Polityka

Myślenicki oddział PiS reaguje na manifestacje. Takiej odpowiedzi uczestnika nikt się nie spodziewał

Myślenicki oddział PiS reaguje na manifestacje. Takiej odpowiedzi uczestnika nikt się nie spodziewał
Fot. Karina Kiczek

Na facebookowym profilu „Prawo i Sprawiedliwość Myślenice” pojawił się wpis odnoszący się do sobotnich wydarzeń, a konkretnie do jednego z jego uczestników. Ten nie pozostał dłużny i odpowiedział podczas wczorajszego protestu

Od czwartku 22 października na terenie całego kraju trwają protesty mieszkańców po tym jak tego dnia Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie dopuszczalności przerwania ciąży ze względów embriopatologicznych. Trybunał stwierdził, że aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – jest niezgodna z Konstytucją.

Podobne demonstracje w sobotę i niedzielę odbyły się w Myślenicach. Mieszkańcy dwukrotnie zebrali się pod drzwiami prowadzącymi do kamienicy, w której znajduje się biuro posła Władysława Kurowskiego reprezentującego w Sejmie "ziemię myślenicką" z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 

Od soboty pod kamienicą palą się znicze, a na drzwiach przyklejane są kartki zawierające takie hasła jak „Mamy dosyć”, „Wojna! Aborcja rządu”„PiS OFF”„Polskie piekło”„Wybór! Nie zakaz!”„Nie dam się!”"W takiej Polsce dziecka nie urodzę", "Zmuszanie kogoś do kontynuacji ciąży, porodu i rodzicielstwa nie ma w sobie nic z ochrony życia", "piekło kobiet", "moje ciało, moja sprawa", "PiS OFF".

 

Na protest reaguje myślenicki oddział Prawa i Sprawiedliwości

Jak dotąd żaden z lokalnych polityków nie zabrał głosu w sprawie protestów i orzeczenia Trybunału. Natomiast w niedzielę 25 października na facebookowym profilu „Prawo i Sprawiedliwość Myślenice” pojawił się wpis odnoszący się do sobotnich wydarzeń, a konkretnie do jednego z jego uczestników.

„Temu panu i jego rodzinie należy współczuć. Ale strach pomyśleć, że tacy ludzie jak Dariusz Szczotkowski kreują przekazy medialne starosty powiatu myślenickiego Józefa Tomala i jego zastępcy Rafała Kudasa odpowiedzialnych za ochronę zdrowia i życia mieszkańców ziemi myślenickiej. Co gorsze raz po raz próbują sięgać po władze, a na tragedii dziecka nienarodzonego chcą zbić kapitał polityczny. Wczoraj wieczorem na myślenickim rynku również dał popis mowie nienawiści i to w obecności dzieci...” – czytamy we wpisie.

Post został okraszony m.in. zdjęciami pobranymi z miasto-info.pl oraz zrzutem ekranu przedstawiającym wywiad jaki myśleniczanin udzielił portalowi ofeminin.pl w którym wraz z żoną opowiada o tym jak dokonali aborcji z powodu uszkodzenia płodu. 

Jak oceniasz ostatnią decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji?

 • popieram popieram 24%
 • nie popieram nie popieram 69%
 • nie mam zdania nie mam zdania 7%
 • Głosów: 1606

„Nie boję się nieparlamentarnych słów”

Do wspomnianego wpisu podczas wczorajszego protestu odniósł się sam zainteresowany, a w sieci można znaleźć film z fragmentem jego wystąpienia.

„Wczoraj tu z wami byłem. Byłem ze swoją żoną i swoim synem, a dzisiaj przeczytałem na politycznym profilu, że robię to dlatego, aby zbić kapitał polityczny. Dlatego, że rok temu zostaliśmy zmuszeni z moją żoną do strasznej decyzji. To co zrobili i nie boję się nieparlamentarnych słów w nieparlamentarnym czasie. To co napisali to było zwykłe sku...o!

Tam urzęduje gość, który nam obiecał, że zajmie się poprawą bezpieczeństwa na Zakopiance, a co zrobił? Zdradził polskie kobiety, matki, siostry, żony. Tym się zajął. Wiecie co udowodnił? Że czego mu nie podłożą to i tak podpisze, bo ma nas wszystkich gdzieś.

Proszę was o jedną rzecz, dzisiaj zabronili kobietom decydować o własnym ciele, teraz rozmawiają o tym, czy w niektórych przypadkach nie zakazać rozwodów. Co powiecie bitej kobiecie za chwilę? Za rok po nich pójdą. Będą nam odbierać wolność kawałek po kawałku.

To jest ostatni moment, kiedy możemy stanąć po tej stronie i nie cofniemy się ani o krok i pokażemy im że przestaliśmy się ich bać. Mogą tu stać i robić dyskotekę, nic tego nie zmieni. Po prostu po nich idziemy! ”

– w nagraniu podczas niedzielnego protestu mówi Dariusz Szczotkowski.

Podczas wczorajszego spotkania na Rynku mieszkańcy zapowiadali, że w kolejnych dniach również wybiorą się na „spontaniczny spacer po myślenickim Rynku”.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 26 paź

  Ah te nerwowe reakcje Władzy. Chyba strach zajrzał im w oczy.

  83 29 Odpowiedz
  • 26 paź

   Strach, pamiętliwość i zemsta na Darku za to, że miał czelność jakiś czas temu poprosić kancelarię sejmu RP o zestawienie osiagnięć ówczesnego posła Ziemi Myślenickiej Jarosława Szlachetki. Darek nie musi zbijać kapitału politycznego na swoim nieszczęściu. Przedstawił jak wygląda rzeczywistość w naszym kraju rządzonym przez fundamentalistów. A co do zbijania kapitału politycznego, to pracowicie, oj pracowicie zbijali go wcześniej pana Darka interlokutorzy chcąc doprowadzić za kraty pana Macieja Ostrowskiego. M.in w sprawie starej szkoły w Krzyszkowicach. Teraz dopadłą ich amnezja. A na ruinach starej szkoły rosną już samosiejki...

   33 15 Odpowiedz
 • mirek@ 26 paź

  brawo panie darek! nie daj sie pan!

  82 45 Odpowiedz
 • 26 paź

  Proponuje skrzyknąć się z "mordercami"zwierząt rolnikami,w niedalekiej przyszłości zapewne też wędkarzami I grzybiarzami I w takiej koalicji I asyście udać się wiadomo gdzie krzycząc "Do Kobierzyna marsz" " lub coś w tym stylu.Myśle że jako "mordercy" spokojnie dogadacie się .

  36 61 Odpowiedz
 • 26 paź

  Chociaż jeden odważył się wyrazić to co sądzi większość z nas, Brawo Panie Darku, potrzeba nam takiego przywódcy !!!

  90 49 Odpowiedz
 • 26 paź

  Typowy przykład człowieka zniewolonego ideologią niszczącą człowieczeństwo. Biedny człowiek.

  59 68 Odpowiedz
 • 26 paź

  Styl zachowania demonstrantów świadczy o braku moralnego kręgosłupa i niskim poziomie kultury. Żal mi was.

  71 106 Odpowiedz
  • 26 paź

   Przestań!!! Jeśli chcesz aby druga osoba cię zrozumiała musisz posługiwać się jej językiem.

   32 22 Odpowiedz
  • 26 paź

   Ty "zdziwiona", ten podpis mi się kojarzy z aborcją
   Są takie wspomnienia?

   11 18 Odpowiedz
   • 26 paź

    Ty "bono" , ten podpis mi się kojarzy z aborcją. Są takie wspomnienia?

    5 5 Odpowiedz
    • 26 paź

     Wspomnienia dotyczą z "dziwiona".
     I aborcja u niej była, niejedna.

     3 4 Odpowiedz
     • 26 paź

      Ale mam też drugą wersję tej zdziwionej,- tymi protestami.
      Myślała, że tak jak ona wszystkie kobiety kochają się w księżach.

      4 6 Odpowiedz
  • 26 paź

   Oni plują kobietom w twarz
   Nakazują im być inkubatorami dla dzieci które i tak umrą często w bólu i cierpieniu a ty chcesz żeby używać ładnego języka ?
   Hasło musi wstrząsnąć i w przypadku pisu musi być na ich poziomie ... współczuje ci braku wiedzy podstawowej
   A jeśli chodzi o kręgosłup to wole go nie mieć niż zyc w zakłamaniu i standardach podwójnej moralności !

   24 11 Odpowiedz
 • 26 paź

  Nigdy nie wiem czy płakać czy się śmiać kiedy najbardziej zboczeni 'mają' prawo pouczać innych jak ci inni muszą się zachowywać. Oczywiście debil i prostak nie będzie w stanie zrozumieć. Będzie pisał o walce, ataku sił zła i potrzebie eksterminacji zboczeńców. Tak było w trakcie kampanii prezydenckiej, kiedy zaczęto grać na emocjach i straszyć 'pedaleniem' dzieci. Z "pedałami" rzeba walczyć, lecz jeśli homoseksualista przywdzieje sutannę to PiS będzie gotów go chronić. Puenta jest taka, że trzeba dbać o codzienną higienę intelektualną, a dyskusji z sektami unikać, bo one do niczego nie prowadzą. To tak a propos wpisu wyżej o braku kultury osobistej i moralności u protestujących 🙈
  https://natemat.pl/47743,powiesic-czy-rozstrzelac-czyli-posel-stanislaw-pieta-szykuje-powstanie-przeciwko-pedalskiej-tyranii-w-holandii #

  52 20 Odpowiedz
 • 26 paź

  Powinna być granica między życiem prywatnym a publicznym i tutaj według mnie ta granica została przekroczona dlatego nie dziw się Darku że cię teraz hejtują i hejtować będą....do tego ten język miłości płynący z tłumu.... no cóż, jakie miasto taki Bolek Wałęsa, jakie społeczeństwo taki ciaMAJDAN ;)

  mimo skrajnie różnych poglądów, współczuje. Przykre że taka sytuacja (z dzieckiem) cie gościu spotkała.

  20 43 Odpowiedz
 • 26 paź

  „Temu panu i jego rodzinie należy współczuć. Ale strach pomyśleć, że tacy ludzie jak Dariusz Szczotkowski kreują przekazy medialne starosty powiatu myślenickiego Józefa Tomala i jego zastępcy Rafała Kudasa odpowiedzialnych za ochronę zdrowia i życia mieszkańców ziemi myślenickiej. Co gorsze raz po raz próbują sięgać po władze, a na tragedii dziecka nienarodzonego chcą zbić kapitał polityczny. Wczoraj wieczorem na myślenickim rynku również dał popis mowie nienawiści i to w obecności dzieci...” – czytamy we wpisie.

  Ale k-wa jaja. Złodziej krzyczy złapać złodzieja.
  Fundamentaliści ( ksywa PiS), powoli was ludzie rozszyfrowali, kopiujecie Łukaszenkę.
  Tyle w temacie.

  43 22 Odpowiedz
 • 26 paź

  W jakich godzinach dziś protestujcie? Jest jakaś grupka myślenickiego protestu na FB?

  9 11 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 26 paź

  na co dzien tacy katolicy a tu prosze jak mozna gnoic czlowieka i to w niedziele a potem do kosciolka udawac przykladnych obywateli WSTYYYD ze macie myslenice w nazwie po tym pis

  36 11 Odpowiedz
  • 26 paź

   Katolicy, dzisiaj PiS, wczoraj wolna miłość, SLD, LPR, PO, -to towarzystwo ustawia się zawsze z wiatrem, te Ogórkowe, Giretychy, Jaki, Terlecki, Kuchciński...........
   Rozum człowieka może tylko go uchronić przed tym pranie mózgu .tych cwaniaków

   10 10 Odpowiedz
 • 26 paź

  Beka z lewaków, strasznie by bronili praw zwierząt, ale mordowanie dzieci już jest spoko

  38 33 Odpowiedz
  • 26 paź

   Jeśli myslisz ze aborcja dziecka które jest letalne = aborcja bo wpadłam to jesteś totalnym *****
   Tk czyli PiS mówi macie rodzic tak czy siak a my wam i tak nie pomożemy bo musimy mieć 500+ dla sebixów żeby wybrali nas w wyborach !

   11 10 Odpowiedz
  • 27 paź

   Maciej27 tys to jest jednak kretyn

   2 3 Odpowiedz
 • 26 paź

  Panie D ludzie rozne tragedie przezywaja .cierpia w samotnosci bo kazdy z nas musi sam to przetrawic .Nikt kto naprawde cierpi nie chwali sie tym no chyba ze cos chce na tym ugrac..Zal mi takich ludzi .

  27 36 Odpowiedz
  • Marta 26 paź

   to prawda przezywaja w samotnosci bo na to ich skazujecie. najlepiej powiedziec ze czegos nie wolno i zostawic tych ludzi samych sobie bo tak jak mowi ten gosc na filmie macie nas wszystkich gdzies!!!!!!!

   35 20 Odpowiedz
  • Magdalena 26 paź

   tak, wszyscy siedźcie cichutko, a my będziemy udawać, że nie istniejecie - świetny plan!

   3 4 Odpowiedz
 • 26 paź

  Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat, a jeżeli chodzi o skazywanie kogoś to każdy przypadek jest inny i nie bierz tego szablonowo

  10 4 Odpowiedz
 • 26 paź

  Jeśli PiS nakaże matkom cierpieć na sam widok męczarni dzieci z wadami, to minimum przyzwoitości jakie powinien zapewnić to finansowanie leczenia tych dzieci, zaś w niektórych przypadkach podtrzymania czynności życiowych. Myślę że matka poświęci wiele, nie tylko godziny przy łóżku, lecz z czego ją będzie na to stać?

  Sam zakaz i nic poza tym nie wystarcza. Tu kończy się prawo i sprawiedliwość.

  22 9 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 26 paź

  Prawdopodobnie nigdy nie zabiłbym swojego dziecka. Nawet, gdyby było ciężko chore. Wydaje mi się, że chciałbym aby się urodziło i umarło naturalnie. Ale właśnie - to jest moja opinia i moje sumienie dotyczące mojego potencjalnego dziecka. I tak jak ja nie życzę sobie, aby ktoś miał na nie wpływ, tak samo ja nie będę nikomu mówił co ma robić z własnym ciałem i własnym dzieckiem. Każda kobieta powinna mieć ostateczną decyzję. Każda historia jest inna i każdą należy traktować indywidualnie. Nie może być przyzwolenia na to, aby rząd czy religia zawładnęła sumieniem ludzi. Nie może być monopolu ani partii, ani kościoła nad ludzką wolnością i sumieniem. Dlatego dzisiaj ramię w ramię idą katolicy, ateiści, sympatycy lewicy, prawicy...

  43 6 Odpowiedz
 • 26 paź

  Tak kończy się mieszanie do polityki dylematów moralnych i silnych emocji. Podział społeczeństwa rośnie, a ludzkie tragedie pozostają nierozwiązane.

  27 4 Odpowiedz
 • 26 paź

  A kot się z Jareczkiem śmieje. Kolejna wojna, jako temat zastępczy pandemii, ale my jesteśmy z PiS i mamy takie prawo moralne decydować o wszystkim!

  23 7 Odpowiedz
 • 13oddział 26 paź

  No taktyka przecudowna. To teraz będą wyłapywać każdego demonstranta i go publicznie linczować w mediach ? W PRL była nawet cała instytucja do tego- Służba Bezpieczeństwa się nazywała. Ohydne. Ale jak się nie ma nic sensownych argumentów to trzeba tak atakować.

  28 6 Odpowiedz
 • 26 paź

  W Krakowie podobno policjanci dołączyli do protestujących, ech, głupia gra rządzących która na dobre im raczej nie wyjdzie

  14 12 Odpowiedz
 • 26 paź

  Tacy policjanci powinni być wyrzuceni ze służby na zbity pisk. Skoro TK orzekł ,że zapis ustawy jest niezgodny z Konstytucją to jak jakikolwiek stróż prawa może to kwestionować. A popierać aborcjonistki a nawet k....... policjant oczywiście po godzinach służby albo na urlopie może. No i jeszcze może głosować za zmianą Konstytucji w tym czy innym zakresie ale póki Konstytucja obowiązuje to trzeba jej przestrzegać.

  17 25 Odpowiedz
  • 26 paź

   a może to rząd trzeba zmienić na mądrzejszych?

   17 11 Odpowiedz
  • 26 paź

   Problem w tym, ze TK nie jest władza ustawodawcza, Nie mogą decydować w takich kwestiach. PiS chciał trochę umyć od tego ręce ale tez aby „sprawiedliwość była po ich stronie” oddał sprawę w ręce sędziów pokroju Przylebskiej czy Pawlowskiej.

   15 4 Odpowiedz
  • 30 paź

   Idąc tokiem twojego rozumowania 44 letni funkcjonarusz ABW po służbie może wjeżdżać w demonstrantów i włos mu z głowy nie spadnie, bo był po służbie. Obserwator, wiem, że nie jesteś aż tak głupi jakim się tu przedstawiasz. Jesteś zwykłym prowokatorem. Oj nieładnie się chłopie bawisz.

   2 1 Odpowiedz
 • 26 paź

  Do przeciwników protestów :
  Dlaczego po 27 latach działania tej ustawy właśnie teraz gdy panuje epidemia gdy gospodarka wisi na włoski gdy nie możemy normalnie zyc pracować gdy co drugi dzień rekord zakażeń „tk” wprowadza takie jaja?
  Pomyślcie trochę i dodajcie dwa do dwóch ...

  25 4 Odpowiedz
  • 13oddział 26 paź

   Ja myślę o dwóch powodach- chcieli coś ugrać u Ziobry i Konfy a nie spodziewali się takiego oporu albo kompletnie nie radzą sobie z pandemią (co jest faktem ) i chca to na siłę zatuszować. Pewnie się nie dowiemy ale to mniej ważne. Teraz : albo zrobią policyjną prowokację i użyją siły albo po prostu pękną. Innej opcji nie widzę bo jak można zauważyć - zależy im tylko na władzy.

   20 Odpowiedz
  • 26 paź

   Bo gdy dojdzie pis do władzy w 2030 roku, wyciągnie tą sprawę ponownie.
   Taka taktyka z etyką i przekonaniami, nie ma nic wspólnego.
   To cynicy grający na emocjach ludzi.
   Symulują religijność dla rozgrywek politycznych.

   9 3 Odpowiedz
 • OKOKI 26 paź

  Mamy teraz wirusa COVID 19 i zarazę PIS 2020

  18 5 Odpowiedz
 • 26 paź

  Temat zastępczy, żeby zająć uwagę czymś innym niż covid. Jednak "pierwszy agitator" walczy jak zwykle z wiatrakami. Jednak jak skorupka za młodu w brunatnej koszuli to na starość trąci.
  Ale nie ma co się dziwić - im bardziej wiatr wieje tym mocniej sztandar łopoce....

  5 10 Odpowiedz
 • 26 paź

  A może zrobili deal z kościołem np. wy nie wtrącacie się w "pandemię", a my wam klepniemy ten zakaz aborcji? Zastanawiające jest jednak to, że zrobili to akurat teraz.

  Bardzo cisną na przymusowe szczepienia na koronawirusa, na możliwość używania przymusu bezpośredniego przez służby i możliwość umieszczania w izolatoriach (oczywiście bez zgody pacjenta). Chcą przewalczyć bezkarność+ także dla lekarzy.
  Moja hipoteza:
  Teraz prowokują protesty, potem zwiększą testowanie (używając PCR, który daje bardzo dużo wyników fałszywie pozytywnych). Będą udowadniać, że przez protesty jest więcej "zakażeń" i jedynie szczepionka nas uratuje.
  Przy okazji będzie powód do zamknięcia kraju i do dorżnięcia gospodarki...

  12 6 Odpowiedz
 • 26 paź

  Chrześcijanie z PiS, decydenci z Pis, członkowie Konfederacji , do was słowa ojca Ludwika Wiśniewskiego Z Tygodnika Powszechnego. " Gdyby w chrześcijańskim narodzie, a takim podobno jest polski naród, uchwalono ustawę, która stanowi, że opiekun nieuleczalnie chorego dziecka otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie równe przeciętnej pensji, a lata opieki nad chorym dzieckiem wliczają się do świadczeń emerytalnych; gdyby ponadto ustawa gwarantowała bezpłatne lekarstwa i bezpłatną terapię dla takich dzieci – byłaby to prawdziwa troska o nienarodzonych, godna Dumnej Polski" Amen.

  19 1 Odpowiedz
 • 27 paź

  Coś mi się wydaje, że nadszedł czas odwrotu od PiS. Ta iskra rozpala ogień, Teraz pałeczkę przejmują niechętni PiS. Współpraca z PiS zaczyna być jak kolaboracja. Zacznie się golenie głów, już to odczuwa Jachimowicz, Nowakowska, Ogórek i przyjdzie czas na pozostałych kolaborujących z PiS.
  PiS powoli staje się persona non grata.
  To zaciskanie rąk na szyi poddanych, zaczyna uwierać. Zawsze byliśmy narodem wolnym, a PiS skutecznie nas zniewala, my Polacy tego nie lubimy. A jednocześnie w czasie próby przy pandemii, okazują się być nieudolni i po propagandzie sukcesu w pierwszym kryzysie z którym im przyszło się zmierzyć ci goście są bezradni, nieudolni, niekompetentni, amatorzy wykazują się indolencją, beznadzieją. Temat zastępczy czyli aborcja, którym próbują zakryć swoją niekompetencję, okazuje się być pułapką, bo ludzie potrzebują czystych i kompetentnych przedstawicieli.
  Dość tych pojedynków słownych w TVP. Gdzie są szpitale, lekarze, respiratory i pieniądze które zostały wyprowadzone przy udawanym zakupie.
  Kościół który kolaboruje z PiS, też poniesie potężne straty, za to że opluwa pozostałą większą połowę społeczeństwa.
  Już kościoły pustoszeją, a i zyski do poprzednich nie wrócą. Zyski na które kościół liczył na kolaboracji z PiS, zamienią się w straty jako nieudana inwestycja.
  Irlandia wyznaniowa, zbliża się do nas. Prowincja przenosi się do wielkich miast, a tam już presji sąsiedzkiej na chodzenie do kościoła nie ma.
  Ta tendencja niechęci do PiS, powoli przeniesie się na prowincję, a jej początki widać już nawet w naszym mieście i w Zakopanem, na Śląsku i innych kiedyś propisowskich środowiskach.
  Tej tendencji już się nie zatrzyma. A Kaczyński zamiast pomnika, zapisze się w historii jako nieudolna kopia Erdogana.

  4 6 Odpowiedz
 • 27 paź

  PiS zrobił to celowo, po prostu realizuje plan globalistów. Skłócenie społeczeństwa w takim momencie to było celowe działanie. Teraz czekamy jak z dnia na dzień będą rosnąć liczby "zakażonych" a potem kolejne i bardziej dotkliwe restrykcje.

  Dlaczego ZOMO nie reagowało wczoraj w Warszawie, a na sobotnim (pokojowym) proteście użyło gazu? Z jednym hasłem z manifestacji się zgadzam: "PiS VON" (to tak "pieszczotliwie")

  8 1 Odpowiedz
 • Zofia 27 paź

  To przykre co go spotkało i jak go potraktował PiS ale nie powinien chodzić na te protesty bo niepotrzebne tam tyle agresji

  4 11 Odpowiedz
  • 27 paź

   Niech Pani bedzie poważna. Co mu PiS zrobiło oprócz stwierdzonego faktu? Celebrytę jeszcze z gościa zróbcie, ciekawe dlaczego teraz podzielił się ta historia a nie np. pół roku temu? Parcie na szklo jest ogromne co widać po brylowaniu w mediach, tvnowskich telewizjach itd. Takich jak on jest setki tysięcy ale ci jakoś potrafią uszanować swoją prywatność a nie grać historia akurat w takim czasie. Niesmaczne.

   11 7 Odpowiedz
 • 27 paź

  Świetego jeszcze z niego zróbcie i pierwszego męczennika RP bo aborcji się dopuścił. Chlapcie się dalej w tym lewackim bagnie! Tfu!

  15 12 Odpowiedz
 • 27 paź

  Pani Dorata nie lubi ludzi. Z tego wnioskuje, że nie jest wyznawcą Jezusa (Boga który jest miłością). W co wierzy ? Czyżby w tego którego imienia boję się wypowiadać?

  3 7 Odpowiedz
 • 27 paź

  Ma się czym chwalić Szczotkowski, brawo, brawo. Na wszystkim można wypłynąć, nawet na dokonanej aborcji.
  Ma wyrzuty sumienia, próbuje się sam przed sobą wybielić.

  13 7 Odpowiedz
 • 27 paź

  On się nie chwali tylko opowiada o swoich bardzo traumatycznych przeżyciach.

  7 7 Odpowiedz
  • 27 paź

   Sumienie go gryzie ? Oczekuje, że masa ludzi powie mu, nie przejmuj się nic się nie stało? Dobrze zrobiłeś?
   Tak właśnie zachowują się ludzie których zżera poczucie winy.

   11 8 Odpowiedz
 • 28 paź

  Czy to znacza, że "lewak" może mieć sumienie?

  2 3 Odpowiedz
  • 28 paź

   Gdzie tam, przecież on od dawien dawna próbuje zaistnieć w lokalnej polityce tylko mu jakoś nie idzie

   10 3 Odpowiedz
 • 28 paź

  A co na to wujek radny Szczotkowski?

  4 1 Odpowiedz
 • 28 paź

  Co tu komentować. Biedacy pozbawieni czci , honoru pozbawieni morale z mózgami wypranymi przez anty Polskie media i tyle. /trzeba umieć czytać o co chodzi/.

  6 7 Odpowiedz
 • 28 paź

  Skłócanie społeczeństwa, szczucie na kolejne grupy społeczne, wywoływanie kolejnych wojenek, brak szacunku do kobiet, ale kotek jest ok;) Oto wasz guru-Jarosław wszechmogący zbawiciel. Gratuluję mądrego wyboru-jesteście najlepsi:)

  7 3 Odpowiedz
 • 1 lis

  Niech ten LEWAK weźmie się za uczciwą pracę, a nie podburza ludzi do wiecznego narzekania. RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM CZERWONĄ HOŁOTĘ!!

  5 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Nowy sekretarz w urzędzie gminy Pcim
Polityka 5

Nowy sekretarz w urzędzie gminy Pcim

Od 1 października funkcję sekretarza w urzędzie gminy Pcim pełni Dariusz Tylek, wcześniej pracował w myślenickim magistracie O zatrudnieniu nowego sekretarza...