Drogi

Zakopianka. Drogowcy zwężą jezdnię do jednego pasa. Utrudnienia w Gaju do piątku 26 kwietnia

Zakopianka. Drogowcy zwężą jezdnię do jednego pasa. Utrudnienia w Gaju do piątku 26 kwietnia
Fot. GDDKiA

Od środy 24 do piątku 26 kwietnia w Gaju na Zakopiance kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Od godz. 7 w środę 24 kwietnia można spodziewać się utrudnień drogowych na Zakopiance w Gaju, gdzie w ramach robót drogowcy zwężą jezdnię do jednego pasa. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad; jezdnia zostanie zwężona do jednego pasa ruchu w obu kierunkach na odcinku między Krakowem a Myślenicami. To odcinek o długości 300 m. Zmiany potrwają do piątku 26 kwietnia.

Utrudnienia na zakopiance są spowodowane demontowaniem tymczasowej podpory wiaduktu, który jest tam budowany. Podpora znajduje się w pasie dzielącym Zakopiankę.

Nowy wiadukt nad Zakopianką ma mieć długość ponad 120 m. Poza jezdnią przewidziano tam również ciąg pieszy, który ma ułatwić przemieszczanie się między ulicami Zadziele i Widokową. Znajdą się tam również pasy włączające do ruchu na DK7, kanalizacja deszczowa oraz chodniki długie na 750 m. Koszt inwestycji opiewa na ok. 32 mln zł.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...