Sumo

Kacper Żelazny kończy Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo na siódmym miejscu

Kacper Żelazny kończy Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo na siódmym miejscu

Zawodnik Dalinu Myślenice wystartował w najliczniejszej kategorii +70 kilogramów i zajął siódme miejsce. „Nie miał szczęścia do przeciwników” – mówią trenerzy

W Mistrzostwach Polski Młodzików organizowanych w Brzegu Dolnym uczestniczyło 109 zawodników i zawodniczek z 22 klubów z całej Polski. Był to kolejny turniej organizowany w trybie zaostrzonego rygoru sanitarnego nakazującego m.in. zakładanie maseczek podczas pobytu na hali sportowej, odkażanie rąk przed i po każdej walce oraz odkażanie maty podczas przerwy na zmianę kategorii wagowych.

KS Dalin reprezentował Kacper Żelazny w najliczniejszej kat. wagowej +70 kg. Kacper rozpoczął wygrywając ze znacznie cięższym przeciwnikiem Łukaszem Kruszewiczem z Białegostoku. W kolejnych walkach natrafił na utytułowanych przeciwników z Krotoszyna Patryka Stańka i Dawida Woźniczaka. W obydwu pojedynkach wygrali bardziej doświadczeni przeciwnicy, którzy zajęli odpowiednio miejsca pierwsze i trzecie. Kacper został sklasyfikowany na siódmym.

- Cieszy nas postawa Kacpra, który wraz z drugim reprezentantem woj. małopolskiego Filipem Albrychtem byli najmłodszymi zawodnikami w tej kategorii wagowej, a pomimo to niewiele ustępowali starszym przeciwnikom – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Na 7 listopada w Krakowie planowane są Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których oprócz Kacpra wystąpi jeszcze kilku myślenickich zawodników. Jak podkreślają trenerzy; będą to bardzo ważne zawody, ponieważ na podstawie uzyskanych wyników określane są limity ilościowe zawodników do szkolenia w kadrach wojewódzkich w 2021 roku.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej