenic i mamy liczby. O to przecież chodzi żeby była statystyka bo jak inaczej wprowadzić drugi lockdown? Jak zrobić powiat na żółto jeśli nie ma liczb? A to przecież jjeden wielki cyrk
  https://youtu.be/7Y37P-DGP48

  Ludzie nie wiedzą, że mają tak straszliwą, śmiertelną chorobę, z której sami wychodzą. To jest DRAMAT!

  28 9 Odpowiedz
 • 10 wrz 2020

  Jeżeli jesteście przywiązani do obecnego porządku świata, do prawa własności, do prawa samostanowienia o sobie, do waluty narodowej, do obecnego stylu życia i myślenia to zbliża się definitywny koniec tego porządku. Wiem, że łatwiej temu zaprzeczać, nie widzieć, nie dopuszczać do siebie. Ale jeśli ktokolwiek przyglądnie się tym wszystkim przewrotom na świecie, wprowadzaniu dyktatury, intensywnym zbrojeniom, ruchom wojsk, zmianom przepisów ograniczających wolność jednostki, powszechnej inwigilacji itp. to nie może nie zauważyć wielkiej zmiany...
  Wielki reset. Współczynnik szczęśliwości zamiast PKB - Ewa Pawela
  https://www.youtube.com/watch?v=oFdiNGc3__g

  - 24.30 Duńska polityk Ida Auken mówi o planach zniesienia prawa do własności

  Według Światowego Forum Ekonomicznego w 2030 roku nie będziemy mieli prawa do własności
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wedlug-swiatowego-forum-ekonomicznego-w-2030-roku-nie-bedziemy-mieli-prawa-do-wlasnosci

  Musi dojść do upadku małych i średnich przedsiębiorstw tak jak to się dzieje w Australii. Ludzie mają stać się uzależnieni od pomocy swoich rządów, a te rządy mają być zależne od IMF (Międzynarodowego Funduszu Walutowego) oraz Banku Rozrachunków Międzynarodowych z siedzibą w Bazylei. Złoża naturalne mają przejść w ręce korporacji. Dotychczasowy ład i porządek oraz wartości, które panują upadną... Zostanie zniesione prawo własności i prawo samostanowienia o sobie. W dużej mierze taki "cudowny" świat mają już Chiny... Mamy być posłuszni, pilnie pracować i wykonywać polecenia.

  22 2 Odpowiedz
 • 10 wrz 2020

  Nie rozumiem dlaczego te "minusy" dla wypowiedzi pan Kracego...
  Ludzie gdyby nie skundlone media to nikt by z Was nie wiedział, że mamy jakąś "epidemie". A dzięki tym pesudo dziennikarzom oraz trefnym testom, które wykonuje się na potęgę można sterować statystykami. Więcej testów, to więcej wyników pozytywnych i tak z każdego zakątka w Polsce można zrobić strefę czerwoną.
  Ludzie jak nie powiecie dość, to przeczołgają nas jak Australijczyków. Proponuję poszukać informacji co tam się dzieje.

  23 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 wrz 2020

  Nie ma informacji czy proboszcz przebywa w szpitalu z powodu covid czy innych problemów zdrowotnych.
  W ogóle fajnie byłoby, gdyby podając liczbę zakażonych, precyzowania ilu spośród nich jest chorych (ma objawy). Samo testowanie jest średnio wiarygodne, zwłaszcza, że ostatnio wielu ludzi donosi o błędnych wynikach.

  21 3 Odpowiedz

Zobacz więcej