Miasto

Myślenice: Burmistrz uniewinniony w sprawie dot. wysypiska śmieci

Myślenice: Burmistrz uniewinniony w sprawie dot. wysypiska śmieci

Sąd wydał wyrok uniewinniający burmistrza Myślenic Macieja Ostrowskiego oraz Bronisława Brózdę i Damiana Lisowskiego w sprawie rzekomego usunięcia w 2006 uchwały z dokumentacji prywatno-gminnej spółki w Myślenicach

Przez trzy lata myślenicka prokuratura prowadziła dochodzenie w sprawie nieprawidłowości związanych ówczesnym wysypiskiem. W grudniu 2011 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Myślenicach akt oskarżenia przeciwko ówczesnym udziałowcom spółki. Byli nimi wówczas Bronisław Brózda, Maciej Ostrowski reprezentujący gminę Myślenice oraz prezes Damian Lisowski.

Prokuratura oskarżała ich o to, że w okresie od 12 do 17 maja 2006 r. usunęli z dokumentacji spółki uchwałę nadzwyczajnego zgromadzenia wspólników z lutego 2006 r., która upoważniała zarząd spółki do zakupu gruntów na poszerzenie wysypiska za więcej niż 20 zł na metr kw. Według ustaleń prokuratury zamiast tej uchwały w dokumentacji miała pojawić się inna – dopuszczająca cenę do 40 zł za metr kw. z tą samą sygnaturą i tą samą datą co poprzednia.

- To był absurdalny zarzut. Należy zwrócić uwagę na to, że w wyniku trwającego tyle lat i z pewnością kosztownego postępowania, jedyną nieprawidłowością okazał się brak jednego dokumentu, który znajdował się wówczas u notariusza – sprawę komentuje Maciej Ostrowski.

Na oficjalnym kanale burmistrza w portalu facebook, Maciej Ostrowski skomentował wyrok krótko: "zatryumfowała sprawiedliwość!!!" (pisownia oryginalna).

Sprawa dotyczyła funkcjonującego od 1972 r. wysypiska w Myślenicach – Borzęcie (obecnie Zakładu Zagospodarowania Odpadów, będącego w 100% spółką gminną). Wyrok uniewinniający zapadł w środę 17 października 2012 r. Wraz z Maciejem Ostrowskim uniewinnieni zostali również pozostali podsądni Bronisław Brózda oraz Damian Lisowski.

Powiązane tematy

Burmistrz pisze oświadczenie w sprawie budowy Orlików
Miasto 26

Burmistrz pisze oświadczenie w sprawie budowy Orlików

Burmistrz Myślenic na oficjalnej stronie gminy opublikował oświadczenie w sprawie rzekomego przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 1250 zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Katowicach

Komentarze (24)

Zobacz więcej