Myślenice

Myśleniczanie protestują na wiele sposobów. Do antyrządowych haseł dołożyli taniec i śpiewy

Myśleniczanie protestują na wiele sposobów. Do antyrządowych haseł dołożyli taniec i śpiewy

Protestującym na myślenickim Rynku od kilku dni zarzucano wulgarny język i agresję. Wczorajsza manifestacja to nie tylko antyrządowe hasła i wyraz oburzenia, ale również taniec i śpiewy

We wtorek 27 października po raz czwarty pod drzwiami prowadzącymi do biura posła Władysława Kurowskiego (PiS) reprezentującego w Sejmie "ziemię myślenicką" zgromadzili się mieszkańcy. Robią to, aby zaprotestować przeciwko zaostrzeniu prawa dotyczącego aborcji.

Zanim rozpoczęli "wieczorny spacer" wokół Rynku, odnieśli się do wydanego kilka godzin wcześniej oświadczenia prezesa Prawa i Sprawiedliwości. 

Przypomnijmy; w swoim wystąpieniu Jarosław Kaczyński prezes PiS oraz wicepremier i szef komitetu ds. bezpieczeństwa na tle biało-czerwonej flagi powiedział m.in.: "Wzywam wszystkich członków PiS i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła". O protestujących na ulicach polskich miast mówił jako o tych, którzy łamią prawo w trakcie epidemii, bo jak uzasadniał "wszelkie zgromadzenia powyżej pięciu osób są zakazane". "Te demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi" – przekonywał. Natomiast osoby, które wzywają do demonstracji oraz "także ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne". Całe wystąpienie można obejrzeć tutaj:

W skali lokalnej wulgarność protestującym wytykał burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) mówiąc „dużo do życzenia pozostawia zachowanie uczestników sobotniego protestu, gdzie nagminnie używano wulgaryzmów oraz nawoływano do przemocy w obecności dzieci”. W podobnym tonie wypowiadał się wójt gminy Raciechowice Wacław Żarski, wytykając protestującym „niski poziom kultury”.

Jak oceniasz ostatnią decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji?

 • popieram popieram 24%
 • nie popieram nie popieram 69%
 • nie mam zdania nie mam zdania 7%
 • Głosów: 1606

 

"Dzisiaj trochę sobie potańczymy i pośpiewamy!”

Przed "spacerem" mieszkańcom udostępniany jest mikrofon. To moment w którym każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami na temat aktualnej sytuacji. Protestujący odnieśli się zarówno do wystąpienia prezesa PiS jak i lokalnych polityków.

"Nie tylko o prawa kobiet chodzi. Mamy dość podejścia do nas, tego że mówi się nam jak mamy żyć. Nie dajmy się podzielić, pokażmy po raz kolejny że jesteśmy razem" – można było usłyszeć ze strony protestujących.

"Pan wicepremier wezwał nas wszystkich do konfrontacji. Mam nadzieję, że nie dojdzie do wojny domowej. Myśmy to już przerobili i to jest straszne uczucie" – mówiła przedstawicielka starszego pokolenia.

- Cieszę się, że tu jesteście. Nie tylko dla mnie i dla kobiet, które przeżyły to co ja, ale dla swoich sióstr, swoich matek, swoich córek, bo to o wasze rodziny chodzi. I przede wszystkim jesteście tutaj dla siebie. Dzisiejszy dzień był strasznie ciężki dla mnie i dla Darka. Przez cały dzień spływają do nas głosy z całej Polski, ale te głosy wsparcia i poparcia z Myślenic są dla nas najważniejsze. Dziękuję wam jeszcze raz, ale wiem że nie wszystkim się podoba to co robimy i to w jaki sposób to robimy. Są pewni ludzie, którzy całkiem niedaleko tutaj pracują i którzy się bardzo martwią o nasze bezpieczeństwo na tym rzekomym placu budowy. Ale dla własnego bezpieczeństwa i spokoju ducha naszego burmistrza, zapalcie latarki w telefonie. Dla naszego bezpieczeństwa i niech nas do cholery zobaczą! - mówiła Olga Furman-Szczotkowska, która wraz z mężem publicznie przyznali, że w ubiegłym roku dokonali aborcji. 

Wczoraj na antenie TVN 24 oraz w programie "Dzień dobry TVN" opowiedzieli o tym jak to jest mieć ciążowy brzuch, ale rozmawiać o pogrzebie. Kilka dni wcześniej ich zachowanie spotkało się z reakcją myślenickiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości o czym piszemy w artykule "Myślenicki oddział PiS reaguje na manifestacje. Takiej odpowiedzi uczestnika nikt się nie spodziewał".

Przemówienia zakończył okrzyk "Dzisiaj trochę sobie potańczymy i pośpiewamy!” . Protestujący okrążyli Rynek, a w asyście ryku silników motocyklistów przeszli ulicą Sobieskiego, Jordana skręcając w Reja, a stamtąd ponownie na płytę Rynku. Zgromadzeni wokół fontanny popularnie nazywanej przez mieszkańców „Tereską” skandowali takie hasła jak „Mamy dość!”, czy „Je… PiS”, "Trzeba było nas nie wkur...", "Kto nie skacze ten za PiS-em hop, hop, hop". Następnie zatańczyli "kaczuszki" i "makarenę".

Na zakończenie, podobnie jak w poprzednich dniach na drzwiach prowadzących do biura posła Władysława Kurowskiego protestujący zostawili znicze i kartki zawierające takie hasła jak: „I ty Władku przeciwko kobietom?”, „Mamy dosyć”, „Wojna! Aborcja rządu”, „PiS OFF”, „Polskie piekło”, „Wybór! Nie zakaz!”, „Nie dam się!”, "W takiej Polsce dziecka nie urodzę", "Zmuszanie kogoś do kontynuacji ciąży, porodu i rodzicielstwa nie ma w sobie nic z ochrony życia", "piekło kobiet", "moje ciało, moja sprawa", "PiS OFF".

Dziś w całym kraju odbywa się strajk kobiet, a na piątek planowany jest centralny marsz w Warszawie. W tym dniu w Myślenicach ma się odbyć kolejny, piąty już "spacer mieszkańców"

Powiązane tematy

Komentarze

 • 28 paź 2020

  Te protesty są na rękę rządzącym, bo dzielą społeczeństwo. Nawet pierwszy doradca rządu w sprawach wirusa profesor Krzysztof Simon zmienił zadanie

  Najpierw odradzał wyjścia na cmentarze, by uczcić pamięć zmarłych bliskich, a teraz mówi:

  „Demonstracje w maskach i w odległości na powietrzu to nie jest jakieś wielkie zagrożenie koronawirusem” – ocenił prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu cytowany przez Rzeczpospolitą. Wcześniej profesor odradzał wizyty na cmentarzu."

  więcej na stronach www.tvp.info
  "Prof. Simon o zagrożeniu koronawirusem. Lekarz zmienił zdanie"

  19 23 Odpowiedz
  • 28 paź 2020

   Klauzula sumienia moja mówi mi, że płód nie jest dzieckiem.
   Kościół katolicki, czyli (nie jego członkowie) a garstka starców w czerwonych nakryciach narzuca swoją klauzulę sumienia. I niech sobie w to wierzą. My im tej wiary nie zabieramy, niech żyją i pozwolą żyć innym w swojej klauzuli sumienia.'

   Wiara w Boga nie jest tożsama w wiarą w jakikolwiek kościół. Kościoły tworzą ludzie na swoją modłę, dopasowują je do swojej kultury. Kościoły nie mają nic wspólnego z wiarą w Boga wszystkich stworzeń. Bóg dla danego kościoła jest tylko wytworem wyobraźni dla danej grupy wyznaniowej. Stąd gdy jestem w świątyni buddyjskiej, Żydowskiej, Muzułmańskiej nie traktuję jej jako konkurencji a w nich modlę się do Mojego Boga, czyli do mojego ideału wg mojej wrażliwości.

   I teraz, ponieważ my niezgadzający się z klauzulą sumienia narzucaną przez polski kościół,
   możemy za przykładem, tej mniejszości zrobić coś odwrotnego.

   Żądamy w takim razie aby obowiązywała wszystkich w Polsce nasza klauzula sumienia, ludzi którzy nie identyfikują się z klauzulą sumienia fundamentalistów.

   Wszyscy u których zdiagnozuje medyk upośledzony płód, musi go obowiązkowo usunąć!
   Bez względu na wyznanie wiarę czy inne wartości.

   26 41 Odpowiedz
  • 28 paź 2020

   Luno, prof. Simon nie był i nie jest doradcą rządu . Jest dolnoślaskim wojewódzkim konsultantem w dziedzinie chorób zakażnych. Przecież to widać, że z taką wiedzą i temeramentem nijak nie pasuje do tego rządu.

   15 7 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Ludzie świętują pokonanie epidemii SARS- CoV-2, tańczą bawią się.. 😂

  23 12 Odpowiedz
 • mirek@ 28 paź 2020

  zamiast nawylywac do jakiejs obrony kosciola lepiej by zrobili referendum

  26 14 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Odbywanie protestów w tej formie to jest jakaś żenada

  42 26 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 28 paź 2020

   Jak według ciebie powinien wyglądać modelowy protest? Kiedy są wściekli to źle bo używają wulgaryzmów, a kiedy wychodzą i manifestują swoją obecnością nizadowolenie to piszesz ze to żenada. Jako starszy pan jestem dumny z młodego pokolenia że nie jest im wszyatko obojętne. To ich czas i to oni będą żyć w tym kraju przez kolejne dekady.

   38 35 Odpowiedz
   • 28 paź 2020

    Rozumiem, że jak byłeś piękny i młody (bo wygląda na to, że teraz samo "i" zostało) to wpadałeś do kościoła z hasłem "wyp....dalać" ? Jest nad czym zapłakać skoro jesteś dumny z tego czym skorupka nasiąkła tym ....itd itd
    Z czego Ty jesteś dumny? Z niezrealizowanych realizacji? Z tego co prezentują młodzi na nasz obraz? Tego co przekazaliśmy im? Moi synowie mogą się zgadzać lub nie zgadzać z PiSem ich wybór ale żadnemu nie przychodzi do głowy wpadać do kościoła z haslem "wyp....dalać".
    Rozumiem chyba z czego jesteś dumny......szkoda

    24 14 Odpowiedz
    • 29 paź 2020

     Za komuny kościół był z narodem przeciw władzy teraz jest z władzą przeciw narodowi, to co się dziwisz, że ludzie walczą z ciemiężycielami

     8 9 Odpowiedz
   • 30 paź 2020

    Tak tak zwłaszcza że połowa tych dzieci bo tak czeba powiedzieć nie ma zielonego pojęcia o co chodzi. Przyszła żeby być i coś tam pokrzyczeć. A jeszcze jedno jak dobiorą się do ciebie bo im nie będziesz staruszku potrzebny boś pruchno to inaczej zaśpiewasz.

    1 1 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Historia lubi się powtarzać, obecny atak na katolików i kościoły do złudzenia przypomina "Noc Kryształową" z 9 na 10 listopada 1938 roku. Wtedy podpalali synagogi, i inne placówki należące do gmin żydowskich. Policja przyglądała się biernie lub wręcz sympatyzowała ze sprawcami, tak samo jest teraz.

  37 39 Odpowiedz
  • mysleniczaninzdziada 28 paź 2020

   Przyglądałem się wczoraj protestowi w Myślenicach. Nie dopatrzyłem się tam najmniejszego ataku na kościół. Rzeczywiście jak piszesz to jakieś złudzenie.

   41 24 Odpowiedz
   • 28 paź 2020

    Przyglądam się protestom w całym kraju, dewastacja kościołów i miejsc kultu miała miejsce. Szkalowanie katolików na protestach jest czymś normalnym.

    35 36 Odpowiedz
   • 30 paź 2020

    A ja byłem pod kościołem, racja ataków nie było bo przyleciały dzieci z protestu i się przestraszyły starszych ludzi z różańcem, pomyślały że to pasek i zwiały. Ale obciach.

    1 2 Odpowiedz
  • 28 paź 2020

   dirty_affair A poza tym wszystko z Twoją głową ok?

   11 16 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Serio to już nic ciekawszego w tym mieście i powiecie sie nie dzieje???? Rzygam już tymi pseudo protestami (chociaż u nas przynajmniej to znośne jest) codziennie będziecie o tym pisać?

  42 23 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Ten rząd moralnie upadł. Nie dość że podzielił Polaków to jeszcze namawia do wzajemnej nienawiści.

  29 27 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Gdyby rząd nie wywlekł teraz tej sprawy, wyręczając się wątpliwym TK, nie byłoby protestów. Mogli zapytać o zdanie Polaków w referendum. Cieszę się, ze wiele osób z elektoratu PiS otworzyło oczy, w dodatku bardzo młodzi ludzie zaczynaja się interesować tym, co się w tym kraju wyprawia. Oby nikt nie zapomniał o tych sprawach w czasie kolejnych wyborów. Wolność odbiera się kawałek po kawałku, można się wqrwic.

  33 14 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Wszystko fajnie, jak najbardziej popieram tylko boli mnie to że były wybory i będą kolejne wybory, a w Myślenicach głosów za PiSem ile było tyle będzie.
  Dam sobie obie ręce uciąć że część albo większość z protestujących jednak potulnie głosuje za PiSem. Blisko 45% w pierwszej turze i 64% w drugiej z przypadku się nie wzięło.

  Mam nadzieje i to będzie mały sukces, że choć jeden procent z tych protestujących przestanie głosować jak mu nakazuje 500+. Niestety to tylko nadzieja, bo zapewne tak się nie stanie.

  30 21 Odpowiedz
  • 28 paź 2020

   Albo zagłosują na PO czyli wyjdzie w sumie na to samo. Różnice między tymi partiami są kosmetyczne i dotyczą tylko spraw pod publicznej. W ważnych kwestiach współpracują ze sobą. Jak świat światem ani PiS z niczego PO nie rozliczył, ani PO z niczego nie rozliczyło PiSu. Ta ich walka to ściema dla mas. Jeśli ludzie nie wyłączą TVP i TVN to nic się nie zmieni. Te stację zawsze kreują którąś z tych dwóch partii na faworyta sprawiając, że inni kandydaci się dla opinii publicznej nie liczą.

   10 6 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Zrobili piękny unik i wrzucili ten niechciany temat TK przed wyborami. A TK mógł go trzymać z 5 lat w zamrażarce i wszystko by było SPOKO. Na jaką cholerę oni obudzili demony i otwarli puszkę Pandory równocześnie??? Ktoś stracił instynkt samozachowawczy? Kuriozalna ,,5" ponoć idzie do zamrażarki sejmowej, oby. A to jak opublikują, to będzie źle. Doradców by trza zmienić.

  13 4 Odpowiedz
  • 29 paź 2020

   Przecież to tylko wyrok :)który notabene nic na razie nie wnosi i mogę się założyć ze ustawa pozostanie na dotychczasowych zasadach, a lewactwo wyje jak by co najmniej JUŻ ustawę zaostrzyli i zakazali całkowicie aborcji :D gówniarstwo nawet nie wie za czym drze gębę. Ale co się dziwić zamiast matki czy ojca media społecznościowe „wychowały”. „Nie przeciwko kobietom, a przeciwko LEWACTWU”!!!

   29 11 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Hej, o której godzinie są te spacery? Byłem wczoraj po 18 i tylko wiatr hulał po placu budowy...

  6 17 Odpowiedz
 • 13oddział 28 paź 2020

  Wczorajsze wystąpienie wodza to jakaś parodia . Potwierdził on jedynie że państwo to totalna atrapa. Pół roku przygotowań a szpitale nie wyrabiają, cztery dni protestu a policja nie wyrabia, możesz być premierem lub prezydentem a i tak wszyscy mają gdzieś co powiesz- liczy się prezes partii (i co jeszcze jako premier lub prezydent musisz go słuchać), co więcej nie można gromadzić si e powyżej 4 osób (pal licho nawet wielotysięczne protesty) ów wódz mówi do wyborców - walczmy czyli gromadźmy się i brońmy kościołów . Państwo ustanawia prawo po czym .... nawołuje do jego olania. No sorry ale ktoś tu chyba kompletnie odleciał.

  22 19 Odpowiedz
 • 29 paź 2020

  Szczotkowscy jacy celebryci się zrobili;) bądźcie pewni ze jak się krew poleje a do tego prędzej czy później doprowadzicie to będziecie za to odpowiadać! Kto jest organizatorem tego protestu?

  33 11 Odpowiedz
  • 29 paź 2020

   Jak to kto jest organizatorem? Twój ducze Jarkacz to zorganizował, ale rozumiem, że ty oglądasz jedynie słuszną tv, tam tego nie powiedzą, no chyba żeś trollem pisowskim i za srebrniki siejesz ferment

   9 13 Odpowiedz
   • 30 paź 2020

    ....napisał lewacki troll. Włącz TVN uspokoisz się trochę :D

    10 5 Odpowiedz
    • 30 paź 2020

     Za to ty wyłącz przekaz partyjny tvpis, może zmądrzejesz chociaż nie liczyłbym na to, pisia głupota jest dziedziczna

     3 3 Odpowiedz
 • 29 paź 2020

  Wczoraj w Myślenicach jeden taki uliczny babski bokser dał upust swojej miłości do PIS - u. Znalazł sobie przeciwniczkę...

  8 29 Odpowiedz
  • 29 paź 2020

   Po co lewaki prowokujecie pod kościołem? Popieram chłopa 100%!!!! Drugi raz bananowy dzieciuch zastanowi się dwa razy na co i kogo rękę podnosi! I nie, nie do pisu a przeciw lewactwu! Ale was to boli :D

   33 16 Odpowiedz
   • 29 paź 2020

    „Żaden prawdziwy kibic Śląska Wrocław nie jest damskim bokserem i nie bije bez powodu osób w pokojowy sposób manifestujących swoje opinie” – czytamy w komunikacie Stowarzyszenia Wielki Śląsk
    Tylko takie ciotki jak ty biorą się za bicie kobiet

    8 9 Odpowiedz
 • 29 paź 2020

  Żal mi tych protestujących dają się urabiać i pozwalają sterować sobą nawet nie jak małe dzieci tylko jak jakieś bez osobowe i bezmózgie osobniki. Dziś krzyczą tak a jutro inaczej bez zastanowienia bo im ktoś tak kazał. To jest pokolenie fb.

  20 15 Odpowiedz
  • 29 paź 2020

   Każdy kto zamierza brać udział w proteście powinien wpierw przeczytać ustawę COVIDOWĄ. Uczestnik swoją bezmyślną postawą realizuje scenariusz, którego efektem ma być odwrócenie uwagi od prawdziwego zniewolenia jakie nam zaserwował rząd - przymusowe szczepienia

   6 7 Odpowiedz
  • 29 paź 2020

   Dziwne, ale oni to samo mówią o tobie.
   Twoje pokolenie nazywają sb.

   3 9 Odpowiedz
   • 30 paź 2020

    Lepiej być określony i zdefiniowany, niż całe życie pozostać ciapkiem, burkiem bez budy, oraz chorągiewką łopoczącą na wietrze, czekając z której strony zawieje.

    1 Odpowiedz
 • 29 paź 2020

  Tzw. ustawa cividowa: wpiszcie "Dziennik Ustaw Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 20 października 2020r pozycja 1845"
  Ważne: Art. 35.1 oraz Art 36.1 do 36.8

  4 Odpowiedz
 • 29 paź 2020

  Ten atak ma zniszczyc Polske i wszystkie nasze wartosci i chodzi o niszczenie naszej Swietej Wiary Katolickiej. Tacy jak wielu z Was tego nie zrozumieja bo wasza moralnosc jest zerowa. Popieracie strajki kobiet, panstwo swieckie, decydowanie o zabijaniu wlasnych dzieci i nie widomo co jeszcze chcielibyscie. Ja tez nie zgadzam sie z pis-em we wszystkim ale to jedyny rzad ktory broni Kosciolow, Wiary i naszej polskiej kultury. Ne macie prawa robic w Polsce co wam sie podoba bo to wladza decyduje o tym co wolno robic a czego nie i tak powinno byc. Nie zgadzam sie na niszczenie kosciolow i przerywanie Mszy Swietych przez jakies waryjatki, zdemoralizowane dziewuchy i baby. Wszystkie zniszczenia powinny pokryc z wlasnych kieszeni. Koniec tego a z pis-em i tak nie wygracie bo wiekszosc maja ludzie ktorzy sie z was smieja i nie pozwola zniszczyc naszych chrzescijanskich i polskich wartosci.

  17 7 Odpowiedz
  • 29 paź 2020

   A teraz księżulku zmów paciorek, zrób siusiu i tanecznym krokiem oddal się, koniec jest bliski ale nie prawdziwego Kościoła ale was rozpasanych plebanów

   8 15 Odpowiedz
   • 29 paź 2020

    Myslisz ze mnie obrazisz i sprowokujesz? Tylko tyle potraficie co? Atakowac innych to jest to co wam najlepiej wychodzi. Ja nie jestem ksiedzem i tutaj sie mylisz. Jestem czlowiekiem wierzacym w Boga a jezeli tak mowisz o prawdziwym kosciele to jaki on powinien byc co? Koniec to jest wasz niedlugo jak was Bog osadzi i nie chcialbym byc w waszej skorze za to co robicie.

    12 7 Odpowiedz
   • 29 paź 2020

    Aha jeszcze jedno. Co myslicie ze wy bedziecie mowic Polakom jak maja zyc?
    Rozwydrzone baby z ulicy i zdemoralizowane dziewuchy do kuchni do garow poslac albo do pracy niech sie wezma a nie wulgaryzmy na ulicach i protesty podczas pandemii. Zreszta wasze protesty i wasze oburzenie jest jak chleb dla nas. Czym bardziej sie wkurzacie to oznacza ze nasze wartosci wygrywaja. Nie macie zadnych szans. Buahahahahahaha

    12 7 Odpowiedz
    • 30 paź 2020

     Brawo Paulo12, kolejny głos rozsądku!!

     9 6 Odpowiedz
     • 31 paź 2020

      Dziekuje TomeL. Wspolnie obronimy nasza Polske i wiare i nasze wartosci.
      Nikt nam tego nie zabierze.

      1 3 Odpowiedz
    • 30 paź 2020

     A teraz przeczytaj to jeszcze raz:
     Aha jeszcze jedno. Co myslicie ze wy bedziecie mowic Polakom jak maja zyc?
     Rozwydrzone pisie dziady i faszyści z ulicy i zdemoralizowani kibolscy bandyci do roboty, na rolę poslac albo do pracy niech sie wezma a nie tylko na pińcet czekać, wulgaryzmy na ulicach i jakieś zbiegowiska pod kościołami na wezwanie wodza podczas pandemii. Zreszta wasze protesty i wasze oburzenie jest jak chleb dla nas. Czym bardziej sie wkurzacie to oznacza ze nasze wartosci wygrywaja. Nie macie zadnych szans. Buahahahahahaha

     2 5 Odpowiedz
     • 30 paź 2020

      Przecież to ty lewaku sapiesz a całe miasto info się z ciebie śmieje :D idz stan gowniarzami w jednym szeregu lewaku :D i pozdrów rudego, myślenickiego „wałęse” hahhahaha

      1 2 Odpowiedz
     • 31 paź 2020

      A kto rzadzi w Polsce?????????????????
      To ty nawet nie wiesz kto rzadzi nadal. Chyba Prawo i Sprawiedliwosc no nie? Wasze wartosci wygrywaja? No tos mnie rozsmieszyl teraz. Buahahaha
      Wygrajcie wybory cwaniaczku a potem bedziecie mowic ze wasze wartosci wygrywaja a jak na razie lewica gdzies tam na samym ogoneczku ledwo przedzie i nie ma zadnych szans. Idz umow sie z czarzastym albo z scheuring-wielgus na herbatke i pomarzycie sobie ze moze kiedys uda sie wam wygrac ale my nie pozwolimy na to!!!!!!!!!!

      1 3 Odpowiedz
   • 30 paź 2020

    Rzekł oportunista i się
    ze...., ał.

    1 Odpowiedz
  • 29 paź 2020

   jakie "nasze" wartości?
   Moją wartością jest godność

   5 9 Odpowiedz
   • 29 paź 2020

    Twoja godnosc to niszczenie kosciolow, bicie ksiezy i spiewanie wulgaryzmow?
    No to gratuluje takiej godnosci.

    12 7 Odpowiedz
    • 30 paź 2020

     prawo do samostanowienia o sobie, wolności wyboru drogi życiowej, odpowiedzialność za swoje czyny.

     3 2 Odpowiedz
 • 29 paź 2020

  Te protesty w Myslenicach i myslenickim rynku sa nielegalne bo jest pandemia i nie wolno sie gromadzic w jednym miejscu powyzej 5 osob. Gdzie jest policja, gdzie sluzby porzadkowe czy straz miejska pytam? Co to ma wogole byc? Jakies dziewuchy zdemoralizowane urzadzaja sobie tance w czasie pandemii co jest przestepstwem i narazaniem naszych bliskich i znajomych na zagrozenie zycia albo smierci. Trzeba rozgonic te rozwydrzona holote, wy kobiety nie macie zadnych praw to decydowaniu o ciazy ani do zabijania dzieci. Trzeba uzyc sily aby rozgonic te holote inaczej pandemia przybierze na sile.

  14 10 Odpowiedz
 • 29 paź 2020

  A co nas obchodza rozwydrzone i zdemoralizowane baby uczestniczace w protestach co??????????
  Co wy chcecie zeby takie baby mialy decydowac jak ma byc w Polsce i jak Polska ma wygladac???
  Niedoczekanie wasze bo my prawdziwi obywatele bedziemy bronic naszej wiary, kultury i kosciolow przed takimi jak wy. Wy macie diabla za skora i dlatego wiara wam przeszkadza. Mamy w czterech literach wasze poglady a wasze prawo do aborcji nazywacie ta wazniejsza sprawa??? Buahahahahaha
  Jest pandemia a wasze protesty sa nielegalne i zostaniecie ukarani za to. Nie ma zadnego swieckiego panstwa w Polsce i nie bedzie bo my Polske obronimy. Wara od kosciola i od ksiezy i od naszej wiary. Mozecie sobie nie wierzyc ale nie bedziecie decydowac jak Polska ma wygladac a napewno nie dopuscimy aby wasze prawa mialy miejsce. Bedziemy z wami walczyc i nie odpuscimy a wy zadnych praw nie macie bo to jest katolickie panstwo.

  13 14 Odpowiedz
  • Marta 29 paź 2020

   chyba sie zapomniales przelogowac i sam do siebie piszesz ;) ale na szczescie nikt na powaznie nie bierze tych twoich wpisow

   10 12 Odpowiedz
   • 29 paź 2020

    No my tez na powaznie nie bierzemy tych waszych protestow na ulicach. Smiejemy sie tylko z politowaniem i czekamy az sie wyszczekacie.

    10 11 Odpowiedz
    • 30 paź 2020

     Już się powoli kończy szczekanie, wczoraj na rynek instagramowe „Julki i Brajanki” chyba już dostały szlaban od starych. Albo lekcje do odrobienia były :D

     13 7 Odpowiedz
 • 29 paź 2020

  Protestujące bydło, inaczej tego nie da się nazwać, zniszczyło pomnik Armi Krajowej. To świadczy co mają w głowach protestujący.

  15 11 Odpowiedz
  • 29 paź 2020

   Dobrze prawisz, bydło protestuje przeciw wolności, przeciw życiu, a jest za katoszariatem, i ty też z tym bydłem do którego należysz siejesz ferment i zgorszenie za parę nędznych srebrników

   6 11 Odpowiedz
 • 29 paź 2020

  Nielegalny to jest obecny TK panie Paulo.

  11 13 Odpowiedz
  • 30 paź 2020

   Jak siedziały same osły z PO wybrane przez osła z Brukseli to wtedy był legalny? :D hahahahaha

   12 6 Odpowiedz
 • Ten komentarz został usunięty.

  • Ten komentarz został usunięty.

   • 30 paź 2020

    Ludzie krzyczą j... pis, pisklak słyszy j... policję, bo do pustego łba nie dojdzie, że ktoś może nie lubieć jego boga i wodza Jarusia, pisi krzyczą gdzie jest policja? (np. Paulo12 wyżej) pusty łeb pisze, że to logika lewaków, oj tomel, tomel, żal mi cię, pewnie nigdy kolegów nie miałeś to wylewasz swe żale na forum

    6 2 Odpowiedz
    • 30 paź 2020

     Skończ już lewaku sapać, bo się zasapiesz jeszcze :D

     2 4 Odpowiedz
     • 30 paź 2020

      Naziolska troska o bliźniego? Dzięki ale w odróżnieniu od zaniedbanych prawaków mam dobrą kondycję w pisaniu, a teraz zrób siusiu, zmów paciorek i do spania bo ci się ten orzeszek pod czaszką całkiem zlasował, już nie wiesz co masz odpisywać

      1 Odpowiedz
      • 31 paź 2020

       Wara od naszej wiary i przestan wszystkich obrazac na forum. A jaki jest twoj orzeszek pod czaszka co???
       Nie zapomniales potanczyc na rynku ze swoimi kolezankami ktore chca zniszczyc nasz kraj? Zlansowany orzeszek to masz ty kolego i zapamietaj sobie jedno. Jeszce wiele wody w Rabie i w Wisle uplynie zanim bedziecie mieli jakiekolwiek prawa w tym kraju. Albo sie bedziecie sluchac albo wypad z Polski. Myslisz ze jest nas tak malo? a kto wygrywa kolejne wybory i kolejne? My i tak zaglosujemy na PiS i wygramy a twoje kolezanki z ulicy niech sobie szczekaja i zadaja swoich praw. Wyszczekaja sie i wroce do budy z podkulonym ogonem tak jak Ty a my dalej bedziemy rzadzili. Buahahahhahahaha

       2 2 Odpowiedz
     • 31 paź 2020

      Brawo TomeL. Te lewaki nie maja dobrze pod sufitem jezeli jakichs wolnosci sie im zachciewa. Oni nie maja Boga w sercu i beda nam mowic jak mamy zyc ale nie pozwolimy na to.

      1 3 Odpowiedz
    • 31 paź 2020

     A my krzyczymy j...... wasza wolnosc, j...... wasze prawo wyboru i j........ swieckie panstwo jakiego chcecie. Zanim bedziecie miec jakies prawa wyboru k.....wa mac staniemy wam na drodze i bedziemy bronic naszej Polski czyli katolickiej, bedziemy bronili wiary i kosciola i wara od naszych wartosci. Wyjedzcie z Polski i w innym kraju sobie stawiajcie swoje prawa ale nie w naszej Polsce.

     1 3 Odpowiedz
 • 30 paź 2020

  Pewnie 90% tych krzykaczy, za 2 miesiące będzie spędzać święta Bożego Narodzenia z rodzinami, teraz plują na katolików, za dwa miesiące będą śpiewać kolędy.

  11 7 Odpowiedz
  • 30 paź 2020

   Wyłącz tvpis, włącz myślenie, ta pisowska propaganda ryje wam móżdżki, to nie są protesty przeciw wierze ale to katolicy protestują przeciw pisowskiemu zakłamaniu, hipokryzji i zawłaszczaniu kościoła

   6 4 Odpowiedz
   • 31 paź 2020

    A ty wylacz TVN lewaku a nasza telewizje zostaw w spokoju. TVN juz dawno wam zryla mozdzki jak to piszesz o nas. Katolicy protestuja przeciw pisowskiemu zaklamaniu??? To dlatego niszcza rzeczy swiete, przerywaja Msze Swiete, bija ksiezy, bija obroncow kosciola, opluwaja porzadnych obywateli i chca zeby ludzie z LGBT mieli swoje prawa. My w takiej Polsce nie chcemy zyc i dlatego bedziemy bronic naszej Polski. Wylacz TVN i zacznij myslec.

    5 6 Odpowiedz
    • 13oddział 31 paź 2020

     Jak na razie to ja widze ze na szybko formowane ORMO bije kobiety (ot np we Wrocławiu) a nie ""broni kościołów" . Tak na "chłodno" kilka pytań : Skąd wiadomo że to "lewackie bojówki" skoro nikogo na mazaniu po kościołach nie złapano ? Dlaczego akty wandalizmów sa tylko w większych miastach ? Dlaczego nie ucierpiała żadna plebania ? Ilu księży zostało pobitych (ja wiem o jednym na jakiejś stacji benzynowej) ? Dlaczego właśnie teraz "bronicie kościołów" a nie przed wezwaniem wodza ?

     5 1 Odpowiedz

Zobacz więcej