Kultura

Kino Muza w Myślenicach: Dyskusyjny Klub Filmowy zyskuje na popularności

Kino Muza w Myślenicach: Dyskusyjny Klub Filmowy zyskuje na popularności

Podczas ostatniego Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Kinie Muza na dużym ekranie można było zobaczyć najnowszą propozycję Stevena Spielberga „Fabelmanowie”. Film, który na swoim koncie ma bogaty dorobek nagród i m.in. siedem nominacji do Oscarów

 

"Fabelmanowie" to film inspirowany wspomnieniami z dzieciństwa Stevena Spielberga, uniwersalna opowieść o pasji, z której za nic w świecie nie wolno rezygnować, nawet jeśli wymaga poświęceń. To także opowieść o tym jak ważna jest rodzina, tolerancja i poszanowanie uczuć innych.

Krystyna Łętocha, prowadząca DKF: Doczekaliśmy się w naszym DKF w Kinie MUZA w Myślenicach kolejki do kasy. Film "Fabelmanowie" przyciągnął całkiem spory tłumek miłośników X Muzy! Dyskusja po filmie natomiast pokonała barierę godziny 23.00!

Na sali zebrali się zarówno miłośnicy kina Spielberga, jak i ci, którzy z twórczością tego reżysera mają problem. Dzięki tej polaryzacji stanowisk mogły wybrzmieć wszelkie za i przeciw w stosunku do kina reprezentowanego przez twórcę.

Przy okazji sami odbyliśmy sentymentalną podróż w głąb własnych wspomnień związanych z pierwszymi kontaktami z kinem. No cóż, sprawdza się, że sztuka filmowa potrafi bawić, wzruszać oraz... przerażać. Dziękujemy, że byliście i zapraszamy na kolejne filmowe spotkania.

Uczestnictwo w DKF to nie tylko okazja do poznania ciekawych i nagradzanych dzieł światowej i rodzimej kinematografii. Jest to również przestrzeń dialogu i refleksji nad związkami kina i sztuki, a także dyskusji o otaczającej nas rzeczywistości.

Kolejny Dyskusyjny Klub Filmowy odbędzie się w środę 29 marca o godzinie 19:00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie będzie można zobaczyć film ”Wieloryb”, reż. Darren Aronofsky, 2022.

Tytułowy wieloryb (w ujęciu metaforycznym) to Charlie (Brendan Fraser), który dnie spędza zamknięty w mieszkaniu i uczy swoich studentów online. Nic dziwnego, że nie wychodzi z domu – nasz bohater zmaga się z ogromną nadwagą. Emocji w filmie nie brakuje i jak mówią krytycy filmowi, konfrontacja z nimi może nie być ani łatwa, ani przyjemna. Może się okazać jednak bardzo wartościowa. Film w 2023 zdobył dwa Oscary – jeden odebrał Brendan Fraser w kategorii: najlepszy aktor pierwszoplanowy, a drugi został wręczony za najlepszą charakteryzację i fryzury.

Rezerwacje i bilety: on-line na stronie KINA lub w kasie MOKiS (wt-ndz 13:00-20:00)

Rezerwacje grupowe: tel. 12 272-15-11 lub mailowo na kino.mokis@myslenice.pl

 

Pozostały repertuar, opisy filmów, daty projekcji na kino.mokis.pl. 

Realizujemy seanse na zamówienie, dla grup zorganizowanych m.in. przedszkoli, szkół, uczelni, zakładów pracy. Chcesz zachęcić uczniów do lektury? A może chcesz zrobić prezent swoim pracownikom? Skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się wszystkimi formalnościami. Napisz do nas na kino.mokis@myslenice.pl.

Materiał powstał we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Działalność Kina MUZA w Myślenicach jest współfinansowana przez Gminę Myślenice.

Powiązane tematy

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...