Miasto

Dworzec busów do końca lipca, przystanki bez zmian

Dworzec busów do końca lipca, przystanki bez zmian

Do końca lipca prywatni przewoźnicy będą mogli korzystać z placu przy ul. Słowackiego. Od sierpnia będzie funkcjonował w tym miejscu przystanek przelotowy. Pozostałe przystanki na terenie miasta nie zostaną zlikwidowane

 Od 1 sierpnia przy ul. Słowackiego będzie funkcjonował przystanek przelotowy na którym bus będzie mógł zatrzymać się tylko na moment, aby wysadzić lub zabrać pasażerów – podaje Gazeta Myślenicka. W miejscu dotychczasowego dworca busów powstanie parking. Pozostałe przystanki rozmieszczone na terenie miasta nie zostaną zlikwidowane. Myślenicka podaje, że będą mogli zatrzymywać się na nich przewoźnicy, posiadający odpowiednie pozwolenie.

Wciąż nie rozstrzygnięty jest spór na linii prywatni przewoźnicy – gmina – PKS Myślenice. Mający do końca lipca opuścić plac przy ul. Słowackiego prywatni przewoźnicy odrzucili ofertę PKS Myślenice, dotyczącą możliwości korzystania z dworca. W porozumieniu z Kongregacją Kupiecką planują zorganizować na sąsiadującej z dworcem działce miejsce odjazdów i przyjazdów. Burmistrz twierdzi, że nie jest to możliwe ponieważ teren ten przeznaczony jest na handel a nie na usługi transportowe. Przewoźnicy grozili strajkiem.

Podczas ostatniej sesji rady powiatu starosta Józef Tomal mówił, że zależy mu na tym, aby prywatni przewoźnicy porozumieli się z gminą oraz na tym, aby we wrześniu nie było problemu z dowozem uczniów do szkół na terenie powiatu – podaje Dziennik Polski.

W drugiej połowie czerwca, PKS Myślenice zapowiedział na swojej stronie internetowej, że z dniem 1 lipca rezygnuje z wszystkich kursów na lokalnych trasach. Tymczasem w Gazecie Myślenickiej czytamy, że obecnie trwają rozmowy i podpisywanie umów z przewoźnikami, którzy są gotowy przejąć te kursy, których nie będą obsługiwać lokalni przewoźnicy.

W jednej z naszych ankiet pytamy Was, czy prywatni przewoźnicy powinni mieć możliwość zorganizowania początkowego i końcowego przystanku w innym miejscu niż na terenie dworca PKS i przy ul. Słonecznej. 65% z ankietowanych twierdzi, że tak, co trzeci (33%), że nie, natomiast 2% ma trudności z określeniem swojego stanowiska w tej sprawie. Jak dotąd w ankiecie wzięło udział 365 osób.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (51)

 • Brak zdjęcia
  8 lip 2011

  No tak - w Grecji jest fajnie słoneczko świeci , morze niejedno - wieloletnia kultura i tradycja .

  15 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2011

  [quote=gość: tom] w XXI wieku juz wiemy ze zarowno demokracja jak i komunizm zalozenia mialy dobre. taka grecja, ciekawe czy chociaz jeden polityk odpowie za to do czego doprowadzili kraj.. odpowiedz jest oczywista. tak i u nas jest, robia co chca bo wiedza ze sa bezkarni. [/quote]
  TAKA GRECJA TO PIĘKNY KRAJ - JEST ZAWSZE CIEPŁO , MIŁA ATMOSFERA i NIKT NIE NISZCZY , SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE -JEDEN POMAGA DRUGIEMU, POZA TYM WIĘCEJ LUKSUSOWYCH HOTELI . W GRECJI JEZDZI SIĘ RACZEJ AUTOBUSAMI i BILETY TAŃSZE ( SĄ ZNIŻKI DLA EMERYTÓW I STUDENTÓW , UCZNIÓW ) .

  16 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2011

  [quote=taki_gość] O bilet należy się upomnieć, wtedy każdy kierowca wyda. [/quote]
  Chyba żartujesz ?
  Ja się mam upominac o bilet tak jak kierowca o pieniądze za przejazd ?!
  To jest jego psim obowiązkiem wydać dowód sprzedaży jakim jest usługa!

  11 3 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 8 lip 2011

  panowie busiarze - skoro macie przejac rynek to proponuje rzetelna informacje na temat odjazdow chocby na osiedlu. zerwane rozklady wypadaloby nakleic raz jeszcze i zabezpieczyć choćby plastikiem zeby ich ciagle ktos nie zrywal... to na poczatek

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lip 2011

  O takiej parodii dawno nie słyszałem jak z tym transportem w powiecie myślenickim.
  To się nadaje do ekspresu reporterów.
  Czyli co?
  15 lipca otwierają dworzec ale kto u licha będzie z niego odjeżdżał.
  Busiarze powiedzieli NIE!
  Pks powiedział koniec z lokalnymi.
  Czyli kto z tych 5 stanowisk będzie odjeżdżał.
  Bo widzę że na razie parę przelotówek z Zielonej góry,Zakopca i Sieradza tu zjeżdża.
  Nawet Szwagropol ma w nosie ten dworzec.
  Załatwili sobie przystanki na estakadzie i dziękujemy!
  No dobra będą jeszcze te 4 śmieszne kursiki do Krakowa i tyle.
  A co do likwidacji kursów lokalnych przez pks. To wczoraj dwukrotnie widziałem tego małego autosana solina na przystanku słowackiego z wystawioną tabliczką Siepraw- Brzeg.
  I o co tu biega?
  Natomiast będąc wczoraj na bazie pks widziałem około 30 sztuk autokarów odstawionych na placu większość to autosany H9.
  Nie chcę być detektywem ale zdaję mi się że ta przerwa w lokalnych kursach może być chwilowa i ma to związek z tym systemem viatool. Może pks w porę nie zorganizował dla tylu pojazdów tych skrzyneczek viabox czy jak to się tam zwie.
  Kto wie?
  Nie ukrywam że zawsze byłem fanem PKS-u w starciu z busiarzami. Umówmy się że na szczytowych kursach do krakowa potrzebny jest autobus z prawdziwego zdarzenia choćby ten stary autosan.Na kursach szkolnych i lokalnych to samo.
  I chociażby wszyscy busiarze wozili ludzi najnowszymi sprinterami nie zmienię zdania.

  12 3 Odpowiedz

Zobacz więcej