Myślenice

Członkinie zespołu ds. kobiet przy burmistrzu piszą do Jarosława Szlachetki: "To sztuczny twór, który powstał nie wiadomo z jakich powodów"

Członkinie zespołu ds. kobiet przy burmistrzu piszą do Jarosława Szlachetki: "To sztuczny twór, który powstał nie wiadomo z jakich powodów"

„Wstyd nam, że jako osoby dynamiczne nic nie robimy, ciężko jest wiecznie tłumaczyć, że czekamy aż pan burmistrz zwoła spotkanie (…) przez siedem miesięcy zespół nie zrobił nic, ani raz się nie spotkał, nie wszystkie członkinie się znają”

- w sprawie zespołu ds. kobiet powołanego przy burmistrzu Miasta i Gminy Myślenice - do Jarosława Szlachetki piszą jego członkinie, Magdalena Gorzelny-Dziadkowiec, Bożena Kobiałka, Ewa Wincenciak-Walas. 

Artykuł aktualizowany

Wiosną tego roku pisaliśmy o tym, że Jarosław Szlachetka (PiS) wydał zarządzenie o utworzeniu zespołu do spraw kobiet, który ma działać przy burmistrzu Myślenic. Zespół miał mieć charakter konsultacyjny, opiniodawczy i inicjatywny. Spośród 18 kandydatur zostały wybrane do niego Barbara Bylica, Dorota Chudzik - Zięba, Magdalena Gorzelany - Dziadkowiec, Bożena Kobiałka, Janina Łabędź, Małgorzata Miszczak i Ewa Wincenciak-Walas.

"To kolejny postulat mieszkańców, który spełniamy jako władze samorządowe. Cieszę się, że zgodnie z oczekiwaniami pań powstał taki zespół doradczy. Członkiniom życzę wielu ciekawych pomysłów oraz liczę na rozsądne i cenne doradztwo w sprawach, które będą istotne dla mieszkanek naszej gminy" – po ogłoszeniu powołania do życia zespołu na łamach Gazety Myślenickiej mówił burmistrz Jarosław Szlachetka.

Po siedmiu miesiącach od powołania grupy, niektóre członkinie kierują do burmistrza list, w którym zwracają uwagę na to, że zespół nic nie robi, a od jego założenia nie odbyło się ani jedno spotkanie. List został opublikowany przez Ewę Wincenciak-Walas na Facebooku.

Oto pełna jego treść:

„Szanowny Panie Burmistrzu,

przepraszamy, że w tak trudnym momencie dla Polski kierujemy do Pana nasze pismo, ale mamy mocne przeczucie, że żaden czas nie będzie odpowiedni. Dnia 6 marca 2020 roku ze względu na święto kobiet został powołany zespół, w którego składzie jesteśmy. Wiązałyśmy z tym zespołem wiele nadziei oraz miałyśmy pewne pomysły na jego funkcjonowanie.

Niestety, COVID-19 w bardzo dużym stopniu pokrzyżował nam plany. Niemniej jednak zespół jest, jego skład jest upubliczniony. Jesteśmy osobami mniej lub bardziej publicznymi i to my odbieramy bardzo liczne telefony, emaile, czy wiadomości dotyczące różnych problemów, z którymi kobiety się spotykają.

Padają pytania co zespół robi - przez siedem miesięcy (niebawem osiem) zespół nie zrobił nic, ani raz się nie spotkał, nie wszystkie członkinie się znają. Mamy platformy do komunikacji zdalnej, więc wystarczyłoby chęci, aby ten zespół uruchomić.
Wstyd nam jest za to, że jako osoby dynamiczne nic nie robimy, ciężko jest wiecznie tłumaczyć, że czekamy aż Pan burmistrz zwoła spotkanie, bo zarzuca się nam, że to my nic nie robimy w tym kierunku, aby się spotkać. Pisałyśmy wiele razy zapytania dotyczące naszej pracy, ale nic one nie wnosiły.

W związku z powyższym musimy stwierdzić, że powołany zespół jest sztucznym tworem, który powstał nie wiadomo z jakich powodów. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi; kiedy zespół zacznie działać, bo jeśli ma to wyglądać tak jak przez okres od powołania zespołu do dziś, to my składamy oficjalną rezygnację z bycia jego członkiniami. Nie jest zgodne z naszym zbiorem wartości być w zespole, który nic nie robi.

W piśmie wymienione są wszystkie członkinie, ale podpisy złożyły na nim  Magdalena Gorzelny-Dziadkowiec, Bożena Kobiałka i Ewa Wincenciak-Walas.

Pismo zostało zaadresowane do burmistrza Jarosława Szlachetki (PiS) i Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Małgorzaty Ciemińskiej oraz do wiadomości burmistrza i jego zastępcy Mateusza Sudra. Na razie wymienione osoby nie zabrały głosu w tej sprawie. 

godz. 21.06 

Wpis na facebookowym koncie Ewy Wincenciak-Walas zawierający wspomniane pismo został usunięty. 

Powiązane tematy

Komentarze

 • 28 paź 2020

  Czego się spodziewaliście ?
  On nie podejmuje sam decyzji bo nie umie !
  Niebać PiS!
  On tak to robi żeby było ze „coś” robi potem się tym chwali (wrzuci fotkę na fejsa) i na tym finito!
  Jak ktoś się pluje to każe swojemu śmiesznemu zastępcy zwołać śmieszna konferencje i powiedzieć ze wsumie my to już zrobiliśmy tylko przez poprzednika (ostrowski) nie można zrobić lub ze zrobił mniej lub ze to jego wina😞

  47 4 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Dyspozycja z Nowogrodzkiej nie przyszła.

  44 5 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 28 paź 2020

  hahahah a takie bylo chwalonko w myslenickiej jak to powstal superekstratwór jak sie okazuje do robienia niczego

  40 5 Odpowiedz
  • Marta 28 paź 2020

   Codziennie protestujemy pod oknami tej "redakcji" a dzisiaj miałam ta gazetę w ręce i nawet tego nie zauważyli. Powinni zmienić nazwę

   32 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 paź 2020

  On sam z siebie nic nie może, taki się nam dostał aparatczyk na usługach, lecz dane osobowe przekazał, robotę dla partii wykonał

  42 5 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Burmistrz nie chce zarazić coroną te kobiety, dlatego nie ma propozycji współpracy. To dla ich dobra.

  Ps.
  Nie wiem jak to jest, że na Białorusi są protesty w czasie pandemii.
  I Białorusini się nie zarażają. a w Polsce podobne protesty wywołują pandemię.

  Prawosławie w niebie ma większy posłuch niż polski katolicyzm.

  25 4 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  No cóż z MIERNIKAMI ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA pan vice starał się przykryć stworzeniem profilu społecznościowego pokazującego niby jaka to EKO jest nasza gmina :-)

  Co teraz aferę z RADĄ KOBIET przykryje "sadzeniem" tabliczek ? Buuuuuhahahahahha

  Podejście burmistrza i jego zastępcy w sprawie RADY KOBIET doskonale pokazuje podejście magistratu do tematu Pań.

  33 4 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Burmiszcz wsłuchuje się w słowa swojego guru:

  "Ten atak ma zniszczyć Polskę. Doprowadzić do tryumfu sił, których władza zakończy historię narodu polskiego. Trzeba się przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale i nasz, obywateli. W szczególności musimy bronić kościołów. Za wszelką cenę. Wzywam członków PiS i tych, którzy nas wspierają"

  A oni wszyscy mają nas wszystkich w 4 literach, pokazaują to od 2015 r., teraz pandemia pokazała że dłużej pozorować dobrodziejów narodu się nie da.

  To gra, gra o władzę i pieniądze, o ochronę życia tu nie chodzi, bo dobry rząd nie zostawi na lodzie ani społeczeństwa w obliczu zagrożenia (epidemia), ani niepełnosprawnych (pamiętacie co się działo kilka lat temu), ani matek muszących żebrać na drogie leczenie swoich pociech. Władza jest jak narkotyk, pieniadz to bóg.

  27 6 Odpowiedz
  • 29 paź 2020

   Tak dokladnie ten atak ma zniszczyc Polske i wszystkie nasze wartosci i chodzi o niszczenie naszej Swietej Wiary Katolickiej. Tacy jak ty tego nie zrozumieja bo wasza moralnosc jest zerowa. Popieracie strajki kobiet, panstwo swieckie, decydowanie o zabijaniu wlasnych dzieci i nie widomo co jeszcze chcielibyscie. Ja tez nie zgadzam sie z pis-em we wszystkim ale to jedyny rzad ktory broni Kosciolow, Wiary i naszej polskiej kultury. Ne macie prawa robic w Polsce co wam sie podoba bo to wladza decyduje o tym co wolno robic a czego nie i tak powinno byc. Nie zgadzam sie na niszczenie kosciolow i przerywanie Mszy Swietych przez jakies waryjatki, zdemoralizowane dziewuchy i baby. Wszystkie zniszczenia powinny pokryc z wlasnych kieszeni. Koniec tego a z pis-em i tak nie wygracie bo wiekszosc maja ludzie ktorzy sie z was smieja i nie pozwola zniszczyc naszych chrzescijanskich i polskich wartosci.

   6 10 Odpowiedz
   • 29 paź 2020

    Władza na całe szczęście jest tymczasowa i jak widać jeśli rząd się nie opamięta to jego władanie skończy się równie szybko jak zaczęło, co byłoby ogromnym pożytkiem i jest ostatnią nadzieją dla Polski.
    Widzisz, ciebie oburza, że zniszczono jakiś tam budynek, a tu jest ważniejsza sprawa, bo oni się wryli w prywatne życia obcych im ludzi, kobiet zwłaszcza.

    Nie jestem za niszczeniem kościołów, bo realnie nic to nie daje, ale nie dziwię się, bo od dawna się o to prosili. Księża próbują nas umoralniać samemu mając bagno wokół siebie, pierw niech naprawią siebie, a potem dopiero mogą pouczać innych, przy czym przypominam, także i tobie, że w naszej pięknej ojczyźnie mieszkają nie tylko katolicy i nie obchodzi mnie jak to przełkniesz, to są obywatele z takimi samymi prawami jak ja i ty. Absurdem jest wymagać od nich przestrzegania praw religii w którą nawet nie wierzą. Polska JEST i będzie krajem świeckim. A wasze pełne nienawiści działanie tylko przekonują resztę, że tak być powinno, bo państwo wyznaniowe przynosi same niedobre rzeczy.

    6 6 Odpowiedz
    • 29 paź 2020

     A co nas obchodza rozwydrzone i zdemoralizowane baby uczestniczace w protestach co??????????
     Co wy chcecie zeby takie baby mialy decydowac jak ma byc w Polsce i jak Polska ma wygladac???
     Niedoczekanie wasze bo my prawdziwi obywatele bedziemy bronic naszej wiary, kultury i kosciolow przed takimi jak wy. Wy macie diabla za skora i dlatego wiara wam przeszkadza. Mamy w czterech literach wasze poglady a wasze prawo do aborcji nazywacie ta wazniejsza sprawa??? Buahahahahaha
     Jest pandemia a wasze protesty sa nielegalne i zostaniecie ukarani za to. Nie ma zadnego swieckiego panstwa w Polsce i nie bedzie bo my Polske obronimy. Wara od kosciola i od ksiezy i od naszej wiary. Mozecie sobie nie wierzyc ale nie bedziecie decydowac jak Polska ma wygladac a napewno nie dopuscimy aby wasze prawa mialy miejsce. Bedziemy z wami walczyc i nie odpuscimy a wy zadnych praw nie macie bo to jest katolickie panstwo.

     5 7 Odpowiedz
     • 30 paź 2020

      Paulo12 jestes prowokatorem. Ile Ci za to płacą? Nie znam w swoim otoczeniu takich myślących inaczej. Ale kasa nie śmierdzi.

      3 4 Odpowiedz
  • 29 paź 2020

   Nie zyczymy sobie zadnego swieckiego panstwa w Polsce, nie zyczymy sobie aby zabijano nienarodzone dzieci, nie zyczymy soebie niszczenia kosciolow i przerywania Mszy Swietych. Dosyc tego a ci co to robia pozamykac w wiezieniach i powinni pokryc wszystkie szkody z wlasnych kieszeni.

   9 14 Odpowiedz
 • mirek@ 28 paź 2020

  w takim momencie...

  10 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Do tego powiedział jeszcze że tylko my (czyt, PiS) mamy rację. Wniosek-sam stwierdza że nie potrafi i nie ma najmniejszej chęci się z resztą społeczeństwa porozumieć. On jest przecież tylko szeregowym posłem:) a reszta to komuchy (Lewica), złodzieje (PO), a kobiety to radziecka agentura jak sam dziś w sejmie do posłanek się zwrócił. A w ogóle to zagraża nam jakaś wielka niewidzialna siła, która zniszczy nasz naród. Nie wiem-Ruski, Niemcy, Żydzi czy kosmici. Może by to było śmieszne i żałosne, ale on tym krajem rządzi.
  A kobiety jak powiedział nasz nowy cudowny minister edukacji, są od rodzenia. I co mnie boli-że ludzie to widząc i słysząc, nadal na PiS głosują. Porażka.

  28 4 Odpowiedz
 • 29 paź 2020

  Tak się uśmiałam że naprawdę, toż to lepsze niż komedia. Czy naprawdę, ale tak, naprawdę naprawdę ktokolwiek jest zdziwiony, że powołanie tego zespołu było jedną wielką ściemą? Przecież to było oczywiste, że istnienie tegoż tworu nie wniesie nic. Ja nie wiem, jak można się dziwić tu czemukolwiek.

  15 Odpowiedz
 • 30 paź 2020

  Paulo 12 jest zabawny "nie życzymy sobie świeckiego państwa" - to jakie my teraz oficjalnie mamy? Wyznaniowe? Widac, że kolega został zatrudniony żeby sowimi wpisami mobilizować strajkujących do większego zaangażowania 🙂

  3 3 Odpowiedz
  • 31 paź 2020

   A jakie my panstwo teraz mamy? Swieckie? Chyba ci sie cos pomieszalo Ninam bo to ze lewactwo walczy o swoje prawa to jedno a to ze zyjemy w katolickim, wyznaniwym panstwie to drugie. To ty nawet nie wiesz w jakim panstwie zyjesz?

   1 3 Odpowiedz

Zobacz więcej