Myślenice

Myślenice. Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Kwiaty i syreny alarmowe

Myślenice. Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego. Kwiaty i syreny alarmowe
Fot. UMiG Myślenice

Dźwięk syren przypomniał wczoraj o Godzinie W. W ramach 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przedstawiciele UMiG złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości

 

Dokładnie 79 lat temu, 1 sierpnia 1944 o godz. 17 wybuchło Powstanie Warszawskie. Jak co roku Warszawa zatrzymała się o godzinie „W”. W ten sposób oddano hołd poległym w 1944 r. powstańcom warszawskim. W mieście rozległy się syreny, wstrzymano ruch uliczny, w wielu miejscach zapłonęły race i rozbrzmiały okrzyki „cześć i chwała bohaterom!”.

W wielu miastach organizowano obchody 79. rocznicy powstania. W Myślenicach zastępca burmistrza Mateusz Suder (PiS), poseł Władysław Kurowski (PiS) i radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica (PiS) złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

O godz. 17 w Myślenicach, podobnie jak w stolicy uruchomiono uruchomione syreny alarmowe.

Powstanie Warszawskie było najbardziej znaczącym aktem podjętym przez Armię Krajową. To jednocześnie największa bitwa, jaka została stoczona w czasie II wojny światowej przez organizację podziemną z siłami zbrojnymi okupanta. Powstańcy walczyli przeciw regularnym formacjom niemieckim bez ciężkiego uzbrojenia, czołgów czy armat. Działania zaplanowane na kilka dni zakończyły się po 63 dniach.

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach
Myślenice 0

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach

Największa franczyzowa sieć pizzerii w kraju ogłosiła kolejną inwestycję. Już od 20 września do grona miejscowości z ofertą Da Grasso dołączą Myślenice. Resta...