Myślenice

Jarosław Szlachetka: Zwoływanie zgromadzeń w czasie trwania epidemii i dramatycznej sytuacji m.in. w naszym szpitalu jest skrajną nieodpowiedzialnością

Jarosław Szlachetka: Zwoływanie zgromadzeń w czasie trwania epidemii i dramatycznej sytuacji m.in. w naszym szpitalu jest skrajną nieodpowiedzialnością
Fot. Grzegorz Jasek

„Nie odmawiam nikomu prawa do manifestowania swoich poglądów, ale zwoływanie zgromadzeń w czasie trwania epidemii i dramatycznej sytuacji choćby w naszym szpitalu powiatowym jest skrajną nieodpowiedzialnością”

- pisze burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka (PiS)

Po dwóch dniach protestów jakie odbywają się na myślenickim Rynku, głos w tej sprawie zabrał gospodarz miasta. Swój wpis zamieścił na facebooku, a zgromadzenia nazywa „skrajną nieodpowiedzialnością”.

Jarosław Szlachetka, burmistrz miasta i gminy Myślenice: Nie odmawiam nikomu prawa do manifestowania swoich poglądów, ale zwoływanie zgromadzeń w czasie trwania epidemii i dramatycznej sytuacji choćby w naszym szpitalu powiatowym jest skrajną nieodpowiedzialnością.

Dużo do życzenia pozostawia zachowanie uczestników sobotniego protestu, gdzie nagminnie używano wulgaryzmów oraz nawoływano do przemocy w obecności dzieci.

Jeszcze inną kwestią jest wprowadzenie uczestników protestu na nie oświetlony plac budowy, pośród wykopów, materiałów budowlanych oraz ciężkiego sprzętu. Kto w sytuacji zaistnienia jakiegokolwiek wypadku weźmie za to odpowiedzialność?

Od czwartku 22 października na terenie całego kraju trwają protesty mieszkańców po tym jak tego dnia Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie dopuszczalności przerwania ciąży ze względów embriopatologicznych. Trybunał stwierdził, że aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu – jest niezgodna z Konstytucją.

Podobne demonstracje odbywają się w Myślenicach regularnie od soboty. Mieszkańcy zbierają się pod drzwiami prowadzącymi do kamienicy, w której znajduje się biuro posła Władysława Kurowskiego reprezentującego w Sejmie "ziemię myślenicką" z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 

Jak oceniasz ostatnią decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji?

 • popieram popieram 24%
 • nie popieram nie popieram 69%
 • nie mam zdania nie mam zdania 7%
 • Głosów: 1606

Na drzwiach przyklejane są kartki zawierające takie hasła jak „I ty Władku przeciwko kobietom?”, „Mamy dosy攄Wojna! Aborcja rządu”„PiS OFF”„Polskie piekło”„Wybór! Nie zakaz!”„Nie dam się!”,  "W takiej Polsce dziecka nie urodzę""Zmuszanie kogoś do kontynuacji ciąży, porodu i rodzicielstwa nie ma w sobie nic z ochrony życia""piekło kobiet""moje ciało, moja sprawa", "PiS OFF".

Powiązane tematy

Komentarze

 • 27 paź

  Coś mi się wydaje, że nadszedł czas odwrotu od PiS. Ta iskra rozpala ogień, Teraz pałeczkę przejmują niechętni PiS. Współpraca z PiS zaczyna być jak kolaboracja. Zacznie się golenie głów, już to odczuwa Jachimowicz, Nowakowska, Ogórek i przyjdzie czas na pozostałych kolaborujących z PiS.
  PiS powoli staje się persona non grata.
  To zaciskanie rąk na szyi poddanych, zaczyna uwierać. Zawsze byliśmy narodem wolnym, a PiS skutecznie nas zniewala, my Polacy tego nie lubimy. A jednocześnie w czasie próby przy pandemii, okazują się być nieudolni i po propagandzie sukcesu w pierwszym kryzysie z którym im przyszło się zmierzyć ci goście są bezradni, nieudolni, niekompetentni, amatorzy wykazują się indolencją, beznadzieją. Temat zastępczy czyli aborcja, którym próbują zakryć swoją niekompetencję, okazuje się być pułapką, bo ludzie potrzebują czystych i kompetentnych przedstawicieli.
  Dość tych pojedynków słownych w TVP. Gdzie są szpitale, lekarze, respiratory i pieniądze które zostały wyprowadzone przy udawanym zakupie.
  Kościół który kolaboruje z PiS, też poniesie potężne straty, za to że opluwa pozostałą większą połowę społeczeństwa.
  Już kościoły pustoszeją, a i zyski do poprzednich nie wrócą. Zyski na które kościół liczył na kolaboracji z PiS, zamienią się w straty jako nieudana inwestycja.
  Irlandia wyznaniowa, zbliża się do nas. Prowincja przenosi się do wielkich miast, a tam już presji sąsiedzkiej na chodzenie do kościoła nie ma.
  Ta tendencja niechęci do PiS, powoli przeniesie się na prowincję, a jej początki widać już nawet w naszym mieście i w Zakopanem, na Śląsku i innych kiedyś propisowskich środowiskach.
  Tej tendencji już się nie zatrzyma. A Kaczyński zamiast pomnika, zapisze się w historii jako nieudolna kopia Erdogana.

  68 16 Odpowiedz
  • 28 paź

   no i jak zwykle źle ci się wydaje, jak zwykle żerujesz na emocjach i szukasz gównoburzy

   2 2 Odpowiedz
 • 27 paź

  Jarku, drogi Jarku czasem milczenie jest złotem 🙂

  70 10 Odpowiedz
 • 27 paź

  To Twoja Matka Partia zgotowała nam ten los. Teraz nie dziw sie, że ludzie protestują.

  73 10 Odpowiedz
 • mirek@ 27 paź

  skrajną nieodpowiedzialnoscia to sa dzialania partii jaka reprezentujesz i podejmowanie takich decyzji w czasie epidemi. gdybysmy mieli burmistrza wszystkich mieszkancow to wlaczylby swiatla na rynku i zabezpieczyl plac budowy bo w koncu to urzad remontuje rynek

  71 8 Odpowiedz
  • 27 paź

   jak burmistrz mowi ze nieodpowiedzialne i nieładne sa te protesty to tak wlasnie jest! niegrzeczni mieszkancy o jacy niegrzeczni zamiast do kościoła to oni po rynku krzycza brzydkie slowa

   26 4 Odpowiedz
 • 27 paź

  Jarek, lepiej żebyś Ty nic nie mówił....

  45 4 Odpowiedz
 • 27 paź

  Jak to zwykł mówić jego szef Kaczyński: jest Polaków sort lepszy i gorszy. To co robi lepszy sort jest prawe i sprawiedliwe, zaś "gorszy sort" powinien być posłuszny.
  Myślenicki burmiszcz ma w głowie to samo.

  44 5 Odpowiedz
 • 27 paź

  Jarek nr 1 Polskę zbawić chce, a nasz jego odpowiednik Myślenice. Już pominę zawierzanie naszego miasteczka wiadomo komu, nie chcę niczyjej wiary obrażać. Ale w czasach dzisiejszej technologi i powszechnego dostępu do informacji i wiedzy....toż to czysty ciemnogród jest. Czasy się zmieniają, lecz niektórzy ludzie za wszelką cenę pragną trwać w tym średniowieczu i nakazywać reszcie jak mają żyć.

  34 8 Odpowiedz
  • 27 paź

   To takie średniowiecze sekciarskie, czyli wybiórcze na potrzeby członków sekty, bo np. pieniądz chcą brać ten aktualny tj. ich naczelny kapłan toruński.

   28 7 Odpowiedz
 • 27 paź

  Czasami naprawdę warto milczeć. Zwłaszcza jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia. Niektórzy z tego przywileju korzystają. Myślę, że takie słowa jedynie jeszcze bardziej przyciągną ludzi na Rynek. Ja się wybieram...

  47 5 Odpowiedz
 • 27 paź

  Do końca tygodnia potrwają protesty, potem połowa tych ludzi będzie zdychać na koronawirusa, lub przez jego powikłania ktore dość szybko się pojawiają.
  W pewien sposób jest to dobry sposób na pozbycie się gorszego sortu.

  9 48 Odpowiedz
  • 27 paź

   Jak tak się stanie, to by znaczyło że obecny nawrot pandemii ma początek za sprawą wyborów prezydenckich.

   30 8 Odpowiedz
   • 27 paź

    Dobrze, dobrze niech ludzie protestują, wyjdzie im to na zdrowie. Do wyborów większość z nich zapomnie o tym, że kiedyś protestowali.

    5 27 Odpowiedz
  • 27 paź

   Szybciej zbudujemy "odporność standną"

   15 2 Odpowiedz
  • 28 paź

   Dirty tak właśnie założył Naczelny Cynik Rzeczpospolitej. Niech zdychają emeryci i renciści. Zostanie mu jeszcze na trochę plusów. W swoim obłędzie zapomniał, że w ten sposób jego elektorat pójdzie do piachu. Sam dba o siebie ponad miarę. W czasie zarazy trasę jego przejścia w sejmie, wcześniej, odkażają specjalistyczne wojska chemiczne. Zresztą wciąż chodzi utartymi szlakami. Pytający o koszty tych dezynfekcji dziennikarze, nie uzyskali do dziś odpowiedzi.
   Rzucając na oślep granat, Kaczyński właśnie może spowodować wiele śmierci starszych. a młodzi wkurzeni przeżyją.
   Chociaż ten, podobno odważny, człowiek wczoraj chował się za plecami swoich piowskich fndamentalistek i straży marszałkowskiej. Jakże żałosny to był widok...
   PIS i rząd ma pełno w portkach. Wczoraj, Naczelnemu Kłamcy Morawieckiemu po raz pierwszy zadrżał głos.
   Przypuszczam, że wprowadzony zostanie stan wyjątkowy. Nie mam pojęcia jak rząd sobie z tym poradzi. Nie z tymi, kompletnie nieudolnymi, służbami Bo przecież nie będzie miał pomocy z zewnatrz. No chyba że na suwerena wypuści tych kilkuset jankesów...

   4 2 Odpowiedz
  • 29 paź

   A w niedzielę idziesz do kościółka pomodlić się do bozi, co? Nic to, że w tygodniu mowa nienawiści... Dla równowago emocjonalnej przeczytaj może słowa: "Bóg nie potrzebuje przez nikogo być broniony i nie chce , aby Jego słowo było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu"... TAK, to Franciszek, papież

   1 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 27 paź

  Aleś sie popisał jedynie pouczać umiesz innych i jeszcze im mówić jak mają protestować a najlepiej to wcale albo jak mają wychowywać dzieci no odezwa godna burmistrza lol 😂😂😂

  38 3 Odpowiedz
 • Zofia 27 paź

  Urząd to jednak powinien się kojarzyć z dojrzałością a nie butą

  32 6 Odpowiedz
  • 27 paź

   Ale burmistrz Szlachetka przenosi na lokalny grunt "wiejskie" i "nowogrodzkie" zwyczaje.

   26 4 Odpowiedz
 • 27 paź

  Jarek!Milo juz było! Wyp......

  23 6 Odpowiedz
 • 27 paź

  Panie Burmistrzu, proszę przekazać kolegom z PiSu, że majstrowanie przy kontrowersyjnym prawie z pełną świadomością, że wywoła to protesty, jest w czasie pandemii skrajnie nieodpowiedzialne.

  31 5 Odpowiedz
 • 27 paź

  Czy bagietka zapadła w sen zimowy? Nie ma nic do powiedzenia na temat własnych praw?

  24 4 Odpowiedz
  • 28 paź

   Bagietka budowała zasieki wokół Rynku, aby uchronić biuro posła przed gniewem suwerena.

   3 1 Odpowiedz
 • 27 paź

  Vivaldi też zamilkł :) nie mają argumentów i wytycznych z centrali co mówić to wleźli z powrotem pod swoje kamienie . Przebudzą się przed kolejnymi wyborami i znowu zaczną agitować .

  21 6 Odpowiedz
 • 27 paź

  Byłem dziś w aptece pod szpitalem. Nie pamiętam kiedy było tak duzo miejsca na parkingu przed południem, w aptece kilka osób. Pod szpitalem cisza, spokój, pojedyncze osoby przechodzą. Panie SZLACHETKA wyjedziesz pan z tego miasta na taczce z obornikiem! Uruchom przychodnie, uruchom normalne życie! A nie przepraszam ty jesteś z pisu! Pisowi spadł z nieba złoty deszcz!

  29 6 Odpowiedz
 • 27 paź

  ???

  1 3 Odpowiedz
 • 27 paź

  Jaruś dziecko, jesteś żołnierzem/funkcjonariuszem partyjnym i musisz tak pisać. I nawet Cię rozumiem, nie jest łatwo wyrażać własne opinie, będąc w partii gdzie żołnierz nie ma nic do gadania ino wykonywać rozkazy. Jesteście teraz na wierzchu, macie wszystko (sądy, prokuratury, TV, Policję itp), brakuje wam jeszcze wpływów w Sądzie Ostatecznym ale pamiętaj, każda dyktatura kiedyś się kończy, KAŻDA, prędzej czy później. "Twoje" zdanie trafia jedynie na grunt wyznawców, nie zakładaj proszę, że 100% społeczeństwa to debile, proszę. Dzisiaj przegrywamy bitwy, jedna za drugą ale wojna, którą wywołaliście, trwa i trwać będzie. Za mowę nienawiści, poniżanie inaczej myślących, represje, zwolnienia z pracy, gnojenie ZAPŁACICIE baaardzo boleśnie

  37 8 Odpowiedz
  • 27 paź

   W punkt!!!☝️☝️☝️☝️☝️

   15 5 Odpowiedz
  • 27 paź

   Wystarczy odciąć od Koryta+, ukarać prawie i sprawiedliwie tych którzy złamali Konstytucję a złodziei (czyli 90% członków) rozliczyć według projektu który chciał wprowadzić Ziobro wobec gorszego sortu, tzn. zarekwirować majątki nawet te poprzepisywane na żony, siostry i braci. Amen. Bezwstyd.

   22 5 Odpowiedz
 • 27 paź

  PiS sam sobie winien myśleli że podczas pandemii mogą robić co chca bez obaw o jakieś zamieszki A tu taki zonk. Teraz będą trabic że wzrost zakażeń przez protesty.

  16 4 Odpowiedz
 • 27 paź

  A miasto-info jest pro PiS czy peło czy neutral jak myślicie ?

  6 10 Odpowiedz
 • 27 paź

  Ale jaja ! Hipokryzyja do potęgi. Najpierw wzbudzają gniew rolników jakimiś odrealnionymi ustawami rodem z bajek o wiecznej szczęśliwości,zmuszając ludzi których byt jest zagrożony do protestów na ulicach,teraz wkur.....Kodziorzy !A funkcjonariusz winowajców tego zamieszania ma jeszcze czelność czynić takie uwagi !!! Chyba się zapomniało o stary maksymie "wróg naszego wroga ,staje się naszym przyjacielem"(przynajmni do pogonienia tego pirwszego :)) )

  21 1 Odpowiedz
 • 27 paź

  Niebać PiS !!!!

  12 3 Odpowiedz
 • 27 paź

  Panie prezydencie miasta i gminy, władza PiSu i Twoja przeminą, ale ty nadal będziesz mieszkał wśród nas. A my będziemy pamiętać!

  21 6 Odpowiedz
 • 29 paź

  Niech ktoś mi przypomni, czy na Białorusi po ostatnich protestach wzrosły nagle zachorowania na covida? Ale tak masowo oczywiście, no bo to całkiem spore protesty są.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej