Powiat myślenicki

Dobczyce, Siepraw, Raciechowice. Lokalne połączenia autobusowe w tych gminach z dofinansowaniem na 2-3 lata

Dobczyce, Siepraw, Raciechowice. Lokalne połączenia autobusowe w tych gminach z dofinansowaniem na 2-3 lata

Wojewoda podpisał wieloletnie umowy z przedstawicielami gmin w ramach Funduszu Autobusowego. Mają utrzymać lokalne połączenia autobusowe m.in. w gminie Raciechowice, Dobczyce i Siepraw

 

„To pierwsze takie umowy w ramach Funduszu autobusowego. Gwarantują realizację zadań wieloletnich” – czytamy w komunikacie Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar (PSL) podpisał w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie blisko 30 takich umów, trzy z nich dotyczą gmin Siepraw, Dobczyce i Raciechowice.

- Zadania wieloletnie dofinansowane w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej to nowość. Okres funkcjonowania linii objętych dofinansowanie przekracza rok budżetowy i może wynosić nawet 10 lat. Organizatorzy mogą tym samym zapewnić większą trwałość projektów. Długofalowe planowanie jest niezwykle istotne dla każdej jednostki samorządu terytorialnego – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar (PSL).

Trzyletnią umową zostały objęte linie komunikacyjne dla których organizatorem jest gmina Dobczyce i dotyczą połączeń: Bieńkowice - Brzączowice - Kędzierzynka o długości 48 km; Kędzierzynka - Stadniki - Dobczyce o długości 8,5 km i Dobczyce - Bieńkowice - Dobczyce o długości 16 km.

Również na 3 lata dofinansowana została jedna linia, której organizatorem jest gmina Raciechowice na trasie Kwapinka - Raciechowice - Żerosławice o długości 23 km.

Z kolei na 2 lata dofinansowane zostały linie organizowane przez gminę Siepraw na trasach: Zakliczyn - Siepraw o długości 8,5 km i Zakliczyn - Łyczanka o długości 11,5 km.

Komentarze

Zobacz więcej