Wybory samorządowe 2024

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Radni wybrali przewodniczącego i jego zastępców

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Radni wybrali przewodniczącego i jego zastępców
Fot. fb.com/Jarosław Szlachetka

Podczas I sesji rady miejskiej w kadencji 2024-29 radni odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowania. Wybrali też przewodniczącego rady i wiceprzewodniczących, a burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) złożył ślubowanie oraz wygłosił przemówienie

 

Rekordowa liczba kandydatów w historii wyborów samorządowych w Myślenicach sprawiła, że w pierwszej turze głosy rozłożyły się między 5 z nich i nikt nie przekroczył progu 51%  gwarantującego wygraną. 

W dogrywce zmierzyli się ze sobą obecny burmistrz Jarosław Szlachetka (1 tura: 8 670 głosów - 44,04%)  i były gospodarz miasta i gminy Maciej Ostrowski (1 tura: 7 271 głosów - 36,93%).

Po intensywnej i pełnej zwrotów kampanii wyborczej, w ostatecznym pojedynku lepszy okazał się Jarosław Szlachetka, którego poparło 10 113 mieszkańców (54,12%), a na jego kontrkandydata swój głos oddało 8 574 osób (45,88%). 

Pierwsza sesja rady miejskiej w kadencji 2024-29 odbyła się we wtorek 2 maja. Podczas posiedzenia obecnych było 18 radnych, którzy odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowania. Na sali nieobecna była Barbara Bylica (KWW Owocnie dla Gminy).

Następnie zgłaszano kandydatów na przewodniczącego. Radni wybierali pomiędzy Mirosławem Fitą (KWW Jarosława Szlachetki) a Adamem Styczniem (KWW Macieja Ostrowskiego). Stosunkiem głosów 10 do 8 wygrał Mirosław Fita.

W głosowaniu na wiceprzewodniczącego radni wybierali dwóch kandydatów. Do tego stanowiska nominowani zostali: Adam Styczeń (KWW MO), który w głosowaniu uzyskał 8 głosów, Izabela Kutrzeba (KWW JSZ) - 11 głosów, Andrzej Grzybek (KWW JSZ) - 10 głosów, Ewa Wincenciak-Walas (KW KO) - 7 głosów. Wiceprzewodniczącymi zostali wybrani Izabela Kutrzeba (KWW JSZ) i Andrzej Grzybek (KWW JSZ).

Kolejnym punktem sesji było wręczenie zaświadczenia o wyborze burmistrza MiG Myślenice oraz ślubowanie burmistrza.

"Obejmując urząd burmistrza miasta i gminy Myślenice uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta i gminy Myślenice. Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg” - mówił Jarosław Szlachetka (PiS), który w wyborach samorządowych został wybrany na drugą kadencję.

Kolejno wygłosił przemówienie.

Jarosław Szlachetka, burmistrz MiG Myślenice: Z woli mieszkańców po raz kolejny miałem zaszczyt stanąć przed państwem i wygłosić słowa roty ślubowania burmistrza. Chce raz jeszcze podziękować wszystkim tym, którzy mi zaufali i zdecydowali się oddać na mnie swoje głosy. Dziękuję także wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych zarówno 7 jak i 21 kwietnia 2024 r. Wysoka frekwencja podczas obydwu tur wyborów samorządowych jest powodem do dumy i dowodem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego naszej małej ojczyzny. Swoją postawą udowodnili państwo, że losy gminy Myślenice nie są wam obojętne. Ponowny wybór na burmistrza miasta i gminy Myślenice to dla mnie wielki zaszczyt, honor i zobowiązanie.

 

Radnymi Miejskimi w kadencji 2024-2029 zostali:

Imię, nazwisko, miejscowość, wiek - liczba głosów

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA SZLACHETKI – 12 mandatów

SUDER Mateusz, Myślenice (46) - 684
GRZYBEK Andrzej, Krzyszkowice (62) – 575
SZCZOTKOWSKA Krystyna, Jawornik (61) – 547
MOTYKA Agnieszka, Poręba (35) – 494
FITA Mirosław, Krzyszkowice (51) - 466
SZLACHETKA Jarosław Piotr, Myślenice (40) - 461
MOTYKA Piotr, Zawada (42) – 408
CZEPIEL Jacek, Bysina (52) – 399
WIERZBA Czesław, Głogoczów (66) – 396
GÓRKA Tadeusz, Trzemeśnia (58) – 333
SZYMANOWSKA Anna, Osieczany (55) – 332
KUTRZEBA Izabela, Bęczarka (49) – 293

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJA OSTROWSKIEGO - 6 mandatów

OSTROWSKI Maciej, Myślenice (51) – 878
CACHEL Jerzy, Polanka (51) – 503
STYCZEŃ Adam, Myślenice (50) – 470
PODMOKŁY Bogusław, Myślenice (60) - 364
WÓJTOWICZ Tomasz, Osieczany (54) – 320
RYŚ Mieczysław, Jasienica (56) - 318      

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA – 2 mandaty

WINCENCIAK-WALAS Ewa, Myślenice (42 l.) – 510
MALINOWSKI Wojciech, Trzemeśnia (64) – 251

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OWOCNIE DLA GMINY – 1 mandat

BYLICA Barbara, Myślenice (44) - 412

Powiązane tematy

Komentarze (17)

 • 2 maj

  Hahaha...dobre. Sa ludzie którzy wierzą w to co piszą, ja czasem nie wierzę w to co napisali.
  Jak można być tak naiwnym żeby wierzyć że pis robi coś dla ludzi, robi owszem, ale tylko dla swoich, było to widać kiedy rządzili.
  Ruszą głową i wyciągaj wnioski z tego co widzisz, a nie powtarzaj otumaniające hasła

  55 15 Odpowiedz
 • 2 maj

  "Obejmując urząd burmistrza miasta i gminy Myślenice uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta i gminy Myślenice. Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg” - mówił Jarosław Szlachetka (PiS), który w wyborach samorządowych został wybrany na drugą kadencję. NO ALE JAK PIS SKORO ON SIE WYRZEKŁ, TO WYRZEKŁ SIE CZY DALEJ PIS?

  50 10 Odpowiedz
 • 3 maj

  Szlachetka i wiarygodność ............ ha,ha,ha.

  50 14 Odpowiedz
 • 2 maj

  Łączyć ... Hm ... "nie dla prób dzielenia naszej społeczności"; O ile pomnę Imć Onufry Zagłoba herbu Wczele zwykł był mawiać "diabeł ubrał się w ornat i na Mszę dzwoni ..." Przebieg tej sesji daje pełne podstawy do przyjęcia, że w Powiecie "największy klub radnych" będzie miał wielu, oj bardzo wielu przedstawicieli w Prezydium Rady Powiatu ....

  44 4 Odpowiedz
 • 2 maj

  Ta treść wystąpienia mi przypomina historyczne „Ein Volk, ein Reich, ein Führer”.

  51 19 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 7

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów

Spośród kandydatów, którzy walczyli o głosy w okręgu wyborczym nr 10, do którego należy powiat myślenicki, mandat europosła otrzymało 7 z nich. PiS ma 3 europ...