Myślenice

Myślenice. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta. Wspólne Jasełka dla zebranych na Rynku

Myślenice. Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta. Wspólne Jasełka dla zebranych na Rynku
Fot. Piotr Jagniewski

Po raz jedenasty ulicami Myślenic przeszedł Orszak Trzech Króli. Wierni w towarzystwie monarchów wyruszyli z trzech parafii, aby spotkać się na płycie Rynku. Tu wspólnie śpiewali kolędy, oddali symboliczny pokłon dzieciątku, a jako widownia współtworzyli jasełka, które zakończyły się wspólnym "polonezem"

 

Król Kacper wraz ze swoją świtą i wiernymi wyruszył z Parafii św. Brata Alberta, Melchior ze swoim orszakiem z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie, z kolei Baltazar z Parafii pw. św. Wojciecha BM z Osieczan.

Trzej królowie wraz z mieszkańcami pielgrzymowali do Rynku, gdzie na rozstawionej scenie znalazła się szopka. Tutaj czekali na nich pozostali mieszkańcy wraz z aktorami i kolędnikami.

Kiedy orszaki dotarły na miejsce, oprócz wspólnego kolędowania odbyły się też jasełka, które zebrani współtworzyli z aktorami Grupy Misterium. Podczas przedstawienia symbolicznie oddano pokłon i dary dzieciątku, życzenia ze sceny zebranym złożył burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS), razem ze Zdzisławem Balonem - proboszczem Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach.

Spotkanie na Rynku zakończyło się polonezem zatańczonym przez mieszkańców wokół Rynku, wspólnie z królami oraz Zespołem Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka.

Komentarze (14)

 • 7 sty 2023

  To byli nasi Trzej Mędrcy - Burmistrz, Zastępca i Sekretarz

  33 11 Odpowiedz
 • 6 sty 2023

  No tak ! Jak ktos nie potrafi uszanowac granicy ,to trza stawiac ploty. I Tyle w temacie!

  20 9 Odpowiedz
 • 7 sty 2023

  Rzeczywiście, tylko jeden z czterech ewangelistów, św. Mateusz, pisze o pokłonie mędrców ze wschodu i nazwanie ich królami jest bezpodstawne.
  Dopiero w średniowieczu zaczęto ich nazywać królami dla podniesienia rangi wydarzenia. A imiona Kacpra Melchiora i Baltazara zaczęto używać od XII wieku

  18 8 Odpowiedz
 • 6 sty 2023

  To HANBA dla organizatorow , coby w tych czasach nimoc znalesc orginalnego murzyna ,ino trza bylo chlopa pastowac !!!

  26 23 Odpowiedz
 • 7 sty 2023

  Faktycznie. I jak zwykle szli w kierunku kolejnego żłobu/ka:)

  16 6 Odpowiedz

Zobacz więcej