Sumo

Trzy srebrne i dwa brązowe medale dla sumitów Dalinu Myślenice

Zawodnicy Dalinu Myślenice z Pucharu Polski Młodzików wrócili z 5 medalami

W dniach 18- 19 listopada w Sobótce koło Wrocławia odbyły się dwa turnieje ogólnopolskie w Sumo. Były to: Puchar Polski Młodzików i Kadetów, który był równocześnie pierwszą eliminacją do przyszłorocznych Mistrzostw Europy oraz Grand Prix Dzieci.

W sobotnim maratonie, który zakończył się późnym wieczorem uczestniczyło łącznie 435 zawodników – z tego 160 w grupie dzieci, 138 młodzików i 137 kadetów. Zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli pięć medali: trzy srebrne i dwa brązowe. W grupie dzieci walcząca w kat wagowej do 28 kg Malwina Niemiec i Jakub Tomera w kat. wagowej do 30 kg wywalczyli srebrne medale. Oboje wygrali po dwie walki i po jednej przegrali w finałach.

Jakub Korbas zmienił kategorię wagową na 75kg i wywalczył srebrny medal, przegrywając tylko w finale z rewelacją sobotnich zawodów – Antonim Czebaturą, który wywalczył trzy złote medale: w kat. do 67 kg, 75 kg i open. Kuba walczył również w kat. wagowej do 85 kg, w której także zdobył medal – tym razem brązowy.

Korbas wygrał pięć walk, a w grupie eliminacyjnej jako jedyny w tych zawodach pokonał Antoniego Czebaturę, z którym później jednak przegrał w finale. Drugą niespodziankę sprawił Kacper Bijan, który w grupie kadetów w kat wagowej do 55 kg wywalczył brązowy medal. Kacper wygrał 3 walki w grupie eliminacyjnej, a jednym z pokonanych był Karol Fedirko z Kwidzyna, który ma na koncie brązowy medal Mistrzostw Europy Młodzików.

- Podczas uroczystego otwarcia zawodów Prezes Polskiego Związku Sumo Kewin Rozum wręczył Listy Gratulacyjne medalistom ostatnich Mistrzostw Europy w Estonii. Jednym z laureatów był nasz zawodnik Jakub Korbas zdobywca indywidualnie brązowego medalu na tych mistrzostwach i srebrnego w drużynie – zwraca uwagę trener Ryszard Szpakiewicz.