Drogi

Siepraw. Są pieniądze na dokumentację naprawy osuwiska

Siepraw. Są pieniądze na dokumentację naprawy osuwiska
Fot. MUW

Starosta myślenicki podpisał umowę na dofinansowanie projektu dotyczącego wykonania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej potrzebnej do ustabilizowania osuwiska na drodze Siepraw-Zakliczyn-Brzączowice

 

W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda Krzysztof Jan Klęczar (PSL) podpisał umowy potwierdzające przyznanie środków na zabezpieczenie osuwisk.

- Zabezpieczenie osuwiska rozpoczyna się od przygotowania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej i projektowo-budowlanej. To konieczny wstęp do właściwych prac. Zawnioskowałem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o dodatkowe środki dla Małopolski na stabilizację osuwisk. Otrzymaliśmy prawie 15 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa z przeznaczeniem dla 9 jednostek samorządu terytorialnego – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar (PSL).

Wśród beneficjentów podpisanych umów znalazł się powiat myślenicki, który otrzyma wsparcie dla projektu polegającego na wykonaniu dokumentacji geologiczno-inżynierskiej w ramach zadania „Stabilizacja osuwiska nr 17805 wraz z odbudową drogi powiatowej nr K1948 Siepraw – Zakliczyn – Brzączowice w miejscowości Siepraw” – dofinansowanie w wysokości 120 000 zł.

Umowę na przekazanie środków podpisał starosta Józef Tomal (FZM) z wicestarostą Rafałem Kudasem (FZM). 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej