Myślenice

Starosta: Podjęliśmy decyzję o zabezpieczeniu potrzebnych środków na funkcjonowanie całodobowej apteki

Starosta: Podjęliśmy decyzję o zabezpieczeniu potrzebnych środków na funkcjonowanie całodobowej apteki

„Podczas dzisiejszego posiedzenia zarządu podjęliśmy decyzję o zabezpieczeniu potrzebnych środków na funkcjonowanie w naszym powiecie apteki całodobowej” – informuje starosta Józef Tomal (FZM). Nie oznacza to jednak, że taka powstanie

 

Starosta informuje o zabezpieczeniu potrzebnych środków, ale nie podaje konkretnej kwoty. Wyraża też nadzieję, że „już niebawem podpiszemy umowę z apteką, która będzie prowadzić dyżury całodobowe”.

Jak się okazuje, nie jest to takie proste, bowiem w swoim oświadczeniu podkreśla, że czeka na deklarację od właścicieli aptek oraz na to czy któryś z nich będzie w stanie prowadzić dyżury całodobowe. Jak podkreśla Józef Tomal „do tego wymagana jest obecność magistra farmacji”.

Starosta odpowiada też włodarzom gmin, że liczy na dopełnienie wcześniejszych deklaracji wójtów i burmistrzów. Gotowość przekazania pieniędzy na ten cel zgłaszał m.in. burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Józef Tomal (FZM), starosta myślenicki: Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Powiatu Myślenickiego w składzie: Rafał Kudas, Andrzej Pułka, Ryszard Leśniaka oraz Krzysztof Trojan, podjęliśmy dezycję o zabezpieczeniu potrzebnych środków na funkcjonowanie w naszym powiecie apteki całodobowej.

Od 1 stycznia w mieście nie ma całodobowej apteki. Najdłużej otwarta  jest czynna do godz. 22:30. Aby zrealizować receptę, pacjenci Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej muszą jechać poza powiat myślenicki. Urzędnicy wysyłają ich do Wadowic, Bochni, Skawiny lub Krakowa.

W ubiegłym tygodniu burmistrz Myślenic zaoferował wsparcie finansowe dla starostwa, stawiając dwa warunki; po pierwsze powiat musi zabezpieczyć odpowiednie środki na to zadanie, a po drugie; pozostałe gminy z powiatu myślenickiego muszą dołożyć swoją część.

Józef Tomal jako starosta powiatu myślenickiego w kadencji 2018-24 radził sobie:

 • wybitnie
 • pierwszorzędnie
 • poprawnie
 • przeciętnie
 • nieudolnie
 • fatalnie
 • Zobacz wyniki
 • wybitnie wybitnie 11%
 • pierwszorzędnie pierwszorzędnie 9%
 • poprawnie poprawnie 20%
 • przeciętnie przeciętnie 16%
 • nieudolnie nieudolnie 10%
 • fatalnie fatalnie 33%
 • Głosów: 1505

Z kolei starosta uspokajał mieszkańców i deklarował, że „powiat nie pozostawi ich bez możliwości realizowania recept w godzinach nocnych”.

We wspólnym wystąpieniu obu panów wicestarosta Rafał Kudas (FZM) obiecywał otwarcie całodobowej apteki na terenie myślenickiego szpitala. 

- Podjęliśmy decyzję o podjęciu działań z wiązanych z uruchomieniem całodobowej apteki na terenie myślenickiego szpitala. Co da nam możliwość uniezależnienia się od polskiego Sejmu i zmiany przepisów lub też decyzji konkretnego przedsiębiorcy – wicestarosta Rafał Kudas (FZM).

- Podjęliśmy decyzję o podjęciu działań z wiązanych z uruchomieniem całodobowej apteki na terenie myślenickiego szpitala. Co da nam możliwość uniezależnienia się od polskiego Sejmu i zmiany przepisów lub też decyzji konkretnego przedsiębiorcy – w dniu 5 stycznia mówił wicestarosta Rafał Kudas (FZM).

Równolegle do wystąpień polityków, kobiety skupione wokół facebookowej grupy „Myślenickie Mamy” zbierają podpisy pod petycją o „finansowanie przez Samorząd Powiatu dyżuru apteki między godz. 23-7” . Do tej pory podpisało ją ponad 2247 osób.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

 • mirek@ 11 sty

  dalej zero konkretów: nie wiemy ile z naszych - publicznych pieniedzy zabezpieczyl starosta, bo po co to w ogole podawac? nie wiemy ile z naszych - publicznych pieniedzy chce dolozyc burmistrz - no bo po co to podowac?

  ale to jeszcze nic - bo nie ma zadnej pewnosci , ze powstanie jakakolwiek nocna apteka - teraz slyszymy ze moze ktorys z prywatnych wlasiciclei ... i jak beda farmaceuci, a co z otwarciem apteki w szpitalu?

  dalej panie starosto, panie burmistrzu KONKRETY! DO ROBOTY! do wyborów się wyrobicice?

  10 4 Odpowiedz

Zobacz więcej