Polityka

Mieszkańcy pytają: Jak pogodzić pracę samorządowca z pracą w spółkach Skarbu Państwa? „Nie robię nic co jest niezgodne z prawem”

Mieszkańcy pytają: Jak pogodzić pracę samorządowca z pracą w spółkach Skarbu Państwa? „Nie robię nic co jest niezgodne z prawem”

„Nie robię nic co jest niezgodne z prawem, czego nie dopuszcza Ustawa o Samorządzie Gminnym. (…) Aby moc pracować w spółkach Skarbu Państwa, musiałem ukończyć odpowiednie studia, zdobyć odpowiednie kompetencje”

- tak podczas internetowego spotkania z mieszkańcami, na jedno z pytań odpowiedział burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS)

 

Dialog burmistrza w popularnej internetowej formule Q&A, czyli „pytania i odpowiedzi” zorganizowano w środę 27 października. Przed nim oraz w jego trakcie mieszkańcy poruszali interesujące ich kwestie w komentarzach na facebooku, a gospodarz w relacji na żywo udzielał odpowiedzi.

Jedno z pytań dotyczyło pracy Jarosława Szlachetki na stanowisku burmistrza oraz w dwóch spółkach Skarbu Państwa. Przypomnijmy; w lipcu przedstawiciele PSL (wicemarszałek Sejmu Piotr Zagorzelski i rzecznik partii Miłosz Motyka) przedstawili listę 357 nazwisk osób „powiązanych” z PiS i pracujących w spółkach Skarbu Państwa , nazywając ją listą „tłustych kotów” . Pod numerem 229. znalazł się burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka (PiS), jako zatrudniony w Przedsiębiorstwie Budowy Szybów.

Burmistrz odniósł się do tej sytuacji podczas wspomnianego czatu z mieszkańcami. Pytanie jednego z internautów brzmiało; „Jak pan godzi pracę samorządowca z pracą w dwóch spółkach Skarbu Państwa? Ile tygodniowo poświęca pan czasu na dbanie o interesy tych firm?”.

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS): Cieszę się, że to pytanie padło. W ostatnim czasie w niektórych mediach, próbując nawiązać do mojej pracy w radach nadzorczych i zdyskredytować moją ciężką pracę na rzecz gminy Myślenice, na rzecz mieszkańców i całej gminy.

Tutaj chciałem powiedzieć, że nie robię nic co jest niezgodne z prawem, czego nie dopuszcza Ustawa o Samorządzie Gminnym. Mam nadzieję, że ten temat moją wypowiedzią zostanie wyjaśniony. Nie robię nic, co jest niezgodne z prawem. Aby móc pracować w spółkach Skarbu Państwa, musiałem ukończyć odpowiednie studia, zdobyć odpowiednie kompetencje.

Wiedzę, którą wyniosłem ze studiów, jak również wiedzę, którą wynoszę dzisiaj w pracy w radzie nadzorczej jednej, czy drugiej spółki - mogę przekładać na zarządzanie nie tylko gminą, jak również tym, aby w naszych spółkach, w spółkach komunalnych, których właścicielem jest gmina Myślenice - działo się lepiej, niż za poprzedniej kadencji. Myślę, że takim przykładem jest dobra współpraca i to co dzieje się w zakładzie utylizacji odpadów.

Nie robię nic co jest niezgodnie z prawem. Wiele więcej rzeczy w poprzednich kadencjach było nieetycznych do których dopuszczały się osoby zajmujące najwyższe stanowiska w UMiG. Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania w tym względzie, jeżeli to nie będzie dotyczyło spraw związanych z prawami wewnętrznymi każdej spółki, chętnie się do nich odniosę.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • Brak zdjęcia
  7 lis 2021

  takie osoby powinny zajać sie zarzadzaniem gmina a nie uprawiac kolesiostwo!!!!! to tylko w partii pis

  56 3 Odpowiedz
 • 7 lis 2021

  Panie Burmistrzu, może nie jest to niezgodne z prawem ale nie świadczy to o tym, że powinno być moralnie akceptowane.
  By zdyskredytować Pana prace na rzecz gminy najpierw musiałby Pan dla niej coś zrobić... Co do kompetencji to sie nie wypowiem bo studia o niczym nie świadczą jak sie jest dzbanem... xD

  55 2 Odpowiedz
 • 7 lis 2021

  Sorrki, co on bredzi? O jakich w spółkach gminnych? Jakie odpowiednie studia musiał ukończyć? Hahahah, gościu, XXI wiek, Twoja fucha dodatkowa jest tu znana, chyba jest grzechu warta, co???

  To jest że-na-da, żenada na własne życzenie, bo gościa nie stać nawet na chwilę prawdy, że pasie się na SZYBACH, ale ogólniki jakieś fiki miki. Hahahahahah wuefista, odpowiednie studia, może po to żeby wejść i wyjść ze szybu, dobre hahahah. Ta fucha to za wierność partii i bezprawne ujawnienie danych osobowych mieszkańców Poczcie Polskiej? No nie powiesz chyba że to za osiągnięcia, lata doświadczenia w górnictwie i studia na AGH? Haha. Jak się z tym teraz czujesz, dobreee jest?

  52 2 Odpowiedz
 • 7 lis 2021

  Kompletnie nie odpowiedział na pytanie.

  47 1 Odpowiedz
 • 7 lis 2021

  Tyle razy powtórzył, że nie złamał prawa... ktoś tu obsrał zbroje... i śmierdzi na całą Polskę :D

  40 2 Odpowiedz
 • 13 lis 2021

  Tak obserwuje "z boku" forum i zauważam że pomimo zmasowanego ataku na "nieetyczne zachowanie" obecnego burmistrza, zapadła dziwna cisza po opublikowaniu powyższego expose.
  Czyżby "nieetyczność" i swoista kompresja etatów dotyczyła nie tylko obecnie rządzącego Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice? Wystarczy spojrzeć czym zajmują sie inni przedstawiciele naszego regionu, zasiadający (okazuje się) nie tylko w lokalnych samorządach terytorialnych.
  Przyganiał kocioł, garnkowi...
  (Odgłos grającego świerszcza)

  4 13 Odpowiedz

Zobacz więcej