Na małopolskie drogi wyjechali 3 lata temu. Policjanci z grupy „speed” podsumowują swoją pracę
- 5 sierpnia 2022
Przez 3 lata policjanci zatrzymali 4189 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto zatrzymali 7366 dowodów rejestracyjnych, głównie z powodu złego stanu technicznego pojazdów, ale na tym nie koniec...
Małopolska grupa „SPEED” została powołana w lipcu 2019 r. jako formacja do szybkiego reagowania na rażące przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.
„Dzisiaj na drogi małopolski wyjeżdżają policjanci specjalnej grupy „Speed”. Są wyposażeni w szybkie samochody, nowoczesne kamery, a ich główne zadanie polegać będzie na wyłapywaniu piratów drogowych - pisaliśmy trzy lata temu”. Tak też się stało, a przez ten czas działający w ramach grupy funkcjonariusze, szczególną uwagę zwracali na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, bo jak mówią „z tej przyczyny na drodze ginie najwięcej osób”.
Grupa „SPEED” kierowana jest także w miejsca, gdzie jak wynika z analiz stanu bezpieczeństwa, dochodzi do największej ilości wypadków, a także w rejony oznaczane przez Małopolan na Krajowej Mapie Zagrożeń. Mieszkańcom powiatu myślenickiego najbardziej znani są z obecności na Zakopiance, zwłaszcza na odcinku Kraków-Myślenice-Lubień-Tokarnia.
Przez ostatnie 3 lata policjanci pełniący służbę w grupie „SPEED” małopolskiej policji ujawnili 1092 przestępstwa drogowe, 211 065 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 157 tys. związanych z nadmierną prędkością. Zatrzymali piratom drogowym 4741 praw jazdy, w tym 4189 za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Ponadto zatrzymali 7366 dowodów rejestracyjnych, głównie z powodu złego stanu technicznego pojazdu.
Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie województwa małopolskiego, jedną z dominujących przyczyn wypadków drogowych wciąż jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, w związku z czym nieetatowe grupy „SPEED” koncentrują swe działania w głównej mierze na ujawnianiu kierujących, którzy nie stosują się do nakazanej prędkości jazdy.
Sierpień - Wrzesień 2022: Gdyby wybory samorządowe odbywały się w najbliższą niedzielę, największe szanse na zostanie burmistrzem miasta i gminy Myślenice miałby/miałaby:
- Grażyna Ambroży Grażyna Ambroży 8%
- Stanisław Bisztyga Stanisław Bisztyga 7%
- Robert Bylica Robert Bylica 4%
- Mieczysław Kęsek Mieczysław Kęsek 3%
- Rafał Kudas Rafał Kudas 4%
- Władysław Kurowski Władysław Kurowski 5%
- Robert Pitala Robert Pitala 2%
- Mateusz Suder Mateusz Suder 5%
- Adam Styczeń Adam Styczeń 7%
- Józef Tomal Józef Tomal 10%
- Ewa Wincenciak-Walas Ewa Wincenciak-Walas 13%
- Inny kandydat Inny kandydat 32%
- Głosów: 623
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.
Chłopaki na siebie zarabiają...
W większości speed z Krakowa na powiecie Myślenic działa, jeżdżę dużo po innych powiatach tyle patroli nie ma..
a ile rozbili i zepsuli radiowozów i ile przepisów sami złamali kiedy takie podsumowanie
Najbardziej byli sławni gdy siedzieli na zderzaku uczestnika ruchu gdy był na prawym pasie ale oczywiście uniewinniini zostali...
Mieli łapać wariatów, a wymuszają przyspieszenie na zwykłych kierowcach, albo walą mandaty dziadkom za kilka km więcej na dwupasmowce
Wypisali same plusy ich pracy!!. Żeby ustalić prędkość zgodnie z przepisami trzeba jechać jakiś dłuższy odcinek za autem z jednakową prędkością!. A zadko kiedy prawdziwy pirat tak jedzie prawda więc łapią tych którzy poprostu jadą kilkanascie kmh więcej. I tak juz są piratami:).