Myślenice

Ruszyła akcja „Chodnik bardziej dla pieszych". Policja sprawdza czy parkując, kierowcy zostawiają półtora metra dla przechodniów

Ruszyła akcja „Chodnik bardziej dla pieszych". Policja sprawdza czy parkując, kierowcy zostawiają półtora metra dla przechodniów

W ramach akcji „Chodnik bardziej dla pieszych” policjanci sprawdzają, czy kierowcy prawidłowo parkują samochody, zostawiając wymagane półtora metra dla przechodniów

Na ulicy Kazimierza Wielkiego w Myślenicach pojawiły się tablice informacyjne, a policjanci i strażnicy miejscy sprawdzają, czy kierowcy pozostawiają na chodniku wymagane półtora metra dla pieszych.

- By chronić pieszych, dać im minimum komfortu w poruszaniu się po chodniku i utrwalić w głowach kierowców właściwe parkowanie w niektórych częściach miasta pojawiają się specjalne tablice informacyjne, przypominające o prowadzeniu akcji przez policję i straż miejską – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Do tej pory funkcjonariusze wzięli pod lupę ulice Kazimierza Wielkiego. Na miejscu mierzyli, czy parkując, kierowcy zostawiają przepisowe półtora metra dla pieszych poruszających się po chodniku. Tablice informacyjnie będą zmieniały swoją lokalizację, tak aby uwrażliwiać na istniejący problem mieszkańców miasta.

- Zaczynając nasze wspólne działania mocno w to wierzymy, że można zmienić mentalność zmotoryzowanych i dlatego zwracamy się z apelem: Kierowco! Wstań czasem zza kółka, przejdź się po mieście, weź dziecko na spacer, może wtedy zrozumiesz, o co chodzi pieszemu? Proszę pomyśleć o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich, o osobach idących o kulach, o niewidomych z laską lub psem przewodnikiem i matkach pchających wózki ze swoimi pociechami – podczas inauguracji akcji apelował Tomasz Burkat, komendant myślenickiej straży miejskiej.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 13 lis

  Odkąd stworzone zostały miejsca z parkomatami to co się dzieje na starym osiedlu można nazwać masakrą zajęte CALE chodniki do tego stopnia że trzeba z nich schodzić samochody stoją na skrzyżowaniach, zakrętach, najciekawszym przykładem jest Dunin Brzezinskiego i ta nowa złączka z Bratem Albertem cały pas zajęty centralnie do skrzyżowania A parking dosłownie 20 metrów dalej pusty. Sam jestem zmotoryzowany codziennie dojeżdżam do pracy samochodem z powodu braku cywilizowanego połączenia z Krakowem, jak wracam to nie ma gdzie zaparkować ale nie zostawiam samochodu tak żeby przeszkadzał tylko zostawiam go trochę dalej. Trzeba zmienić politykę miasta wprowadzić strefy w których każdy z mieszkańców będzie mógł zostawić 1 samochód za darmo A resztę płacić bo zdaza że w 40 metrowym mieszkaniu są 4 osoby i każde z nich ma samochód. Należy również zmusić deweloperów aby do nowych horendalnie drogich mieszkań dawali w cenie miejsca parkingowe.

  54 2 Odpowiedz
  • 13 lis

   Burmistrz ma 37 lat. Niech kombinuje.
   Poprzednik został burmistrzem w wieku 31 lat. a wiceburmistrzem był w wieku lat 26.
   Dawał radę. Obecny jest bardziej doświadczony bo w wieku 27 lat był już radnym w sejmiku wojewódzkim a w wieku 35 lat został posłem.
   Mamy zdolną młodzież,

   23 13 Odpowiedz
   • 14 lis

    Burmistrz sam parkuje byle gdzie, np na przejściu dla pieszych koło kościółka. Po necie krążyły zdjęcia jego Hyundaia zaparkowanego dokładnie na pasach.

    13 3 Odpowiedz
    • 14 lis

     Ciekawe czy dalej ci z PiSu mają się za lepszych i ponad prawem? A co by było gdyby tak ktoś w obywatelskim obowiązku zgłosił na policję, czy księciunio otrzymałby mandat, który wcześniej czy poźniej zdarzy się każdemu, lecz chodzi o sam fakt i zasady

     13 3 Odpowiedz
   • 20 lis

    Pan Burmistrz wychodzi z siebie.W pracy rzuca mięsem bardziej niż panie na protestach. One mają przynajmniej powód. Ale Pan Burmistrz ? Bono,Pan Burmistrz nie dorósł do swojej roli. Myślę, że męczy się w swojej roli. Posłem być łatwiej.

    2 Odpowiedz
  • 13 lis

   Obawiam się, że w cenie miejsca nie będzie, chyba że na zewnątrz. W parkingu podziemnych srogo sobie krzyczą, drożej nawet niż w Krakowie jak kiedyś patrzyłem

   16 Odpowiedz
   • 20 lis

    Po spaleniu się 46 samochodów w podziemnym parkingu w Warszawie (od elektryka) wolałabym parkować na zewnątrz.

    1 Odpowiedz
 • 13 lis

  Niestety, ale zapewne w sporej części jest to skutek drastycznego ograniczenia wolnej od opłat przestrzeni w mieście. Wyjąwszy tych którzy koniecznie po każdy sprawunek podjechać pod drzwi muszą (nieekologiczne, nieekonomiczne, ale zostawmy to). Na domiar złego plac przy Traugutta przestał być użyteczny, bo tak ograniczono swego czasu jego przestrzeń. Zostawiając 1.5 m przejścia musimy zaparkować prawie na jezdni. Drastyczne łamanie przepisów - wpierw upomnieć, kolejnym razem karać - ale zrozumienie niedobrej sytuacji z parkingami w mieście powinno jest konieczne. Nie można tylko karać, bo nie tędy droga. Kto chce płacić, niechaj jedzie w centrum i parkuje, dla reszty powinna powstać buforowa strefa parkingowa i tu bym widział starania ze strony rady i burmiszcza, poszerzenie strefy płatnej i od razu dodatkowe bezpłatne miejsca na obrzeżach. Bo co z tego np., że ładny parking Maciek zrobił pod Cooperem, skoro większość miejsc zajmują pojazdy pracowników tej firmy.

  14 5 Odpowiedz
 • 13 lis

  Witam , uważam że zamiast marnować pieniądze na samą przebudowę rynku , można było wykonać tam parking podziemny i jestem przekonany że wszyscy by
  na tym skorzystali , plus budowa nowych nowoczesnych toalet . Myślenice powinny się wstydzić że w 21 wieku mamy takie toalety jakie mamy , ale zamiast tego lepiej wydać grube miliony na jakieś durne pomniki .

  38 5 Odpowiedz
  • 14 lis

   Dokładnie tak. Niewykonanie parkingu pod płytą Rynku, to zbrodnia.

   10 1 Odpowiedz
   • 15 lis

    Mysle ze jestesmy juz na tyle dobrze zadłużeni ze parking podziemny pod płyta rynku jest zbyteczny, zważywszy na fakt ze przy każdym większym deszczu jezdnia pod wiaduktem przy ul.Piłsudskiego jest zalewana, uważam ze owy parking byłby studnią.

    8 Odpowiedz
 • 13 lis

  Trzeba rozszerzać strefy płatnego parkowania. W ten sposób ogranicza się ilość aut w mieście i zwiększa rotacje parkujących samochodów. Jeśli ktoś kupił sobie mieszkanie bez miejsca parkingowego, lub prowadzi działalność bez parkingu dla klientów, jego wybór, jego oszczędność. Tam gdzie nie wolno parkować, zamontować słupki, nie ma rady, ludzie maja zakodowane w głowach że wszędzie muszą podjechać autem. Ile w mieście nie byłoby miejsc parkingowych, zawsze braknie, ludzie maja po jednym aucie na osobę w rodzinie.
  Przed szpitalem jest strefa płatnego parkowania i w końcu pojawiły się wolne miejsca, ludzie przestali zostawiać swoje samochody na cały dzień. Trzeba rozgraniczyć konieczność zostawinia samochodu na 1-2h, a parkowania na cały dzień.
  Ludzie mają samochody po kilkadziesiąt tyś zł a 5zl na opłatę nie mają? Burzą się ci co zostawiali samochody jak na prywatnej posesji.

  19 27 Odpowiedz
  • 13 lis

   I jeszcze na każdym rogu wieżyczka strażnicza

   24 7 Odpowiedz
  • 15 lis

   Dokładnie tak. Nie ważne ile kołek zrobi w poszukiwaniu darmowego miejsca postojowego i za ile zl w tym czasie spali paliwa, ale ważne ze „nie da im zarobic”

   8 1 Odpowiedz
 • 13 lis

  Akcja na trzy dni, a potem po staremu.

  25 2 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 13 lis

  Przed wyborami kandydat szumnie zapowiadał nowe miejsca parkingowe mijają dwa lata i co? Nie ma 🤷🏻‍♂️ za to jest policja na mieście że strażnikami miejskimi i sprawdzanie gdzie kto parkuję. Ano parkuja ludzie gdzie się da bo parkingów próżno szukać

  29 4 Odpowiedz
  • 13 lis

   Musieli się wszyscy przesłyszeć, widocznie chodziło o nowe miejsca parkingowe pod piniondz dla urzemdu.

   23 3 Odpowiedz
 • 14 lis

  A co się dzieje na nowym osiedlu obok bloku 18 od góry ? . Tam dopiero jest dramat . Któryś z pracowników " Fantika " z Głogoczowa przywozi co dzień po kilka busów na noc .
  W soboty , niedziele bywa że stoi tam 5 dużych dostawczaków które blokują cały przejazd , często chcąc przejechać trzeba zwolnić dosłownie do zera i na " grubość lakieru " przejechać uważając aby nie urwać swojego lub komuś lusterka .

  16 Odpowiedz
  • 14 lis

   Ciężarówki zarobkowe tez parkują na osiedlach domów jednorodzinnych, uruchamiane smrodzą i hałasują
   Na samochody zarobkowe powinien być specjalny teren ja np baza PKS i tam te auta parkują uruchamiają i naprawiają .

   16 3 Odpowiedz
 • 14 lis

  Jak nie będzie komunikacji zbiorowej z prawdziwego zdarzenia, to tacy jak ja z Dolnego Przedmieścia i z innych oddalonych dzielnic/ulic będą korkować miasto! Dzieci do szkoły, przedszkola MUSISZ odwieźć i do pracy też dojechać. Spróbuj iść 4 km do szkoły... A ponadto ktoś "puścił " zabudowę Rzemieślniczej blokami i mamy tam niezły ambarast...

  20 2 Odpowiedz
  • 15 lis

   ja przez całe zycie chodziłem (z pełnym plecakiem na plecac) z dolnego przedmieścia do sp 2 pozniej do gimnazjum i pozniej do technikum, i zawsze na nogach, mało tego nie miałem z tym problemu, tylko ludzie sa teraz zbyt wygodni i chcą podjechac pod same drzwi, a jakby sie dalo to wjechaliby do środka, TO JEST PROBLEM moim zdaniem

   20 3 Odpowiedz
   • 15 lis

    Ja też. Sp5-2 km ,sp2, ok 4 km, LO 4 z hakiem. Codziennie. Tylko ruch byl mniejszy. I okolica spokojniejsza. Sąsiad też Cię (Pana) podwiózł nie jeden raz... Tylko niestety teraz spróbuj dziecko wypuścić.

    8 Odpowiedz
    • 20 lis

     I wyrosłeś na ludzi. To jest szerszy problem. Za dużo aut. Boimy się o dzieci i jest to naturalne.

     1 Odpowiedz
 • 15 lis

  No bo jak zwykle policja ma rzeczy ważne i ważniejsze,tym razem są to chodniki,którymi i tak przechodzi mniejsza liczba ludzi z powodu epidemii:)A jak piraci drogowi wymuszają na drogach pierwszeństwo wyjeżdżając bez zatrzymywania się ze znaku STOP i nawet na rondzie potrafią wjeżdżać na maskę to ich jakoś nie widać:D
  W sklepach ekspedientki zasłaniają maseczkami raczej szyję niż usta i nos albo kaszlą i wydychają wydzieliny na dziale mięsno wędliniarskim spod przyłbic ,to gdzie są te patrole? Jeżdżą sobie bez celu i wygodnie siedzą w radiowozie żeby tylko zaliczyć dyżur:D

  11 Odpowiedz
 • 15 lis

  Jak podbierają prawo jazdy piratom i głupkom za kierownicą to będzie mniej samochodów na drogach i parkingach,a ile jest już przypadków jazdy takich delikwentów, którzy prawka nie mieli i nie mają ile już jeździ nie tylko pijanych tylko jeszcze naćpanych.

  9 Odpowiedz
  • 20 lis

   Ago, jest chyba 4 tys. wakatów w Policji, wakatów Ago, czyli wolnych miejsc w tej formacji może chciałabyś tam pracować ? Przepraszam służyć ?

   2 Odpowiedz
 • 16 lis

  Jakies takie wrazenie mam ze akcja dotyczyla Ciebie i Twojego parkowania.
  Raz bylem swiadkiem jak jedna z kobiet zaparkowala samochod w poprzek pod biblitaka publiczna zajmuja cale dwa miejsca parkingowe.Na zwrocenie uwagi ze ktos inny nie bedzie mogl zaparkowac zostalem zmierzony pogardliwym spojrzeniem
  Problem z miejscami parkingowymi jes w calej europie .

  1 2 Odpowiedz
 • 16 lis

  Czy akcja dotyczy też ul. Wybickiego i Ujejskiego???????????

  3 Odpowiedz
 • 20 lis

  A ja współczuję policjantom. Oni nie mają wpływu na liczbę miejsc parkingowych w mieście. Mamy radnych i burmistrza. To oni mają zająć się tym problemem. Najlepiej użyć policjantów do rozwiązywania swoich problemów panie burmistrzu. Powtarzam, łatwiej było być posłem...

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej