Myślenice

Myślenice. Problem z obsadzeniem dyżurów w szpitalu. Planowane zabiegi na chirurgii ogólnej zawieszone do odwołania

Myślenice. Problem z obsadzeniem dyżurów w szpitalu. Planowane zabiegi na chirurgii ogólnej zawieszone do odwołania
Fot. Piotr Jagniewski

Do odwołania zawieszone zostało wykonywanie planowych zabiegów na chirurgii ogólnej w myślenickim szpitalu. Powodem ma być problem z obsadzeniem dyżurów

Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor SP ZOZ w Myślenicach. W piątek 1 czerwca Adam Styczeń stanął przed kamerą MyśleniceItv, mówiąc o wstrzymaniu planowych zabiegów.

Jak twierdzi; sytuacja do której doszło w szpitalu, to wynik długotrwałego procesu, który trwa od początku roku i związany jest z problemem zabezpieczenia dyżurów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR).

„Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, została podjęta decyzja o wstrzymaniu zabiegów planowych w oddziale chirurgii ogólnej, celem zapewnienia bezpieczeństwa w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym” - wyjaśniał. 

Jak informuje dyrektor; pacjenci, którzy mieli wyznaczone terminy na najbliższe dni, zostali poinformowani o przesunięciu zabiegów. Te mają zostać wykonane „w najkrótszym możliwym terminie”.

Adam Styczeń, dyrektor SP ZOZ w Myślenicach: Sytuacja powstała w wyniku długotrwałego procesu, który toczy się od miesiąca stycznia w ramach prowadzonych rozmów z lekarzami chirurgami, co do zabezpieczenia świadczeń dyżurowych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Problemy z obsadą dyżurową w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych są zjawiskiem powszechnym i występują w całej Polsce. Również ten problem dotyka myślenicki szpital.

- w piątek 1 czerwca mówił dyrektor SP ZOZ w Myślenicach.

"Jesteśmy tylko ludźmi; nie jest to dla nas kwestia formalna, ani finansowa"

Na wystąpienie dyrektora zareagowali „lekarze asystenci”, którzy na łamach MyśleniceItv opublikowali swoje oświadczenie. Twierdzą w nim, że jako lekarze chirurdzy, są zatrudnieni w oddziale chirurgii ogólnej, „gdzie zabezpieczamy świadczenia chirurgiczne planowe i nagłe dla mieszkańców powiatu myślenickiego, zapewniając ciągłość procesu leczenia całodobowo w każdym dniu miesiąca. Taki zakres pracy obejmują nasze umowy i z tego wywiązujemy się z największą sumiennością”.

Zwracają uwagę, że ta praca wymaga od nich „racjonalnego dysponowania zasobami psycho-fizycznymi i dlatego nie podejmujemy się większej ilości godzin pracy poza uzgodnionymi zakresem umów. Jesteśmy tylko ludźmi; nie jest to dla nas kwestia formalna, ani finansowa” – przekonują.

Jako zespół deklarują też chęć kontynuowania pracy w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala w Myślenicach w dotychczasowym zakresie.

Treść oświadczenia lekarzy asystentów Oddziału Chirurgicznego Szpitala w Myślenicach: „My lekarze asystenci Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Myślenicach, zaniepokojeni oświadczeniem, wydanym przez Dyrekcję Szpitala w wywiadzie telewizyjnym dla Myślenice-ITV w dniu 1.06.2023, chcieliśmy przedstawić swoje stanowisko.

Jako lekarze chirurdzy jesteśmy zatrudnieni w Oddziale Chirurgii Ogólnej, gdzie zabezpieczamy świadczenia chirurgiczne planowe i nagłe dla mieszkańców Powiatu Myślenickiego, zapewniając ciągłość procesu leczenia całodobowo w każdym dniu miesiąca. Taki zakres pracy obejmują nasze umowy i z tego wywiązujemy sie z największą sumiennością.

 

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej