Polityka

Myślenice. Janusz Szczeciński został nowym prezesem ZUO. Poprzedni trafił do zarządu Orlen Upstream

Myślenice. Janusz Szczeciński został nowym prezesem ZUO. Poprzedni trafił do zarządu Orlen Upstream
Fot. Zakład Utylizacji Śmieci w Myślenicach Fot. Bartek Ziółkowski

Janusz Szczeciński został nowym prezesem Zakładu Utylizacji Odpadów w Myślenicach. Na tym stanowisku zastąpił Jarosława Korabika, który złożył rezygnację i trafił do zarządu spółki Orlen Upstream, gdzie w radzie nadzorczej zasiada burmistrz Myślenic

 

We wtorek 31 października na oficjalnej stronie Miasta i Gminy Myślenice pojawił się komunikat mówiący o zmianie na stanowisku prezesa jednej z czterech gminnych spółek, a mianowicie; Zakładu Utylizacji Odpadów.

Jak czytamy w notce; decyzją Rady Nadzorczej z dnia 23 października 2023 r. Janusz Szczeciński został jednogłośnie wybrany nowym prezesem Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Myślenicach.

„Janusz Szczeciński w latach 2010–2019 związany był zawodowo z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Myślenicach, gdzie m.in. pełnił funkcję kierownika oddziału oraz koordynatora projektów. W 2019 r. został zatrudniony w Urzędzie Miasta i Gminy Myślenice. Od 2020 r. na stanowisku Naczelnika Wydziału Organizacyjnego odpowiadał za prawidłowe funkcjonowanie Urzędu, w tym opracowywanie dokumentacji przetargowych oraz bieżącą współpracę z kontrahentami. Z ramienia Miasta i Gminy Myślenice w latach 2021-2022 koordynował pracę Punktu Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 w Myślenicach.

Z wykształcenia magister zarządzania, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Słuchacz studiów podyplomowych na kierunku Master of Business Administration (MBA) w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu”.

Na stanowisku prezesa ZUO zastąpił Jarosława Korabika, który złożył rezygnację. Poprzedni prezes objął stery w gminnej spółce, po tym jak w 2018 roku PiS przejął władzę w gminie Myślenice

Jak się okazuje; były prezes ZUO trafił do Spółki Skarbu Państwa, a konkretnie do Orlen Upstream, gdzie jak w czerwcu podawały ogólnopolskie media; w radzie nadzorczej zasiada burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka (PiS).

Dotychczasowy prezes ZUO w Myślenicach, obecnie na oficjalnej stronie spółki oraz w KRS figuruje jako członek zarządu Orlen Upstream, gdzie „odpowiada za Pion Finansów oraz Pion Strategii i Zakupów”.

Powiązane tematy

Komentarze (24)

Zobacz więcej