Okolice

Jawornik: Dwa śmiertelne potrącenia

Jawornik: Dwa śmiertelne potrącenia

Jednego dnia w odstępie godziny w dwóch miejscach na drogach w Jaworniku zginęły dwie kobiety, obie były mieszkankami gminy Myślenice


fot. KPP Myślenice 

Do pierwszego wypadku doszło w piątek 5 października około godz. 19 na nitce „Zakopianki” prowadzącej w kierunku Krakowa, w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Jadący fordem focusem 42-letni wrocławianin potrącił kobietę, która została siłą uderzenia odrzucona kilkadziesiąt metrów dalej.

Piesza zmarła na miejscu. Przez pewien czas jej tożsamość nie była znana. Na miejscu zdarzenia pracował prokurator i policyjna grupa operacyjno-dochodzeniowa. Jak wynika z dalszych ustaleń ofiarą wypadku jest najprawdopodobniej 53-letnia mieszkanka gminy Myślenice. Kierowca forda był trzeźwy, została mu pobrana krew do badań na zawartość zabronionych substancji.

Zatrzymano mu uprawnienia do kierowania. Do zakończenia czynności policyjnych dla kierowców jadących „zakopianką” wyznaczono objazdy.

Godzinę później

Nieco ponad godzinę później (około 20:10), także w Jaworniku tym razem na drodze nr 955, została śmiertelnie potrącona 56-letnia mieszkanka gminy Myślenice. W zdarzeniu brał udział jadący prostym odcinkiem drogi od strony Rudnika w kierunku „Zakopianki” autokar Van Hool, którym podróżowała szkolna wycieczka sądeckich gimnazjalistów.

Pojazdem kierował 48-letni mieszkaniec Nowego Sącza. Był trzeźwy, została mu pobrana krew do badań na zawartość zabronionych substancji. Zatrzymano mu prawo jazdy. Na miejscu zdarzenia pracował prokurator i policyjna grupa operacyjno-dochodzeniowa. Nikt z jadących autokarem młodych ludzi, ich opiekunów i samego kierowcy nie odniósł obrażeń.

- KPP w Myślenicach prowadzi w sprawie tych tragicznych zdarzeń postępowania wyjaśniające pod nadzorem miejscowej prokuratury, ustalając przebieg i przyczyny zaistnienia oby wypadków. Uczestniczące w zdarzeniach pojazdy zostały już przebadane przez biegłych sądowych z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych - mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 9 paź 2012

  moze w koncu ktos zauwazy jak niebezpiecznie jest w tym miejscu! potrzeba tam kladek dla pieszych bo co nam z pasow skoro i tak mozna na nich zginac...

  55 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 paź 2012

  źle się dzieje! tak jak mówi mirek potrzeba kładek w mogilanach ostatnio protestowali

  33 1 Odpowiedz
 • 9 paź 2012

  Wielka tragedia dla 4 rodzin, nie tylko dla rodzin zmarłych ale również kierowców. Zginęły czyjeś matki, córki, siostry, być może babcie, a wszystko przez to, że urzędnicy wolą kupować nowe samochody, jeździć na wycieczki zagraniczne, czy w końcu instalować jakieś viatolle lub fotoradary, zamiast zrobić kładki dla pieszych nad zakopianką. Ile jeszcze trzeba ofiar by wreszcie zaczęto działać w tej sprawie?

  56 Odpowiedz
 • 9 paź 2012

  [*] Okropna tragedia dla rodzin i znajomych ofiar;( .
  Panie czuwaj nad ich duszami [*]...

  23 2 Odpowiedz
 • 9 paź 2012

  z tego co słyszałem panie razem piły i obydwie wracały mocno pod wpływem %% ta druga "wyszła" prosto z rowu pod autobus.

  [*]

  21 20 Odpowiedz
 • 9 paź 2012

  KAMIZELKI I ODBLASKI!!!!!!!!!!!!!! LUDZIE TO JEST STANDARD NA ZACHODZIE A U NAS WYRASTA TAKA OSOBA JAK Z POD ZIEMI I CO NIE MA NAWET CZASU NA REAKCJE ZWŁASZCZA NA WSIACH GDZIE NIE MA CHODNIKA ALE NIE U NAS TO WSTYD W TAKIM CZYMŚ CHODZIĆ KOSZT KAMIZELKI 15 ZETA ŻYCIE BEZCENNE .

  34 2 Odpowiedz
 • 9 paź 2012

  Nie dość, że dzień coraz krótszy, szary, to jeszcze ludzie ubierają się buro. To co napisał norberttrans to prawda, sama jeżdżę codziennie do Krakowa po godz. 6 rano i tych pieszych ciężko dostrzec. Chodząc pieszo staram się przypiąć odblask do torebki lub zakładam odblaskowe opaski rowerowe. Kamizelka to może dla eleganckich pań obciach, ale takie odblaski czy opaski stroju nie szpecą.

  19 1 Odpowiedz
 • o.Tadeusz 9 paź 2012

  A może mniej alkoholu bo panie wracały z jednej z miejscowych melin.

  20 5 Odpowiedz
  • Raphaell 9 paź 2012

   Jak dla mnie mogły i wracać z urlopu na Majorce?! Tak nie powinno się stać:(...a..jeśli to wiesz oznacza ze wracał-a-eś wraz z Nimi?...mdło mi się robi jak ludzie takie głupoty piszą?!:/..

   10 10 Odpowiedz
 • 9 paź 2012

  ZAKOPIANKA ZABIJANKA

  11 4 Odpowiedz
 • 9 paź 2012

  niby to przejście dla pieszych jest oświetlone!! albo kiedyś było!! ktoś powinienem się też tym zająć!!

  10 Odpowiedz
 • 10 paź 2012

  Nikomu nie życzy się źle bez względu na to jakie życie prowadzi...
  Nikt nie zasługuje na taką tragiczną śmierć... Zanim coś napiszecie to się zastanówcie,że rodziny tych kobiet to czytają i jest im bardzo, ale to bardzo przykro... bo każdemu należy się szacunek a zwłaszcza po śmierci...

  4 2 Odpowiedz
 • 10 paź 2012

  Jak znam życie kładki nie będzie.
  Mogli by chociaż leprze oświetlenie dać na pasach, bo np w Jaworniku koło Bochenka to nic nie widać na pasach. Zawsze mam tam mieszane uczucia co się za chwile może stać. I nie tylko oświetlać same pasy ale okolice też

  5 1 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 10 paź 2012

  No tak może kilka lat lampy są i trzeba je w końcu przemyć.

  Narzekać każdy może a i tak jest dużo lepiej niż kilka lat temu. Jeszcze nie tak dawno pisałem iż czymś załamującym są nieoświetlone przejścia dla pieszych i o dziwo w kilka miesięcy później wszystkie między Myślenicami a Krakowem zostały oświetlone. Doprawdy jadąc wypoczęty skupiony zgodnie z przepisami przy dobrej pogodzie nawet w nocy jesteś w stanie zobaczyć pieszego na zakopiance o ile nagle nie wtargnie. Większym problemem może być to, że czasem aby spokojnie przejść przy dużym ruchu "strachliwa" niewiasta musi czekać nawet z dziesięć minut a wówczas nerwy mogą puścić.

  Kładka przydała by się ale za darmo się nie wybuduje.

  2 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 10 paź 2012

  Idąc sobie kiedyś piechotą wzdłuż drogi wojewódzkiej w stronę Pilicy spotkałem faceta który mnie tak załamał, że aż go do domu odprowadziłem. Szedł sobie po jezdni slalomem z amplitudą mniej więcej połowy szerokości asfaltu czyli około trzy metry

  1 1 Odpowiedz
 • 11 paź 2012

  witam!!dotyczy trasy Jawornik-Rudnik. w Jaworniku dawno powinny być chodniki,dokładnie rok temu ,miałem nieciekawa sytuacje,jechałem z pracy po 6 rano - pani która szła poboczem nagle weszła poza biały pas-gdy już się zbliżałem do niej a z przeciwka jechały samochody ....gdybym dosłownie w ułamku sekundy nie zareagował mogło by dojść do tragedii !!!!!!!!!!
  ludzie noście odblaski !!!! to kosztuje parę zł !!!!! a może zapobiec tragedii !!!!

  2 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 12 paź 2012

  W sumie masz rację i nie masz racji. W zasadzie ta droga i zabudowa tak powinna być usytuowana aby wzdłuż tej drogi po prostu pieszy nie miał po co chodzić. Najwyżej w poprzek do pola albo lasu.

  Takie standardy docelowo powinny być spełniane przez drogi wojewódzkie, a taką jest ta o której mowa.

  Odpowiedz
 • Ksenia Klimek 12 paź 2012

  Kładka powinna byc juz w zeszłym roku. Takiego Sołtysa mamy przejdzie zbierze podatek i tyle Go widzieli. Chodnik do Rudnka jak nie widac tak nie ma. A w innych Wsiach w powiecie czy w samych Myślenicach cos zawsze do przodu idzie.

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej