Sport

Udało się! Sebastian Kasprzyk wygrywa Ninja Warrior Polska. Ale do zdobycia nadal pozostaje główna nagroda

Udało się! Sebastian Kasprzyk wygrywa Ninja Warrior Polska. Ale do zdobycia nadal pozostaje główna nagroda

W finale III edycji show Polsatu „Ninja Warrior Polska” Sebastian Kasprzyk wywalczył tytuł Last Man Standing (ostatni na polu walki). Dotarł najdalej z wszystkich uczestników, ale główna nagroda - 150 tys. zł. oraz tytuł wojownika Ninja przyznawane są za pokonanie całego toru

 

Za nami finał III edycji show Polsatu „Ninja Warrior Polska”. Obtarcia aż do krwi, siniaki, wypompowane z energii mięśnie i satysfakcja - taki jest bilans po przejściu przez Sebastiana Kasprzyka finałowych przeszkód i wywalczeniu tytułu Last Man Standing.

– To mój trzeci raz w programie. Jak to się mówi – „do trzech razy sztuka”. Udało mi się dojść najdalej, ale jest lekki niedosyt, że nie dotarłem do słynnej Góry Midoriyama. Ale jeszcze tu wrócę! – zapewnia Sebastian Kasprzyk.

Występ mieszkańca Stojowic dostarczył widzom wielu emocji. Problemy z biodrami podczas przechodzenia przez jedną z przeszkód, tzw. komin czy zwis na jednej ręce, ponieważ puścił chwyt, przez co Kasprzyk był blisko spotkania z wodą… przyprawiły wszystkich o przyspieszone bicie serca.

Jednak determinacja, koncentracja do samego końca i solidne przygotowanie doprowadziły go najdalej na tle pozostałych zawodników. Sebastian jako ślusarz sam tworzy tory przeszkód, podobne do tych, które można spotkać programie.

 

"Do trzech razy sztuka! Tytuł Last Man Standing wędruje w moje ręce. Dziękuje mojej narzeczonej, rodzinie, znajomym oraz wam wszystkim którzy trzymaliście mocno kciuków i wspieraliście mnie od samego początku programu. To wszystko dzięki wam i dla was. Róbcie to co kochacie i spełnijcie swoje marzenia! Dziękuję!" - swoją drogę do zwycięstwa w mediach społecznościowych opisuje Sebastian. 

Sebastian to Mistrz Europy 2019, Mistrz Polski 2018, a także „Najlepszy Zawodnik OCR 2018” w swojej kategorii wiekowej. W 2018 roku podczas Runmageddonu rozgrywanego w Myślenicach wygrał dwa razy w dwóch konkurencjach – na dystansie 21 km, a drugiego dnia znowu stanął na szczycie podium – tym razem triumfując na dystansie 6 km.

W poprzednich sezonach dwukrotnie awansował do finału programu. Za pierwszym razem plany pokrzyżowała mu kontuzja, natomiast za drugim zabrakło "siły w rękach" i szczęścia.

Ninja Warrior Polska to show emitowane w telewizji Polsat. Zadaniem uczestników jest pokonanie 150 metrowego toru przeszkód. Całość tworzą różnego rodzaju kratownice, konstrukcje metalowe, łańcuchy i baseny wypełnione wodą.

Tu nie ma jurorów, a zawodnicy są zdani tylko na siebie, swoje umiejętności, spryt i siłę. W każdym odcinku w rozgrywce bierze udział 34 zawodników z których do finału może awansować 4. W ostatecznej rozgrywce jeżeli uda im się pokonać dwa tory przeszkód, mogą zmierzyć się z najtrudniejszym wyzwaniem. Ten, kto najszybciej pokona wszystkie przeszkody wygra 150 tys. zł.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

  • 14 kwi

    Co mi się podoba w tym programie to to, jak pięknie odpadają w eliminacjach oliwkowani koksiarze. Brawa dla Sebastiana za wspaniałe osiągnięcia oraz wyrazy podziwu dla jego pięknej, prawdziwie wysportowanej sylwetki.

    15 4 Odpowiedz
  • 14 kwi

    Nie oglądałem, bo nie jestem "zakrecony" na tego typu show... nie mniej... szczerze gratuluje.... bo widzac temat na YouTube trzeba mieć niezly power

    9 1 Odpowiedz

Zobacz więcej