logo-web9
Miasto

PKS Myślenice: Wznawia kursy lokalne

PKS Myślenice: Wznowienie kursów
Zgodnie z sierpniowymi zapowiedziami, PKS Myślenice wprowadził nowy rozkład jazdy. Z lokalnych, zawieszonych z dniem 1 lipca kursów przywrócono dziesięć kursów lokalnych, mimo że PKS zapewiał o tym, że zajmować się będzie kursami dalekobieżnymi
PKS przywrócił dziesięć lokalnych połączeń do Sieprawia Brzeg, Poręby, Jasienicy, Bogdanówki, Skomielnej Czarnej, Sułkowic, Rudnika, Węglówki, Czechówki i Harbutowic. Jako powód takiego działania rzecznik PKS podaje brak zainteresowania przejęcia tras lokalnych przez innych przewoźników.
„(…) Aby zachęcić naszą niedawną konkurencję do większej aktywności, PKS – Myślenice postanowił, że od 1 lipca rezygnuje z obsługi komunikacyjnej lokalnych tras” – pod koniec czerwca informowała spółka w liście otwartym do klientów http://miasto-info.pl/myslenice/2734,pks-myslenice-od-1-lipca-odwoluje-wszystkie-kursy-lokalne.html . Rzecznik PKS Bogumił Makowski tłumaczył, że ten ruch to wynik obietnicy jaką prezes PKS Myślenice Michał Kik złożył prywatnym przewoźnikom. Mieli oni przejąć obsługę lokalnych kursów. Z dalszej części listu http://www.pksmyslenice.pl/aktualnosci,pokaz,56,do-klientow-pks-myslenice można było dowiedzieć się, że: „(…) PKS – Myślenice jako administrator nowego dworca będzie pilnował, aby wszystkie pojazdy odjeżdżały z niego punktualnie. (…) W zakresie transportu publicznego będziemy zajmować się obsługą tras dalekobieżnych, przewozami zleconymi i okazjonalnymi".
Tym czasem od 1 sierpnia wygasła umowa dzierżawy placu przy ul. Słowackiego, gdzie przez kilka ostatnich lat znajdował się dworzec busów. Prywatni przewoźnicy starali się zorganizować przystanek początkowy na placu należącym do Kongregacji Kupieckiej (ul. Słoneczna, najbliższe sąsiedztwo z Galerią Dekada i dworcem PKS), jednak burmistrz Maciej Ostrowski twierdził, że nie jest to możliwe i nie pozwala na to plan zagospodarowania tego terenu http://miasto-info.pl/myslenice/2751,maciej-ostrowski-organizowanie-przystankow-na-dzialce-kongregacji-nie-jest-mozliwe.html . Przewoźnicy odrzucili ofertę PKS, na mocy której mieliby płacić 2 zł za wjazd na dworzec http://miasto-info.pl/myslenice/2808,pks-proponuje-przewoznikom-2-zl-za-wjazd-na-dworzec.html . W dniu 1 sierpnia prywatni przewoźnicy rozpoczęli protest http://miasto-info.pl/myslenice/2828,myslenice-prywatni-przewoznicy-rozpoczeli-strajk.html . Przez kilka godzin w zwartym kordonie jeździło przez miasto kilkadziesiąt busów, a kursy w ten dzień były zawieszone.
W konsekwencji starosta Józef Tomal wydał odstępstwo od warunków dotyczących pozwoleń, na mocy którego do końca września na terenie placu będzie mógł odbywać się prywatny transport http://miasto-info.pl/myslenice/2870,busy-przy-ul-slonecznej-do-konca-wrzesnia.html . Powstały tutaj tablice z rozkładem jazdy i dwa zadaszone przystanki. Z placu przy ul. Słonecznej busy mogą odjeżdżać do końca września. Wciąż nie jest pewne jak będzie wyglądać komunikacja od 1 października.

PKS Myślenice wprowadził nowy rozkład jazdy, pomimo czerwcowych zapewnień o tym, że zajmować się będzie administracją nowego dworca i kursami dalekobieżnymi

PKS przywrócił dziesięć lokalnych połączeń do Sieprawia Brzeg, Poręby, Jasienicy, Bogdanówki, Skomielnej Czarnej, Sułkowic, Rudnika, Węglówki, Czechówki i Harbutowic. Jako powód takiego działania rzecznik PKS podaje brak zainteresowania przejęcia tras lokalnych przez innych przewoźników.

„(…) Aby zachęcić naszą niedawną konkurencję do większej aktywności, PKS – Myślenice postanowił, że od 1 lipca rezygnuje z obsługi komunikacyjnej lokalnych tras” – pod koniec czerwca informowała spółka w liście otwartym do klientów. Rzecznik PKS Bogumił Makowski tłumaczył, że ten ruch to wynik obietnicy jaką prezes PKS Myślenice Michał Kik złożył prywatnym przewoźnikom. Mieli oni przejąć obsługę lokalnych kursów. Z dalszej części listu można było dowiedzieć się, że: „(…) PKS – Myślenice jako administrator nowego dworca będzie pilnował, aby wszystkie pojazdy odjeżdżały z niego punktualnie. (…) W zakresie transportu publicznego będziemy zajmować się obsługą tras dalekobieżnych, przewozami zleconymi i okazjonalnymi".

Tym czasem od 1 sierpnia wygasła umowa dzierżawy placu przy ul. Słowackiego, gdzie przez kilka ostatnich lat znajdował się dworzec busów. Prywatni przewoźnicy starali się zorganizować przystanek początkowy na placu należącym do Kongregacji Kupieckiej (ul. Słoneczna, najbliższe sąsiedztwo z Galerią Dekada i dworcem PKS), jednak burmistrz Maciej Ostrowski twierdził, że nie jest to możliwe i nie pozwala na to plan zagospodarowania tego terenu. Przewoźnicy odrzucili ofertę PKS, na mocy której mieliby płacić 2 zł za wjazd na dworzec. W dniu 1 sierpnia prywatni przewoźnicy rozpoczęli protest. Przez kilka godzin w zwartym kordonie jeździło przez miasto kilkadziesiąt busów, a kursy w ten dzień były zawieszone.

W konsekwencji starosta Józef Tomal wydał odstępstwo od warunków dotyczących pozwoleń, na mocy którego do końca września na terenie placu będzie mógł odbywać się prywatny transport. Powstały tutaj tablice z rozkładem jazdy i dwa zadaszone przystanki. Z placu przy ul. Słonecznej busy mogą odjeżdżać do końca września. Wciąż nie jest pewne jak będzie wyglądać komunikacja od 1 października.

Zobacz więcej
Czytaj komentarze!