Myślenice

Członkinie zespołu ds. kobiet przy burmistrzu piszą do Jarosława Szlachetki: "To sztuczny twór, który powstał nie wiadomo z jakich powodów"

Członkinie zespołu ds. kobiet przy burmistrzu piszą do Jarosława Szlachetki: "To sztuczny twór, który powstał nie wiadomo z jakich powodów"

„Wstyd nam, że jako osoby dynamiczne nic nie robimy, ciężko jest wiecznie tłumaczyć, że czekamy aż pan burmistrz zwoła spotkanie (…) przez siedem miesięcy zespół nie zrobił nic, ani raz się nie spotkał, nie wszystkie członkinie się znają”

- w sprawie zespołu ds. kobiet powołanego przy burmistrzu Miasta i Gminy Myślenice - do Jarosława Szlachetki piszą jego członkinie, Magdalena Gorzelny-Dziadkowiec, Bożena Kobiałka, Ewa Wincenciak-Walas. 

Artykuł aktualizowany

Wiosną tego roku pisaliśmy o tym, że Jarosław Szlachetka (PiS) wydał zarządzenie o utworzeniu zespołu do spraw kobiet, który ma działać przy burmistrzu Myślenic. Zespół miał mieć charakter konsultacyjny, opiniodawczy i inicjatywny. Spośród 18 kandydatur zostały wybrane do niego Barbara Bylica, Dorota Chudzik - Zięba, Magdalena Gorzelany - Dziadkowiec, Bożena Kobiałka, Janina Łabędź, Małgorzata Miszczak i Ewa Wincenciak-Walas.

"To kolejny postulat mieszkańców, który spełniamy jako władze samorządowe. Cieszę się, że zgodnie z oczekiwaniami pań powstał taki zespół doradczy. Członkiniom życzę wielu ciekawych pomysłów oraz liczę na rozsądne i cenne doradztwo w sprawach, które będą istotne dla mieszkanek naszej gminy" – po ogłoszeniu powołania do życia zespołu na łamach Gazety Myślenickiej mówił burmistrz Jarosław Szlachetka.

Po siedmiu miesiącach od powołania grupy, niektóre członkinie kierują do burmistrza list, w którym zwracają uwagę na to, że zespół nic nie robi, a od jego założenia nie odbyło się ani jedno spotkanie. List został opublikowany przez Ewę Wincenciak-Walas na Facebooku.

Oto pełna jego treść:

„Szanowny Panie Burmistrzu,

przepraszamy, że w tak trudnym momencie dla Polski kierujemy do Pana nasze pismo, ale mamy mocne przeczucie, że żaden czas nie będzie odpowiedni. Dnia 6 marca 2020 roku ze względu na święto kobiet został powołany zespół, w którego składzie jesteśmy. Wiązałyśmy z tym zespołem wiele nadziei oraz miałyśmy pewne pomysły na jego funkcjonowanie.

Niestety, COVID-19 w bardzo dużym stopniu pokrzyżował nam plany. Niemniej jednak zespół jest, jego skład jest upubliczniony. Jesteśmy osobami mniej lub bardziej publicznymi i to my odbieramy bardzo liczne telefony, emaile, czy wiadomości dotyczące różnych problemów, z którymi kobiety się spotykają.

Padają pytania co zespół robi - przez siedem miesięcy (niebawem osiem) zespół nie zrobił nic, ani raz się nie spotkał, nie wszystkie członkinie się znają. Mamy platformy do komunikacji zdalnej, więc wystarczyłoby chęci, aby ten zespół uruchomić.
Wstyd nam jest za to, że jako osoby dynamiczne nic nie robimy, ciężko jest wiecznie tłumaczyć, że czekamy aż Pan burmistrz zwoła spotkanie, bo zarzuca się nam, że to my nic nie robimy w tym kierunku, aby się spotkać. Pisałyśmy wiele razy zapytania dotyczące naszej pracy, ale nic one nie wnosiły.

W związku z powyższym musimy stwierdzić, że powołany zespół jest sztucznym tworem, który powstał nie wiadomo z jakich powodów. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi; kiedy zespół zacznie działać, bo jeśli ma to wyglądać tak jak przez okres od powołania zespołu do dziś, to my składamy oficjalną rezygnację z bycia jego członkiniami. Nie jest zgodne z naszym zbiorem wartości być w zespole, który nic nie robi.

W piśmie wymienione są wszystkie członkinie, ale podpisy złożyły na nim  Magdalena Gorzelny-Dziadkowiec, Bożena Kobiałka i Ewa Wincenciak-Walas.

Pismo zostało zaadresowane do burmistrza Jarosława Szlachetki (PiS) i Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Małgorzaty Ciemińskiej oraz do wiadomości burmistrza i jego zastępcy Mateusza Sudra. Na razie wymienione osoby nie zabrały głosu w tej sprawie. 

godz. 21.06 

Wpis na facebookowym koncie Ewy Wincenciak-Walas zawierający wspomniane pismo został usunięty. 

Powiązane tematy

Komentarze (18)

 • 28 paź 2020

  Czego się spodziewaliście ?
  On nie podejmuje sam decyzji bo nie umie !
  Niebać PiS!
  On tak to robi żeby było ze „coś” robi potem się tym chwali (wrzuci fotkę na fejsa) i na tym finito!
  Jak ktoś się pluje to każe swojemu śmiesznemu zastępcy zwołać śmieszna konferencje i powiedzieć ze wsumie my to już zrobiliśmy tylko przez poprzednika (ostrowski) nie można zrobić lub ze zrobił mniej lub ze to jego wina?

  48 4 Odpowiedz
 • 28 paź 2020

  Dyspozycja z Nowogrodzkiej nie przyszła.

  45 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 paź 2020

  On sam z siebie nic nie może, taki się nam dostał aparatczyk na usługach, lecz dane osobowe przekazał, robotę dla partii wykonał

  43 5 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 28 paź 2020

  hahahah a takie bylo chwalonko w myslenickiej jak to powstal superekstratwór jak sie okazuje do robienia niczego

  41 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 paź 2020

  No cóż z MIERNIKAMI ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA pan vice starał się przykryć stworzeniem profilu społecznościowego pokazującego niby jaka to EKO jest nasza gmina :-)

  Co teraz aferę z RADĄ KOBIET przykryje "sadzeniem" tabliczek ? Buuuuuhahahahahha

  Podejście burmistrza i jego zastępcy w sprawie RADY KOBIET doskonale pokazuje podejście magistratu do tematu Pań.

  34 4 Odpowiedz

Zobacz więcej