Sumo

Sumo. Dwa medale dla Jana Masteli i jeden dla Krzysztofa Szpakiewicza

Sumo. Dwa medale dla Jana Masteli i jeden dla Krzysztofa Szpakiewicza

Jan Mastela zdobył dwa brązowe medale w grupie juniorów i seniorów w kat. wagowej do 92 kg, a Krzysztof Szpakiewicz wywalczył brązowy medal w grupie juniorów w kat. wagowej do 65 kg.

 

W pierwszych zawodach Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Sumo rozgrywanym w 2023 r. uczestniczyło 165 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Był to pierwszy etap kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy .

Reprezentanci Dalinu Myślenice Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela zdobyli łącznie trzy brązowe medale. Jan Mastela dwa w grupie juniorów i seniorów w kat. wagowej do 92 kg. Z kolei Krzysztof Szpakiewicz wywalczył brązowy medal w grupie juniorów w kat. wagowej do 65 kg.

- Jan Mastela dzięki wybitnej postawie podczas walk za tydzień wyjedzie z Reprezentacją Polski do Brandenburga na Puchar Europy Seniorów. Podczas walk eliminacyjnych Janek pokonał m.in. wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski i złotego medalistę Mistrzostw Europy z 2017 roku Michała Sokołowskiego z Zamościa. Krzysztof Szpakiewicz nie startował grupie Seniorów ze względu na dużą różnicę wagi do najniższej kategorii wagowej w tej grupie wiekowej (14 kg) – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Powiązane tematy

Pięć medali na koniec sezonu
Sumo 0

Pięć medali na koniec sezonu

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązow...

Komentarze

Zobacz więcej