Myślenice

Myślenice. Techramps pokazał wizualizację skateparku. Kolejny termin jego oddania to sierpień 2023

Myślenice. Techramps pokazał wizualizację skateparku. Kolejny termin jego oddania to sierpień 2023
Fot. Techramps

Firma Techramps zamieściła w sieci wizualizację skateparku dla Myślenic. Według początkowych zapowiedzi miał być gotowy w tym roku, ale notuje kolejne opóźnienie.

Nowy termin jego oddania planowany jest na sierpień 2023 roku. "Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem" – podkreśla burmistrz

 

Według pierwotnych zapowiedzi nowy, betonowy skatepark na Zarabiu miał powstać w 2022 roku. Mimo zabezpieczonych na ten cel pieniędzy z Funduszu Gmin Górskich, inwestycja została przesunięta. Powodem miała być niekorzystna sytuacja na rynku budowlanym.

„Zakładaliśmy szybszą realizację tej inwestycji, ale po rozmowach z projektantem, z firmą zajmującą się tego typu realizacjami, wiemy że na pewno ta inwestycja nie zostanie ukończona w przyszłym roku (2022 – przyp. red.). Sytuacja na rynku budowlanym dzisiaj jest bardzo niekorzystna, bardzo zmienia się na niekorzyść zamawiających”w październiku 2021 r. mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Równolegle gmina zleciła wykonanie dokumentacji projektowej skateparku, którą zajęła się firma Slo Concept. Ta niedawno ukazała się w mediach społecznościowych.

„Myślenice!! Przygotujcie się na nowy skatepark typu SLS w waszym mieście. Co na nim znajdziecie? Oprócz elementów streetowych będzie też bowl i pierwszy w Polsce pumptrack betonowy” – przy jej prezentacji pisze Techramps.

Prezentowany na wizualizacji park ma powierzchnię 1036 m.kw., a projektowane przeszkody wykonane sąz betonu, a nie jak dotąd z drewna. W nowym parku ma znaleźć się się m.in. bowl, pumptrack, liczne murki, rurki, schodki i piramidy umożliwiające wykonywanie ewolucji zawodnikom na różnym poziomie zaawansowania.

Zanim jednak fani deskorolek, hulajnóg i bmx-ów wykonają tu pierwsze triki, najpierw na plac budowy musi wjechać ciężki sprzęt. Na jakim etapie jest ta inwestycja, czy zostanie wykonana, a jeśli tak to kiedy? Te pytania zadaliśmy burmistrzowi.

Jarosław Szlachetka, burmistrz miasta i gminy Myślenice: To jest ostateczny projekt z pozwoleniem na budowę. Planujemy na sierpniowej sesji zabezpieczyć środki w budżecie, aby móc ogłosić postępowanie przetargowe. Jeżeli to się uda, to postępowanie zostanie ogłoszone początkiem września i harmonogram jest taki, aby w przypadku rozstrzygnięcia przetargu i wyłonienia wykonawcy, zaplanować roboty budowlane do końca sierpnia 2023. Tak, aby inwestycja mogła być ukończona.

Jak podaje Dziennik Polski; wedle kosztorysu inwestycja ta ma kosztować ok. 4 mln zł.

Skatepark najlepsze lata ma za sobą

Skatepark na Zarabiu powstał w ramach rewitalizacji turystycznej części miasta w 2009 roku. Obecnie znajduje się pomiędzy kortami do tenisa, a nowymi boiskami do siatkówki plażowej i w sąsiedztwie odkrytego basenu.

W 2021 r. na mini rampie UMiG zawiesił komunikat informujący o wyłączeniu przeszkody z eksploatacji. Dzisiaj dziury w rampie pocerowane są blachą i kawałkami sklejki, ale o pozostałych przeszkodach również nie można powiedzieć, aby były w dobrej formie. W dodatku niektóre elementy jak piramidka, czy znajdujący się w centralnym punkcie funbox, zostały usunięte w zeszłym roku.

Ubytki w konstrukcji, odstające blachy służące za podjazd do przeszkód i zużyte elementy, to obraz parku po 13 sezonach użytkowania. Widać, że najlepsze lata ma już za sobą. Uroku nie dodają mu napisy, którymi ktoś postanowił ozdobić stojące tu elementy. 

 

Ostatnich inwestycji w tym miejscu, gmina dokonała w 2018 r, remontując zniszczone przeszkody i montując lampę z oświetleniem. Kolejnym według zapowiedzi burmistrza będzie nowa, trzecia już odsłona skateparku w Myślenicach.

Powiązane tematy

Komentarze (33)

Zobacz więcej