Powiat myślenicki

Burza i ulewa nad powiatem myślenickim. Strażacy wyjeżdżają do powalonych drzew i podtopień

Burza i ulewa nad powiatem myślenickim. Strażacy wyjeżdżają do powalonych drzew i podtopień

Po burzy jaka przeszła nad powiatem myślenickim w nocy ze środy na czwartek, strażacy wyjeżdżają głównie do powalonych drzew i podtopień. Od rana pada dalej, a liczba wezwań rośnie

 

Syreny alarmowe słychać od rana. Strażacy od wczesnych godzin usuwają skutki nocnej burzy, a na dziś zapowiadane są kolejne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie obowiązujące do godz. 17. Rano kolejna ulewa przeszła nad gminą Sułkowice i Myślenice. Do godz. 9. strażacy wyjeżdżali w teren 23 razy, ale liczba wezwań rośnie z każdą godziną.

W nocy druhowie z OSP Śródmieście Myślenice zostali zadysponowani do połamanych drzew oraz gałęzi na ulicach Słowackiego, Sobieskiego oraz Piłsudskiego.

Najwięcej interwencji było w Myślenicach, a pojedyncze miały miejsce w gminie Siepraw. Jedno z drzew runęło na plac przy kościele pw. NNMP w Myślenicach. 

„Trudno cokolwiek prognozować. Jeśli przechodzi chmura to w momencie otrzymujemy lawinową liczbę zgłoszeń. Głównie mieszkańcy wzywają nas do podtopień i powalonych drzew, które zalegają na drogach” – informuje rzecznik PSP w Myślenicach.

Tymczasem nad powiatem myślenickim znowu przechodzą burze połączone z intensywnymi opadami. Rano niektórymi ulicami Myślenic momentami płynęła woda i nie wszystkie studzienki nadążały z jej przyjmowaniem. Na Zarabiu w okolicach lokalu Lato Na Zarabiu, wiatr złamał stojące tam drzewo.

Według prognoz opady mają zanikać dopiero po godz. 17. "Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na wschodzie regionu. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz suma opadów do 40 mm. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h" - informuje IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu myślenickiego ostrzeżenie 1 stopnia dotyczące burz z gradem. Burzowa pogoda utrzyma się do poniedziałku.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 18 lip

  W mieście jeden s*f, naniesione błota, kamieni, żwiru itd, itp. Wszystkie niemal kratki kanalizacyjne zatkane. Co będzie jak przyjdzie następna ulewa?
  Gdzie są jakieś służby?! Za co my podatki płacimy?! Dlaczego nie został natychmiast powołany jakiś sztab kryzysowy i odpowiednie służby do oczyszczania miasta?

  6 Odpowiedz
 • 20 lip

  Panie Kracy racz Pan wynieść swoje cztery litery poza swoje iks merów mieszkania. To co się dzieje jest prawie wojną. Jeżeli jest Pan na chodzie, to powinien się Pan cieszyć.Nie kocham obecnej władzy, ale nawalanie na służby, które robi,ą, co mogą jest nie na miejscu.

  3 1 Odpowiedz

Zobacz więcej